Glavni meni

Dva fara-kako treba da rade?

Započeo BOKYBOY, 21 Oktobar, 2015, 18:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BOKYBOY

Ajde da pitam...resim ja da stavim Xenon na svoj motor...i rekoh,ajd da pogledam koje su sijalice...znam da sam stavio najt brejker na kretko H7 pa rekoh da pogledam koje je dugo...sigurno H1 mislim...kad ono prc!...dugo H4???Kako jbt?...vidim i sociva fara drugacija...tamo gde je h4 izbrazdano...H7 maltene cisto skroz...dal je moguce da je neko povezao naopako jbt?Logicno je da je kratko H4 i kad lupis dugo,upali se i drugo vlakno plus jos doda ovaj drugi far...?Razmisljam da prevezem naopako instalaciju,stavim bi-Xenon H4 a u ovaj drugi far neku ludu sijalicu tipa H7 one plave od 100w za blicanje i ako rikne xenon da mogu da dodjem do kuce nocu...sa relejom naravno...E jesam iskomplikovao al koga ne mrzi da cita neka mi da svoj savet...unapred zahvalan...
p.s. Ako neko 'oce lapo-lapo xenon H4 4300K cisto beli neka se javi... ;)

Darko

Pogledaj u manualu ili na dobro poznati sajt xmts kurac palac kalo vec..

Drugo , jebacu te toliko lose da ces pamtiti tu jebacinu!!

Sve vreme trazim lika za xenon lapo-lapo a ti sve vreme govoris kako imas h7 !!!!

BOKYBOY


Kostić

kod mene su obe iste al soèivo za srednje ima kapu, na kapiram sistem al ako je fabrika tako stavila. i meni rade posebno. kod bore na triumfu oba rade srednje i oba rade dugo, ima sijalice sa dva vlakna. jel moguæe da je na tom tvom motoru neko cicija¹io za sijalicu pa bud¾io? pa bruka

BOKYBOY

Citat: kosta66 poslato 21 Oktobar, 2015, 19:58
kod mene su obe iste al soèivo za srednje ima kapu, na kapiram sistem al ako je fabrika tako stavila. i meni rade posebno. kod bore na triumfu oba rade srednje i oba rade dugo, ima sijalice sa dva vlakna. jel moguæe da je na tom tvom motoru neko cicija¹io za sijalicu pa bud¾io? pa bruka

...ma nije brate cicijasio,mozda je iz nekog razloga povezano obrnuto...razlicita su sociva na oba fara i neko je povezao da dugo bude kratko ustvari...mozda zbog bolje vidljivosti...bem li ga... [neampojma]

MIGE

Citat: Darko poslato 21 Oktobar, 2015, 19:14
Pogledaj u manualu ili na dobro poznati sajt xmts kurac palac kalo vec..

Drugo , jebacu te toliko lose da ces pamtiti tu jebacinu!!

Sve vreme trazim lika za xenon lapo-lapo a ti sve vreme govoris kako imas h7 !!!!
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Kostić

pa dobro, pobrkao je konektore mo¾da. al ako su ti le¾i¹ta za sijalice ista, onda idu iste, a soèiva su drugaèija i rade posebno. al ako ti je le¾i¹te pojebano, mo¾da nije imo recimo h7 pa nabud¾avo h4. u principu isti kurac i nebitno ako farovi rade po sistemu posebno kao ¹to je kod tebe jer su razlièita soèiva. ako se turaju sijalice sa dva vlakna onda pale oba al to kod tebe nema èim su ti razlièita soèiva. a ne kapiram da ti je srednje jedan far a dugo dva. onda ti u srednji ide sijalica sa dva vlakna ako je tako po fabrici tako napravi. nemoj da bud¾i¹ ¾ice, nego napravi to po kako je fabrièki

Kostić

malo je èudno da fabrika stavi tri vlakna. da nije to malo mnogo. mislim, nema¹ ti napajanje ko dizel... tu mora i jak osiguraè pa ako negde ¾ica zalepi od habanja, osiguraè neæe da rikne nego se greje, instalacije pogore i kurac posle sranje

BOKYBOY

...postoji Evropski i Kanadski model Tandzare...na Kanadskoj verziji su dva identicna fara sa identicnim socivima i u oba fara je H4 sijalica tj sa po dva vlakna sto znaci da je fabrika predvidela taj napor za instalaciju...moja je Evropski model i ima dva razlicita sociva u kojima je jedno leziste za sijalicu manje (h7) a jedno vece (h4)...nije nista budzeno...dal je moguce da su konektori isti ida je neko samo stavio obrnuto kada je menjao sijalice...?

Kostić

ako ima¹ adaptere isti su. ako nema¹ ne znam dal su isti. nem pojma kako izgleda h4 i h7 konektor, al bez zezanja, nikad nisam obraæao pa¾nju. e a ako su predviðene sijalice sa dva vlakna onda tako stavi. jebo te ksenon i bud¾avina

ali na jednom ima¹ dve ¾ice a na drugom tri

mi¹ko_kolo

H4 ima tri mesta za buksne, a H7 dva. I nije ista ¹irina.

Kostić

onda mora da ima adaptere. bez njih ne bi mogo da zameni prikljuèke, a adapteri su isti pa na njima mo¾e da obrne. al onda mu srednje ne bi radilo, be¹e na h4 levo masa gore srednje desno dugo. il nije.


ЯЭВОЛУТИОН

koliko ja vidim u oba slucaja su h4 samo kod engleza 35/35 i rade oba na kratkom i dugom, a kod ostalijh 60/55 verovatno deno kratko a levo dugo....ako su ti oba konektora ista i imaju po tri ziice ili montiraj 35/35 ili savi po jednu nozicu na sijalicama 60/55.....ako imas po dve zice onda samo pukni dve od 60/55 i to je to...pazi samo da ne ukrstis zice i da dugo bude u pravom faru...nisam siguran da je moguce ali obrati paznju...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

BOKYBOY

#14
...sad sam zvao jos dvojicu drugara sa Tandzarama  [panic] ...nista nije budzeno...i kod njih je isto  :wtf: ...a zbog cega ,to vrv nikada necemo saznati  [ludak] ...tako da ova tema moze u kantu...hvala svima na odgovorima... :-*

.....jbt al sam se istripovao... [dunce]