Glavni meni

MV Agusta F4

Započeo freepartyman, 23 Januar, 2016, 02:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Aussweis


Ma kakva bre Agusta, sta se lozite  ;D
Sve ima cenu ili čast!

freepartyman

 Jel si je ti imao? Vidim pise ti iznad glave :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hattrick

Ja samo vidim da ima kvalitetne loknaste zulufe  :)

Andreja

Imao je, ja video, dodu¹e kod sledeæeg vlasnika :)

Mislim da je Revolucija mislio na ne¹to drugo kad je pomenuo karakter. Naèin rada agregata, specifièni zvuci i "rituali" prilikom paljenja i vo¾nje motora, svaka starudija je imala neku svoju kvaèicu. I po meni je to ok, VFR-a (RC36 1.) npr. mnogo gotivim zbog tehnièkih re¹enja i istorije, jebi ga, sporiji je od veæine novih motora, lo¹ije le¾i, ali svi ti zvuci koje proizvodi, tip motora itd. me ba¹ greju (pa èak i bukvalno, poznat je po kuvanju jaja, ¹to je deo karaktera! :D ). Dukce volim jer su drugaèiji od svega ostalog, kvaèilo, razvod, zvuci, tip motora... Volim novo zbog performansi, adrenalina ¹to reèe Redshadow, pojedine i zbog dizajna (uglavnom italijanske drkaèine) ali na oko me uglavnom vi¹e privuku matore sprave.

Sve volim ali opet ka¾em, razumem i one koji vole ne¹to drugaèije, svako ima svoj ringi¹pil.

©to volim ¹to nisam visok pa mogu da vozim i F3 a da ne izgleda kao da vozim pocket bike :D Fale mi samo novci  ;D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

freepartyman

  F3 se cenom priblizio japancima,a po meni je mnogo lepsi a i zanimljiv mi je agregat od tri cilindra,imao sam prilike da vozim daytonu. Jedino to sto je mali i jako uzak motor. A da je lep,bas je lep.
Da se vratim na F4. Agusta mora da je mamac za ribe  ,vidis kako je ovaj dekica navatao piletinu [rofl]
http://s18.postimg.org/g9xd8sxg9/11223741964_359941ba1e_b.jpg
http://s18.postimg.org/85tuht0ex/11223826244_1e799e0fca_b.jpg
http://s18.postimg.org/ml2kp7yop/11223885266_09fa8e5d75_b.jpg
http://s18.postimg.org/oe5hdjjvd/11223507084_bb80db47a9_b.jpg
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Andreja

Znam dosta ljudi kojima je ovo ru¾an motor, ok, o ukusima se ne raspravlja ali kog ðavola? Savr¹enstvo na toèkovima, u bilo kojoj boji...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: freepartyman poslato 26 Januar, 2016, 20:32
Da se razumemo ne volim ja F4 jer je skup,vec zato sto cenim dizajn i kada se neko posveti detaljima kad je izrada motora u pitanju. Naprimer uvek bih pre vozio R1 iz 2007me godine nego najnoviji jer mi se novi ne svidja. A nemojmo o H2R-u u temi o Agusti,nema smisla  ;D ;D

nazalost posvecenost detaljima nije na avgusti f4 kakvo bi trebalo da bude....ja sam radio do sada tri...jedna u besprekornom stanju i dve leshine....kvalitet plastike, karbonsi delovi i lak na njima....sistemi kako su neke stvari resene...pa kawasaki je savrsenstvo za nju.....Agregat radi sa zvukom koji se ne cuje ni od jednog motora....melje hukce frflja....performase su izvucene maksimalizaciom kolicine goriva pri radu....trosi preko 10 litara i koja jos jebena italijanske firma pored bremba narucuje kocioni sistem od nissina.....svetogrdje da bi stavili mv logo na sistem....sistem indzeksina preuzet sa fiata...magneti mareli a dizne od polo VW-a.....umesto podesavanja smese digitalno ias sraf u kompu koi besomucno vrtis tamo vamo da bi dobio kako toliko normalnu smesu...naravno ne siromasnu, ne normalnu, vec blago rich...drugacije motor nece da radi....svecice posebne za govno moras da kupis jer obicne umiru brzinom svetlosti....lezaj zadnjeg tocka crkava na 25000 kilometara i kosta 700 evra komplet...naravno nema reparacia...nego ceo sklop....meni je sve to deo dizajna.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

freepartyman

#87
To valjda tako mora da bude. Nije to japanac. :) Otud proizlazi sva ta fama oko emocija koje dozivljavas kupovinom italijanske egzotike. Cim je izvadis iz celofana...ona te zeza do bola.  :D Na agusti su delove ispod plastika koji se ne vide specijalno dizajnirali,mozes da imas svoje iskustva sa opravkom ali da kazes da se ne posvecuju detaljima je nebuloza.  Cuo sam za problem sa lezajem ali i to moze da se resi, jer se zna razlog zbog kojeg odlazi. Jel si radio novi model F4?
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hattrick

Ma svaki Italijan je manje-vise takav, od automobila do motora, nema egzotike bez karaktera. Kreni da stelujes karburatore na Ferrariju 308, ili da radis struju na Lamborghini Countachu, da vidis sta su muke tantalove. Ducati, Agusta, Laverda, Benelli, slicna prica. Svi ti "nedostaci" su deo kompletnog dozivljaja. Kao kad skapiras i da manekenka iz Elite-a koju si sinoc jebao, prdi, podriguje, oseca na znoj ako se ne okupa, zna da bude bezobrazna, arogantna, ali bi se i dalje penjao na nju kao dete na tresnju, i dovoljno je da je pogledas, pa da zaboravis  sve sto ti je do tog trenutka padalo na pamet.  :D

Aussweis

Citat: freepartyman poslato 26 Januar, 2016, 21:25
Jel si je ti imao? Vidim pise ti iznad glave :D
Da, da, Panjkovic academy se pobrinula za tunning styling kose  ;D

@freepartyman
Tako je...svidja mi se tema jer postujem taj motor izuzetno...probao sam i vozio sve i svasta ali meni je ovaj motor lego kao da je za mene pravljen, bar od R-ova (individualno)...vidim da ima raznih komentara i to je ok..

Necu ni da ulazim u polemiku jer se slabo razumem, skoro uopste ;D ;D

Slazem se sa Revolucijom oko toga da je skup i da mora da se tetosi...a licno sam odusevljen kako je dizajnirana i upakovana, ali kad je rastavljas pored odusevljenja, malo se i nerviras, trazis gde su srafovi i iz kog ugla da pridjes itd..ali prodje te nerviranje brzo, haha

Sve u svemu, moje je misljenje, da je ovo dobar i kvalitetan motor ali osetljiv na bilo kakve budz varijante i pokusaje ustede...ili ga odrzavas kako treba ili ce praviti probleme, cuo sam za razne primere i pokusaje..
Sve ima cenu ili čast!

freepartyman

Hattrick @
Hahaha bravo za komentar ;)
Aussweis@
I ja mislim da je problem kod nas manjak para, pa se onda svasta budzi po motoru. A na to su izgleda italijani osetljivi. Znam dva coveka koji imaju Aguste ali i novca i nisu imali problema sa motorima,sve su radili kako fabrika nalaze i sve stima.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

Motor hocu da vozim, ne da ga popravljam, nit da me udaraju po usima za delove
revolucija hoce karakter i da se razliku od drugih jer ih popravlja sam pa ga ne kosta :) ali bi sad da skrene pricu na kucu
kuca i jeste sranje jer ima mnogo vise drkanja oko nje ali ako me kupovina garaze za motor i auto kosta ko da sazidam kucu pogodi sta cu od ta dva da odaberem, bar nemas komsije koji ti se deru kroz zidove... ali sa druge strane sigurno imas pun kurac komsijskih kerova koji laju 24/7 tako da ti dodje isti q, vise prostora ali vise i posla i troskova oko odrzavanja

elem nek vozi ko sta oce, ja gledam ovim redosledom:

1.udoban polozaj - vozim svaki dan za do posla ili pijace ili do grada sve jedno pa ako mi na njemu nije udobno necu ni da ga kupujem (samo ako ga uzimam kao drugi motor za vikend i stazu onda ovo moze da se preskoci)
2.performanse - da poteze, ide, koci i lezi
3.normalna cena odrzavanja - egzotiku nek voze oni koji hoce da se pokazu kao jedinstveni, ja nemam taj problem nit potrebu
4.da mi se svidja kako izgleda - takodje bitno ali na poslednjem pestu tj posle 3 mnogo bitnije stavke jer ipak cu da ga vozim a ne da ga jebem ili zenim/upoznajem sa porodicom

perlx

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Januar, 2016, 17:27
meni se ne svidjaju ovi novi modeli...ali bi voleo jednu ovakvu

http://thekneeslider.com/images/2009/12/mv-agusta-superlight.jpg

u magni ramu, molim

Пошто си погрешно ДУНГЕ за слику притснуо, те се иста не види, претпостављам да је 850 СС Монца у питању.
А у скромности вероватно мислиш на Магни кит и оклоп плус хром-молбиден рам и ланчани завршни пренос :)

Hohštapler

...ako se  lo¹a tehnièka re¹enja i nepouzdanost mogu nazvati "karatkerom" onda meni ne treba motor sa karakterom. Ja pre svega oæu sa se vozam motorom. A kad sidjem sa njega okrenem se i pogledam pomislim "kako je lep motor" onda je to pun pogodak... za sad nisam dovoljno bogat da imam motor da mi bude samo jedno od ta dva, a da rupu popuni drugi.
F4 se po meni ne sme gledati kao motor za po leba ili ne daj bo¾e za stazu.. On se na lepo nedeljno popodne provoza (lagano) po gradu, do Mi¹eluka (ne znam ¹ta je BG ekvivalent) i tamo ga parkira¹ i uèinio si svetu uslugu.. dozvolio si im da ga vide i u¾ivaju... ;)
a ako oæe¹ da "jebe¹" bolje kupi R1... kuravi dok objasni¹ sta je MV ima da se smori, skrati¹ sebi muku i ka¾e¹ "vozim R1"...
edit: vidim i uff ima isti pogled ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hattrick

#94
Citat: Ho¹tapler poslato 26 Januar, 2016, 23:09
...F4 se po meni ne sme gledati kao motor za po leba...

Ni pod Razno

Citat: Ho¹tapler poslato 26 Januar, 2016, 23:09
... kuravi dok objasni¹ sta je MV ima da se smori, skrati¹ sebi muku i ka¾e¹ "vozim R1"...

Nema dalje  [thumb_up]
Mada, kad bolje razmislim, sta god da vozis, treba reci "Vozim R1"  [rofl]

UFF

za to je i napravljena
da stoji u muzeju

ma 'cu kupim jednu za dnevnu sobu ko ga jebe, da imam i ja motor sa karakterom  ;D

http://i.imgur.com/0KGoxcg.jpg

freepartyman

#96
 Ako hoces da jebes preko motora...Nes jebat ;) To pokazuje samo da si mukica i pickopacenik,i da imas nisko misljenje o sebi pa ti treba besan motor ili auto da smuvas iliti jebes nesto. Prosto i jednostavno,mozda neke kalamunje ili klinke kojima je vauu sto imas motor. Motor vozim da uzivam sam,sto se mene tice ne moram da imam ni suvozacevo sediste. A prvo i osnovno je da mi bude lep, a kud ces lepsi od F4-ke :D  A to da li ima 150 ili 200ks meni potpuno ne bitno jer 80% vremena vozim po Bg-u,sa povremenom voznjom do Kosmaja. U kondiciji sam pa mi voznja R-a po gradu ne prestavlja nikakav problem. 
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

kad ga kupim idem kod revolucije da mi ispod oklopa upakuje moj agregat iz honde pa da imam miran rad i pouzdan agregat u lepom motoru za svaki dan


freepartyman

#98
Hahaha ofarbaj plastike  u crveno sivu kombinaciju samo ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man