Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vlajko

Napisah u onoj drugoj temi.. ali niko joj ne pridaje znaèaj  :o

aj i ovde da stavim..

Evo jedne korisne aplikacije..

http://www.nasapatrola.com/
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major

Mislim da je neko vec stavio u temi android ili nekoj slicnoj ;)

Mik

Razume li se ko u parkiranje?

Stigne meni nesto od "advokatske kancelarije Atanaskovic", kao punomocnika vlastodavca JKP "Parking servis". Pa pise ovako:
*****
"Po izvestaju mog klijenta, duzni ste na ime neplacene dnevne karte br. xxxxxxx iznos od 1.870 din.

Dnevna karta Vam je izdata dana 14.11.2012. god za vozilo xxxxx, Durmitorska 11, Zona 2, koju ste, na osnovu clana 19. Odluke o javnim parkiralistima, bili duzni da izmirite u roku od 8 dana od dana izdavanja naloga.

Molim da navedeni iznos uplatite na racun mog klijenta kod Banka Inteza ad Beograd, broj xxxx sa pozivom na broj xxxx ili direktno na blagajnama Preduzeca (pa daju adrese)."
*****
(U nastavku sledi da ce u protivnom pokrenuti postupak prinudne naplate kod nadleznog suda itd.)

Ja sam na toj adresi bio autom kad sam kupovao neki bicikli, obicno ne cicijasim za cenu parkinga, a cuo sam da se tolerise nekih 15min zadrzavanja pa zato nisam ni poslao uplatu SMS-om. Prvo sam bio zaustavljen na ulazu u neko dvoriste, na zabranjenom mestu (jer unaokolo nije bilo mesta), ali pored auta. Kad se oslobodilo mesto pomerio sam auto, a i svo to vreme (tokom kupoprodaje) bio u okolini.

E sad, nikakva Dnevna karta MENI NIJE izdata - dakle nikakvu informaciju nisam imao da nesto treba da platim (cak mi nisu zadenuli ceduljicu za brisac).

I mogu li da se pozovem na prodavca bicikla kao svedoka (uz njegovu saglasnost) da ja tu nisam boravio duze od 15min? (Jel tako nesto prolazi, i u kojoj fazi postupka (ili vec sta li je ovo)?)

Da li da ovo uplacujem ili ne?
[neampojma]

mareskin


Kako sam ja shvatio smatra se da si ti Dnevnu kartu dobio èak i ako je neko nai¹ao i bacio je u smeæe. Znaèi ti si ka¾njen i smatra se da ima¹ rok od 8 dana da plati¹, èak iako nisi papir ni video :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Andreja

Mene u septembru startovali saobraæajci 50m od kuæe na jebenom Tomosu BT50s bez tablica, ortak ¹telovao karburator pa rek'o da probam... Full oprema, kaciga, jakna, ¹titnici za kolena, èizme, rukavice... Kreæem ja, iza mene sirena i rotacija, do jaja. Tomos nema tablicu, gledaju brod ¹asije jo¹ pandur pita je l' 49 ili 50 kuba.

Dao sam im dozvolu i ponadao sam se da æe da vide da mi je Yamaha registrovana (regularan sam vozaè ¹atro), ma kak'i, zvone im jaja.

25. januara idem kod sudije za prekr¹aje, kakvi su va¹i saveti, ¹ta da im ka¾em? Da pominjem da imam registrovan motor, kategoriju, itd? Da krenem da kukam kako mi je trudan papagaj, kako sam nezaposlen i slièno?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Uncle Bob

 E zato prijavite se na tuðu adresu i bog da vas vidi
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

UFF

mik
vec sam ti odgovorio u drugoj temi


Andreja
lazic ce sve da ti objasni on je doktor za te situacije :)

Lazic

@Mik & Andreja:

Mik, slobodno ignori¹i, ili sa svedokom idi u parking servis, napi¹i ¾albu, uva¾iæe, provereno...[cheers] Meni ¹i¹te jajca da se nate¾em sa budalama, ali mo¾e...



Andreja, idi kod sudije sa saobraæajnom od tvog motora, i fotografijom tvoje tablice(obavezno foto¹opiraj datum na taj dan, par sati posle prijave), ka¾i da su te rutinski zaustavili, pogledali dokumenta i pustili, kakav kurac tomos, u ¾ivotu nisi seo na to govno, pojma nema¹ za¹to pi¹e u prijavi, tra¾i suoèenje i onda zaboravi na bilo kakvu dalju komunikaciju sa imperijalnom administracijom, jeb'o im ja pas mater svima... [cheers]

Uncle Bob

Citat: Laziæ poslato 27 Decembar, 2012, 00:41
@Mik & Andreja:

Mik, slobodno ignori¹i, ili sa svedokom idi u parking servis, napi¹i ¾albu, uva¾iæe, provereno...[cheers] Meni ¹i¹te jajca da se nate¾em sa budalama, ali mo¾e...



Andreja, idi kod sudije sa saobraæajnom od tvog motora, i fotografijom tvoje tablice(obavezno foto¹opiraj datum na taj dan, par sati posle prijave), ka¾i da su te rutinski zaustavili, pogledali dokumenta i pustili, kakav kurac tomos, u ¾ivotu nisi seo na to govno, pojma nema¹ za¹to pi¹e u prijavi, tra¾i suoèenje i onda zaboravi na bilo kakvu dalju komunikaciju sa imperijalnom administracijom, jeb'o im ja pas mater svima... [cheers]

[klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [cheers]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Mik

Citat: Laziæ poslato 27 Decembar, 2012, 00:41
@Mik & Andreja:

Mik, slobodno ignori¹i, ili sa svedokom idi u parking servis, napi¹i ¾albu, uva¾iæe, provereno...[cheers] Meni ¹i¹te jajca da se nate¾em sa budalama, ali mo¾e...


Ziv bio! HVALA!

Da probam.

(Na opstu zalost, ni pas nije spao na to da im jebe mater. Zna se ko ce morati, sve se suzdrzavam.)

TEEfqd

procitao sam ceo topic ali mi nije jasno ovo o zastarelosti slucaja. naime, stigla mi je prekrsajna prijava, pojavio sam se na sudu i odredili su mi kaznu od 10 000 din. jel ja to moram da platim ili mogu da iskuliram i nikom nista?

sasa ns 1

pazi ovo sranje.Doneo mi postar zabranu na 3 meseca u julu.nikog nije bilo kuci,i postar vrati nazad kao neprimljeno i to mi kaze posle par dana kad me je sreo.Ja koazem dobro i planiram kako da mi zastari  zabrana .U medjuvremenu pre 3 nedelje  saznam da sam uredno primio zabranu u julu i da mi je istekla u oktobru.Zamislite mene pacijenta kako se pravdam panduru da me je kojim slucajem kontrolisao u tom periodu dok mi je vazila zabrana da ja nemam pojma nista o tome.Tako da se cuvajte svega ,mogo sam dobiti u ogromnu kaznu i jos neku zabranu sto sam vozio pod zabranom ,a kod sudije uopste neznam kako bi dokazao da sam u pravu,osim da trazim vestacenje grafologa ko je potpisao i primio moju zabranu ,a naravno nije niko.Tako da to sto nesto niste primili moze da nista ne znaci a moguce je i da murija namerno pakuje.

Lazic

Citat: redshadow poslato 27 Decembar, 2012, 01:59
procitao sam ceo topic ali mi nije jasno ovo o zastarelosti slucaja. naime, stigla mi je prekrsajna prijava, pojavio sam se na sudu i odredili su mi kaznu od 10 000 din. jel ja to moram da platim ili mogu da iskuliram i nikom nista?

Ne plaæaj ni¹ta, to je 10 dana zatvora, a tek su oni a¾urni za izvr¹avanje do mojega, zovu te, ne javi¹ se, zovu sledeæeg, pa dok doðe¹ opet na red, i haa...[hello]


@Sa¹a NS:
ti si bolje pro¹ao, bolje nego neki koji su mislili da im ide zabrana, ¹tekovali se, pa opet posle par meseci/godina... [facepalm]

Major

Citat: sasa ns 1 poslato 27 Decembar, 2012, 02:12
pazi ovo sranje.Doneo mi postar zabranu na 3 meseca u julu.nikog nije bilo kuci,i postar vrati nazad kao neprimljeno i to mi kaze posle par dana kad me je sreo.Ja koazem dobro i planiram kako da mi zastari  zabrana .U medjuvremenu pre 3 nedelje  saznam da sam uredno primio zabranu u julu i da mi je istekla u oktobru.Zamislite mene pacijenta kako se pravdam panduru da me je kojim slucajem kontrolisao u tom periodu dok mi je vazila zabrana da ja nemam pojma nista o tome.Tako da se cuvajte svega ,mogo sam dobiti u ogromnu kaznu i jos neku zabranu sto sam vozio pod zabranom ,a kod sudije uopste neznam kako bi dokazao da sam u pravu,osim da trazim vestacenje grafologa ko je potpisao i primio moju zabranu ,a naravno nije niko.Tako da to sto nesto niste primili moze da nista ne znaci a moguce je i da murija namerno pakuje.

Sad imaju i te fore da i ako nisi ni primio resenje oni ipak to shvataju kao da jesi i kao da si saglasan sa svime sto pise.
A kako si saznao?

Meni je stigao poziv za sud pre dva meseca, nisam bio tu da ga podignem jer kad sam otisao do poste vec je bilo vraceno, a  jos uvek nije stigao drugi.
Nadam se da mi samo nisu presudili i da ocekuju da odem sa debelom kovertom do poste i uplatim neku sumu koja nije manja od 6.000, recimo nekih 20k i jos plus da skoknem do Ljermontove i da mi lupe zabranu pa bar na 3 meseca..

Uncle Bob

Ne mora¹ da potpi¹e¹ oni istaknu na tabli u sudu to se sad smatra da si uredno obave¹ten
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

A zabranu ne lupaju u stare dozvole veæ te ubele¾e u komp pa ko voli nek,se zajebava ja neæu em extra cifra u ke¹u em padinjak po automatizmu,bem mater alvirku,damiru i ekipi
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Vlajko

Citat: sasa ns 1 poslato 27 Decembar, 2012, 02:12
pazi ovo sranje.Doneo mi postar zabranu na 3 meseca u julu.nikog nije bilo kuci,i postar vrati nazad kao neprimljeno i to mi kaze posle par dana kad me je sreo.Ja koazem dobro i planiram kako da mi zastari  zabrana .U medjuvremenu pre 3 nedelje  saznam da sam uredno primio zabranu u julu i da mi je istekla u oktobru.Zamislite mene pacijenta kako se pravdam panduru da me je kojim slucajem kontrolisao u tom periodu dok mi je vazila zabrana da ja nemam pojma nista o tome.Tako da se cuvajte svega ,mogo sam dobiti u ogromnu kaznu i jos neku zabranu sto sam vozio pod zabranom ,a kod sudije uopste neznam kako bi dokazao da sam u pravu,osim da trazim vestacenje grafologa ko je potpisao i primio moju zabranu ,a naravno nije niko.Tako da to sto nesto niste primili moze da nista ne znaci a moguce je i da murija namerno pakuje.

Ja sam hteo da prolongiram zabranu do zimskog perioda.. pritom odbijem i glupavi poziv za kaznu od 5K din..

Skoro dodinu dana je pro¹lo od pravosna¾nosti do uruèenja..

Ali zato sam zbog tod drugog poziva dobio fiktivnu adresu koju sam jedva skinuo..Èak sam morao i jedno vozilo da prebacim na kevu da bi ga registrovao..

Mnogo vi¹e me je to ko¹talo od jebenih 5 crvenih..pogotovu ¹to posle plaæanja svega ide terenska provera..a to znaèi da mogu i kom¹ije da ispituju dal ¾ivite tu..   [slomljenzid]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

sasa ns 1

saznao sam tako sto sAm isao da se prijavim da mi aktiviraju Zabranu jer sam hteo da je odgulim zimi zbog motora.Zena koja radi tamo mi tvrdi da je neko morao primiti,niko ne spominje nikakve oglasne table ,ja mislim da to ne p[opstoji ili je mozda u predlogu za ove nove dopune,ali i tu traze da policiji prilikom prekrsaja kazes adresu i ona se racuna kao obavezna.Nece vise moci ono preseljenje tamo vamo.Postar mi je rekao da oni nose 3 puta pa ako te ne nadju  tek onda te vija murija,a ja necu da cackam sta se stvarno deesilo da jos nedaj boze nesto najebem.

Uncle Bob

Citat: sasa ns 1 poslato 27 Decembar, 2012, 22:09
saznao sam tako sto sAm isao da se prijavim da mi aktiviraju Zabranu jer sam hteo da je odgulim zimi zbog motora.Zena koja radi tamo mi tvrdi da je neko morao primiti,niko ne spominje nikakve oglasne table ,ja mislim da to ne p[opstoji ili je mozda u predlogu za ove nove dopune,ali i tu traze da policiji prilikom prekrsaja kazes adresu i ona se racuna kao obavezna.Nece vise moci ono preseljenje tamo vamo.Postar mi je rekao da oni nose 3 puta pa ako te ne nadju  tek onda te vija murija,a ja necu da cackam sta se stvarno deesilo da jos nedaj boze nesto najebem.
Idi u svaki prekr¹ajni sud pro¹etaj potra¾i tablu nekada je zavuèena
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Major

Citat: Vlajko poslato 27 Decembar, 2012, 12:28
Citat: sasa ns 1 poslato 27 Decembar, 2012, 02:12
pazi ovo sranje.Doneo mi postar zabranu na 3 meseca u julu.nikog nije bilo kuci,i postar vrati nazad kao neprimljeno i to mi kaze posle par dana kad me je sreo.Ja koazem dobro i planiram kako da mi zastari  zabrana .U medjuvremenu pre 3 nedelje  saznam da sam uredno primio zabranu u julu i da mi je istekla u oktobru.Zamislite mene pacijenta kako se pravdam panduru da me je kojim slucajem kontrolisao u tom periodu dok mi je vazila zabrana da ja nemam pojma nista o tome.Tako da se cuvajte svega ,mogo sam dobiti u ogromnu kaznu i jos neku zabranu sto sam vozio pod zabranom ,a kod sudije uopste neznam kako bi dokazao da sam u pravu,osim da trazim vestacenje grafologa ko je potpisao i primio moju zabranu ,a naravno nije niko.Tako da to sto nesto niste primili moze da nista ne znaci a moguce je i da murija namerno pakuje.

Ja sam hteo da prolongiram zabranu do zimskog perioda.. pritom odbijem i glupavi poziv za kaznu od 5K din..

Skoro dodinu dana je pro¹lo od pravosna¾nosti do uruèenja..

Ali zato sam zbog tod drugog poziva dobio fiktivnu adresu koju sam jedva skinuo..Èak sam morao i jedno vozilo da prebacim na kevu da bi ga registrovao..

Mnogo vi¹e me je to ko¹talo od jebenih 5 crvenih..pogotovu ¹to posle plaæanja svega ide terenska provera..a to znaèi da mogu i kom¹ije da ispituju dal ¾ivite tu..   [slomljenzid]


Ja nisam dobio kaznu jer nisam otisao kod sudije za prekrsaje.
Ako mi dodje novcana kazna to cu da platim odmah da se ne bi posle zajebavao s tim, a sto se tice zabrane od tih 3-4 meseca to cu da vidim da probam da odgodim dok ne prihvate da lupaju zabranu po kategoriji, a ne za sve da ti zabrane.