Glavni meni

skripa prednjih vila

Započeo sasa ns 1, 13 Februar, 2016, 16:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

da li  vile u bilo kojoj varijanti smeju da skripe,to je potpuno nov skuter,iz radnje i,nevidise da su propali semerinzi i da je bilo sta masno,a vile skripe i to dosta u cemu je problem

Bori¹a

mene zanima sto skripe prednje plocice.. stavljene nove i skripe...

Hohštapler

Citat: sasa ns 1 poslato 13 Februar, 2016, 16:48
da li  vile u bilo kojoj varijanti smeju da skripe,to je potpuno nov skuter,iz radnje i,nevidise da su propali semerinzi i da je bilo sta masno,a vile skripe i to dosta u cemu je problem

1. el imaju ulja u sebi?
2. teflon sprej na teleskope, mo¾da prestane
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hattrick

Plocice vrlo cesto skripe zbog vibracija, ocisti lepo, i korektno postavi ono malo parce lima sto ide izmedju plocice i potisnog klipa na klestima.

sasa ns 1

nevide se tragovi masnoce na semerinzima kao da ulje nije curilo, a skripi dosta jako

jevta

Vile ne treba da ¹kipe
Podma¾i ploèice

sasa ns 1

skripi kao kad skaces po kaucu starom 70 godina koji je na federe-kombinacija skripe i struganja

Gavrolini

Imao sam taj problem. Ako ima ulja i sve deluje ok onda su se iskosili teflonski klizaci u cizmama.

sasa ns 1

motor sam danas kupio-sky trevis 50ccm 2t skuter,ali ga nisam odneo kuci jer nije uradjen nulti servis pa hocu da ih pritisnem da odma odrade sta treba,vec sam stavio zamerku a oni kazu to je kinez nije japanac mora da skripi,sto naravno nije tacno,i primetio sam da se skuter malo teze gura kao da drze celjsti,i napominjem da je motor 2012 godiste ali nov

Conti-Moto

Citat: Bori¹a poslato 13 Februar, 2016, 17:00
mene zanima sto skripe prednje plocice.. stavljene nove i skripe...

Vec smo pricali o tome, nisu krive plocice ... motor je verovatno dosta presao.
Namazao si plocice mascom ?
Novo !!!
Conti ROAD !!

ЯЭВОЛУТИОН

nesto nije u redu...verovatno je pretegnut prednji tocak...nije montiran kako treba....pa su se stapovi skupili i ribaju....kineska govan stizu u kutiji i nije montran prednji tocak...dakle oni su ga montirali.....popusti osovinu tocka i proveri da li skripe...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Conti-Moto

Citat: sasa ns 1 poslato 13 Februar, 2016, 19:11
motor sam danas kupio-sky trevis 50ccm 2t skuter,ali ga nisam odneo kuci jer nije uradjen nulti servis pa hocu da ih pritisnem da odma odrade sta treba,vec sam stavio zamerku a oni kazu to je kinez nije japanac mora da skripi,sto naravno nije tacno,i primetio sam da se skuter malo teze gura kao da drze celjsti,i napominjem da je motor 2012 godiste ali nov

Sale, u prednjim vilama kod tebe skripi ono "Sky". Ta tri slova upadnu u prednje stapove i zaglave se u oprugama, to je ono sto skripi.
Skripi Kina. Sto me nisi pitao pre nego sto si ga kupio ?
Novo !!!
Conti ROAD !!

Bori¹a

Citat: Conti-Moto poslato 13 Februar, 2016, 19:57
Citat: Bori¹a poslato 13 Februar, 2016, 17:00
mene zanima sto skripe prednje plocice.. stavljene nove i skripe...

Vec smo pricali o tome, nisu krive plocice ... motor je verovatno dosta presao.
Namazao si plocice mascom ?
pa ne znaaaaaaam
sa starim plocicama nije skripao, stavio sam nove i skripi... presao sam 6k i skripi i dalje... majstor mi je rekao da ce proci skripanje dok se razrade
samo prednje skripe, zadnje ne

sasa ns 1

sa zadnjim kinezom sam prosao jos gore iako je na kraju ispalo dobro.Prodavali su kineski coper 100 ojra jeftinije u kutiji ali bez garancije da ga sam sklopis.Posto ja volim da me zajebavaju a volim i 100 ojra uzmem copera.I  krenem a ga sklapam kad ono krive vile .Nmogu da prodlju kroz gornji motst.A nema garancije ,na srecu pristanu da mi daju druge vile.

Hohštapler

kolko si ga platio ako nije tajna?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

lord_oblivion

Rev i Gavra su ti dali odgovor, ili toèak ne le¾i lepo ili tefloni. To ¹to se gura te¹ko, nove su ploèice, dok legnu biæe ok.
Meni je na obe predhodne Honde isti takav problem bio teflonski prsten u ¹tapu.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

sasa ns 1

skuter je 775 eura,nije jeftino,ali nov je oko 1100 a u skaju je trenutno nesto ispod 1000,a u sprintu koji je dobio od skaja da ga prodaje posto nemaju takav tip 775.Ali dobar mi je jer je velik a ne prevelik i ima 95 kila ,ja sa 190 cm  noge mi stanu i imam  jos bar 20 cm za noge a i suvozac ima mnogo mesta,i nekako je dobar polozaj na njemu.Probao sam sve modele u sprintu i  neznam kako su tak lose napravili sedista-cim sednem kao da me nek gurno na dole i sve vreme klizim dok ne udrim kolenima a obloge sedista su one rapave a probo sam i sa moto pantalonama koje imaju deo anti slip deo izmedju nogu.Ja nijean sprint skuter od 50 cm nebi uopste mogo da vozim,sve vreme kao da sam u polucucnju jer moram da se odupirem nogama da nebi klizo

Hohštapler

E, kad smo veæ kod skutera, al ti ima¹ i nekih guma na prodaju, ili sam lo¹e informisan?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

sasa ns 1

imam raznih potrosnih delova i original kawinih ali ne i guma

Andreja

I da si ga 500e platio novog, opet je mnogo...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D