Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

E, al`ja proletim, pa se ne vracam par dana, a ovi su se vrecali na 5 minuta... Kao kad bih kroz istu ulicu isao levo, desno celu noc...

Dabec

do sad sam pricao sa policajcem koga poznajem,prvo sto mi je rekao da je lik koji me je zaustavio najveci bolid,drugo NAPISAO JE PRIJAVU -za upravljanje neregistrovanim motorom na biciklistickoj stazi
jos je dodao da nisam hteo da mu dam saobracajnu i tablicu.....kako stvari stoje i novine ce da rade....sad gledam ali ne mogu da nadjem zakon o saboracaju (kaze njegov kolega da obavezno napisem prigovor ,jer ako motor nije bio upaljen to znaci da nije bio ucesnk u saboracaju jer se radi o motornom vozilu,a da sam na bicikli nacinio prekrsaj on bi bio u pravu)ima neka tacka koja tacno precizira sta se moze smatrati vozilom u saboracaju,tj da li se ugasen motor moze zaustavljati (ja kapiram -kako sam upravljao motornim vozilom ako motor nije pokrenut).....sad mi je krivo sto sam mu uopste dao ponovo v.dozvolu...Uglavnom ako kaze da sam pobegao sa lica mesta i da sam mu oteo jednom dozvolu kako ce to dokazati ako sam se ja odmah pojavio u supu i trazio da ga pozovu da mi vrati dozvolu(koju sam ja po njemu oteo?????)

UFF

Cekaj bre sad meni nije jasno
Jel to znaci da ja mogu sa mojim neregistrovanim (kolima ako zivim na vrh brda a posao mi u dolini) da dodjem do posla i da mi ne mogu nista ako nisam startovao agregat?
I jel mogu po ulici da vozim ili moram po biciklistickoj stazi? :D

RoaD GunneR

Citat: UFF poslato 27 Jul, 2011, 00:14
Cekaj bre sad meni nije jasno
Jel to znaci da ja mogu sa mojim neregistrovanim (kolima ako zivim na vrh brda a posao mi u dolini) da dodjem do posla i da mi ne mogu nista ako nisam startovao agregat?
I jel mogu po ulici da vozim ili moram po biciklistickoj stazi? :D
Pa ako se vracas zicarom kuci nemogu ti nista :P

Lazic

Citat: UFF poslato 27 Jul, 2011, 00:14
Cekaj bre sad meni nije jasno
Jel to znaci da ja mogu sa mojim neregistrovanim (kolima ako zivim na vrh brda a posao mi u dolini) da dodjem do posla i da mi ne mogu nista ako nisam startovao agregat?
I jel mogu po ulici da vozim ili moram po biciklistickoj stazi? :D

ne mozes po ulici, a ni po stazi, mozes ako pored staze ima mesta za kola, ne ucestvujes u javnom saobracaju, tacka... Cak mozes i nazad uzbrdo sa upaljenim agregatom...

UFF

ma vazi
zakon ne poznajem bas ali ne verujem da sme po biciklistickoj stazi motorom upaljen ili ne, registrovan ili ne

Lazic

NE SMES PO STAZI... Ali ako ima zemlje pored puta, SMES, cak i frezom...

UFF

pa momak je vozio motor po biciklistickoj stazi kad mu je pandur pritrcao i vi ga sad savetujete da se zali nacelniku?
za sta? za to sto je napravio prekrsaj?

Havarisan

Moze da te kazni i ako guras motor po putu. Pre desetak godina drugar i ja gurali neku Yamahu fz600 jako redak model. stojala mi kod dede i ja hteo da je doguram kuci. agregat skinut. znaci guramo bez agregata malo ja, malo on. i na jedno 300 metara do moje kuce za ustavlja njega pandur i trazi isprave. pise mu kaznu za neregistrovan motor i zato sto nema kategoriju.

daca.ZZR6

Citat: Lazic poslato 27 Jul, 2011, 00:42
Citat: UFF poslato 27 Jul, 2011, 00:14
Cekaj bre sad meni nije jasno
Jel to znaci da ja mogu sa mojim neregistrovanim (kolima ako zivim na vrh brda a posao mi u dolini) da dodjem do posla i da mi ne mogu nista ako nisam startovao agregat?
I jel mogu po ulici da vozim ili moram po biciklistickoj stazi? :D

ne mozes po ulici, a ni po stazi, mozes ako pored staze ima mesta za kola, ne ucestvujes u javnom saobracaju, tacka... Cak mozes i nazad uzbrdo sa upaljenim agregatom...

Laziæ sve  zna!!!!!

:D

Lazic


daca.ZZR6


Havarisan

po njivi ili nekom dvoristu mozes i bez dozvole ne mogu ti nista provereno. ja kao klinac dao APN nekom liku da vozi dok smo bili na praksi u krugu fabrike i on opali u zid, a nije imao dozvolu. dosli odmah panduri i pisali sve sto treba. posle toga kod sudije za prekrsaje i na kraju dobijem resenje da ne treba nista da se plati zato sto to nije put kategorizovan za saobracaj mot. vozila.

Lazic

Hvala Havarisani... Znaci decko jeste napravio prekrsaj sto nije isao pored staze, ali pandur je bolid i to je kraj... Nije kraj... Osim ako nije bio poslat explicitno da lovi bajkere na biciklistickoj stazi, nije mu mogao nista, jer mogu da pisu samo ono zasta su ih zaduzili... Ako je lovio pijane, ne sme ni pojas da napise, a ne da juri nekog po stazi, htelo govedo pare...

balcan girl

ajd sad dabec koji pandur? javi na pp
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

MILJAN

Pandur je u pravu ali mu je nastup bio ¹abanski... I onaj ko gura motor pored sebe je uèesnik u saobraæaju jer to èini saobraæajnicom. Zveknuæe te sudija sigurno....
Cave ab homine unius libri

Dabec



Nazalost i da je u pravu ,napravio je kardinalnu gresku tj.dve
1.
:Jasno upucenom pretnjom SAD CES TI DA VIDIS je ugasio stvar...naime sluzbeno lice ne sme upucivati takve i slicne fraze koje mogu biti shvacene kao moguci fizicki napad ili bilo kakav vid agresije i ponizavanja lica za koje se tek sumnjici da  cini ili je nacinilo prekrsaj


2.na moje pitanje koje je usledilo nakon SAD CES TI DA VIDIS da li vi to meni pretite??,on daje odgovor TO SAM SAMO JA CUO [ludak].I naravno super zavrsnica
Naredjujem ti da stanes

time mi je dao sledeci materijal za komandira:osetio sam se ugrozeno ,uplaseno,cak mi je proslo kroz glavu da vas kolega planira  da puca kako bi me zaustavio,ostalo mozete sami da zamislite


Gašpar

Mislim da si sam sebi dao odgovor, tj on ti je dao odgovor - "TO SAM SAMO JA CUO"
A sta mislis kome ce komandir i eventualno sudija vise da veruje? Imas jednom sansu da pogadjas

Dabec

imacu ja svedoke 8) i to vise njih ,on je bio sam ja mozda sa drustvom koje mi je pomagalo da guram motor

Lazic

Pola foruma je pilo pivo, bas tu na stazi... ja ih video...