Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vlajko

Citat: UFF poslato 22 Novembar, 2012, 11:30
cek bre vlajko pa sto nisi lepo primio poziov i otisao na sud a kad te kazne ti kazes nemam da platim i gotovo
ne mogu da ti lupe fiktivnu mogu samo par dana da te posalju u banju da se odmoris

Kako bre da primim poziv kad ne ¾ivim tu? a ni matori nisu bili celo leto maltene..

U banju ne bih.. eventualno mo¾e spa  :P

Danas sam uspeo sve telefonom da re¹im.. dali su mi ¾r i iznos kazne..platio sam pa treba to da odnesem u sup..

posle æu vas izvestiti ¹ta je dalje bilo sa F..

sve ovo pi¹em da bi dobro razmislili ¹ta æete raditi sa va¹im pozivima i kaznama.. i dal vam te dodatne peripetije trebaju u ¾ivotu..

¹ta das sam morao ovo ili ono.. a ne mogu zbog jebenog F?

i sve to zbog 5 crvenih i neprimanja poziva...  [slomljenzid]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF

evo ti + i aj ovako:

Ako imam pasos, licnu kartu i vozacku koje vaze duze od 2 godine a ni jedno vozilo se ne vodi na mene zasto bi im ja platio kaznu ili se javio na poziv?

Sta vidite kao moguci problem da se to izbegne?

Vlajko

Jednostavno izbegavanje moguæih problema .. pogotovu ako su u pitanju par crvenih..

a ako ni¹ta drugo..proæiæe i te dve godine dok trepne¹.. ili æe ti ne¹to trebati a neæe¹ moæi da zavr¹i¹  [doh]

Drugo je ako svesno ne¹to izbegava¹.. onda snosi¹ i posledice, al malo kasnije..
ja sam hteo da mi zabrana bude u zimskom periodu kada se najmanje vozi..

Toliko su poèeli da zate¾u na svemu.. da me ne bi èudilo da poènu da hapse za neodazivanje..

A imati poternicu za vratom sigurno nije prijatna stvar..

Zato platim ¹akalima kaznu.. i koncentri¹em se da ne dobijem sledeæu..

Ranije sam gomilu prekr¹aja re¹avao sa crvenom.. sad je dosta te¾e, u nekim sluèajevima nemoguæe..

Propisi su nam katastrofa.. evo poku¹avam da vozim po istim.. al mi slabo ide..  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

MIGE

Citat: UFF poslato 22 Novembar, 2012, 21:12
evo ti + i aj ovako:

Ako imam pasos, licnu kartu i vozacku koje vaze duze od 2 godine a ni jedno vozilo se ne vodi na mene zasto bi im ja platio kaznu ili se javio na poziv?

Sta vidite kao moguci problem da se to izbegne?
vidim kao moguci problem,to sto su produzili na 4 godine  ;)

UFF

od kad mige?
daj link

@ vlajko pa ako im je se neko naplacao kazni to sam onda ja i nije problem kazna vec sto ode dozvola a to znaci odose sve kategorije e to jebi ga ne mogu da dozvolim

Slaninar

Citat: Vlajko poslato 22 Novembar, 2012, 21:34
Propisi su nam katastrofa.. evo poku¹avam da vozim po istim.. al mi slabo ide..  :P

Ne znam jesu nam gori propisi, infrastruktura ili vozaèi. Nigde mi nije toliko stresno voziti i toliko te¹ko po¹tovati propise kao kod nas. Debilana totalna.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Vlajko

Pa evo.. vraæaju staro pravilo za kategorije..

Kako Mige nezvanièno saznaje  [cheers]


Slaninar.. meni bar je skoro nemoguæe voziti po propisima..malo bolji auto., a kamoli motor..

Kao jedino re¹enje vidim da svi voze fiæe.. ili imaju krtiju od Nive koja ne prelazi 80  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Slaninar

Citat: Vlajko poslato 22 Novembar, 2012, 21:55
meni bar je skoro nemoguæe voziti po propisima..malo bolji auto., a kamoli motor..

Kao jedino re¹enje vidim da svi voze fiæe.. ili imaju krtiju od Nive koja ne prelazi 80  ;D

Upravo tako. Fiæa, ili bicikl. Meni je bajs spas za ¾ivce. Voze 40 desnom trakom, ja polako za njima, taman prave zavetrinu. :)

Ako jede¹ burek, ili pu¹i¹ lulu, onda je OK ritam vo¾nje u gradu. Svi voze ko usrani, telefoniraju. Van grada opet, ogranièenje 40, 50, 30... katastrofa. Idem kroz Hrvatsku, tamo dobri putevi, ogranièenja sva 90 i 70. Vidim ogranièenje 50 i raèunam da je kao kod nas - budala¹tina. Kad ono o¹tra krivina, plus d¾ombe na putu. Znaèi nipo¹to je ne bi pro¹ao sa veæom brzinom. Ovde kod nas mo¾e¹ komotno da podupla¹ veæinu ogranièenja i to je, za dobrog vozaèa, OK brzina za vo¾nju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF

Citat: Vlajko poslato 22 Novembar, 2012, 21:55
Pa evo.. vraæaju staro pravilo za kategorije..

Kako Mige nezvanièno saznaje  [cheers]

cim to uvedu (nadam se do pocetka sledece sezone) odmah idem pod uticajem slaninara na moju podsvest pravo u mup da se prijavim zbog grize savesti koju vise ne mogu da izdrzim i da mi oduzmu B kategoriju sve do kraja oktobra :)

Uncle Bob

Citat: MIGE poslato 22 Novembar, 2012, 21:37
Citat: UFF poslato 22 Novembar, 2012, 21:12
evo ti + i aj ovako:

Ako imam pasos, licnu kartu i vozacku koje vaze duze od 2 godine a ni jedno vozilo se ne vodi na mene zasto bi im ja platio kaznu ili se javio na poziv?

Sta vidite kao moguci problem da se to izbegne?
vidim kao moguci problem,to sto su produzili na 4 godine  ;)
Zasad je to predlog ali najverovatnije stupa u primenu prvog januara.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

UFF

a jel se racuna po zakonu od kad ti uvedu zabranu ili od kad si napravio prekrsaj?

da znam da li vredi da izbegavam dok se ne usvoji :)

mareskin

Citat: UFF poslato 22 Novembar, 2012, 22:55
a jel se racuna po zakonu od kad ti uvedu zabranu ili od kad si napravio prekrsaj?

da znam da li vredi da izbegavam dok se ne usvoji :)

Valjda va¾i ono pravilo da se primenjuje onaj zakon koji je povoljniji za tebe?
Tako da bi trebalo da va¾i to novo ukoliko se sudi posle uvoðenja promene.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: UFF poslato 22 Novembar, 2012, 22:55
a jel se racuna po zakonu od kad ti uvedu zabranu ili od kad si napravio prekrsaj?

da znam da li vredi da izbegavam dok se ne usvoji :)
Od kada si napravio prekr¹aj.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

¾arko1983

Dana 21.11.2011 me je zaustavio pandur i sacinio zapisnik da mi vozilo nije upisano u registar, cak je stavio i clan i stav tacku, ko sudija jebote, meni je registracija istekla 16.11.2011.Svaki dan putujem kolima na posao tako da me bas brine ova situacija, ono sto ja ne mogu prezaliti je to da sam im stao, vozim bmw 150 ks a oni bili u puntu, videli bi mi samo prasinu..... E sad tada sam imao stare tablice(prosle godine) u novom zakonu se nigde ne pominje istek registracije vec vaznost reg. nalepnice i sad se kosi novi zakon sa starim tablicama, takodje u novom zakonu pise da stare tablice vaze do kraja 2011. Odem kod sudije dam izjavu, dodje mi resenje da me kaznjava po clanu 331 mislim da je tacka 80 da mi vozilo nije upisano u jedinstveni registar vozila, 15000 dindzi, 6 poena i 3 meseca zabrane kao kriminalac u pm, pisem zalbu u visi sud, visi sud vraca predmet na ponovni postupak zbog pogresnog utvrdjenog cinjenicnog stanja, sudija mi ne salje poziv vec ponovo donosi istu presudu, ja opet pisem zalbu Visem sudu i sad cekam. Meni je za 3 meseca zabrane kaznu bi platio, ne mogu bez auta ni dan.

UFF

Citat: UNCLEBOB poslato 22 Novembar, 2012, 23:28
Citat: UFF poslato 22 Novembar, 2012, 22:55
a jel se racuna po zakonu od kad ti uvedu zabranu ili od kad si napravio prekrsaj?

da znam da li vredi da izbegavam dok se ne usvoji :)
Od kada si napravio prekr¹aj.

pre mesec-dva
presretac
ortaka isto navatao pre 6 meseci u tek mu prosle ndelje stiglo pa se nadam da imam fore do pocetka sezone a onda ne stajem nikom :D

Uncle Bob

Meni je do¹lo posle vi¹e od godinu ipo.Savatali me u civilu na auto putu i odveli na vidikovac natreznjenje.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

con3

Kad potpises papir od tad vazi zabrana ,oni to dele posle nove godine

Uncle Bob

Citat: con3 poslato 23 Novembar, 2012, 01:56
Kad potpises papir od tad vazi zabrana ,oni to dele posle nove godine
Citat: con3 poslato 23 Novembar, 2012, 01:56
Kad potpises papir od tad vazi zabrana ,oni to dele posle nove godine
Citat: con3 poslato 23 Novembar, 2012, 01:56
Kad potpises papir od tad vazi zabrana ,oni to dele posle nove godine
Citat: con3 poslato 23 Novembar, 2012, 01:56
Kad potpises papir od tad vazi zabrana ,oni to dele posle nove godine
Citat: con3 poslato 23 Novembar, 2012, 01:56
Kad potpises papir od tad vazi zabrana ,oni to dele posle nove godine
Da ali te sude po vazeæem zakonu znaèi kad si ga napravio. Ja bih vi¹e voleo da su mi uzeli po ovom ¹to æe biti posle n.godine znaèi mogao bih da vozim kamion ovako ni¹ta.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM