Glavni meni

Najbolji GPS uredjaj

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 01:49

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

jager

Slovenija, Italija:  Data Source, Tele Atlas [100526]

Vièi ako treba ;D

UFF

:)
ja krenuo od sebe da ovo bude kao moj vodic za kupovinu al ispade odlicna tema
hvala jageru aj neki strucnjak za garmin da da svoje misljenje

pre neki dan u taxi-u mi vozac pokazao neki otljucani kineski uredjaj koji je kupio za smesne pare i u kome ima sve zive mape pa samo menja sta mu kad odgovara
Kaze sve ima svoje prednosti i mane ali on najvise voli i koristi IGO

jager

#22
Strpao sam na server sadr¾aj SD kartice sa svog GPS-a, pa mo¾ete skinuti kompletan iGO8, sa mapama sledeæih dr¾ava:

Albania
Andora
Austria
Belorusija
Belgija
Bosna i Hercegovina
Bugarska
Hrvatska
Kipar
Èe¹ka Republika
Danska
Estonia
Finska
Makedonija
Francuska
Nemaèka
Gibraltar
Grèka
Maðarska
Irska
Italija
Latvia
Lihen¹tajn
Litvanija
Luxemburg
Malta
Moldavija
Monako
Crna Gora
Holandija
Norve¹ka
Poljska
Portugalija
Rumunija
Rusija
San Marino
Srbija
Slovaèka
SLovenija
©panija
©vedska
©vajcarska
Turska
Ukrajina
UK (V. Britanija)
Vatikan

Evo i linka za skidanje:

http://red.smartdoit.com/MM/GPS/iGO8.zip

Arhiva je 2.4Gb ! Uplink mi je 20Mbit, tako da bi trebalo da ide lepo...

jager

A evo i novi iGO PRIMO!

http://red.smartdoit.com/MM/GPS/Primo.zip


Arhiva je 500Mb i ima samo kartu Srbije instaliranu. Sve karte, PoI, speed kamere i slièno iz iGO8 sa predhodnog linka, se bez problema mogu instalirati i na PRIMO, prostim kopiranjem u /content/

UFF


sasafilipovic

Citat: jager poslato 22 Februar, 2011, 01:36
Strpao sam na server sadr¾aj SD kartice sa svog GPS-a, pa mo¾ete skinuti kompletan iGO8, sa mapama sledeæih dr¾ava:
.
.
.

Evo i linka za skidanje:

http://red.smartdoit.com/MM/GPS/iGO8.zip

Arhiva je 2.4Gb ! Uplink mi je 20Mbit, tako da bi trebalo da ide lepo...


Od kada su karte?

jager

[100526], ili novije. Mada, ove su proverene. Postoje i novije koje ba¹ prave probleme prilikom kori¹æenja. Vodi te Bog zna gde... Sa ovim kartama sam putovao ba¹ dosta i nije bilo nevolje. Sve ¹to sam tra¾io je ucrtano. Putevi takoðe.

sasafilipovic

treæi kvartal 2010. odliène...

Gvozden

skidam ujutro. Pazi i meni je pisalo da imam i Sloveniju, Italiju , i¹ao sam preko maðarske, pa na Lendavu , Kranj, Kopar. Trst... Negde posle skretanja ka Balatonu krene da brlja....Pa onda po Sloveniji ne vidi autoput i sl...A ako idemo za Umag vraæao bi se preko Italije, Austrije...okolo naokolo :)

jager

Znaèi mnogo i kako mu ti naredi¹ da ti pravi rutu. Mo¾e¹ da posebno bira¹ najkraæu/najbr¾u/najekonomièniju rutu, sa ili bez autoputeva, putarina, prelazaka granice... Ne znam da li si gledao ta pode¹avanja?

Gvozden

Ma jesam , extra mi doðe kad radimo lokale po bg , ns...nemam pojma koja ulica koji deo samo ukucam i tu sam ,ali dam drugaru da ide na skijanje pro¹le godine zove me da se ne vidi autoput..ja reko zeza me, Zamisli kad ima i preèica kroz braziliju i sl ...Znaèi cela Vojvodina u mali prst...I tako odem ja u turizam i sreæa pa znam otprilike gde se ¹ta nalazi i iskuliram "seve" ..Tako je zovemo jer je HR ukljuèen heheheheh. a frka mi da skidam mapu pre bih kupio novu karticu i upucao nov softwer/mapu.
Ja se izvinjavam ako je sve ovo off , ali ovo su realno problemi , èak i ako su mape legalno kupljene. Tomtom ima ortak i radi besprekorno u EU, dok je kod nas bunar ¾elja...e da Tomtom ima extra model vodotporan...za bajkere ali opet...samo EU..

jager

Zamena mapa nije nikakva frka. No, za svaki sluèaj napravi backup postojeæeg stanja (koje radi!). Pa ako se ne¹to i sjebe, vrati¹ backup i teraj dalje...

I da... nije off ¹to si pisao ;D

UFF

Nije off sve su to korisne informacije
Jer jedno je marketing a drugo su relani problemi sa kojima se korisnici susrecu i koje proizvodjac sigurno nece da objavi (bar ne dok ih ne bude resio)

UFF

Sta je sa Mio uredjajima?
Imao neko iskustva sa njima?

sasafilipovic

Mio je zakon... Mada, kada nekom spomenem Mio on me belo gleda i obavezno me pita "a ko to pravi". A stvarno kvalitet ureðaja, plastike, nosaèa, punjaèa je extra. Pogledaj forume, svaki ima veliku sekciju za Mio ureðaje. Za¹to je to bitno, zato ¹to uvek mo¾e¹ naæi pomoæ oko re¹avanja bilo kakvog problema sa tvojim ureðajem, bilo softverski ili hardverski.
Npr imao sam Nokia GPS 330. Ureðaj ubija na mesto. Nisam video kvalitetnije odraðen GPS do sada.  A podr¹ka... katastrofa. Jedva sam na¹ao pode¹avanja za GPS prijemnik kada sam menjao program za navigaciju.

MIGE

mare,skoro sam uzeo pioneer navi,sestica ekran,ima sve sto druge navigacije imaju,i cena sitnica-120e

UFF

Okaci slike, link, koje mape koristi, integrisan u cd player ili zaseban uredjaj,gde si kupio...

jager

Dobih maloèas PP, a verujem da æe odgovor na njega interesovati jo¹ neke, pa da ga zalepim i ovde:

Citat
Opet ja....  ;D  ;D Skinuo sam iPrimo,gde sad da iskopiram ovaj fajl "primo" na karticu??  ;)  ;) i video sam da u fajlu postoje neke datoteke koje su iakodje kompresovane da otvorim i njih ili?? Pozz

Treba da raspakuje¹ samo glavnu arhivu. Stvari koje su dalje, unutar "Primo" direktorijuma zapakovane, ostavi tako. Softver ih i tra¾i zapakovane.
E sad, da bi se navigacija pokrenula, potrebno je startovati fajl "Primo.exe". Ne znam koju navigaciju ima¹. Da li mo¾da u njenim pode¹avanjima ima¹ da bira¹ "Nav path"? Ako ima¹, odvedi ga do Primo.exe i to bi trebalo da bude to. E, ako nema¹, onda nastaje problematika. U tom sluèaju, tvoj GPS je unapred programiran da izvr¹ni fajl tra¾i tako, da je unapred definisan. Mora¹ da mu podvali¹ ovaj fajl, tako ¹to æe¹ i direktrorijum "Primo" reimenovati u onaj koji je kod tebe na originalnoj kartici. U veæini sluèajeva je to "navigator", ali proveri.
Fajl "Primo.exe" æe¹ takoðe trebati da preimenuje¹ u veæ ono ¹to tvoj GPS oèekuje. Obièno je to "navigator.exe", ali je moguæe da je kod tebe to drugaèije. Dakle, sve zavisi od tipa GPS-a koji poseduje¹...

Conti-Moto

Skoro da ne postoji navigacija koju nisam koristio, i na kraju ostao na TomTom uredjajima.
Jedan za auto, jedan za motor. Ubedljivo najbrzi i najtacniji u izracunavanju rute (veoma bitno!).
I hardverski i softverski naj-naj uredjaji koji postoje. Mogu sve ovo da tvrdim jer sam probao (skoro) sve
sta postoji na trzistu (zbog prirode posla).
O kineskim uredjajima necu da pisem nista. Mozda bi ih koristio kod nas u Srbiji gde mi navigacija u sustini i ne treba.
Ali za neki ozbiljan put po evropi naprimer, mogu nositi samo TomTom.
Skoro da nema testa gde Tom nije pokupio prva mesta, ko ga ima taj zna i zasto.
Karte Evrope su savrsene - logicne, tacne i jednostavne.
Karte Srbije postoje (za sada) samo u Beta-verziji ali rade posao bez problema, umeju da pogrese 50-tak metara
sto mi nikada nije predstavljalo problem.
Za motor imam TomTom RIDER a za kola GO.
Karte su povoljne i mogu da se kupe ili preko neta (TomTom.com) ili na Novom Beogradu (jos bolja solucija).
Novo !!!
Conti ROAD !!

sasafilipovic

U Srbiji, kupiti tomtom navigaciju je bacanje para... Ta beta karta je stara vi¹e od 5 godina...