Glavni meni

Suzuki dr 650 rse prednja kocnica blokira

Započeo dani-dax, 15 Septembar, 2015, 08:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dani-dax

Narode imam problem sa prednjom kocnicom na suzuki dr 650 rse 95 god
Kupio sam motor pre par dana dotero ga kuci ali prednja kocnica je tvrda i blokira u toku voznje.
Resio sam da to popravim naime skinuo sam kandzu ocistio je, izvadio klipove ocistio, ocistio gumice, izduvao sve. Skinuo crevo izduvao. Vratio nazad sipao ulje izluftirao sve lepo super. Krenem u voznju stisnem kocnicu desetak puta ona opet gore vata tvrda ko kamen tocak blokirao. Morao sam na sisici dile da ispustim ulje da bi se vratio kuci.
Dodjem kuci ista procedura sve dole ciscenje ovog puta i rucica sa klipicem i posudom skinuto ocisceno sve sve radi sipam ulje u posudu stisnem izbaci kad pustim rucicu ono polako vrati nazad. Ja srecan super radi vratim nazad kad q... opet sve isto stisnem par puta ona stegne blokira nee da vrati klipove nazad.
Ljudi pomagajte u cemu je problem kako ovo da resim?
Ja sam pomislio da nije mozda crevo da pusti ulje a da nee da vrati sa kompresorom sam izduvavao crevo i ide prolazi vazduh ali slabije. Motor je stajao jedno dve godine paljen ali nije vozen. Klipove kad skinem kandzu rukamo mogu da ih vratim. I ako je crevo gde mogu da nabavim jeftino crevo prednje kocnice

Hohštapler

Gumice na kle¹tima? Ja bih odatle krenuo..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

rboban

Ride It Like You Stole It

dani-dax

Proverio sam gumice dobre su kazem kad nadrukam kocnicu da izbaci klipove, skinem crevo ili odvrnem sisicu vrati klipove prstima mogu da ih vratim.
Pumpu sipam uljevu nju povucem polugu kocnice stisnem ona izbaci ulje i vidi se u kucistu gde ide holender da ima ulja kad pustim polucu ona to ulje vrati nazad. Kad stavim prst pritisne napravi pritisak kad pistim ona povue napravi vakum.

ЯЭВОЛУТИОН

crevo...ili je pumpa strokava pa ne daje ulju da se vrati...ili je menjana rucica pa drzi non stop blago stisnutu kocnicu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dani-dax

Skinuo sam rucicu i isturpijao je malo, jer sam slican problem imao na suzuki rg 125f gama i bila je rucica pa sam i ovu malo isturpijao ima mali prazan hod nije do rucice. Jer kazem kad pritisnem polugu ona gura kad otpustim ona povuce nazad jedino jos nisam probao da nadrukam i kad blokira da odvrnem holender na pumpi da vidim jel vraca kroz crevo nazad sad se setih toga.

VR 46

Vidi crevo kakvo je,ako nista ne uspeva idi kod bobana sajle i uzmi teflon crevo...
Twist of wrist!

Darko

Koliko Boban trazi za teflon creva za motor ?

clutch&brake

Citat: Darko poslato 15 Septembar, 2015, 16:27
Koliko Boban trazi za teflon creva za motor ?

sacekaj zimu pa kupi u motomaniji helova creva
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

stilgar


VR 46

Citat: Darko poslato 15 Septembar, 2015, 16:27
Koliko Boban trazi za teflon creva za motor ?
Pa mislim da je upola cene manje nego helova creva,ali za dr-a i creva kod Bobana ce da rade posao mnogo bolje nego fabricka..
Twist of wrist!

juga


Darko

Citat: njanja poslato 15 Septembar, 2015, 16:47
Citat: Darko poslato 15 Septembar, 2015, 16:27
Koliko Boban trazi za teflon creva za motor ?

sacekaj zimu pa kupi u motomaniji helova creva

cek , a helova su teflonska ili ... ?


( ozbiljno pitam , pojima nemam )

Hurricane

isto sve, samo Bobanova malo ru¾nija tj nisu u boji, ni¹ta drugo...

dani-dax

evo da se zahvalim svima, koji su ucestvovali i resavanju mog problema na motoru.
danas sve skinuto sa motora sve ocisceno produvano, kandza, klipovi, creva, pumpa sve vraceno nazad sipano ulje izluftirano i RADI O.o
ne kontam poentu to sam uradio i pre neki dan isto i blokiralo je opet sam sve procistio i sad radi...
ne znam kojim  cudom al radi.
jedini problem je sto ne znam gde je bio problem, pumpa ili crevo?
ali je reseno i fenomenalno koci staje u mestu fantasticno.

ЯЭВОЛУТИОН

malu rupicu u pumpi nisi ocistio kako treba....dakle aljkavost majstora....nije fora samo oprati nego i proveriti da li su svi kanali prohodni....imam ja jednog u kraju koji kad cisti karburatore ne mora ni da ih skida....dva brake cleanera operu karbone spolja...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

rboban

#16
Citat: hurricane poslato 16 Septembar, 2015, 15:04
isto sve, samo Bobanova malo ru¾nija tj nisu u boji, ni¹ta drugo...

I holenderi nisu za nista, rdjaju....
I tako dalje....
Ride It Like You Stole It

ЯЭВОЛУТИОН

ne rdjaju.....dok ne pokisnu...zafarbaju nekim bronza sprejom koji ostaje na prstima.....ne vrede ni dinara ako se stavljaju na miotor....a nisu jeftiniji mnogo od hell creva na popustu....a uz hell dobijes i srafove, i podloske nove....i nalepnice....i to dve....i moz da biras boju....
Ako bas hoces da stedis odes do Igora VML....motoklinika....i uzmes dva teflon creva od skutera.....da... skuteri imaju imaju fabricki teflon creva a na motore ih ne ugradjuju....jebem til logiku njihovu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11