Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Jebe¹ mi sve, retard za volanom je retard za volanom, prièao, neprièao... [ludak] ©to reèe Klarkson, da li je moguæe da je vo¾nja kola toliko te¹ka da ne mo¾e da se telefonira i vozi... Pa su pravili test, Klarkson je u¹ivao dugme na ko¹ulju dok vozi, Mej(koji je ¹kolski primer za antitalenat) je vozio u vreæi za spavanje zakopèanoj do grla, a onaj mali Hemond je trebalo da drka ili pu¹i samom sebi, ali to nisu snimili... [rofl] [rofl] [rofl]
Spektar mojih aktivnosti dok vozim(kola) obuhvata telefoniranje, slanje poruka, rolanje, drkanje(jednom pre 18 godina), ruèanje, par puta brijanje elektriènim aparatom, popunjavanje putnih naloga, jedino jo¹ nisam kuvao... Verovatno bih da se potrudim mogao i d¾ig da odigram, ali ne znam isti... [yahoo] [srednjiprst] [hello]

Kengur

ti si kamikaza, ti se ne racunas... :)

Lazic


Kengur

Osim sto si naopak nista... :)

Lazic

Dodu¹e jednom sam usred kucanja poruke na motoru fasovao neke ¹ine pod uglom u slobodnoj zoni, pa sam se malo iscimao, ali i to mo¾e ako si ja... [rofl] [rofl] [rofl]

UFF

Citat: stefgi poslato 14 Avgust, 2012, 21:11
Ko god prica da vozi identicno kad prica telefonom i kad ne prica TAJ SERE! Uffe......

jel si ti  [ludak]  covek ili nisi citao sta sam pisao?

nigde nisam rekao da je isto kad radis samo jednu ili vise radnji u isto vreme samo sam pitao kako to meni u gore opisanim uslovima telefon utice na bezbednost kad i bez njega drzim samo jednu ruku na volanu (za sta ne postoji kazna) ?

ako nesto utice na smanjenje moje paznje TO JE SAM RAZGOVOR a ne to sto mi je telefon u ruci (znam dosta ljudi koji se skroz pogube kad nesto rade a ti ih prekines pitanjem)

ne raspravljamo ovde da li treba telefonirati u voznji ili ne, znamo sta je po zakonu ispravno i znam koje su kazne (odvezao sam se od marsovca i dalje ne vezan sa telefonom na uvetu)

znaci ako drzava hoce da natera vozaca da se koncentrise na voznju onda treba da zabrani telefoniranje generalno sto ne znam kako misle da urade

UFF

Citat: AndreyRR poslato 14 Avgust, 2012, 19:12
Citat: Slaninar poslato 14 Avgust, 2012, 18:46
Citat: UFF poslato 14 Avgust, 2012, 18:31
I objasni mi kako je manje bezbedno da telefoniram preko bt kad ja ionako vozim samo jednom rukom?
Da li mi je druga ruka na menjacu ili na telefonu isti qrac
Razgovor je no sto ljudima (ciji cpu ne podzava multitasking) odvuce paznju sa voznje a ne to sto im je jedna ruka zauzeta pa ne vozim dajc da mi trebaju obe da bi motao (pogotovo ako je automatik)

Upravo tako. Bio neki test onih ludaka sa Fifth (ili Top) Geara. Oni ludi Englezi. Elem, najvi¹e pa¾nje odvlaèi sms i tada se najsporije reaguje. Potom prièa. Prilikom prièe, najvi¹e pa¾nje se odvlaèi ako èovek treba da odgovara na pitanja. Ako samo slu¹a (ili ne slu¹a :)  ), ili prièa ne¹to bezveze, tada se malo manje pa¾nje odvlaèi i reakcije su samo duplo sporije nego bez telefona. :)

Inaèe, barem u NS, ako ¾eli¹ da po¹tuje¹ sva ogranièenja i vozi¹ po ps, ili da uzme¹ jesti burek, duva¹ d¾ojus, ili zavr¹ava¹ poslove telefonom. Ako si 100% koncentrisan na vo¾nju i prisutan u kolima, onda ubijaaaa u pojam kako sporo kao usrani voze i kako su niska ogranièenja.

vozi iza nekoga ko prica na telefonu i kreni u prestrojavanje levo,pa da vidis da li ce te videti,danas na
autokomandi neki lik u nekom polubesnom autu na telefonu sece dve trake da mu nisam trubno pokupi i mene i auto ispred mene

vozio iza dosta njiih koji trelefoniraju i gledaju u retrovizor u isto vreme a takodje vozio iza dodsta njih koji prave sranja i bez telefona
ne kazem da je sa telefonom pazljiviji ali mi je smesno sto misle da ce time smanjiti broj nesreca

ista prica kao i za kacigu
moras da je nosis zbog bezbednosti drugih ucesnika u saobrcaju da ti ne uleti musica u oko da ne izgubis kontrolu i udaris neku trudnu zenu na pesackom
i oni su me kao time sprecili i sacuvali tu zenu?
Alo bre pa ja ako resim namerno cu da se zaletim na nju i da je zgazim i  [srednjiprst] ce bilo ko u toj mojoj nameri da me spreci!
a ako to ne zelim naravno da cu da pazim da do toga ne dodje nosio ja kacigu ili ne

kako da sprecis nekog da bude nepazljiv i zamisljen/pogubljen za volanom?

MILJAN

Citat: UFF poslato 15 Avgust, 2012, 02:25
Citat: stefgi poslato 14 Avgust, 2012, 21:11
Ko god prica da vozi identicno kad prica telefonom i kad ne prica TAJ SERE! Uffe......


znaci ako drzava hoce da natera vozaca da se koncentrise na voznju onda treba da zabrani telefoniranje generalno sto ne znam kako misle da urade
Onda po tvojoj logici treba zabraniti razgovor sa suvozaèem u autu. Jer ako ti ruke nisu zauzete i na glavi fiksiran fon (pisao  o tome, pokretanje glave levo desno i sl),ruka zauzeta i sl. a prièa¹, npr. preko hands free na telefonu, onda je to isto kao i da prièa¹ sa suvozaèem..Èak jo¹ i sigurnije, jer æe¹ suvozaèa po nekada i pogledati i skrenuti pogled sa puta a preko handsfree neæe¹---  Kakvo onda zabrana telefona u autu i? :D

To je nemoguæe i $$$ jer bi ceo svet popizdeo jer se mnogi dogovori i konferencijske veze obavljaju u autu.
Opet ti logika ma¹i poentu :D
Cave ab homine unius libri

UFF

kakva bre logika pa ja ne pricam o kaznama i zakonu niti sta je moguce ili nemoguce vec samo kazem sta je nelogicno
telefoniranje samo po sebi dekoncentrise vozaca a ne ruka na uvetu koja drzi telefon


uostalom jebes telefon od kad sam zatamnio stakla najveca distrakcija od voznje mi je kad dobijem felacio dok vozim  :P

MILJAN

a ja ti opet pisem da je to onda isto kao i kada razgovaras sa suvozacem..Da ili ne? Pretpostavljam da je odgovor "da"..I onda? Zabraniti razgovor i sa suvozacem?
Cave ab homine unius libri

Major

Citat: UFF poslato 15 Avgust, 2012, 03:50
uostalom jebes telefon od kad sam zatamnio stakla najveca distrakcija od voznje mi je kad dobijem felacio dok vozim  :P

Ovo stvarno zna da bude distrakcija ;D

dusankobgd

Citat: MajorSoul poslato 15 Avgust, 2012, 09:31
Citat: UFF poslato 15 Avgust, 2012, 03:50
uostalom jebes telefon od kad sam zatamnio stakla najveca distrakcija od voznje mi je kad dobijem felacio dok vozim  :P

Ovo stvarno zna da bude distrakcija ;D


Zenska: Jel ti nekad neka odradila felacio dok si vozio 200?  :-*
Muskarac: Ali mi ne idemo 200!  [neampojma]
Zenska: Pa onda bolje ubrzaj...  8)

Major

Svidja mi se kako cura razmislja :D

ranko

Imam onaj polu tablet android sio mi ga djura telefon i :
- Do jaja je zajebano i skrece paznju javljanje, pozivanje, sms ... trudim se da to ne radim samo zbog pesaka ( dece ) i bajkera... pokusacu da prestanem to da radim
- Pricanje mi nikada ne pravi problem ali ... smanjicu...

E sad... da guram ono govance u usi ne pada mi na pamet... zasto ? pa zbog cobana koje vidjam po trznim centrima da ispod miske furaju pederusu a iz usiju im vire bt slusalice... uzas uzas uzas...

E sad na 2... siguran sam da svako od vas gura to u usi samo dok je u kolima i ne spada u one cobane od gore... ali meni su tolko zgadili bt da nema sanse da ga mecem... cak sam i kuma nalozio da baci to sranje i evo ga covek prica telefonom ko nekad :)

NAJBITNIJE u prici jeste da je telefon novotarija i oni su morali da izmene neki stari zakon i to ubace i zakon dopune... ali sta je sa onim starim propisima, ogranicenjima i prasicima ?

Pa meni najveci problem predstavlja spora voznja! Evo primera... Na putu za Kos.Mitrovicu popijem kaznu ( auto ) kod kragujevca... 35 prekoracenje, naseljeno... i reko ajde sad vise ne smem da pravim sranja ... vracam se nazad i vozio sam od KM do Cacka po ogranicenjima... kod Cacka umalo u sred dana nisam zaspao... Pravac 5 km, put odlican a ogranicenje 70 ... oborio sediste i na jedno oko vozim... e to je opasno... jebem ti drzavu... ode sve u kurac... SIR U KURAC

Lazic

Italijani davno dokazali da mi koji "divljamo", manje pravimo sranja od tih uspavanih jer smo hteli ili ne, vi¹e koncetrisani na vo¾nju...

El Jefe

Pre par godina Ovcarsko Kablarska klisura.Jos nije tunel bio probijen-ogromna kolona prema Cacku.Kroz celu klisuru obilazim kolonu kad na celu dve ribe u Yugu pricaju i voze 50 ,iza njih sleper i autobus pa ostali.
Друштво за заштиту од животиња

AndreyRR

zenama zakonom treba zabraniti da voze nisu za to i gotovo,cast izuzecima

stefgi

Citat: AndreyRR poslato 15 Avgust, 2012, 11:16
zenama zakonom treba zabraniti da voze nisu za to i gotovo,cast izuzecima
slazem se

stefgi

Citat: UFF poslato 15 Avgust, 2012, 03:50
kakva bre logika pa ja ne pricam o kaznama i zakonu niti sta je moguce ili nemoguce vec samo kazem sta je nelogicno
telefoniranje samo po sebi dekoncentrise vozaca a ne ruka na uvetu koja drzi telefon


uostalom jebes telefon od kad sam zatamnio stakla najveca distrakcija od voznje mi je kad dobijem felacio dok vozim  :P
Cekaj onda malo da ja skapiram.....ti vozis auto tako da ti je jedna ruka u vazduhu koja drzi mobilni telefon na kojem pritom ne razgovaras a druga ruka ti je na volanu...... A sto to radis?

AndreyRR