Glavni meni

Savet oko co2

Započeo ada, 11 Septembar, 2015, 00:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ada

U pitanju je pegazo trail 2006, i nigde ne mogu da nadjem na koliko treba da se nasteluje co2. Da li neko ima iskustva ili mozda neki info sta i kako.

A drugi problem je velika potrosnja (negde od 8 do 9l) a bila je magicnih 5,5. U pitanju je minarelijeva masina koja je identicna sa xt i xtx.

ЯЭВОЛУТИОН

koliko se secam taj pegazo moze da se steluje u service modu.....co2 se steluje kao i na svakom SUS motoru...postoje granicne vrednosti....ne postoji precizno koliko...vec od do....proveri filter vazduha....
inace je njegov ecu problematican...na dva sam imao problem sa pregrevanjem....jedan se gasio kad se zagreje a drugi je dizao potrosnju.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ada

e ovaj moj upravo dize potrosnju. Da li znas koja je varijanta za popravku istoga ili je samo zamena moguca?

ЯЭВОЛУТИОН

mslim da popravke nema , ali se kvar konstatuje tako sto se sonda za co2 prikaci kad je hladan pa se prati da li onbara kad se zagreje....moze da jebe i senzor tenparature, ali to izlazu u servis modu....kao i lambda sonda...i to izlazi....prilicno je sofisticiran ECU na tom modelu....zbog ekologije....i ne voli aftermarket auspuhe....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ada

sondu nema. Senzor emperature koliko sam video u servisnom modu ocitava temp ok. Auspusi su standardni nista budzeno. Motor ima cirka 13000km pravih.

ЯЭВОЛУТИОН

nisam mislio na sondu na motoru...vec ona sonda koja se ubacuje u izduv kad se meri kolicina co2 u gasovima...svaka radnja koja radi ugradnju plinskih uredjaja bi morala da ga ima...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11