Glavni meni

KAKO VOZITI NEREGISTROVAN?

Započeo petar357, 19 Februar, 2011, 14:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Premija osiguranja je previsoka a kako èujem, planiraju skotovi da podignu to od marta. Nije im dosta a mo¾e im se jer ih zakon ¹titi da moram da osiguram bajk na isti period kao i registraciju. Za moj bajk od 650 cc je stvarno preterano! U mom sluèaju, isti su lopovi kao i dr¾ava....
Cave ab homine unius libri

RoaD GunneR

Citat: RRa¹ko poslato 20 Februar, 2011, 14:56
nisam dvolican nego si ti nepismen i nije polovina nego trecina! a i nisu O.D. kriva sto je drzava resila da bude fukara pa nam lupila porez na luxus! dok se nisam 'luxuzirao' placa sam registraciju..
Ako nek sam ja nepismen i neznam da racunam a petar357 ti objasnio moju racunicu, mada vidim ja iznosim konkretne stvari a ti samo odgovoaras da bi nesto odgovorio klascan si prodavac pocetnik, mada i pored moje nepismenosti znam da vodim argumentovan razgovor vezano za tvoju bransu a ti konkretne odgovore nemas i ne znas da stanes i povuces se pa se jos i zivciras  [yahoo]


UFF

Citat: RRa¹ko poslato 19 Februar, 2011, 22:35
sad su resili i taj propust pa  kaznjavaju i preko tih evropski izvestaja.. kad se desio nemili dogadjaj? znam da su na pocetku prosle godine imali taj propust u sistemu..

jel si siguran u to?

Do sad si mogao ako oceses autom stubic pri parkiranju ili ti padne motor sa copave to da resis tako sto sa komsijom popunis evropski zapisnik pa ti osiguranje ofarba vozilo ;) a komsija nema troskova

mi¹ko_kolo

A sad ide malus/bonus sistem, koji æe nam raèunati u cenu osiguranja svake godine. Tako da æe cena sledeæeg osiguranja zavisiti od toga da li si imao prijavljenu ¹tetu u toku tog osiguranja. 

Kako se „zaraðuju“ kazneni i nagradni poeni, objasnio je u intervjuu za Kurir Aleksandar Iliæ, zamenik generalnog direktora „AMS osiguranja“, koje se za 12 godina postojanja sa 1,5 miliona zakljuèenih ugovora probilo do samog vrha u sektoru osiguranja u Srbiji.

Iako mnogi vozaèi to ne znaju, osiguravajuæe kuæe prate njihovo pona¹anje od 1. jula ove godine, a od toga æe zavisiti cena polise od septembra 2011. Kako se raèunaju kazneni poeni, odnosno malus?

- Svi od¹tetni zahtevi iz jednog udesa, bez obzira na to koliko je o¹teæenih, a za koji se utvrdi odgovornost osiguranika, raèunaju se kao jedan ¹tetni dogaðaj. Prekr¹aji se evidentiraju i prilikom produ¾enja polise utièu na cenu. Cena polise odreðuje se na osnovu premijskih koeficijenata, koji zavise od toga da li ste u prethodnom periodu bili pa¾ljivi ili ne, odnosno da li ste prouzrokovali ¹tetu koja je naplaæena od va¹eg osiguranja.

Kako se odreðuje premijski koeficijent?

- Svako ko prvi put osigurava novo vozilo dobija osnovni premijski koeficijent - èetiri i premiju osiguranja plaæa bez bonusa ili malusa. Kada obnavlja polisu, proverava se da li je bilo prijavljenih ¹teta u periodu va¾enja polise. Ako nije, osiguraniku se spu¹ta jedan premijski stepen, a ako je ¹teta bilo, on se ka¾njava sa tri vi¹a premijska stepena za svaki prijavljeni ¹tetni dogaðaj. To znaèi da za jednu ¹tetu sledeæe godine morate platiti osiguranje do 50 odsto vi¹e. Za tri i vi¹e ¹teta ova cena ide na maksimalnih 2,5 vi¹e od osnovne cene osiguranja.

©ta se de¹ava ako je osiguranik jedne godine imao ¹tetu i dobije malus, a sledeæe godine proðe bez ¹tete? Da li tada dobija bonus?


- Ne. Za svaku ¹tetu u godini pomerate se za tri premijska stepena nagore, ¹to znaèi da naredne tri godine morate da vozite bez prijavljenih ¹teta kako biste se vratili na poèetnu cenu. U sluèaju da zavr¹ite na najgorem, dvanaestom premijskom stepenu, trebaæe vam osam godina bez udesa da biste se vratili na osnovnu cenu osiguranja, a potom jo¹ tri godine pa¾ljive vo¾nje da biste zaradili maksimalni moguæi bonus.

Zar to nije prestrogo?

- Sistem bonus-malus je veoma rigorozan, jer predstavlja jedan od metoda pobolj¹anja bezbednosti saobraæaja i dodatnog ka¾njavanja nepa¾ljivih i nesavesnih vozaèa.

Osiguranicima mo¾e izgledati kao da je taj sistem smi¹ljen da osiguravajuæe kuæe uzmu ¹to vi¹e para?


- Naprotiv. To èak znaèi da æe osiguranja dobijati manje para u kumulativu, jer je uèestalost prijavljenih ¹teta na ukupan broj polisa u na¹oj zemlji oko tri odsto. U najgorem sluèaju, kada bi svake godine novi osiguranici pravili udes, za tri godine imali bismo oko devet odsto osiguranika sa malusom, a 91 procenat osiguranika sa maksimalnim bonusom.

Ko æe i kako voditi evidenciju o nagradnim i kaznenim poenima?

- Od Nove godine startuje sa radom jedinstveni informacioni sistem svih osiguravajuæih kuæa. Nijedno prodajno mesto, tehnièki pregled ili agencija neæe moæi da izda polisu osiguranja a da prethodno preko tog sistema ne proveri vozilo, vlasnika, broj polise i premijski stepen na osnovu ¹tetnih dogaðaja u prethodnom periodu.

UFF

Vlasnik vozila u saobracajnoj je Pera
Vozio je Mirko jer jos nije preneo vozilo na sebe i vozi na ovlascenje
A udario ga i krivac je Zika

Ko je kaznjen i kome tu poskupljuje premija?
Svima?


Zika je kriv i logicno je da povecaju samo njemu ali posto su prevaranti najebace verovatno i drugi ucesnik iako nije kriv ali me interesuje da li ce ime tog drugog ucesnika uzeti iz saobracajne ili iz policijskog zapisnika?

mi¹ko_kolo

E, ba¹ tako! Svima poskupljuje jer kako sme da se desi da OD budu na gubitku?!

SSZGO

ljudi ja planiram van zemlje, i zato cu da registrujem na rate...
300 evrica po 50 mesecno

jbg ne daje mi se i da ne izlazim preko ne bih reg, ali sta je tu je...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

meni nije jasno sta se desi ako Mika registruje auto i proda Peri ...
pera je defakto vlasnik vozila :) .. ali osguranje glasi na Mika-u :)
ko onda dobija poene ? ... mislim malo nelogichno... mislim da ce pre biti
da ce vlasnici na papiru biti nashe drage mame ili bake a da cemo mi
biti korisnici sa ovlashtjenjem ;) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: petar357 poslato 20 Februar, 2011, 15:21

Citat: RRa¹ko poslato 20 Februar, 2011, 14:56
... i nije polovina nego trecina! a i nisu O.D. kriva sto je drzava resila da bude fukara pa nam lupila porez na luxus! dok se nisam 'luxuzirao' placa sam registraciju..

Pa, kako kod koje kategorije, za one od 500 do 750 kubika na osiguranje ode oko pola ukupne cifre. Ili blizu pola. Ako ne racunamo nove tablice i saobracajnu sto se placa samo prvi put.

A ako je opsta procena nadleznih da je uvodjenjem novog ZOBSa dosta smanjen broj saobracajnih nezgoda, zasto onda osiguranja traze povecanje cene premije obav.osiguranja, ako je logicno da je sa smanjenim brojem udesa smanjena i isplata?
Meni bi bilo logicno da je obrnuto - manje udesa, pojeftinjuje polisa. Ali, apetiti osig.kuca su nezajazljivi.
losa ti logika. U normalnoj drzavi ako par godina ne pravis stetu, dobijas znacajan popust na osiguranje. Kod nas to nema nikakvog uticaja , posto je drzava ukinula popuste ????? kao da oni imaju pravo da uticu na to??? Pri tome osiguanje za sportski motor od 1000 ccm i 160+ konja je isto kao i za motor od 1000 ccm i 60 konja, isto osiguranje je i za pocetnika i za coveka od 60 godina, isto je osiguiranje i za onog ko predje 5000 godisnje i za onog ko predje 20000 godisnje....to su sve nelogicnosti.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

Citat: SSZGO poslato 20 Februar, 2011, 21:44
ljudi ja planiram van zemlje, i zato cu da registrujem na rate...
300 evrica po 50 mesecno

jbg ne daje mi se i da ne izlazim preko ne bih reg, ali sta je tu je...
Da li si siguran da je 300eu?  Ja mislim da je mo¾da manje.
Pogledaj ovde. Samo ukucaj podatke i dobija¹ na dnu stranice koliko iznosi sve.... Na stranici odaberi sekciju "INFO za registraciju"
http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&task=send&chronoformname=Info_za_registraciju
Cave ab homine unius libri

UFF

Citat: mi¹ko_kolo poslato 19 Februar, 2011, 14:33
Ja ne bih javno o ovakvim stvarima. Po onoj, "¹pijuni su meðu nama".  Ne zna¹ koje je zlo manje ili veæe od ponuðenih.

A sto ne bi javno?   [neampojma] ko kaze da je to sto sam ja ovde napisao ustvari i tacno?

Na primer ja kazem javno da vozim neregistrovan motor i neki spijun to prijavi  [ludak]
Prijavi takodje da cu tog i tog datuma ici na taj i taj skup
I ja dodjem tamo parkiram i uzmem pivo i pojavi se policija i trazi dokumenta

-Jel vas motor?
-jeste
-dokumenta na uvid molim
-izvolte
-AHA motor vam je NEREGISTROVAN!
-jeste pa??
-pa vozili ste ga neregistrovanog dovde a jos i pijete alkohol
[neee] nisam, gurao sam ga tj dovezli su mi ga u kombiju a isto tako ce i nazad ici, evo 20 svedoka oko mene koji ce to da potvrde

I sta sad?
Moze da mi ga duva  8)

Lazic

Ima neka fora ako pokazujes nameru da ucestvujes u saobracaju, tipa sedis na motoru kad ti traze dokumenta, mada to slabo pije vodu kod sudija... Ortak je sa zabranom za B blejao sa ortakom u kolima, prisli zandari, drndali ga da je kao imao nameru da se ukljuci u saobracaj, pisali prijavu, nije mu nista stiglo vec 3 godine...

UFF

A kad mi dete sedne na motor i vice brm brm jel i njemu i njegovom caletu i meni pisu kaznu sto je maloletno lice htelo da upravlja motornim vozilom?
ccc

Lazic

I ja sam mu rekao da od toga nema ni mojega...

mi¹ko_kolo

Citat: UFF poslato 20 Februar, 2011, 22:44
Citat: mi¹ko_kolo poslato 19 Februar, 2011, 14:33
Ja ne bih javno o ovakvim stvarima. Po onoj, "¹pijuni su meðu nama".  Ne zna¹ koje je zlo manje ili veæe od ponuðenih.

A sto ne bi javno?   [neampojma] ko kaze da je to sto sam ja ovde napisao ustvari i tacno?

Na primer ja kazem javno da vozim neregistrovan motor i neki spijun to prijavi  [ludak]

Mo¾da je moja paranoja, a mo¾da i nije. U ovoj zemlji je sve u stilu "mo¾' da bidne, ne mora da znaèi". Tako i ovo.

ЯЭВОЛУТИОН

Ma mi smo sami za sve krivi. Imamo jebenih 300 klubova, sest udruzenja, cak i neki savez, a niko nije ustao protiv nameta koji ova drzava propisuje, u zelji da nam zivot zagorca. Jedine olaksice se odnose na one koje zaista kurac zabole koliko sta kosta, pa ispade da ti se isplati da vozis Harleya od 40000 evra ili Vmaxa od 20000, posto za registraciju ne treba ni dinar vise nego za FJ1200 od 1200 evra. Bolje ti je da vozis Mecku GL nego mecku 123 300d....APSURDISTAN.
Pa registracija za tog GL-a kosta manje nego njegova rezervna guma, a vise nego cela 123-ka, a plata je ovde takva da je 123-ka luksuz.
I sada ce svi da kazu da nisu protestovali i glasali za ZUTE...samo se pitam kako li su dosli na vlast...kradjom izbora...koliko se secam zbog toga je Sloba skinut.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

pa i hitler je doshao izborima na vlast ... i drug Mao je biran ... itd ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

joka

Saobraæajci imaju usmeno nareðanje da ne jure dvotoèka¹a, koji nije stao na njihovo zaustavljanje, da nebi tokom jurnjave izazvali incident, sa padom dvotoèka¹a. Jedinio ¹to mogu, je da upi¹u broj tablice ako ima, i ako naðu podatke u bazi, da ga  
"posete" na kuænoj adresi. Inaèe ovih godina od kako su masovnije posete moto skupova, primeæujete i vi da je veliki procenat neregistrovanih, onih bez tablica, koji nisu samo iz susednih mesta, veæ i poodalje. Poznajem dosta motorista "neregistrovanih", ali nisam èuo od njih nikakve pritu¾be na probleme sa saobraæajcima. To neznaèi da netreba registrovati, oseæa¹ se slobodno, jedino kad si ispravan!  [thumb_up]   [cheers]  [hello]

joka

Gle nisam vi¹e poèetnik, sad sam POZER!   [yahoo]   [cheers]

DebeliZmaj

jedan mladi covek, radi kao saobracajni policajac, bash vozi motor ... mosh misliti ... jedva ceka zavrshi fax sto vanredno ganja i da utekne odatle ali
na moje pitanje oko zaustavljanja motora bez tablica i generalno zaustavljanje kaze ovako :
- sto bi se ja cimao da nekog jurim, zaustavljam i slichno ? pogotovo kad vidim da je neko stariji ono full oprema itd... i sad
ja ga zaustavim i ono neki ludak i ubije me ... chemu rizik ?
kaze covek ima josh likova koja ga drkaju po pola sata ... jel imash prvu pomoc .. imam .. gde ti je .. ispod sedishta, otvori, necu :) ... nemash nalog
i onda krene rasprava itd itd itd itd... ili samo stanu i sidju sa motora ... i opet peripetija ...
na moje smejanje kaze covek ... sto kad je meni lepshe a i unosnije stanem na ulaz / izlaz iz ade i samo krenem redom .. 1000din sto nemash kacigu ...
ubaci u saobracajnu :) .. pa coveche .. :) ... i onda ukapirash shta i kako funkcionishe ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell