Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Vlajko

Da se vratimo na temu..

Na¹ predobri Lo¹mi me zove jutros i ka¾e brate ne mogu da ti registrujem auto..jebiga fiktivna adresa  [doh]
To mi je verovatno zbog neprimanja re¹enja o zabrani..
nisam bio tu.. a pravosna¾no re¹enje i plaæena kazna decebra 2011  [doh]

vodite raèuna kada odbijate pozive.. ni jedan dokument na va¹e ime neæe moæi biti izdat dok se sve ne re¹i [glavazid]

a to mo¾e da potraje.. i to ba¹ kad ti hitno treba registracija, lk. paso¹ ili veæ  [neslusam]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF

A ako das ovlascenje nekom tj sklopis kupoprodajni ugovor i overis u opstini a on vozi na ovlascenje jel onda moze on da ga registruje iako vlasnik ima fiktivnu?

Ripley

Ne mo¾e¹ da ga prenese¹ ako vlasnik ima dugovanja ili neplaæene kazne. Kad ode u op¹tinu vlasnik i hoæe da uplati porez na prenos motornog vozila ne mo¾e dok ne izmiri sve ostalo.

UFF

e ok

ONDA CU DA PLATIM JEBENI PRENOS NA CALETA ILI KEVU CISTO DA BI ZAJEBO OVU USRANU DRZAVU

ja i dalje vozim na ovlascenje i pravim sranja a oni registruju

i jeftiniji mi je prenos nego kazna + mi ostane dozvola (pasos, vozaca i lk traju jos dugo)

evo im  [srednjiprst]

Ripley

Meni oba auta na æaleta, em je invalid, em mu va¾i vozaèka. Registracija mi je jeftinija,a i ako budem napravio neko sranje, nek njemu udaraju zabranu, meni vozaèka treba. Samo je motor na moje ime.

The One

#1666
Citat: UFF poslato 07 Novembar, 2012, 22:48
e ok

ONDA CU DA PLATIM JEBENI PRENOS NA CALETA ILI KEVU CISTO DA BI ZAJEBO OVU USRANU DRZAVU

ja i dalje vozim na ovlascenje i pravim sranja a oni registruju

i jeftiniji mi je prenos nego kazna + mi ostane dozvola (pasos, vozaca i lk traju jos dugo)

evo im  [srednjiprst]
ukoliko je neko od njih invalid plaæa¹ umanjen porez...
postoji podosta 4ica :D
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

UFF

Citat: Ripley poslato 07 Novembar, 2012, 23:09
Meni oba auta na æaleta, em je invalid, em mu va¾i vozaèka.

hmm a kakve veze vozacka ima sa tim?
mislim da li moras da imas vozacku ako zelis da budes vlasnik registrovanog vozila?
meni je logicno da ne moras
ne znam pa zato pitam da proverim

dzimika

koliko znam ne moras da imas dozvolu da bi bio vlasnik
ripley, porez za prenos mozes da platis bez obzira na zabrane osim ako vlasnik ne duguje vec drzavi za neki porez ali kazne sa porezom nemaju veze
ja imam fiktivnu odavno, motor ne registrujem a auto je na zenu, motor i ako budem registrovao ide na zenu, ne planiram da resavam fiktivnu do 2016 kad budem trebao da izvadim novu licnu kartu a do tada ko ziv ko ....

Plazma Keks

da, ne moras da imas nikakvu dozvolu, ne znam samo da li moras da imas 18+. cale mog ortaka je registrovao dva automobila na ortaka

Ripley

@UFF
ako me snimi negde kamera, mogu se izvuci na caleta, pa nek njemu udaraju zabranu. Inace cale mi je slepa osoba, vidi samo 20% na levo oko, na desno uopste i produzili su mu vozacku bez lekarskog uverenja. Sreca pa mu i ne pada na pamet da vozi.

@dzimika
znam da prijatelj nije mogao da prenese motor na sebe jer prodavac je imao neplacen porez ili kaznu, nisam siguran, ali mislim da si u pravu.

dzimika

znam da ne moze da se registruje ako imas neplacenu kaznu, ali prenos moze da se uradi osim ako prodavac ima neki neplaceni porez jer poreska nema veze sa kaznama za saobracaj
ako nije platio porez za stan/kucu onda poreska ne dozvoljava da se plati porez za druge stvari dok se ne izmiri dugovanje, inace nekada davno se pre registracije vadilo potvrda u poreskoj upravi da nemas dugovanje za porez da bi mogao da registrujes a to su ukinuli jos 2002 ili 2003

ЯЭВОЛУТИОН

ukinuli zato sto je neustavno....i ovo sto naplacuju poren na prenos polovnog vozila je skoro sto posto neustavno , ali im se jos niko nije nakacio na vrat.....na koji nacin oni mogu da procene stvarnu vrednost polovnog vozila..... na osnovu cega da ti razrezu porez... samo taksu bi imali pravo da naplate i nista vise.
Dok sam radio u Francuskoj, motor je morao da bude na moje ime....cak nisi ni mogao da das punomocje nekom drugom za koriscenje tvoga vozila, osim ako je uz saglasnost osiguravajuce kuce upisan u polisu.....resenje je da se sve vodi na firmu....onda se sve vodi na firmu a ti sklopis ugovor  sa firmom o koriscenju vozila bez naknade, kasko je osigurano..i teras, i to mozes sa njim gde hoces.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ranko

Citat: revolution poslato 08 Novembar, 2012, 11:28
resenje je da se sve vodi na firmu....onda se sve vodi na firmu a ti sklopis ugovor  sa firmom o koriscenju vozila bez naknade, kasko je osigurano..i teras, i to mozes sa njim gde hoces.

A u zemlji Srbistanu bi i na ovo moralo da se plati porez, jer je*** poreska uprava ne priznaje bez naknade... ustvari priznaje ali bato obracunaj PDV i plati ga pa daj za bedza kolko volis...

svazilend...

Major

Zna li neko sta se desava kad poziv na sud stigne za prekrsaj, a niko je ne podigne iz poste??

Plazma Keks


Major

Citat: Plazma Keks poslato 08 Novembar, 2012, 15:03
donese ti policija na ruke

A kako to da urade kad sam u inostranstvu recimo ili kad ne zivim na toj adresi?

Plazma Keks

pa kada se vratis u zemlju, na granici/aerodromu te odvoje sa strane i predaju ti na ruke ;D
tako su mojoj babi dali  [rofl] [rofl]

Plazma Keks

ali ako znas da ti stize to na adresu, onda nemoj da se vracas jedno godinu dana, a mozda i jace, jer onda slucaj zastareva

Major

Hmm pa razmisljam da li da eskiviram ili da odem kod sudije i lepo odsluzim tih 3-4 meseca bez dozvole :)
Da li neko zna sigurno da li to zastareva i nakon koliko?