Glavni meni

Kupujem traktor 539 sa kabinom

Započeo mrle, 29 Septembar, 2015, 09:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Da, dobro ste proèitali.
Kupujem proveren traktor od proverene osobe.
Bratu je taènije potreban traktor, ali se sa traktorima muva vi¹e nego sa kolima. Ni u kola se ne¹to ne razumemo, a tek u traktore...
Ka¾e sipaju mu sae90 , ti proba¹ traktor, vozi¹, cima¹, sve ok. Kada poku¹a¹ da i¹èupa¹ panj ili ga baci¹ u tura¾u pri oranju, on izbaci svo ulje i prsne.


Hohštapler

 [watching] [watching] [watching]
Ovakva tema na manijacima.... Obeæava. 8)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

Jos imas freza majstora da ga servisira... top
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

joka

Kad kupuje¹ trektor, pravi¹ probni rad, kao probni krug sa vozilom, èeka¹ da se ugreje, vidi¹ kako pali, kako radi. Ne znam ko je jo¹ kupio polovan traktor, a da nije zakaèio plug za njega i tako ga isprobali. Uvek ima gde zapoèeti brazdu, naroèito sad, kada zimsko oranje nije ni poèelo. A u dana¹nje vreme, bez nekog ko se razume u mehaniku, ne ide se u kupovinu polovne ma¹ine. Ne mora biti majstor, ali barem neko, ko se nasedeo na sedi¹tu traktora. Kad je ugrejan, traktor, ako je dobar, pali topao, isto kao hladan. Ne treba mu teène kompresije!   [thumb_up]   [cheers]

K0le

Pregledaj oglase i vidi ¹ta je blizu a da ti se dopada, plati majstora (ako mora da s plati) i povedi ga da pogleda te traktore s tobom. Al' sam pametan, jel' da?
Kupovina svakog polovnjaka je rizik, kocka, maèka u d¾aku, ne mo¾e¹ se za¹tititi od zajeba.. Moj matori je uzeo 558 od nakupca za male pare s namerom da uradi generalnu (motor nikad otvaran, '71. god) a eno ga jo¹ uvek RADI k'o zmaj. A desi se ljudima da uzmu lep, ofarban, na¹minkan pa da prdne u èabar posle 10 sati rada, jbg.
Poenta je - polako, ne ¾uri, vodi majstora i manje su ¹anse da oma¹i¹. 539 (pored 533 i 558) je jedan od IMT-ovih najuspelijih proizvoda, uz malo sreæe naæiæete spravu koja vam odgovara  [thumb_up]

mrle

Citat: K0le poslato 29 Septembar, 2015, 11:48
Moj matori je uzeo 558 od nakupca za male pare s namerom da uradi generalnu (motor nikad otvaran, '71. god) a eno ga jo¹ uvek RADI k'o zmaj. A desi se ljudima da uzmu lep, ofarban, na¹minkan pa da prdne u èabar posle 10 sati rada, jbg.

Trenutno je brat gledao nekog za 1.500e, ali je '70to godi¹te, ali je poprilièno zdrav.

Malo pre prièamo o tome i ja mu predlo¾im da probam preko foruma da naðem, mo¾da neko ba¹ ima to ¹to nam treba.

MIGE

e sad sam ovde sve video...mogu dumrem

mrle

Parkiraæu ga na Brdu, tako da ako ti treba, hoæe¹ krug po Ko¹utnjaku, samo doði i uz'i ga.

MIGE

Citat: mrle poslato 29 Septembar, 2015, 12:34
Parkiraæu ga na Brdu, tako da ako ti treba, hoæe¹ krug po Ko¹utnjaku, samo doði i uz'i ga.
moz al da posle sa njim odemo negde na pivo i  da se slikamo  [cheers]

misa-pei

Vozio sam traktor dva puta po nekim njivama i odu¹evio sam se. Kakvo zezanje, bolje je od d¾ipa. Kad sam se doselio ovamo, hteo sam da kupim jedan samo za zezanje, ali mnoooogo glupo baèene pare (u mom sluèaju).
Država je najveći neprijatelj naroda

Bori¹a

a tek kad uleces u krivinu a kocnice razdvojive tj mozes da kocis samo levim ili samo desnim tockom hahahahah po snegu nema vece zabave, verujte mi na rec

bigbad86


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Ivicat

Prvo sam mislio da si otvorio temu da bi me zezao zbog teme oko kupovine auta (tj. jos uvek to mislim :D).

Traktor nije igracka vec opasna stvar. Ne prasta greske. To je za ove koji hoce da luduju ('ajd' razumem ove mlade, al' ne i ove starije :D )

Mozes da odes na neki poljoprivredni forum i videces sta treba...
Pitanje je da li brat i ti uopste znate da zakacite plug a da ne pricam o necemu drugom. Najbolje da nadjete nekog ko ima iskustva sa voznjom traktora. Nekoga ko vozi 539 jer ako pozoves nekoga ko vozi Rakovicu, njemu ce 539 biti igracka...

mrle

ozbiljno mi treba traktor. Ima burazer od ranije a i restitucijom dobio jo¹ po neki hektar u Vraniæi, Meljaku... Do pre nekoliko godina je imao traktor, ali ga je izgubio na nekoj ostavini... duga prièa, nebitno.
Samo da naglasim da ne zajebavam tebe i da sam ozbiljan.

joka

Obrati pa¾nju kad gleda¹ oglase, puno je preprodavaca, Panèevo i okolina, naroèito Crepaja. Oglase traktor, najèe¹æe 539, oni se najèe¹æe tra¾e, dogovori¹ se da doðe¹ da vidi¹ i proba¹, na slici bombona, kad doðe¹, ka¾u malopre su ga prodali, ali ima jedan drugi, i taj ti uvale. To je preprodavaèka fora, i be¾i od njih. Kupuj traktor od vlasnika, jer kao i kod auta, posle nikako da uðe¹ u trag vlasniku, prepis nemoguæ. Ima puno IMT- a, prodaju se bez kabine, a od nove godine izlazi zakon o obaveznom za¹titnim lukom, ili kabini. Za¹titni luk, koji mora¹ kupiti fabrièki, atestiran, biæe oko 400 eu, a polovne kabine su od 300 do 500 eu. Znaèi dodatni tro¹ak, a proverite obavezno da li je uvedeno u saobreæajnoj, da je sa kabinom, jer ako ne pi¹e, veæ stoji da je oblik i namena karoserije- otvoren, tu jo¹ kao tro¹ak ide atest za kabinu- dodatni tro¹ak. Treba dobro obratiti pa¾nju, sva¹ta se prodaje.   

Bori¹a

ima covek iz uba, valja poljoprivredne masine, bezi od njega... mi kupili imt 549 u fazonu radio na gradilistu samo vozio prikolicu.. posle 10 dana bum u motoru

srbac

Pre par dana sam bio u Kladovu i gledao 539 sa kabinom i kompresprom, sto bi rekli de luxe . 2000to godiste. Pali lako, motor dobar u onako poluofucanom stanju.( malo iscukan, vidi se da je radio dosta ) Zadnje gume nove, prednje gume celave skroz !!! Menjac OK, hidraulik OK...volan OK, nema lufta, akumulator slab, 3400e je zadnja cena a drugar je hteo da mu da 3000e ali tip nije hteo. Nije trgovac , deda  ima jos jedan traktor ali kaze da vise ne moze da radi ima 70tak godina i prodaje ga !!! Ima i jos poljoprivrednih masina, prskalicu, prikolicu jednoosovinku itd i dao bi sve komplet povoljno.

srbac

Traktor se vodi na njegovu zenu koja je ziva. Kaze da je menjao skoro motor , kupio je nov u IMTu i da daje stari u tu cenu !!!

¾arko1983

Ala se ovde neki prolupavaju.... Prvo 539 i nije za plug, slab lak traktor, drugo 539 se proizvodi od 80 i neke god, sve pre toga je 533, razlika je u motoru menjac i hidraulika potpuno isti, 533 manji potrosac, razvodnik ide preko lanca(ume da zeza spaner), ima sporiji alnaser, brze prikljucno vreteno, 539 razvodnik preko zupcanika, ostriji na gasu jer ima drugaciju PVP pumpu. Obicno se koriste za lake radove, moze i mali plug ali nije to to.....