Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

clutch&brake

Trazi suoèavanje na koje nece doci 99, 9% i gotova prica
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Kanarinac

Poceli su da dolaze na suocavanja u 99% slucajeva jer im se skida sa plate 10% ili 20% u slucaju nepojaljivanja

dzimika

ako je rutinska kontrola ima zapisnik i o tome i trebalo bi da ga popuni, na taj nacin imas dokaz da je bila samo rutinska kontrola
zato kad vas zaustavi a napise podatke vi trazite taj zapisnik

R.I.P.

Citat: dzimika poslato 24 April, 2013, 21:31
ako je rutinska kontrola ima zapisnik i o tome i trebalo bi da ga popuni, na taj nacin imas dokaz da je bila samo rutinska kontrola
zato kad vas zaustavi a napise podatke vi trazite taj zapisnik

Ako je rutinska kontrola nema zapisnika, zapisnik se, po pravilu,popunjava i izdaje nakon uoèenog prekr¹aja
ride in peace

dzimika

video sam jednom prilikom taj zapisnik o rutinskoj kontroli, saobracajci je ne uzimaju jer im ne treba ali bi trebali da je imaju
te pederske fore da zapise u svesku pa posle pise su bas jadne

Lazic

Citat: Kanarinac poslato 24 April, 2013, 20:05
Poceli su da dolaze na suocavanja u 99% slucajeva jer im se skida sa plate 10% ili 20% u slucaju nepojaljivanja

ma va¾i...[rofl] Meni je rekao jedan pub da im po novom plaæaju 2000 za pojavljivanje, isto glupost...[hello]

pajche

Sudija odlucuje da li ce da dodje do suocavanja.Panduri moraju da se odazovu zbog oduzimanja od plate, ali to suocavanje nije sa vama. On ide kod sudije i njoj/njemu daje svoj iskaz, bez vaseg prisutstva i nazalost, uvek se njegova veruje.

Lazic

#2107
Ama bre, po toj logici, svakome bi mogli da odbiju od plate za neodazivanje na poziv od suda...:o Ne postoji pravni osnov za to... Zakon ka¾e, ako se neodazove¹, sud izdaje nalog za privoðenje, i to je to... [hello]

Major

Ni meni bas nema neke logike. Pa drzava bi se namlatila para da uzimaju procenat od plate gradjana koji se ne odazovu na sud ;)

Boban_m

Ako je uopste tako, to je unutrasnja stvar policije regulisana njihovim pravilnikom, s cim ni gradjani ni zakon koji se odnosi na njih nemaju veze.

PECA BMW

Citat: Boban_m poslato 25 April, 2013, 11:56
Ako je uopste tako, to je unutrasnja stvar policije regulisana njihovim pravilnikom, s cim ni gradjani ni zakon koji se odnosi na njih nemaju veze.

po sluzbenoj duznosti ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

mo¾e biti, proèitah negde da im spada u slu¾benu du¾nost da se odazivaju... Svojevremeno mi jedan ¹ef neke stanice da baca sve pozive u ðubre, osim gde je bilo povreðenih...

R.I.P.



vidi druze ja radim 13 god u mupu i nikada nisam video taj zapisnik o rutinskoj kontroli a prosao sam sve linije rada.....
ride in peace

clutch&brake

ja sam trazio suocenje sa zandarom po novom zakonu i ja sam bio pozvan i zadarn se nije odazvao i nisam kaznjen.
to za 10% od plate je samo prica i mislis da ce neki zandar da dodje npr iz subotice u bgd na suocavanje??? oce boli ga kita...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

R.I.P.

To je tacno ehhh da je samo 10% od plate
ride in peace

mareskin

Citat: R.I.P. poslato 25 April, 2013, 16:32


vidi druze ja radim 13 god u mupu i nikada nisam video taj zapisnik o rutinskoj kontroli a prosao sam sve linije rada.....

Meni se vi¹e puta desilo da me zaustave, upi¹u podatke i ka¾u da se radi o rutinskoj kontroli.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Citat: R.I.P. poslato 25 April, 2013, 16:32
prosao sam sve linije rada.....

Ti li si tukao demonstrante...:o :P [rofl] :-*

R.I.P.

Mareskin
to je redovna kontrola lica i vozila, za to se ne izdaje nikakav zapisnik....
ride in peace

SrpskiDzedaj011

Постоји наравно форма извештаја о одређеним поступањима....
У колико је планирано ради извештавања (Извештај! :) ) једноставно је потребно сачинити извештај да се о таквој врсти деловања (превентивног или репресивног)....
У колико је у питању пункт, рација,.... Наводе се време, место, лица, возила....  

Али то је интерна ствар МУПа и то цивиле не интересује....



Мада, о одређеним интервенцијама службеним путем цивил може да се обрати организационој јединици МУПа ради остваривања увида у одређени извештај....


А по питању пописивања података....

Овлашћена службена лица МУПа Републике Србије "треба" да раде по закону....
Један од тих закона је Закон о полицији....
Тај закон је између осталог и регулисао овлашћења овлашћених службених лица МУПа (било да је у питању позорник, Жандарм, Интервентна, припадник неке од специјалних једница, оперативац, - полицајац је полицајац било да је у цивилу, у униформи, "на дужности" или ван ње)....

Нека од тих овлашћења су:
1) Упозорење и наређење;
2) Провера и утврђивање идентитета лица и идентификација предмета;
3) Задржавање лица и привремено ограничење слободе кретања;
4) Тражење обавештења;
5) Привремено одузимање предмета;
6) Прикупљање, обрада и коришћење туђих података;
7) Заустављање и прегледање лица, предмета и саобраћајних средстава;
8 ) Употреба средства принуде;

Има их 21 по Закону о полицији ал ајде.... Ово нас највише интересује....
И свако од тих овлашћења су прописана када и у ком случају могу да се користе....

Тако да - http://www.mup.gov.rs/domino/zakoni.nsf/Zakon%20o%20policiji.pdf
I have to return some video tapes....

Lazic

Ali da svi razmi¹ljaju kao d¾edaji, bilo bi lepo...:P Ljudi su kvarljiva roba po svakom pitanju, pogotovo kad je neka vrsta vlasti u pitanju... D¾aba Srbima zakoni, kad na svaki naèin poku¹avaju da izvrdaju... [facepalm] Ali, zato nas i volim, ¹to smo naopaki...[yahoo]