Glavni meni

KAKO VOZITI NEREGISTROVAN?

Započeo petar357, 19 Februar, 2011, 14:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RRa¹ko

hm mozda onda jos uvek nisu resili to.. ko ce ga znati, ne bi da istrazujem ;D

dimac

Za te manje stete ne bi trebalo da se pise kazna, za vece stete stvarno ne znam, nadam se da mi nece zatrebati nikad.

RoaD GunneR

Citat: RRa¹ko poslato 19 Februar, 2011, 21:27
jel to 100%?? ako je tako necu ziv da registrujem nista!
Pazi sad tvoje pisanje ovde, neces da registrujes pa pola para ti ode na obavezno osiguranje, u ovom slucaju po tebi nema potrebe za osiguranjem a za penzioni fond ima potrebe ajd se odluci os da budes lopov il zandar. U prevodu po tvojoj racunici das mesecno 40e dignes posle xx godina 24000e ja to gledam drugacije tipa dam 80e napravim sranje od 300 000e i bole me qrac imam obavezno osiguranje plus sto mogu motorom di ocu i kad ocu bez da se nesto cimam zbog murije ;)

DebeliZmaj

#23

----
Visina sume osiguranja

Èlan 22.

Iznos najni¾e sume osiguranja na koju mo¾e biti ugovoreno osiguranje od autoodgovornosti utvrðuje Vlada, na predlog Narodne banke Srbije.

Iznos iz stava 1, ovog èlana ne mo¾e biti ni¾i od:

1)    za ¹tetu na licima, po jednom ¹tetnom dogaðaju,

      bez obzira na broj o¹teæenih lica                                       1.000.000 evra;

2)    za ¹tetu na stvarima, po jednom ¹tetnom

      dogaðaju, bez obzira na broj o¹teæenih lica                         200.000 evra.

Druge najni¾e sume osiguranja na koje mo¾e biti ugovoreno osiguranje definisane kriterijumima iz èlana 26. za novèanu naknadu ¹teta na licima utvrðuje Vlada Republike Srbije na predlog Narodne banke Srbije.

Ako ima vi¹e o¹teæenih lica, a ukupna naknada ¹tete je veæa od iznosa iz stava 1. ovog èlana, prava o¹teæenih lica prema dru¹tvu za osiguranje srazmerno se smanjuju, do iznosa iz tog stava.
----

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MIGE

vidim da se mnogo kenja na ovu temu pa ajd i ja nesto da dodam!nema tu mnogo mudrost.ako cepas neregistrovan motor,onda samo gas ti treba,bez kocenja izmedju tacke A i B.uvek si kriv ako napravis neko sranje sa neregistrovanim vozilom i tu je kraj price

¹tampar

Citat: RRa¹ko poslato 19 Februar, 2011, 16:03
u prevodu je pitanje jel si uvek kriv kad si neregistrovan? jel znao neko odg na ovo pitanje?

Na¾alost ba¹ to mi se desilo...motor neregistrovan a opali me èovek na semaforu otpozadi...jeste bilo pre dvadeset godina ali mislim da je isto i sada...murija napravi zapisnik a pri tome mi se pandur sauèesnièko zaverenièki iskezi kad sam rekao da je motor neregistrovan..''kake to veze ima a nisam te to ni pitao''...nisam èak ni dobio prijavu za neregistrovano vozilo...kriv automobilista koji me zveknuo otpozadi,Dunav me bogato isplatio ...raèunali mi totalnu havariju pa sam dobio brdo love...

¹tampar

....a dok sam bio mlaði nisam ba¹ uvek registrovao ;Dsada isto tako. ;D...kuriozitet je bio kad sam mislim 1985-e oti¹ao u Minhen sa neregistrovanim motorom..samo sam na nemaèkoj granici morao da kupim osiguranje za 15 dana jer mi je neki pandur tra¾io zeleni karton-nisam imao,njega boli uvo za moju saobraæajnu. ...niko me nije nigde pogledao kao smrdljiv sir...
  Najlak¹e te upecaju u lokalu....tablicu mora¹ da ima¹ -najbolje svoju staru ili kopiju iste ako nema¹ original...malo je zaprlja¹,proðe¹ kroz baru...tek toliko da broj ne bude èitljiv ba¹ lako..Kaciga obavezno,bez kacige ako vozi¹ sigurno æe te zaustavljati...
Kad vidi¹ pandure opu¹teno proðe¹ pored njih...u lokalu uvek zna¹ gde stoje pa tuda ni ne vozi¹...ako te pojure vataj mostiæ za pe¹ake ili prugu gde ne mo¾e automobil da proðe...
 Be¾i¹ ...takav je poso'... [yahoo]
  Sreæno!

Gašpar

Kad sam uzeo motor, nisam ga registrovao odmah. Uvoznik je platio sve dazbine, tako da nisam bio u carinskom prekrsaju. Jedan policajac je imao istog Zeca bez iste tablice tako da su mi se cak i javljali policajci kad prodjem pored njih  ;D ;D ;D

RRa¹ko

Citat: RoaD GunneR poslato 19 Februar, 2011, 23:28
Citat: RRa¹ko poslato 19 Februar, 2011, 21:27
jel to 100%?? ako je tako necu ziv da registrujem nista!
Pazi sad tvoje pisanje ovde, neces da registrujes pa pola para ti ode na obavezno osiguranje, u ovom slucaju po tebi nema potrebe za osiguranjem a za penzioni fond ima potrebe ajd se odluci os da budes lopov il zandar. U prevodu po tvojoj racunici das mesecno 40e dignes posle xx godina 24000e ja to gledam drugacije tipa dam 80e napravim sranje od 300 000e i bole me qrac imam obavezno osiguranje plus sto mogu motorom di ocu i kad ocu bez da se nesto cimam zbog murije ;)
pa svako ima svoju racunicu.. moja racunica je da ne platim obavezno koje je 30000din jer prelazim do 6000km po sezoni, kazna ako te uhvate(uglavnom me ne uhvate) je 6000din ili castis pandura 1000, ili se ne odazoves sudu 2 godine, ako bude neki udes u vecini slucajeva nije kriv vozac motora a i ako jeste velika verovatnoca je da udarim u raspalog yuga, zato sto je neosvetljen, voze ga coravi penzosi itd, a na njemu max stete 200eura... a ako budem polomio ruku, nogu il ko zna sta moje osiguranje od povreda ce da mi nadoknadi pare da popravim motor il necija kola ako ja budem kriv!  a i motor mi je registrovan do jula pa ne bi da placam 30000 za pola sezone! za sve ima razlog zasto nesto radis il ne radis.. a za tebe sam ocigledno i lopov i zandar i ko zna sta jos mislis, samo zato sto radim u osiguravajucoj kuci. svaka cast!!!

zmiya

i da dodam,dok prolazite pored ovla¹æenog slu¾benog lica,koje se nalazi u poku¹aju zaustavljanja,obavezno okrenuti glavu na drugu stranu..

YOman

Citat: zmiya poslato 20 Februar, 2011, 12:02
i da dodam,dok prolazite pored ovla¹æenog slu¾benog lica,koje se nalazi u poku¹aju zaustavljanja,obavezno okrenuti glavu na drugu stranu..
Zasto?  [dunce]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zmiya poslato 20 Februar, 2011, 12:02
i da dodam,dok prolazite pored ovla¹æenog slu¾benog lica,koje se nalazi u poku¹aju zaustavljanja,obavezno okrenuti glavu na drugu stranu..
Da ne vidis kako ti se smeju sto vozis lesinu od VFR-a.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nexteen

A jel zna neko tacnu cifru tj. kolika je kazna za voznju neregistrovanog motora i koliko to kaznenih bodova vuce ?
I ja bih rado pomerio registraciju za oktobar ovih SO tabla ako je moguce :)
Inace sina su mi zaustavili prosle godine samo 1x , i to da vide motor bez da su mu trazili isprave :P
Znaci nisam za to da sincek vozi neregistrovan motor da se odmah razumemo !

RoaD GunneR

Citat: RRa¹ko poslato 20 Februar, 2011, 11:43
za tebe sam ocigledno i lopov i zandar i ko zna sta jos mislis, samo zato sto radim u osiguravajucoj kuci. svaka cast!!!
Za mene nisi ni lopov ni zandar, to je bilo slikovito napisano da si ne dosledan svojim principima , za mene si los prodavac zivotnog osiguranja jer ga prodajes drugima a ono na sta te zakon obavezuje po pitanju osiguranja zelis da izbegnes. Super ti je filozofija udaris juga izvadis platis ides dalje, aj mi pokazi zvanicnu statistiku koje pokazuje da u preko 50% udesa u kojima je motorista kriv osteceni je upravljao zastavinim vozilom i imao preko 50 godina, oh da izvini to nema u zvanicnoj statisci jer samo ovi neregistrovani motori udaraju u jugice i to resavaju na licu mesta tako da se nigde ne zavede.

Da se vratim na temu vozim neregistrovan motor kad mi novcanik ispadne iz kondicije, tada izbegavam mesta na kojima znam da su patrole, i mnogo pazljivije vozim po gradu strogo po propisima da smanjim rizik da me zaustave ili da napravim sudar.

Imao sam jednu anegdotu kada sam dovozio motor iz BG za NS, nisam imao nista od papira kod sebe osim kopije odjave iz italijie naravno ni tablice ni nista, na naplatnoj rampi na autoputu vidim policiju i stanem da uzmem karticu jer vidim da me gledaju merkaju, vec se nerviram prolazim rampu lizica hop stani, ugasi motor, reko ne smem da ga gasim los akumulator necu moci da upalim, ma gasi ne zanima me. Gde je tablica daj saobracajnu, nemam nista, daj neki papir da je motor tvoj, nemam, daj bar ugovor, nemam, sta imas kazem kopiju odjave iz Italije i los akumulator, policajac nastavlja istim glasom daj da te gurnemo da upalis i teraj, ja prvo nisam ukapirao sta mi covek rece gledam ga bledo. Kaze covek pa uzeo si karticu, stao kada sam te zaustavoljao nisi me folirao i lagao, daj da te gurnemo da upalis i teraj kuci da ti ne oduzmemo motor pa ga vidis ponovo na zimu, tako me gurnuse i ja nastavio.

RRa¹ko

od 6000din do 30000din, al ako nisi prekrsajno kaznjavan, kao ja  [pomazi_me] onda 6000din i mislim 3boda all nisam siguran, al od 2 do 5 bodova je sigurno..

RRa¹ko

pa sta ce prosecan penzioner da vozi? porsche?? a i kod nas ima najvise zastavinih automobila i drugih krseva, prosecna starost je oko 15godina.. a njih nabavis iz inostranstva sve za 500e! a u ostalom to je moja procena u sta cu ja da udarim il ne.. a registracija automobila nije samo osiguranje vec i harac koji placas drzavi i to necu da platim za 2meseca voznje!! da se kao i svuda u svetu uvedu polugodisnje registracije i da je normalan iznos registracije platio bi ga sigurno, za harac ne dajem!!!

DebeliZmaj

pa pricaju nesto o tim polu godishnjim rega ...
al opet cesh i za to da platish neko osiguranje ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

RoaD GunneR

Citat: RRa¹ko poslato 20 Februar, 2011, 13:15
pa sta ce prosecan penzioner da vozi? porsche?? a i kod nas ima najvise zastavinih automobila i drugih krseva, prosecna starost je oko 15godina.. a njih nabavis iz inostranstva sve za 500e! a u ostalom to je moja procena u sta cu ja da udarim il ne.. a registracija automobila nije samo osiguranje vec i harac koji placas drzavi i to necu da platim za 2meseca voznje!! da se kao i svuda u svetu uvedu polugodisnje registracije i da je normalan iznos registracije platio bi ga sigurno, za harac ne dajem!!!
Pa upravo to sam ti i rekao, dvolican si po pitanju osiguranja, ok je da mi polovina troska registracije ode na osiguranje, a ostala polovina je drzavni harac a sta cemo sa time da osiguravajuce kuce pokusavaju da izboksuju kod drzave da nam dignu obavezno osiguranje za 30% a bole ih patka da se izbore za kvartalno osiguranje jer im tako pada profit. To se onda ne zove harac nego tebi plata svakog prvog u mesecu, pa tako i u drzavnoj upravi treba neko platu da dobije prvog u mesecu ( na stranu tome koliko se pokrade )

RRa¹ko

nisam dvolican nego si ti nepismen i nije polovina nego trecina! a i nisu O.D. kriva sto je drzava resila da bude fukara pa nam lupila porez na luxus! dok se nisam 'luxuzirao' placa sam registraciju..

petar357


Citat: RRa¹ko poslato 20 Februar, 2011, 14:56
... i nije polovina nego trecina! a i nisu O.D. kriva sto je drzava resila da bude fukara pa nam lupila porez na luxus! dok se nisam 'luxuzirao' placa sam registraciju..

Pa, kako kod koje kategorije, za one od 500 do 750 kubika na osiguranje ode oko pola ukupne cifre. Ili blizu pola. Ako ne racunamo nove tablice i saobracajnu sto se placa samo prvi put.

A ako je opsta procena nadleznih da je uvodjenjem novog ZOBSa dosta smanjen broj saobracajnih nezgoda, zasto onda osiguranja traze povecanje cene premije obav.osiguranja, ako je logicno da je sa smanjenim brojem udesa smanjena i isplata?
Meni bi bilo logicno da je obrnuto - manje udesa, pojeftinjuje polisa. Ali, apetiti osig.kuca su nezajazljivi.