Glavni meni

Najbolji GPS uredjaj

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 01:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: revolution poslato 31 Januar, 2013, 11:17
Ja imam vizuru da zelim da uzivam u voznji motora...dakle slusam kako motor peva, a neka tamo raspala pevaljka....a ako zelis da podelis svoje trenutno iskustvo sa suvozacicom, stanes, skines kacigu i sve joj objasnis.....ko hoce da prica dok vozi sa vetrom u kosi nek si kupi kabriolet....toliko bih imo o tome da kazem.
p.s.
Znam bar desetak ljudi koji imaju komplet bt za komunikaciju i koristili su ih prvih mesec ili dva...posle toga jako retko ili uopste....mozda je dobra za komunaciju u grupnom putovanju, ali i to se resava sa par pokreta rukom....ko i pre sto godina.

Koristim komunikaciju da razmenim koju reè u vo¾nji (na kraju krajeva meni je kaciga taman i ako prièam dok vozim grizem obraze iznutra). Koristim je najvi¹e da bih povezao navigaciju. Koristio sam par puta da mogu da obavim telefonski razgovor a da ne moram sve da skidam sa sebe. Nosim naoèare, pa moram da ih skinem, pa kacigu, pa rukavice itd.

Uèio sam jednog prijatelja da vozi motor pa sam mu dok vozim obja¹njavao ¹ta i kako radim. U svakom sluèaju ponekad kad mi treba, znaèi mi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Panco.KV

Tvoja je zicana nije BT i kako je u voznji ne smeta

mareskin

Citat: Panco.KV poslato 02 Februar, 2013, 22:17
Tvoja je zicana nije BT i kako je u voznji ne smeta


Ne smeta mi. Provuèe¹ kabal ispod jakne i to je to. Uzeo sam audio produ¾ni kabal i planiram da ostavim konektore direktno na motoru. Onda æe biti jo¹ lak¹e.
Kao ¹to sam veæ pisao nisam hteo BT iz vi¹e razloga, a sa ovim sam zadovoljan. Kupio sam i dve radio stanice da mogu sa drugarom da se dogovorim ne¹to u vo¾nji sa dva motora.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Panco.KV

Sta vi mislite                                                                                                                                                                                                                                                                 GPS Unit Comparison Table

  Select a GPS model to add to comparison table:               

Customize To Your Liking
Maximum number of gps units to compare at anytime is four (4). You can customize this table by adding and/or removing the gps unit you want to compare. To add a gps unit to the comparison table, select it from the drop down box above.

Disclaimer:
Specifications shown are subject to change without notice. Information provided is believed correct and true to the best of our ability, however, GPS City is not responsible for typographical errors or incorrect data.

Found an error? We strive to keep this gps comparison information as accurate as possible. If you find any errors, please let us know via the feedback form.
   Motorcycle GPS   Motorcycle GPS   Motorcycle GPS   



Garmin Zumo 660
Model: 010-00727-00   


Garmin Zumo 550
Model: 010-00567-00   


Garmin Zumo 220
Model: 010-00876-00   To add an item to the comparison table, select it from the drop down box above.
         
Ships with: Zumo 660, Preloaded City Navigator® NT for North America (full coverage), City Navigator North America and Mexico NT DVD 2012, Zumo 660 and 665 Motorcycle Cradle with Integrated Power Cable, Zumo 220 350 550 660 665 Motorcycle Handle Base Assembly, Zumo 350 660 and 665 Carry Case, Nuvi 5xx and Zumo 220 66x Lithium-Ion Battery, Zumo 660 and 665 Vehicle Suction Mount, Straight 18 Pin Cigarette Lighter Adapter, USB PC Cable, Single Large Adhesive Plate for Suction Cups, Quick Start Manual   Ships with: Zumo 550 Motorcycle GPS, Preloaded North America City Navigator NT Mapping Software, MapSource North America City Navigator NT DVD, Zumo 550 Motorcycle Locking Cradle, Zumo 220 350 550 660 665 Motorcycle Handle Base Assembly, Zumo 550 Vehicle Suction Mount, Single Large Adhesive Plate for Suction Cups, Zumo Carry Case, StreetPilot c3xx and Zumo AC Adapter, Straight 18 Pin Cigarette Lighter Adapter, Zumo Motorcycle Power Cable, USB PC Interface Cable, Zumo Caps in Silver and Black, Zumo 550 Lithium Ion Battery, Garmin Stickers, Owners Manual on Disk, Quick Reference Guide   Ships with: Zumo 220, Preloaded City Navigator NT for North America, City Navigator North America and Mexico NT DVD 2012, Zumo 220 350 550 660 665 Motorcycle Handle Base Assembly, Zumo 220 Motorcycle Cradle, Power and Data Cable for Nuvi 5xx Zumo 220, Nuvi 5xx and Zumo 220 66x Lithium-Ion Battery, Nuvi 5xx and Zumo 220 Suction Mount, Mini USB 12V Cigarette Lighter Adapter for Nuvi, USB PC Cable, Single Large Adhesive Plate for Suction Cups, Quick start manual, Installation instructions   
$599.95   $679.95   $399.95   
DISCONTINUED   DISCONTINUED   DISCONTINUED   
General            
1    Unit dimensions, WxHxD:   5.3W x 3.3H x .9D (13.5 x 8.4 x 2.3 cm)    4.8 x 3.9 x 1.6 inches (12.2 x 9.9 x 4.1 cm)   4.21in W x 3.35in H x .9in D (10.7 x 8.5 x 2.3 cm)    
2    Display size, WxH:   3.81W x 2.25H in (9.7 x 5.7 cm); 4.3 diag in (10.9 cm)   2.8 x 2.1 inches (7.2 x 5.4 cm); 3.5 inches diag (8.9 cm)   2.8in W x 2.1in H (7.2 x 5.4 cm); 3.5in diag (8.9 cm)    
3    Display resolution, WxH:   480 x 272 pixels   320 x 240 pixels   320 x 240 pixels    
4    Display type:   WQVGA color TFT with white backlight    QVGA color TFT with white backlight   QVGA color antiglare TFT with white backlight    
5    Weight:   9.5 ounces (270 g)    10.6 ounces (300.5 g)   7.6 ounces (215 g)    
6    Battery:   removable, rechargeable lithium-ion    removable, rechargeable lithium-ion   user-replaceable, rechargeable lithium-ion    
7    Battery life:   up to 5 hours    up to 4 hours   up to 8 hours    
8    Waterproof:   
(IPX7)   
(IPX7)   
(IPX7)   
9    GPS-enabled:   
   
   
   
10    High-sensitivity receiver:   
   
   
   
11    PC interface:   USB   USB   USB   
12    RoHS version available:   
   
   
   
13    Preloaded maps:   
   
   
   
14    Map coverage area:   North America   North America   North America   
15    Ability to add maps:   
   
   
   
16    Street Map Compatible:   
   
   
   
17    Topographic Map Compatible:   
(limited)   
(limited)   
   
18    Marine Software Compatible:   
(limited)           
19    Built-in memory:   
   Internal solid state       
20    Accepts data cards:   microSD data card   SD data card   microSD data card   
21    Waypoints/favorites/locations:   1000   500   500   
22    Additional:   This USB mass storage device is compatible with Windows® 2000 or later and Mac® OS X 10.4 or later.   This USB mass storage device is compatible with Windows XP or newer and Mac OS X 10.4 or later.    This USB mass storage device is compatible with Windows® XP or newer and Mac® OS X 10.4 or later.

Note: Bluetooth is ONLY for sending data to helmet wirelessly, it is NOT for hands-free calling   
23    Widescreen   
           
Automotive            
24    Routes:   20   50   10   
25    Basemap:   
   
   
   
26    Voice prompts (e.g. "Turn right in 500 ft."):   
   
   
   
27    Speaker Location:   Internal   Built into mount   Internal   
28    Speaks street names (e.g. "Turn right ON ELM STREET in 500 ft.") :   
   
   
   
29    3D map view:   
   
   
   
30    Automatic routing (turn by turn routing on roads):   
   
   
   
31    Auto sort multiple destinations (provides most direct route):   
   
   
   
32    Auto re-route (fast off-route and detour recalculation):   
   
   
   
33    Choice of route setup (faster time, shorter distance, off road):   
   
   
   
34    Route avoidance (avoid highways, tolls etc.):   
   
   
   
35    Custom POIs (ability to add additional points of interest):   
   
   
   
36    Hands-free calling with Bluetooth® wireless technology:   
   
       
37    FM traffic compatible:   
   
   
   
38    XM® Navtraffic (includes basic weather) & Radio for U.S. compatible:       
       
39    MSN® Direct for U.S. compatible:   
           
40    Where Am I? feature (find closest hospitals, police & gas stations, nearest address & intersection):   
       
   
41    MP3 player:   
   
       
42    Audio book player:   
   
       
43    Picture viewer:   
   
   
   
44    Configurable vehicle icons (select car-shaped icons for map navigation):   
   
   
   
45    World travel clock, currency & measurement converter, calculator:   
       
   
46    Touchscreen:   
   
   
   
47    Qwerty or ABC keyboard (choose keyboard layout):   
           
48    Antenna Type:   Internal   Internal   Internal   
49    External Antenna Jack:   MCX   MCX   None   
50    Headphone jack/audio line-out:   
   
       
51    Garmin Lock™ (anti-theft feature):   
   
   
   
52    Automotive-friendly:   
   
   
   
53    Motorcycle-friendly:   
   
   
   
54    Lane Assist   
       
   
55    Data Services with Bluetooth Technology   
       
   
56    Speed Limit Indicator   
       
   
Outdoor            
57    Track log:       1 Track log of 99,999 points       












  Follow:          Learn:    Videos, Q&A, Reviews    Share:    Gallery    Buzz:    Latest News    Email List:    
Company
About Us
Contact Us
Testimonials
GPS City History
Employment
Give Us Feedback
Site Map   Customer Service
Order Status
Track Your Order
Return Policy
Return An Item
Extended Warranty
Warranty Repair
Gift Message   Help & Answers
Help Desk
Support Desk
Product Q&A's
Product Reviews
Shipping Info
Shipping Methods
International Orders   Sales
Coupons
Corporate Sales
Educational Sales
Military Sales
Government Sales   256-bit SSL Security By:



       GPS City

UFF

mislimo da ima gomila nabacanog testa umesto linka i da ovo niko nece da procita

Panco.KV


PeraM

Moze li pomoc oko instalacije mapa za jevropu na Garmin nuvi 3670? Step by step.
Naime, sto se navedenog tice nemam pojma! Uz to radim sa Mac racunarom sto mi jos dodatno komplikuje zivot u vezi ovoga.
Doduse ima se u blizini i Win tako da....

Veliko hvala!

Che

Citat: PeraM poslato 20 Februar, 2013, 21:59
Moze li pomoc oko instalacije mapa za jevropu na Garmin nuvi 3670? Step by step.
Naime, sto se navedenog tice nemam pojma! Uz to radim sa Mac racunarom sto mi jos dodatno komplikuje zivot u vezi ovoga.
Doduse ima se u blizini i Win tako da....

Veliko hvala!

http://www.gps-srbija.com/

PeraM

Citat: Che poslato 20 Februar, 2013, 23:19
Citat: PeraM poslato 20 Februar, 2013, 21:59
Moze li pomoc oko instalacije mapa za jevropu na Garmin nuvi 3670? Step by step.
Naime, sto se navedenog tice nemam pojma! Uz to radim sa Mac racunarom sto mi jos dodatno komplikuje zivot u vezi ovoga.
Doduse ima se u blizini i Win tako da....

Veliko hvala!

http://www.gps-srbija.com/

Hvala ti, ali su me odjebali tamo! Sa druge strane to su informacije za iskusne sto ja nisam! Jbg....

pit



                Skoro je bio kod mene Goran Tini iz Mladenovca ...dosta vas ga zna sa raznih foruma.Doso kolima i na sofersajbni imao zakacen vakumom neki mali GPS.Kaze perfektno mu radi a sto je najveca fora stavljao ga na motor i preso pola Evrope motorom ..nigde  nije ni stucno niti se otkacio.
               Ja planiram da kupim neki Bluberi do 100-ak evra i da ga zakacim vakumom na obrtometar i stavim neku sigurnosnu sajlicu a svaki slucaj....i vozi Misko.Kad padne kisa stavim ga u tank torbu ili u dzep.
                Iskreno smatram da je bacanje para za nov Garmin (500-600evrica).Naravno postujem svetske putnike koji prelaze ogromne kilometraze i voze posvakavim uslovim ali za mene koji predjem 10-15000 km to je cisto bacanbje para.A garantujem da smo ovde 99% ta prica.

mareskin

Citat: pit poslato 21 Februar, 2013, 22:53


                Skoro je bio kod mene Goran Tini iz Mladenovca ...dosta vas ga zna sa raznih foruma.Doso kolima i na sofersajbni imao zakacen vakumom neki mali GPS.Kaze perfektno mu radi a sto je najveca fora stavljao ga na motor i preso pola Evrope motorom ..nigde  nije ni stucno niti se otkacio.
               Ja planiram da kupim neki Bluberi do 100-ak evra i da ga zakacim vakumom na obrtometar i stavim neku sigurnosnu sajlicu a svaki slucaj....i vozi Misko.Kad padne kisa stavim ga u tank torbu ili u dzep.
                Iskreno smatram da je bacanje para za nov Garmin (500-600evrica).Naravno postujem svetske putnike koji prelaze ogromne kilometraze i voze posvakavim uslovim ali za mene koji predjem 10-15000 km to je cisto bacanbje para.A garantujem da smo ovde 99% ta prica.

Koristim veæ godinama navigaciju koja me je ko¹tala kao dilera 50 evriæa. Koristim je u kolima i koristim je na motoru. Samo sam izveo dva kabliæa da mi bude lak¹e kad je kaèim na motor. Kupio sam Kappa nosaè navigacije koji ima i ki¹nu navlaku. Ubacujem nove mape èim izaðu, plus sam povezao na audio komunikaciju tako da èujem uputstva. To je prilièno korisno jer se ekran na skoro svim navigacijama uop¹te ne vidi kada je jako sunce. Na motoru nema krova kao u kolima, ali to veæ znate :)

Preturio sam gomilu navigacija preko ruku i smatram da je bacanje para kupovati ekstra skupe navigacije kada veæ mo¾emo da ubacimo mape vrlo lako u ove jeftine modele.
Garmin je malo nezgodniji za promenu mapa jer imaju komplikovaniji naèin a¾uriranja u odnosu na IGO softver.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

PeraM

Igrom slucaja, kroz zamenu za ovo ono, u posedu sam jedne starije Garmini mislim da je 860, na kojoj se baterija menja kao kod telefona. E u toj je crkla baterija a kod nas je baterija 40e!!! Nabavio sam neku Tom Tom, za nju je problem sa mapama Srbije. I sada imam ovu noviju Garmini nuvi 3670. Lepa mala verovatno pouzdana. Jos samo da mi neko azurira mape ;D
Na motoru imam nosac navigacije sa torbicom. Problem torbice je sto navigacija "prokuva" u njoj. Letos smo kroz Albaniju na plus 40 stepeni koristili navigaciju za izlaz iz Tirane. Navigacija je bila toliko topla da se nije mogla drzati u ruci! Baterija u njoj  [thumb_down]
Dakle bolje ju je pricvrstiti iza vetrobrana gde je koliko toliko zasticena od vetra i kise dok u futroli drzati dokumenta da su ti pri ruci uz OBAVEZNO vadjenje prilikom parkiranja da ne bude  [glavazid]

mareskin

Citat: PeraM poslato 22 Februar, 2013, 10:29
Igrom slucaja, kroz zamenu za ovo ono, u posedu sam jedne starije Garmini mislim da je 860, na kojoj se baterija menja kao kod telefona. E u toj je crkla baterija a kod nas je baterija 40e!!! Nabavio sam neku Tom Tom, za nju je problem sa mapama Srbije. I sada imam ovu noviju Garmini nuvi 3670. Lepa mala verovatno pouzdana. Jos samo da mi neko azurira mape ;D
Na motoru imam nosac navigacije sa torbicom. Problem torbice je sto navigacija "prokuva" u njoj. Letos smo kroz Albaniju na plus 40 stepeni koristili navigaciju za izlaz iz Tirane. Navigacija je bila toliko topla da se nije mogla drzati u ruci! Baterija u njoj  [thumb_down]
Dakle bolje ju je pricvrstiti iza vetrobrana gde je koliko toliko zasticena od vetra i kise dok u futroli drzati dokumenta da su ti pri ruci uz OBAVEZNO vadjenje prilikom parkiranja da ne bude  [glavazid]

Al ti Garmin, pa Tom Tom umesto obiènu kinesku u koju lako ubaci¹ IGO i u¾iva¹ za male pare.
Da se razumemo ne tvrdim da Garmin ili neka druga navigacija nisu dobre i kvalitetne. Tvrdim da ne vredi tih para. Meni i ako crkne ova koju koristim uzeæu drugu za male pare i nastavljam gde sam stao, a ako odvali¹ navigaciju od par stotina evra neæe ti biti svejedno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

PeraM

Kako rekoh, do¹lo sluèajno kroz zamenu tako da me ko¹taju kao made in china!
Nije da ne bih uzeo zumo 660 ali za 150e! Jeftino ali ga nema za te pare! Jbg...
Naravno imao sam i neke China product, ma ne vide se ni¹ta i spore su.

eclipse4

ima li ko ideju da li mogu nekako mape iz google eartha da se ubace u gps?
ali me zanima samo google earth satelitski snimak,jer je slika super,a meni je potreban upravo kvalitet zemljine strukture.
i naravno za telefon.

ЯЭВОЛУТИОН

uzmus snimis slike sa google earthe, mikrofilmujes...otvoris telefon i ubacis mikrofilm unutra...ako ti treba jos neka pmoc ...javi se.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF


Gvozden

lane asist....   [clapp]
idealno za veeeelike guzve i nepoznate gradove...

UFF

220 nema plavi tutmut
550 mi je ruzna do jaja, mala, kockasta, debela, retro ne zelim je
660 je odlicna, ne treba mi bolja ali skupa pa ako vec moram toliko da puknem onda bolje da uzmem 350 novu fency crnu nadrkanu
ili da se otvorim za to ili sa mobilnog telefona (ima blutut :D)

neko trece resenje?  [neampojma]

UFF

Prodao sam bekera i uzeo od che-a zumo da testiram

[attachment deleted by admin]