Glavni meni

Suzuki GSX 550EF

Započeo ilijar10, 13 Decembar, 2015, 18:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ilijar10

Pozdrav ljudi. Na mom motoru kojem sam Ja vlasnik od pre par dana ima par problema ,za sada ...
Ne radi stop prekidac na prednjoj kocnici
Ne radi regler
Posle voznje malo kaplje ulje, mislim da je na semeringu kod menjaca (biraca ili osovine prednjeg lancanika) ali nisam otvarao jer ne znam gde bih nasao dihtunge...
Ima li negde u Srbiji dihtunga i semeringa za ovaj motor?
Motor je GN71D
Pa da se konacno druzimo sledecu godinu, da vas mogu pratiti vec jednom ...

ЯЭВОЛУТИОН

skini deklu gde je lancanik....tu nema ulje tu nema dihtunga....najverovatnije je semeringna polugici menjaca ili sipci kvacila...retko kad crkne na izlaznoj osovini...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ilijar10

Imas li ti tih semeringa i koja je cena?

bokilic

Pa vidis  br semeringa,  odes u èesterton,avalu i kupis taj semering,pogledas  na kupujem prodajem,od 100do 500din.nema tu neka matematika..
brmmmm

ЯЭВОЛУТИОН

pa ne mora da znaci da ima tih dimezija....a ja ne volim ta jeftina resenja....vise volim OEM.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

 [thumb_up]

..tako i moj majstor za Mitsubishija, ja mu doneo nov semering radilice, dao mu u ruku on frk iz sve snage i u njivu ga baci..

stavio neki polovan originalan koji vi¹e nikad nije propi¹ao...

srbac

Citat: hurricane poslato 14 Decembar, 2015, 11:21
[thumb_up]

..tako i moj majstor za Mitsubishija, ja mu doneo nov semering radilice, dao mu u ruku on frk iz sve snage i u njivu ga baci..

stavio neki polovan originalan koji vi¹e nikad nije propi¹ao...


Posle kad ti odes taj majstoj pokupi te semeringe i stavi na Kupujem prodajem !!!  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [callme]

Hurricane

...nemoj tako, majstor ®are je legenda kakvih je malo danas...

ilijar10

Nisam iz BG, nego okolina Sombora. Ovde delova ni za kineske skutere nema, a ne OEM za stare Japance... Zato sam pitao ima li neko od vas majstora, kaze cenu, uplatim i posalje i resimo stvar.
Ne curi puno, ali nervira me, kad god stanem negde ostane obelezje ....
Nisam jos skidao da vidim oznake, nemam garazu a napolju jako ladno. Naci cu u service manualu dimenzije svih semeringa ispod te dekle i da zamenim sve redom i gotovo.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ilijar10

Evo mene opet... Bilo lepo vreme juce i Ja skinuo poklopac da vidim gde curi. Semerinzi su dobri, ne curi na njima, nego na nekoj rupi (ne znam sta je, mozda odusak??) nema navoja.... I curka samo kada su veci obrtaji. Ulje kada je zagrejan motor na  centralnom, na leru, malo vise od polovine na staklu za merenje.

Kada se uasgi motor i malo saceka pa se stavi na copavu sa strane ne curi, a ako se stavi odmah na copavu curka, pa onda predpostavljam da je neki vid oduska, i da imam viska ulja?

Ne mogu naci u servisnom manualu sta je to, zna li neko? Evo i slika













ЯЭВОЛУТИОН

koliko vidim crkao ti je oring na anlaseru i onda ti iiz agregata curka ulje u kadu gde stoji anlaser ....kad se kada napuni ona pisa na preliv....skini poklopac anlasera, vadi anlaser napole i menjaj oring...ili bar dobro obrisi i namazi pastom...to nije pritisak ulja vec samo dihtovanje ....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ilijar10

Hvala. Imas li predstavu gde je moguce nabaviti taj ORING? Imas li mozda ti?

ЯЭВОЛУТИОН

oring je gumeni prsten koji sluzi da zadihtuje prostor izmegu anlasera i bloka....obicno ih uzimam kod bogoslovije ali moras otici sa uzorkom....cak nemam ni telefon firme...barake pored puta na putu prema karaburmi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

U somboru definitivno treba otvoriti radnju za gumice,semeringe i lezajeve. Eto biznisa :)

Glava Dole

Kad su meni trebale O-ring gumice za mali hladnjak na fiatu ubio sam se trazeci ih, ceo SD sam obisao uzduz i popreko... sve radnje auto-delova, ove sa vodovod-materijalima i nisam nasao sta mi treba... na kraju ono od muke udjem u jednu radnju na perifieriji grada koja drzi delove za automobile i traktore(rekao mi je da su te gumice za traktore inace) i izvadi mi covek ceo onako plastican veliki pregradjen kofer sa gumicama, jos u pravcu svake pregrade stoji slika gumice u razmeri 1:1... samo moje stare spustao redom dok nije stigao do slicice koja se savrseno poklapa, izvadio iz pregrade i dobio sam ih po nekoj bagatelnoj ceni tipa ispod 100din... pa potrazi i po takvim radnjama, traktori, radne masine itd :)

ilijar10

Znam ljudi sta je ORING :) Samo kazem da je ovde veliki problem oko delova, pogotovo za starije Japance. Idem danas u Sombor pa cu pogledati po autodelovima i traktorskim delovima. Hvala svima!

Hohštapler

O-ring je O-ring, nema tu za japance, za traktor, zapièkematerine...
Treba samo da zna¹ dimenzije. I da, bitno je dal je za ulje, benzin ili koèiono ulje.  [watching]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

ako je od viton-a onda je za sve :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ilijar10

Da li mi verujete da sam obisao sve meni poznate radnje auto i traktorskih delova, kupio onaj veliki set tih O-ring gumica, u plasticnoj kutiji, i ni jedna ne odgovara u full-u! Znaci strasno.
Tom prilikom sam sredio anlaser koji je kuckao, i stavio neku gumicu koja je najvise odgovarala, dosta manje curka, ali opet kaplje...
Ne znam gde da trazim gumicu vise...

Ujedno nije radilo punjenje akumulatora, to sam resio stavljanjem drugog reglera.
Uzeo sam polako oklope da sredjujem, pa cu i da farbam, verovatno belo, plavo, sa crvenim S suzuki...