Glavni meni

Lampica za ulje - ima li neko slicna iskustva

Započeo Ivan 1986, 01 Oktobar, 2015, 02:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan 1986

Pozdrav svima!
Ako je iko imao slican problem ili zna sta moze biti u pitanju,molio bih da mi pomogne

Pre mozda mesec dana kad sam upalio motor zatreperi mi lampica pritiska ulja. Tad zamenim ulje koje je inace bilo za zamenu (Bardal) i zamenim davac pritiska koji kad sam skinuo i proverio unimerom nije radio kako treba
Sipao sam Motul 300V,jer sam inace planirao da ne sipam vise bardal,a davac sam uzeo sa 900rr
I dalje mi se desava slicno ponekad,kad upalim motor ne ugasi istog trenutka lampicu za ulje ili u toku rada na leru zatreperi
Ponavljam,to se desi ponekad i samo kad je motor hladniji,ovako radi i ide normalno kao i do tad
Kad otvorim cep na dekli oseca se "vetar", malo prska ulje
Sta moze biti problem? Da pomenem da sam sad sipao ulje malo preko maximuma,i antifriz nisam menjao skoro,ako to moze uticati nekako
Nikad u ulju nisam nasao nikakve opiljke,malo se cuje korpa kvacila,to je to

Hvala svima unapred

Ivan 1986


Gavrolini


Hohštapler

Drugo, ne mo¾e bre da bude dva Ivana sa razlièitim brojevima... konfunzno je... :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ivan 1986

Citat: Gavrolini poslato 01 Oktobar, 2015, 02:29
Koja ti je gradacija ulja?
10/40, motul 300v
I taj motul mi se sad cini mnogo gusci od bardala

Ivan 1986

Citat: Ho¹tapler poslato 01 Oktobar, 2015, 02:32
Drugo, ne mo¾e bre da bude dva Ivana sa razlièitim brojevima... konfunzno je... :D
Kako mislis razliciti :) ?

Gvozden

A usrecio si ga sa tim motulom do 00.... Pogotovu ako je od "uvoznika"
Nego poslushaj ti taj agregat, jel poceo da shushti!?

Ivan 1986

Ulje je od Saleta iz Trstenika,motor radi kao i do sad,bar ja ne cujem drugacije,cuje se i snimak inace

Kostić

ako nije ostala neponi¹tena gre¹ka mo¾e da bude mulj pa da uljna pumpa ne vuèe ¹to je retko, mo¾e da bude sama uljna pumpa, a mo¾da su povukli le¾ajevi na radilici. mo¾e da se desi i da prilikom zamene ulja ostane vazduh u filteru pa ventil zaglavi. u tom sluèaju se malo otpusti filter, startuje¹ motor da malo procuri, zavrne¹ filter i ona se ugasi. po ovom snimku lièi na da je ne¹to otpustilo od ¹rafova i da zato na leru pali lampu. to je i najèe¹æi sluèaj, tj, da povuku le¾ajevi malo pa ulje ne ide kroz kanal i nema pritisak na leru pa pali lampicu

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

rboban

Japanac i kad obrije lezajeva radilice, kad prolupa ne pali lampicu od ulje, udara, zvekece ali ne pali lampicu....
Po meni posto si menjao indikator ovo izgleda na siguran znak smanjenog protoka ulja, smanjenog pritiska....
Sledece obavezno merenje pritiska u sistemu, i kontrola ulje pumpe.... mozda je samo sito povuklo nesto.....
Imao sam slucajeva gde sam vadio pola sake silikonske brtve sa sita pumpe koje je navukla na sebe.....
Ride It Like You Stole It

rboban

Ride It Like You Stole It

joka

Zar Manijacima sednji prst, aaaa!   [prebicute]    ;)   [cheers]

Kostić

moguæe da ne pali kad obrije, mada je meni palio pa pre¹o jo¹ 500 kma i ugino na roðendanu. tj, nije mi palio lampu nego uljnu pumpu na satu.

Ivan 1986

Radim na tome da nadjem taj manometar,niko ovde kod mene nema. A danas cu da promenim filter. Meni se licno cini kao da dok je ulje hladno i gusto,da nesto tad zeza ili protok ili pumpu. Ne kazem da ne moze biti nesto drugo. Cudno mi je to da od promene ulja uvek prilikom paljenja ostaje lampica,sa starim uljem nije tako bilo

penzos

Pa ¹to ne ka¾e¹ odmah! U starom ulju je bilo teène kompresije, kada si ga menjao nisi dolio i to je to!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

bokilic

Mozda nevalja davaè za ulje.promeni ga za svaki sluèaj,i promeni filter ulja..
brmmmm

srbac

Davac za ulje ti stimuje od skoro svakog japanskog auta, navoj 10 puta 1 , kosta od 700 do 1000 din. Kupi obavezno nov !!!  VW je isto taj navoj !!!

ЯЭВОЛУТИОН

na filteru ulja takodje ima anti drain valve.....sluzi da se ne ocedi ulje kad duze stoji....treba mu posle vremena da navuce....ali bi svejedno proverio sito na uljnoj pumpi.....nekako ljudi vole sami da menjaju ulje a nikada karter ne skidaju i nikad ne ciste sito.....valjda misle da ne treba....davac radi ili ne radi...obicno ne zeza...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ivan 1986

E ovako,malo pre sam na hladnom motoru odvrnuo filter i ulje je iscurilo iz filtera. Na tako labavom filteru upalim motor na kratko i ulje je pocelo da izlazi,pumpa gura ulje ka filteru,sad subjektivno mislim da je normalno izlazilo ulje tada,nije krenulo pod nekim jakim pritiskom ali je jurnulo napolje.
Zavrnem filter skroz,opet isto ili slicno,lampica treperi.
Posle zamenim drugi filter,upalim motor,nekoliko trenutaka je svetlila lampica,zatreperela zatim nekoliko puta,i kad je motor bio na vec50-60C,nije vise zatreperila. Sad cekam da se ulje ohladi pa da probam sa novim filterom na tako hladnije
Jedno je sigurno,na radnoj temperaturi lampica se nikad jos nije upalila

Mislim da ce na hladno paljenje biti slicno i sa novim filterom,a sledece sto cu pokusati to je novi automat,kupicu u prodavnici auto delova nov,samo neka mi neko kaze sta je na ovom mom starom automatu oznaka na kom pritisku otvara,pise 4BD i pored P25
Sumnjam opet na taj automat jer sam uzeo od agregata koji odavno stoji i koji je bio zaribao