Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Vlajko

E pa na plavoj koverti ne pi¹e ¹ta je..
eventualno ako ¹armira¹ u po¹ti mogu ti reæi odakle je.. ali razlog zvanja vidi¹ tek kad potpi¹e¹, primi¹ ga i otvori¹  [veryangry]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major

Meni postar uvek kaze sta je ali fora je bila sto tih par dana nisam bio kuci, to niko nije primio, postar ostavio u sanducetu.
Dosao video da je prosao rok i rekoh sta sad poslace opet u to sam siguran.
Samo ne bi voleo da mi presude bez mog pojavljivanja to im je malo glupa fora.

Lazic

naravno da hoæe, u odsustvu, ali mo¾e¹ da se ¾ali¹ na presudu, pa moraju odpoèetka...:D Pod uslovom da primi¹ presudu... [facepalm]

ranko

Citat: Laziæ poslato 28 Decembar, 2012, 16:29
naravno da hoæe, u odsustvu, ali mo¾e¹ da se ¾ali¹ na presudu, pa moraju odpoèetka...:D Pod uslovom da primi¹ presudu... [facepalm]

Lazicu lutko par pitanja na koja mozete samo ti ili Toma Fila da odgovorite :)

1. Stigao mi poziv za 30.01 ali keva ga vratila... kad bude stigao novi da li se menja datum ili oni prosto jos jednom pokusaju sa istim pozivom za isti dan ( odazvacu se jbg moram idem cesto na Kosovo ali ne ide mi se bas u Januaru ) ?
2. Da li kod sudije moze da se da pismena izjava... tipa ona me pita sta kako ja predam papir i skicu npr, a ona celokupan tekst unese tamo ?
3. Dal da vodim zenu i malu bebu malo da im place tamo da pravi sranja ili ne ( napisao sam da se zena gusila iza kamiona koji je terao d2 i da sam ugledavsi tablu za prestanak naseljenog mesta dao gas i tad me pederi uvatili sa 35 prekoracenja :) ) ?
4. Jel moze kazna od npr. 20.000 da se plati u 12 rata ?
5. Ako sam vec potpisao ( jebo me pas ) zapisnik, dal da idem na foru jeste sudija kriv sam ali zena bila trudna i umalo se porodila u 4 mesecu :) , ili da cutim i da kukam da nemam pare ?
6. Jel u sudu imaju bilo kakvu evidenciju kolika je kome zarada ? Ja nisam bas teska beda ali trenutno sam u mogucnosti da im ponudim samo kurac :)
7. Jel imaju u evidenciji prekrsaj koji se desio ( isto prekoracenje ) pre novog zakona ( bilo tipa pre 7-8 dina ) ?

uff... mislim ne uff nego sam se umorio od pisanije :)

fala :)

ЯЭВОЛУТИОН

kako da ti kazem...moj predlog je da odes kod sudije za prekrsaje i da kazes da nemas pare za kaznu i da si zaposlen kod privatnika povreeno...ali da bi ako moze odradio DRUSTVENO KORISTAN RAD umesto zatvora....onda te posalju na odradjivanje 60 ili vise sati u gradskom zelenilu...ako tamo nadjes vezu na svojoj opstini, mozes da resis sve za veceru u lokalnoj kafani.....kaznene poene ces popiti ovako ili onako, ali ako im das pare ti si loood....meni trazili 80000 pa spustili na 40000 u nadi da cu da im platim...na kraju 120 sati.....koje je resilo 50 evra u kafani.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: Vlajko poslato 28 Decembar, 2012, 15:48
E pa na plavoj koverti ne pi¹e ¹ta je..
eventualno ako ¹armira¹ u po¹ti mogu ti reæi odakle je.. ali razlog zvanja vidi¹ tek kad potpi¹e¹, primi¹ ga i otvori¹  [veryangry]

meni moja postarka ne da kaze od koga je vec pocepa kovertu, otvori ispred mene, da mi da procitam, ja kazem ne hvala ne zelim ja ovo i vratim joj, ona strpa nazad u onu pocepanu kovertu i kaze:  "ok nisi bio tu;D

MIGE

Citat: UFF poslato 28 Decembar, 2012, 20:03
Citat: Vlajko poslato 28 Decembar, 2012, 15:48
E pa na plavoj koverti ne pi¹e ¹ta je..
eventualno ako ¹armira¹ u po¹ti mogu ti reæi odakle je.. ali razlog zvanja vidi¹ tek kad potpi¹e¹, primi¹ ga i otvori¹  [veryangry]

meni moja postarka ne da kaze od koga je vec pocepa kovertu, otvori ispred mene, da mi da procitam, ja kazem ne hvala ne zelim ja ovo i vratim joj, ona strpa nazad u onu pocepanu kovertu i kaze:  "ok nisi bio tu;D
[rofl] [rofl]
Mi nismo andjeli - znamo ko nam pise

Major

Citat: Laziæ poslato 28 Decembar, 2012, 16:29
naravno da hoæe, u odsustvu, ali mo¾e¹ da se ¾ali¹ na presudu, pa moraju odpoèetka...:D Pod uslovom da primi¹ presudu... [facepalm]

A koliko imam pravo puta da se zalim? A i zar to ne kosta nekih dinarcica?

Lazic

Samo ako ¹alje¹ preporuèeno...:D

@ranko:
ne priznaje¹ ni¹ta, ima¹ svedoka suprugu, tra¾i suoèenje, pa ignori¹i, tj ne bi bilo lo¹e da supruga da izjavu ako mo¾e, a ako je mala beba vezana za mamu, mo¾e i da se po¹alje izjava napismeno, u svakom sluèaju, posle toga ignori¹i, eventualno ako odbiju, poslati im ¾albu na presudu, pa onda trajno ignorisanje do zastarevanja... [cheers]

ranko

ma jebe me to sto svako malo idem za Kosovsku Mitrovicu... a na prelazu je obavezna provera ...

i ortaka su narerali da plati kaznu tu na licu mesta ( ili u nekoj banci pored i pokaze uplatnicu ) da bi usao u srbiju ( malim slovima namerno )...

videcu ... bem ga... ima da kukam svakako i vodim i zenu i dete... bar ce malisa da im se najebe keve sa plakanjem :)

steta sto mu govance ne dismr :) jebem mu oca sve mirise na plazma keks :)

mada par dana ranije ima da kazem zeni da jede kiseo kupus pa ce valjda malisa da opali posteno ... na caleta :)

Darko

jel zna neko kolika je kazna za voznju motora bez dozvole? samo to ,znaci , motor registrovan i ima se kaciga , samo se nema "A" ?

Lazic


Darko

hahaaah, ma ne pitam za sebe , navatali tu nekog klinca iz kraja ... to sam ga i ja prvo pitao ... hahahhahaha

mareskin

Citat: Darko poslato 06 Januar, 2013, 14:35
jel zna neko kolika je kazna za voznju motora bez dozvole? samo to ,znaci , motor registrovan i ima se kaciga , samo se nema "A" ?
Citat: Laziæ poslato 06 Januar, 2013, 15:00
Auuuuu, pa ¹to stade...??? [facepalm]

A kolika je kazna ako nema¹ "A", vozi¹ registrovan motor i ima¹ kacigu, a uz to be¾i¹ od policije koja te na kraju uhvati? ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Darko

eee nije bezao...stao da se ispozdravlja sa nekim drustvom , panduri naisli i iz gluposti "saobracajnu i vozacku molim vas " , a on - djokicaa ! imam tu jednog ortaka iz rakovice kod mene , koga navatase na vidikovcu , kazna mu je oko 120.000 din , al nije imao kacigu , motor mu neregistrovan i nije imao dozvolu...e sad , ovo je blaze ,ali ne znamo koliko ? googlam ali nema nista konkre6tno

Major

A sto lepo nije rekao auu zaboravio sam dozvolu i bolje da plati 5k kazne nego sto ce sada da ga rebnu!

Lazic

Citat: mareskin poslato 06 Januar, 2013, 15:10
Citat: Darko poslato 06 Januar, 2013, 14:35
jel zna neko kolika je kazna za voznju motora bez dozvole? samo to ,znaci , motor registrovan i ima se kaciga , samo se nema "A" ?
Citat: Laziæ poslato 06 Januar, 2013, 15:00
Auuuuu, pa ¹to stade...??? [facepalm]

A kolika je kazna ako nema¹ "A", vozi¹ registrovan motor i ima¹ kacigu, a uz to be¾i¹ od policije koja te na kraju uhvati? ;D


Ogromna ako te uhvate...:P

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Darko poslato 06 Januar, 2013, 15:27
eee nije bezao...stao da se ispozdravlja sa nekim drustvom , panduri naisli i iz gluposti "saobracajnu i vozacku molim vas " , a on - djokicaa ! imam tu jednog ortaka iz rakovice kod mene , koga navatase na vidikovcu , kazna mu je oko 120.000 din , al nije imao kacigu , motor mu neregistrovan i nije imao dozvolu...e sad , ovo je blaze ,ali ne znamo koliko ? googlam ali nema nista konkre6tno
Profa je platio 120000 za registrovan skuter, sa kacigom a bez dozvole za A.....doduse na rate....a bio na kinezu od 125 ccm....sad vozi jog r 50...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


Vlajko

Au, ba¹ se ne isplati.. a i za neregistrovano vozilo je tako ne¹to + zabrana 3 meseca  [doh]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor