Glavni meni

Clutch and brake garage

Započeo clutch&brake, 03 Januar, 2016, 23:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RoaD GunneR

Citat: Che poslato 15 Januar, 2016, 01:05
Da ti nije poznanik iz NS a motor zuto crni? ;D
Da nisi ti mozda montirao i smontirao taj fabricki auspuh sa sve izumom zvanim flah i lamperija?  [rofl]

Citat: Ho¹tapler poslato 13 Januar, 2016, 18:01
(kontam da su hteli 100e da ih poèasti...)

Lose kontas i manja svota bi zavrsila posao ;)

Kad sam doterao motor sa "fabrickim" auspuhom, rekli su mi da nisam bas morao iz NS-a da dolazim (za neupucene motor je bio u BG privremeno parkiran kod Che-a)
na sta su dobili odgovor da je to samo 20e troska sto je manje od 50e ili 100e, samo su spustili poglede i zacutali. Slikali, kosntatovali i slucaj resen.

Dok sam se njakao oko potvrde od Agencije za Bezboednost saboracaja zbog aftermarket auspuha, procitao sam gomilu stvari to jest zakonskih odredba i propisa na tu temu. U prevodu ta potvrda znaci da je prilikom uvoza vozilo u fabirckom stanju bez ikakvih naknadnih prerada, odnosno ako postoji naknadna prerada da je uradjena sa delovima koji su sertifikovani u okviru evropske unije da su bezbedni za upotrebu u saboracaju. Ovo je moguce da ce u nekoj buducnosti biti proveravano i na tehnickom pregledu pa sve sto nema homologaciju nije dozvoljeno to jest nije street legal i nemoze da se registruje, mada tesko ce uvesti to sprovesti pri produzetku registracije.

Che

Nije lamperija, nego parket - distancer :D

Havarisan

Ja sam doterao yaris sa nabudzenim auspuhom, spojlerom nazad, i jos po nesto. Za sve sam imao papirologiju i nije moglo da prodje, cak sam i zvucnike neke velike od nazad morao da vadim.

Hohštapler

Citat: RoaD GunneR poslato 15 Januar, 2016, 16:39
Ovo je moguce da ce u nekoj buducnosti biti proveravano i na tehnickom pregledu pa sve sto nema homologaciju nije dozvoljeno to jest nije street legal i nemoze da se registruje, mada tesko ce uvesti to sprovesti pri produzetku registracije.

Znaèi, ne da æe "mo¾da" biti u nekoj buduænosti proveravano nego sigurno!
Jo¹ se nije rodio restriktivni zakon iz EU koji na¹i nisu usvojili ne bi li mogli da mazdrpi¹u sebi para a navodno zbog prevelike brige o nama i na¹oj bezbednosti.
Kao i u inostranstvu, sve ¹to bude promenjeno moraæe pod a) da bude sertifikovani proizvod (nema vi¹e auspuh "¹io mi ga ðura") nego firma, plaæen patent, ispitan, peèat, broj...
b) zavedeno u saobraæajnu (a to plaæeno i lupljen peèat neke agencije (i njima jebem mater))

Znam da mi je Valentin (Schaaf na yutubetu, ¹to vozi sivog CBa) prièao da je on menjao korman, ¾migavce i auspuh i da je to sve morao da zavede u saobraæajnoj, i naravno na svakom tom proizvodu mora da se vidi Ei, OEM ili kakva veæ oznaka, nema kod njih ¾migavci sa Aliexpress-a... 
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Kakvu papirologiju si imao? Sta su ti rekli da je problem? Najvise mi nije jasno to za zvucnike.

ЯЭВОЛУТИОН

Sta ti bre nije jasno....doterao prikolicu,,,,,imam kompletne papire....ne moze jer traze atest za nju...a u Francuskoj takve prikolice ne podlezu takvom atestu, vec dobijes da je proizvodjac garant....ali ne to nije dovoljno....taj atest me kosta samo za moju prikolicu vise nego sto je njena vrednost....
Ovde valjda napisu konkurs za najveceg debila, pa mu onda povere pisanje akona.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Pa dobro al prikolica je ipak nesto sto moze da se otkaci od kola pa da nastavi samo da ide i povredi nekoga, otpadne tocak usled pretovara ili tako nesto... Al kakve veze imaju zvucnici u kolima?

Aleks Cross

al ste momku usrali temu  [povracanje]

®or¾ GTI

Au ljudi ja pitah za registraciju cisto jer znsm da da su poceli da smaraju sa svim, a vi ga opletoste. U svakom sluèaju podr¾avam custom bike ove i samo napred

Lazic

Citat: Aleks Cross poslato 15 Januar, 2016, 19:24
al ste momku usrali temu  [povracanje]
Sad æe sve to Uff u bul¹it...;D Dodu¹e sad je rastegljiv pojam... :D

®or¾ GTI

Citat: Aleks Cross poslato 15 Januar, 2016, 19:24
al ste momku usrali temu  [povracanje]
ja pitah da znam ako doodjem na ideju da mi covek nalravi ne¹to da lo cu to moci da vozim i registrujem a ono opet ode u politiku.

Glava Dole

Ma das mu da ti radi nesto sto je vec bilo registrovano kod nas i nema problema...

Gašpar


Havarisan

Citat: bigbad86 poslato 15 Januar, 2016, 18:54
Pa dobro al prikolica je ipak nesto sto moze da se otkaci od kola pa da nastavi samo da ide i povredi nekoga, otpadne tocak usled pretovara ili tako nesto... Al kakve veze imaju zvucnici u kolima?
Zvucnici bili neki veliki oko 30cm precnik i nije moglo nikako tako da prodje pa sam nasao druge tapacirunge, auspuh bio neki sportski imao sve papire iz nemacke za auspuh i na kraju sam ga odvalio da ga nema i tako moze.

Simon69

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

ЯЭВОЛУТИОН

nije naveo sexualno opredeljenje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

to nije jbmliga korektno....moras biti suptilniji....da privuces ciljanu grupu klijenata za motor....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

Ince sve same baje voze novije masine. Nemaju ni jednu dlaku na telu,bolje pocupane obrve nego ribe i mazu se mlekom za telo posle tusiranja  [facepalm]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: njanja poslato 21 Januar, 2016, 12:37
Ince sve same baje voze novije masine. Nemaju ni jednu dlaku na telu,bolje pocupane obrve nego ribe i mazu se mlekom za telo posle tusiranja  [facepalm]
Ja sam razmisljao da pocupam te dlake....to boli jebo te bog....ostajem pri mom krznu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11