Glavni meni

cbr600 hornet600 ili sta god mehanicki spaner lanca bregaste

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 23 Februar, 2016, 18:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

pitalo me desetak ljudi sa foruma i oko njega da li radim prepravku automatskog na manuelni spaner na ovim motorima.....pokusavam da im objasnim da je to lose.....prepravka kao prepravka.....inace moze se staviti manuelni spaner ali mora se dobro odmeriti duzina srafa koji treba da gura klizac lanca....medjutim....zasto sam protiv.....
1. kada se budzi spaner obicno izvade dzigericu iz mehanizma spanera pa kad neko menja lanac , sleduje mu i kupovina mehanizma spanera
2. na svaki par hiljada potrebno je dotegnuti mehanicki spaner a to mora da se radi od oka i na sluh sto ne volim
3. majstor koji na kraju menja lanac bregaste psuje onog predhodnog sto je prepravljap...jer aman zaman ako ti je mnogo da na 60 ili 70 hiljada zamenis lanac...

4. to sranje obicno uleti meni pa mi motor stoji desetak dana u radionici umesto dva dana....


evo zasto sam protiv takvog grumfovanja

1. prepravljen spaner popustan




2. prepravljen spaner na maximumu




3 . spaner na maksimumu kod automatskog



samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Februar, 2016, 18:16
pitalo me desetak ljudi sa foruma i oko njega da li radim prepravku automatskog na manuelni spaner na ovim motorima.....pokusavam da im objasnim da je to lose.....prepravka kao prepravka.....inace moze se staviti manuelni spaner ali mora se dobro odmeriti duzina srafa koji treba da gura klizac lanca....medjutim....zasto sam protiv.....
1. kada se budzi spaner obicno izvade dzigericu iz mehanizma spanera pa kad neko menja lanac , sleduje mu i kupovina mehanizma spanera
2. na svaki par hiljada potrebno je dotegnuti mehanicki spaner a to mora da se radi od oka i na sluh sto ne volim
3. majstor koji na kraju menja lanac bregaste psuje onog predhodnog sto je prepravljap...jer aman zaman ako ti je mnogo da na 60 ili 70 hiljada zamenis lanac...

4. to sranje obicno uleti meni pa mi motor stoji desetak dana u radionici umesto dva dana....


evo zasto sam protiv takvog grumfovanja

1. prepravljen spaner popustan




2. prepravljen spaner na maximumu




3 . spaner na maksimumu kod automatskog





Nemoj tako ostro. Potpuno te podrzavam da je najbolje za nas koji vozimo motore u normalnim uslovima da imamo sto vise zamenjenih delova sa originalnim fabrickim delovima. Medutim ti delovi su i napravljeni za taj veci dio vlasnika motora koji uglavnom koriste do 60% mogucnosti motora. Za one sa trkackim ili putnim aspiracijama to i nije neka opcija.
Za konkretni deo u USA koja ima najrazvijeniji privatni/amaterski trkacki sektor je gotovo normalno zameniti zatezac lanca (bilo da je mehanicki ili uljni) sa manuelnim zatezacem.
Na mnogim motorima koji koriste zatezac sa oprugom jednostavno opruga se opusti i onda novi ili manuelni. Naravno pricam o samo problemu sa zatezacem a ne i kad propadnu i vodjice i lanac.
Nije sve grunfovanje i budzevina

U svakom slucaju zelim ti sto manje budzevina,  mada i to su musterije koje ostavljaju pare
Pozdrav



SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

slave74

Citat: SSZGO poslato 24 Februar, 2016, 05:42
taj automatski zatezac meni otkazao na r1 i napravio sranje a na cbr je poceo da zuji vec na 15000km


I posle kazu Kawasaki  ne valja..

ЯЭВОЛУТИОН

nije problem staviti manuelni...ali problem budziti automatski na manualni....deluje kao jeftino resenje, ali....ako vec hoces manualni onda ga kupi ili napravi od pocetka....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11