Glavni meni

Iglicasti lezaj AR AP-602865

Započeo lord_oblivion, 09 Februar, 2016, 09:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Trazim iglicasti lezaj osovine snopa zupcanika u menjacu, fabricke oznake AR AP-602 865.

Posto trenutno nisam u mogucnosti da izmerim dimenzije, da li neko zna po ovoj oznaci da mi kaze koji lezaj da trazim? Najradije bih uzeo KOYO iz Astrida ili SKF ali sumnjam da oni imaju tabelu, ne moze ni cika Gugl da ga nadje.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

clutch&brake

Pa zasto trazis dimenzije kada imas kataloski broj?
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

zato sto je kineski kataloski broj....vazi samo za kineze....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

Znaèi totalna misterija  :D
Le¾aj nije za zamenu pa nismo hteli da ga vadimo jer bismo ga o¹tetili u procesu. Hteo sam samo informaciju.

Meðutim, sad imam drugu nedoumicu, u vezi le¾ajeva radilice. Fabrièke oznake su CJB 63/28/P53 i CJB 6207/P53, gde je CJB proizvoðaè.
Koyo ekvivalenti bi bili 63/28... iliti 6328 za jedan i 6207... za drugi.
U Koyo katalogu stoji da je maksimalna brzina RS i 2RS (koje kod nas prvo ponude kad tra¾i¹ le¾aj za bilo ¹ta) 6900 rpm a radilica se okreæe (da uzmemo kao taèan podatak) do 10000 rpm.
Taj uslov ispunjavaju Z, ZZ, ZX i ZZX le¾ajevi (jednostrano i dvostrano zaptiveni). Koliko sam razumeo one tabele u PDF-u  :)

Da li sam dobro protumaèio podatke i koja tolerancija je po¾eljna/dovoljna, C3 ili C4 ? I da li Z le¾ajevi mogu da se otvore (¹rafcigerom) kao RS, s obzirom da je poklopac drugaèiji?
Link na katalog : http://koyovn.com/catalogue/catb2001e_b.pdf
Agregat je vazdu¹ara i staje 1 litar ulja.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Za te obrtaje ti je C3 tolerancija ok, C4 je sa malo "vecim luftom" i to je vise za neke tunerske masine koje se vise vrte, greju i naprezu, za tebe nema potrebe, cak je ovaj i bolji... kad se malo potrosi taman ce postati C4 ;D
Za skidanje tog poklopca vec ne znam mada mislim da moze on da se iscupa sa svakog lezaja, ali ne drzi me za rec.
Ako vec otvaras masinu najbolje da raskupusas, premeris sve i onda nabavis :)

Ivicat

Citat: lord_oblivion poslato 10 Februar, 2016, 00:48
Meðutim, sad imam drugu nedoumicu, u vezi le¾ajeva radilice. Fabrièke oznake su CJB 63/28/P53 i CJB 6207/P53, gde je CJB proizvoðaè.
Koyo ekvivalenti bi bili 63/28... iliti 6328 za jedan i 6207... za drugi.
63/28 je jedan (d=28, D=68, B=18) a 6328 je potpuno drugaciji lezaj (d=140, D=300, B=62).

Citat: lord_oblivion poslato 10 Februar, 2016, 00:48
I da li Z le¾ajevi mogu da se otvore (¹rafcigerom) kao RS, s obzirom da je poklopac drugaèiji?
Mogu.


lord_oblivion

Znaci, bolja je Z serija za ovu ulogu ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Ivicat

Predpostavljam da tebi treba otvoren lezaj. Spomenuo si zatvorene jer ih svi prodaju i lakse ih je naci?

Lezaj kao lezaj je identican bilo da je otvoren ili Z, 2Z, RS, 2RS,... Ono sto ih razlikuje je nacin na koji su zatvoreni. Z imaju metalne 'poklopce' sa strane. RS imaju 'gumu'. Z pruzaju bolju mehanicku zastitu, ima manje trenja i mogu da se vrte na vecem broju obrtaja. Sa druge strane, RS imaju bolje zaptivanje (od prasine, vode,...) ali kao posledica toga ima vise trenja -> vise generisanja toplote. Tako da im je broj obrtaja ogranicen na nize vrednosti.

Tako da, koji god da kupis, otvoren, RS ili Z i otvoris ih, isto je.

lord_oblivion

E ta informacija mi je bila potrebna  [cheers]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

posto si i mene sve to isto pitao i dao sam ti iste odgovore...vidi ti i na BJB-u proveri jos jedared...neje lose proveriti..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

Vidi¹ da sam odgovor od Ivice proèitao dosta posle razgovora s tobom ;)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.