Glavni meni

lezaj tocka

Započeo slave74, 25 Januar, 2016, 17:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

slave74

Ne mogu da nadjem lezaj tocka za atv oznake dac 30620038 , dimenzija un precnik 30mm , spoljasni precnik 62mm i visina 38mm. Nema u Srbiji ili je mnogo skup i treba da se ceka.
Zanima me misljenje da li mogu da se montiraju dva lezaja visine po 19mm istog precnika, da rade kako treba.
Napomena: lezaj visine 19mm je cilindricni tj valjkasti i nije zaptiven, a original ne znam kakav je (mozda kuglicni  iz dva reda ili konusno valjkasti dva reda), al je 2z odnosno obostrano zaptiven metalom.




Hohštapler

Optima Novi Sad:
021 66 22 111
Pozovi i pitaj dal imaju, ja do sad kod njih uzima dosta toga od le¾ajeva, KOYO, FAG...

PS.
Pomoglo bi kad bi u profilu upisao odakle si, sad poku¹avam da se setim dal si iz NS ili odakle...  [neampojma]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

*zeka*

Evo kojo komerc kaze da ima 33 komada na stanju

http://kojo-komerc.com/lezajevi/lager/

slave74

Citat: Ho¹tapler poslato 25 Januar, 2016, 17:12
Optima Novi Sad:
021 66 22 111
Pozovi i pitaj dal imaju, ja do sad kod njih uzima dosta toga od le¾ajeva, KOYO, FAG...

PS.
Pomoglo bi kad bi u profilu upisao odakle si, sad poku¹avam da se setim dal si iz NS ili odakle...  [neampojma]
Iz Ns sam, nema optima, kazu javice ako nadju, al nista.

slave74

Citat: *zeka* poslato 25 Januar, 2016, 17:51
Evo kojo komerc kaze da ima 33 komada na stanju

http://kojo-komerc.com/lezajevi/lager/

Jel to bas direktan link na proizvod, ne radi mi dobro net? Jel 30x62x38?

slave74

Zeko , nije to taj lezaj, sad videh, to je skroz drugi oblik...

Havarisan

Imas u NS prodavnicu za tako neke namenske lezajeve, bio sam jefnom ali ne znam koja je ulica. To je neka zgrada i u prizemlju je ta prodavnica. Pokusacu da saznam ime.

Havarisan

Mislim da je ova http://www.timpex.co.rs/Kontakt.html

Imas lager listu pa proveri

Havarisan


Havarisan

GYE-30-KRR-B  (UC-206)   INA   2   30x62x18/38

Mozda je ovo taj? To imaju

Ivicat


*zeka*

E jebaga ja ovakav nigde ne nadjoh na netu.

Havarisan

Ja sam kod ovih u Timpex nasao lezajeve koje nisam mogao na drugim mestima.


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: slave74 poslato 25 Januar, 2016, 17:01
Ne mogu da nadjem lezaj tocka za atv oznake dac 30620038 , dimenzija un precnik 30mm , spoljasni precnik 62mm i visina 38mm. Nema u Srbiji ili je mnogo skup i treba da se ceka.
Zanima me misljenje da li mogu da se montiraju dva lezaja visine po 19mm istog precnika, da rade kako treba.
Napomena: lezaj visine 19mm je cilindricni tj valjkasti i nije zaptiven, a original ne znam kakav je (mozda kuglicni  iz dva reda ili konusno valjkasti dva reda), al je 2z odnosno obostrano zaptiven metalom.




a jel se moze znati za sta je...koje vozilo...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

slave74

Hvala svima na odgovorima.
Lezaj je kao sto je Ivica postavio sliku.
U timpexu nema, zvao sam ja sve u NS, pa i euro07 i kita komerc. Nemaju, jer taj lezaj odgovara lezaju prednjih tockova za Toyotu Avanza i Daihatsu Xenia. Oni se nisu prodavali u Jevropi.
Skf VKBA 7427 ili Optimal 981833.

Radio sam u garazi na vozilu tj, skidao zadnje viljuske u kojima su lezaji, a navrtka koja drzi viljusku za ram je ona sa cetiri udubljena stegnuta u pm, i jos joj je navoj osiguran nekim belim lepkom.
Morao sam da pravim alat za odvrtanje te navrtke a napravio sam ga od krune za beton fi 70mm. Uz dosta brusenja i zavarivanja uspeo da odvrnem viljuske na obe strane.
Neki dzulov pre je ostetio ta udubljenja na navrtci, jer nije imao alat, a mrzelo ga da pravi.. Levu kad sam odvrtao stavio sam polugu od 80cm i cimao, a kad je puklo mislio sam da sam oblomio zube na mom alatu :)

Sad mi ostaje da pravim neki alat za izbijanje lagera iz viljuske. Pa ako neko ima ideju nek predlozi.

Takodje na viljusci od starne gde se kaci na ram ima takodje lezaj u dimenziji 45x83x45 al njega imaju na vise mesta..

Revolution vozilo je kineski atv, kopirali su ram i viljuske al su ubacili njihov lezaj. Za Can Am Outlander lezaj pase od vecine jeftinih vozila i dimenzija je 30x60x37.

evo slika od atv:





nele019

to  standard  lezaj  odes  sa  tim  lezajem  ili  izmeris  pa  trazis  po  tim  dimenzijama  koje  si  izmerio  ,svaka radnja  koja prodaje  lagere  ima tako  nesto  na  stanju  ,nemora da  bude sa tom oznakom  ,video  sam  na sajtovima  to  proizvidi singapur  ,,obican dupli  lezaj ,lager  kako  god ,,prednjeg  tocka  

slave74

A evo i slika radova:


[/url



[url=http://postimg.org/image/oa5iawtkn/]







Na poslednjoj fotografiji se vidi mesto kacenja viljuske na ram, i stender domace proizvodnje :)

nele019

nasao  sam nesto  ima  i  skype i  mozes  da  se  raspitas  ,,taj  lezaj  koristi  Lada seat volvo  lancia

http://www.everychina.com/p-z52ed8b2-103393560-front-wheel-hub-bearings-dac-30620038.html

slave74

Nele, nema to ni u fiatu ni u seatu ni volvou.. Oni to tako napisu,jer prodaju ko zna koliko dimenzija lezaja od kojih neki pasuju za pomenute marke.
Sve sam ja to pogledao pre nego sam otvorio temu na forumu.
Puna alibaba je tog lezaja , al nikada nisam kupovao preko alibabe ,poslao sam par poruka prodavcima, pa cu videti kad odgovore.

Steta sto ga na aliju nema..