Glavni meni

Najbolji GPS uredjaj

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 01:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan1979

Ne mogu da ga vezem za korman jbga,,,, tanka mi ona stangla...   ;D

Gašpar

Citat: Ivan1979 poslato 19 Jun, 2012, 16:10
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde....

Navigacija je Garmin Street Pilot 3 ( mnooogo stara )
Jel ima neko "programator" pomocu koga se preko USBa sa kompa mape prebacuju na onu njegovu karticu? ili zna nekoga ko zna nekoga cija tetka ima programator?

Moze i kontakt nekog servisa ....

  [zvizdi]

I ja imam prastari garmin i nije mi trebao nikakav programator, jednostavno sam ubacio karte na njegovu memoriju [neampojma]

Naravno, ubacio sam te hackovane mape èisto da probam da li radi navigacija i odmah sam ih obrisao kako ne bih krivièno odgovarao [zvizdi]

Ivan1979

A kako si povezao GPS sa kompom?

To u stvari i nije programator, samo ga tako zovu. To je u stavri naj obicnije govance u koje ubodes onu njegovu karticu i tako je povezes sa kompom.

[neampojma]

Gašpar

A pa ja imam mini usb ulaz  :)

UFF

Ima li neko resenje za home made nosac navigacije za motor sa heblovima?
resio sam da ga napravim

Dutchman

Citat: UFF poslato 04 Jul, 2012, 17:47
Ima li neko resenje za home made nosac navigacije za motor sa heblovima?
resio sam da ga napravim

Nije valjda da nemash ideju c c c , ja sam razocharan ... ja sam pravio ovako neshto svojevremeno ...


Dutchman

eh da i trebaju ti duzi shrafovi za poklopac rezervoara , jer se ovo shrafi kroz njega

UFF

ako ga stavim na rezervoar gde cu onda tank torbu?
plus je to previse blizu i nista se ne vidi (moram da spustam glavu i da se pomeram unazad da bi pogledao) onda tj dodje mi isto kao i u tank torbi da mi stoji
mora odmah ispod vizira iznad heblova u visini instrument table ili vise da bude

prpa_zr

Citat: UFF poslato 09 Jul, 2012, 03:41
ako ga stavim na rezervoar gde cu onda tank torbu?
plus je to previse blizu i nista se ne vidi (moram da spustam glavu i da se pomeram unazad da bi pogledao) onda tj dodje mi isto kao i u tank torbi da mi stoji
mora odmah ispod vizira iznad heblova u visini instrument table ili vise da bude

ja koliko se seæam, na tvojoj tank torbi postoji onaj poseban d¾ep za navigaciju .. jo¹ ima malo du¾i poklopac taman da pravi senku kao kaèket da ti sunce ne smeta..

UFF

Da

i ako hocu da pogledam u navigaciju moram da se pomerim unazad i da spustim ne samo pogled vec celu glavu na dole a to nije bas naj pametnije raditi u toku voznje
zato i pokusavam da improvizujem nesto sto ce se kaciti odmah ispod vizira (+ mu tad ni kisa nista ne moze)

stefgi

problem je do motora....retko koji motor ima takvu poziciju kod vizira da stiti od sunca a da ima prostora kod instrument table. Ja trenutno vozim sa tank torbom i nije dobro resenje jer spustam glavu te sam tako par puta mogao da ljosnem fino. Drugo direktno je na udaru sunca i telefon se samo ugasi od toplote. Kada bih stavio nosac na gidon...nista ne bih postigao jer opet sunce bije.

Zadovoljan sam navigacijom na telefonu sa Igo mapama. Ne vidim razliku u odnosu na "pravu" navigaciju. Jedini problem je sto guta bateriju al kad imas auto punjac...KOJI RADI(a ne ko moj jebo ga ja), onda i nije problem.

Imao sam doduse samo jedan mali problem na ovom putu po Jevropi a to su neki novi putevi/obilaznice Rima,odnosno samog centra Rima koji ne postoje na mapama iz 2011 koje ja imam. Pa se navigacija bunila i vozikala me malo tamo vamo. Al tad ukljucis mozak i ne brines. Inace ovako nisam imao nijedan problem od Srbije,Crne Gore,Hrvatske,Slovenije,Italije a sada i Francuske.

AndreyRR


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

od tog ne moze da se izvadi kljuc iz brave kad ga montiras :D

mareskin

Citat: UFF poslato 09 Jul, 2012, 15:39
od tog ne moze da se izvadi kljuc iz brave kad ga montiras :D

Pa, ti nemoj da staje¹ dok ne stigne¹ :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF


ЯЭВОЛУТИОН

E sad mozes da nadjes put....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gvozden

Gde si uzeo z100? Koliko para?
Bila neka prica da ovi kod nas nisu neshto ok. Mada se svi kunu u njih...

UFF

uzeo polovan, malo koriscen, bez tragova i ostecenja, jos u garanciji za 130e
nov je 20.000rsd + jos jedna crvena za nosac za motor

nije bio aktiviran na becker sajtu do sad pa sam ga aktivirao i update-ovao mape iz 2008 na 2012 (kad registrujes uredjaj imas pravo da skdas nove mape za dz narednih 45dana)
i meni ga beckerov softver vidi kao z201 i dosao je bez dvd-a i moram da mu radim hard reset svaki put kad hocu da ga prikljucim na pc (to je to o cemu ti pricas) i nisam uspeo da mu instaliram novu verziju softvera (tj jesam ali posle nije hteo da radi pa sam vratio staru sa bekap-a) ali sam stavio najnovije mape koje rade i to je u principu najvaznije (ne znam da li je sad kasno da trazim zamenu? :)  posto je vec preko god dana star)

jos nisam stigao da ga testiram ali mi za sad smetaju 2 stvari
1 nedostatak tutmut konekcije (ako hoces da slusas navigaciju moraju kablovi ispod kacige)
2 malo memorije (2gb je dovoljno za starer mape ali ne i nove pa sam pobrisao igrice i sve jezike osim srpskog i onda je stalo)
3 mislim da je kontrast ekrana trebao biti jaci ali jbg ipak je to uredjaj nekoliko godina star i vise se ne prizvodi...

ne znam zasto niko ne izbacuje nista novo za outdoor koriscenje tj motorcikle?
nemoguce da je malo trziste...

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11