Glavni meni

Najbolji GPS uredjaj

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 01:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta

Sad kada mi neko skine cradle sa motora ku kuuuu

mareskin

Citat: davidoff poslato 04 Jun, 2014, 18:33
Imam Backer Z100 kao Jefta veæ dve ili tri godine ne znam taèno,koristio sam ga jednom kad je kupljen na putu za Austriju i pro¹le godine u Rumuniji,oba puta me je prodao punjaè na samom poèetku putovanja. Cradle koji dolazi uz ureðaj je dobar samo za kola na motoru se posle 100 km rastrese od vibracija i gubi kontakt,da stvar bude gora punjaèa za motor kakav Jefta ima vi¹e nema nigde da se kupi tako da moj gps skuplja pra¹inu do daljnjeg... :-(

Izvede¹ nezavisno konektor za napajanje direktno iz navigacije i re¹i¹ problem?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

davidoff

Nisam vičan elektronici a kod koga kod sam bio nije mi ulivao poverenje!
We won't forget you Marco....


dr32

Ovaj Becker u Jeftinoj varijanti izgleda savr¹eno. Koliko je ko¹tala navigacija tad, a koliko nosaè?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

mareskin

Citat: davidoff poslato 04 Jun, 2014, 21:32
Nisam vièan elektronici a kod koga kod sam bio nije mi ulivao poverenje!

Moj drugar pravi ¹ta hoæe¹. Meni sreðuje sve ¹to treba oko posla.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Citat: davidoff poslato 04 Jun, 2014, 21:32
Nisam vièan elektronici a kod koga kod sam bio nije mi ulivao poverenje!

guja u mom komsiluku to moze da ti sredi 100% a ima i par cradle-a u rezervi tako da ne moras da sjebavas svoj :)

Jefta

Nav kod ufa za 120-130e nisam siguran, a nosac je bio 70 ovaj za motor i jedva sam ga nasao...

VR 46

i nisi bas jeftino prosao  [zvizdi]
Twist of wrist!

davidoff

Citat: UFF poslato 05 Jun, 2014, 11:45
Citat: davidoff poslato 04 Jun, 2014, 21:32
Nisam vičan elektronici a kod koga kod sam bio nije mi ulivao poverenje!

guja u mom komsiluku to moze da ti sredi 100% a ima i par cradle-a u rezervi tako da ne moras da sjebavas svoj :)


Kontaktirao sam ja Guju još onomad (zimus),dogovarali se nešto pa zaboravili i on i ja....cimnuću ga ponovo... :-)
We won't forget you Marco....


UFF

ja bio pre neki dan i video dva nosaca jedan citav i jedan rasturen ne znam za koga ih prepravlja

davidoff

Poslao sam mu PP,ne odgovara...ako ga vidiš ili čuješ napomeni mu moj slučaj.. :-)
We won't forget you Marco....


dr32

Treba mi savet koja je trenutno najbolja, a najpovoljnija moto navigacija. Gledam nesto, izgleda da je Garmin Zumo 390 najbolji, mape, krivudavi putevi isl. Al je oko 350e, sto je ipak mnogo.
Ima li sta u tom rangu, a povoljnije. Rado bi koristio nesto sa IGo mapama zato sto me na telefonu nikad nisu zeznule. I ne znam jel IGo ima mogucnost biranja krivudavih puteva.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Darko

da li bi neko hteo da mi objasni zbog cega bi kupio navigaciju od 350e ? 

danas ima tableta vec od 5.000 - 6.000 din , oces 5, 7 ili 10 inca... instaliras iGo koja ne da je dobra nego perfektna , kupis drzac za tablet i koristis je kad ti treba na motoru kao navigaciju ... em kad sidjes imas i tablet ...

mislim , ne pitam ironicno , nego koja je prednost tog garmina od 350e ?  jel kuva i kafu usput ? ;)

dr32

Kuva kafu, pere jaknu i cisti vizir i mnogo toga... Mislim da bi ti je tako opisao proizvodjac. A stvarno to je isto sto i za auto, al sto ono kazu sraf je 20 centi, a sraf za motor isti takav je 2,20 eura.

Realno uzeo sam od druga staru tom tom na poklon, prvo sto se ne vidi po danu skoro nista, drugo da bi nabudzio da bude kako treba  i da ima prikljucak koji nece na motoru da se rastrese posle 10 km dolazim do cifre od koju necu da dam za budzenje. Drzac za tablet mi nesto ne deluje dovoljno sigurno, a ako padne  [pop] Jesi li probao to ili znas nekoga ko je to uradio? Ako znas salji link ili slike, mozda samo nemam dovoljno ideja trenutno?

Zbog toga i pitam ima li sta da valja, po mogustvu  sa IGo mapama, al da ne ostanes bez usiju kad platis.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

OKi


Darko

ja koristim upravo ovo sto sam ti objasnio ....

dakle , imam 7 inca tablet  , imam iGo instalaciju all resolution sa svim mapama , dakle , u sta god da je instaliras dobijas ful screen ...

kao punjac sam iskoristio ovo --->  http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Waterproof-USB-Power-Supply-Port-Socket-Charger-For-Phone-GPS-Tool-69413/32315284859.html

vodonepropusno , 3.1a puni , dakle navigacija ili telefon pun za pola sata max , ugradnja bez ikakvog secenja plastika na motoru , dakle nikakve budzevine ...

tih drzaca na aliju isto imas pun Q za smesne pare ... sto se brines za drzac ? pa isto je , dal drzi navigaciju ili drzi tablet... ja je ponekad stavim na drzac , a ponekad na tank torbi mi stoji , u onom delu i lepo se vidi... clan dusanko je isto kupio odlican drzac za navigaciju koji je uz minimlane prepravkje namestio na heblovima

sto se tice osvetljenosti preko dana , imas dosta tema za iGo , i one tamnije se lepo vide danju ...



dr32

Aj okaci slike da vidim kako to izgleda, sve sto sam do sada video mi je bilo teze izvodljivo.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Darko

a inace , po gradu kad trazim adresu ili blize neke turice , koristim ovo ... 800 din na kupujem  prodajem ... telefon , cigarete , kljucevi , dokumenta i ovo prozorce za navigaciju - prezadovoljan  ;)



Darko

Citat: dr32 poslato 27 Jul, 2015, 16:22
Aj okaci slike da vidim kako to izgleda, sve sto sam do sada video mi je bilo teze izvodljivo.

slike od cega ?

dr32

Tableta i nosaca, kako to izgleda na motoru kad ga namontiras.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy