Glavni meni

LED diode

Započeo despic, 17 Februar, 2011, 15:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

da li je neko menjao osvetljenje u kolima?
tipa, tabla, bord...sta znam
i gde to moze da se kupi...ubodne ili kakve vec
ali u beogradu...jos bolje, da li se neko bavi time!?
klasican divljak

jager

Menjao sam ja, ali na motoru. Kontrolna tabla je napokon bez i jedne sijalice sa volframom :) Uzme¹ malo parèe pertinaksa, koje odgovara onom ubodnom delu na originalnoj sijalici i iscrta¹ vodove paralelno. Zalemi¹ LED i jednostavno ubode¹ celu ovu skalameriju u le¾i¹te za sijalicu.
Kori¹æeni su beli LED-ovi i cela tabla izgleda odlièno. Èak je zamenjena sijalica i u tripmasteru. Sada svetli belo k'o sneg! Mnogo lep¹e nego dosada¹nje ¾uækasto...

YOman

Citat: jager poslato 17 Februar, 2011, 16:50
Sada svetli belo k'o sneg! Mnogo lep¹e nego dosada¹nje ¾uækasto...

E jeeeste, druze Jager....to bre isto kao kad bi spojio
OVO

Sa OVIM


I rekao da mu daje divan zvuk...  :P :P :P
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

WOLVERINE

#3
http://www.deltad.rs/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=24

Pusti budzevine...  [doh] [doh] [glavazid] [glavazid] . kod ovih ljudi imas sve vrste auto i moto sijalica u LED i SMD-LED tehnologiji. [thumb_up] [thumb_up]   Samo je ubodes na za to predvidjeno mesto... [dancing] [dancing] [dancing].   Savrseno rade..  .  A XENON imam kod mene.. ;) ;) ;)

jager

Uuuu, ovi u Delti imaju sve i sva¹ta! Odlièan link, i meni æe trebati, hvala :)

@Yoman
Ne kontam to poreðenje, ali ajd' .. ;D

zemunboy

Citat: jager poslato 17 Februar, 2011, 18:22
Uuuu, ovi u Delti imaju sve i sva¹ta! Odlièan link, i meni æe trebati, hvala :)

@Yoman
Ne kontam to poreðenje, ali ajd' .. ;D
I skupi su, barem bili pre godinu dana kad sam ih zvao za nesto :(

SSZGO

ne kapiram koja je fora sa tim LED sijalicama

sta fali onim obicnim?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

despic

bedno sija tabla...
led sija mnoooogo jace
vido sam kod lika i odlepio...al je zapalio pre nego sto sam uspeo da ga pitam ista
klasican divljak

despic

Citat: WOLVERINE poslato 17 Februar, 2011, 18:05
http://www.deltad.rs/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=24

Pusti budzevine...  [doh] [doh] [glavazid] [glavazid] . kod ovih ljudi imas sve vrste auto i moto sijalica u LED i SMD-LED tehnologiji. [thumb_up] [thumb_up]   Samo je ubodes na za to predvidjeno mesto... [dancing] [dancing] [dancing].   Savrseno rade..  .  A XENON imam kod mene.. ;) ;) ;)

da al su u novom sadu -.-
a sta im je ovo pored "c.kom" ...sumnjam da sijalica kosta 3 din
a 3e je mnogo :)
klasican divljak

UFF

Tebi mnogo a njima malo
nemogu se sa tim cenama brzo obogatiti

SSZGO

Citat: despic poslato 17 Februar, 2011, 20:56
bedno sija tabla...
led sija mnoooogo jace
vido sam kod lika i odlepio...al je zapalio pre nego sto sam uspeo da ga pitam ista

ja na tabli imam podesavanje osvetljenosti,moze da sija malo ili puno

a i da nemam to je tako nebitna stvar...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

despic

doasdno mi...moram nesto da cackam
a i kako je nebitno osvetljenje!?
ja volim da gledam dok mi kucka sipuje :)
klasican divljak

jager

Citat: SSZGO poslato 17 Februar, 2011, 20:53
ne kapiram koja je fora sa tim LED sijalicama

sta fali onim obicnim?

Ne fali im ni¹ta sem ¹to pregaraju (LED je trajnija) i obièna svetli ¾uækasto, a bela LED daje ba¹-ba¹ BELU svetlost. Mnogo drugaèije i lep¹e izgledaju satovi noæu. OK, naravno da mo¾e i bez toga da se vozi... Al' ¹ta æu, kad volEm ;D

kawasaki zr 500 a

ja sam u Bgd u mikroprincu kupio led u trakama sa lepljivom trakom ispod....tako da su veoma lake za raznorazna postavljanja...kupuju se na segment, nisu jedtine ali imaju i jace is slabije i u raznim bojama ko voli....

ja sam se malo igrao sa kolima....u maglenke sam stavio po dva segmenta...tako da sam dobio jednu vrstu dnevnih svetala...a policija ne moze da mi pise kaznu kada me zaustavi npr.pod izgovorom da su upaljene maglenke jer i nisu...tako da nisam imao nikakvih problema kada me zaustave...

ovo isto sam uradio i na drugim kolima samo sto je tu bilo moguce otvoriti far i staviti u njega vise istih i samim tim sam dobio da preko dana ne palim oborena svetla jer se ovo vidi  ko ludo...a uvece ih upalim zbog sebe...da vidim gde vozim....

sve u svemu lepa stvar za nekoga ko hoce da budzi stvari....a da traju vise jeste, da ne trose skoro nista jeste, a i da su skupe jesu....

jager

Citat: kawasaki zr 500 a poslato 18 Februar, 2011, 08:27
ovo isto sam uradio i na drugim kolima samo sto je tu bilo moguce otvoriti far i staviti u njega vise istih i samim tim sam dobio da preko dana ne palim oborena svetla jer se ovo vidi  ko ludo...a uvece ih upalim zbog sebe...da vidim gde vozim....

Vidi¹... ovo ti nije uop¹te lo¹a ideja!! Nema razloga da mi izgaraju xenoni danju! Uuuuu, veæ vidim novi razlog za grunfovanje ovih dana ;D

YOman

Jageru, ostavi jadnog motora na miru!  ;D
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

jager

Aaaaaaa...NE! Ima tu jo¹ sva¹ta ne¹to da se grunfuje :D Sad je dobio lude sirene, a ova ideja sa LED dnevnim svetlima mi se, kako razmi¹ljam o njoj, sve vi¹e i vi¹e sviða! ;D


MILJAN

Led mnogo manje tro¹i (ali nebitno toliko u ovoj prilici na instrument tabli) i mngo du¾e traju...Da.. I bolje svetle....  Dovoljno da neko sa malo volje odradi zamenu... Ja sam na mom bajku stavio zadnje led svetlo i na koferu stop.PS. a lampa¹i su uvek bolji za Hi fi od tranzistora..... Jedino to priznajem.... Eh Marshall.........kakav je to zvuk.... [yahoo]


Citat: YOman poslato 17 Februar, 2011, 17:07
Citat: jager poslato 17 Februar, 2011, 16:50
Sada svetli belo k'o sneg! Mnogo lep¹e nego dosada¹nje ¾uækasto...

E jeeeste, druze Jager....to bre isto kao kad bi spojio
OVO

Sa OVIM


I rekao da mu daje divan zvuk...  :P :P
Citat: YOman poslato 17 Februar, 2011, 17:07
Citat: jager poslato 17 Februar, 2011, 16:50
Sada svetli belo k'o sneg! Mnogo lep¹e nego dosada¹nje ¾uækasto...

Cave ab homine unius libri

Kanarinac

Ahahahaha dobra im je ovo fora, da auto vise trosi 15-30% vise goriva kad se upali redovno osvetljenje.


A c.kom je cena u evrima.