Glavni meni

Utjeha 2015

Započeo FANTOM, 08 Septembar, 2015, 23:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

FANTOM

    E pa treba poceti lepo pisanije ... Evo proslo je jedno 3 nedelje kako sam se vratio sa mora ... A nikako da sednem da pisem i podelim sa vama utiske i iskustva sa puta. Za pocetak ove godine nisam trebao ni da vozim motor ni da polazem za "A" dozvolu i da bude to jos jedna godina moje penzije posle udesa ... Ali ipak me je pogledala srecna zvezda polozih za dozvolu kupio i motor , uspeo da ga registrujem pored svih preripetija i posle samo 100 predjenih kilometara motorom u Beogradu odlucim da zapalim istim tim motorom na more .
   Dakle u naslovu kao sto kaze UTJEHA to je jedno malo mesto u Crnoj Gori posle Bara ( Bar , Dobre Vode , Utjeha ) 17 km posle Bara tacnije ... Tamo letujem posednjih 20 godina ... a ove godine sam sebi ispunio i neku da kazem neostvarenu zelju da odem tamo motorom . Isao sam sa drugarom koji je vozio Hondu CBR 600 RR 05'.
   Beograd - Utjeha ima 540 km tacno . Ka tamo mi je Suzuki trosio 6.5 L na 100 km a drugaru Honda 4,7 L na 100 km... malo jaceg gasa ...
   Slede slike i usput cu vam opisivati uz slike sta kako gde koliko , na sta se treba obratiti paznju itd.
   Prve slike poslednje pakovanje stvari lokacija Vracar - Golsvortijeva i pokusaj da se stavi tank torba na zadnje sediste Honde koja nije predvidjena za to ... ali uz malo Snage i prenojavanja u 3 : 20 posle ponoci uspeli smo da je nakacimo na sediste vratimo sediste na rep stavili osiguraciju dve mreze preko torbe i krenuli lagano.






FANTOM

    Stali smo na Pumpu na Banovom brdu da natocimo rezervoare i doduvamo gume . Zaboravih datum polaska 23.07.2015. vreme na pumpi 4 ujutru




FANTOM

   Sledece stajanje Gornji milanovac neki izvor ... Do tamo hladno u Jakni ispod majc je bilo taman ... Iako je u Beogradu bilo vruce na ibarskoj ladno ko spricer . Stali da obrisemo vizire na kacigama od razno raznih buba ...




FANTOM

Sledece stajanje Pumpa na Zlatiboru 200 km , 6 ujutru pocinje dupe da boli i ruke da trnu :D Omlatili neke sendvice Energy i nesto slatko ...






srbac

Cepaj, pa¾ljivo pratimo !!!

srbac

Vidi se da ide¹ bez ¾enskog sveta !!! Samo tank torba  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

FANTOM

    Sledece stajanje Brodarevo poslednja pumpa pred granicu natocili pune rezervoare. Dupe pece odkida jedno 20 km pred pumpu mi se ozbiljno spavalo ... tu opet Energy voda i odmorili smo jedno 45 mina sigurno


FANTOM

   Sabrali se krenuli dalje na granci se zadrzali jedno pola sata upeklo sunce vrucina ... Nasu granicu prosli bez problema caskom , na crnogorkoj meni je jedno 6 puta provukao licnu kartu carinik gleda me blene nesto mu nije bilo jasno i na kraju kaze dovidjenja prijatno , ne znam sta ga je mucilo .... onda smo preglali posle granice sve do Vrha Crkvina tamo stali kod onog kafica sa buretom i onom ledenom izvorskom vodom e tu smo vec bili raspadnuti ko kuvana nagica u pasulju sve zivo boli pece , u fazonu gde jes sa R motorm na put :D tu smo bili jedno sat vremena sigurno ... I krenulo je da se oblaci.... Opet Energy jer mi se ozbiljno spavalo posto pred put nisam spavao ni sat vremena ... Krenuli spustili se u dno Kanjona Morace i krece kisa pljusak stali u neki muceni Tunel ne isbetonirani uski da sacekamo da stane kis tu smo bili jedno 45 do sat vremena cekali da stane pljusak .... kao stalo sve mokro teraj dalje . Narednih 20 km stene po putu guzvanjac magli se visir kisica pljucka zabava ... Izguramo i nastavimo dalje sve ok vozi vozi u Podgorici duva vetar za sve pare tu se malo snimali al bice snimak drugom prilikom ne znam kako se ubacuje . Stigli do Skadarskog jezera i jelte red je dosta je duvalo malo sad i kisa da pada . Krece pljusak kabljice konjske stali pod neku lozu da sacekamo da prodje opet tu 40 mina cekaj da stane pljusak ... Slika dok smo cekali i kako smo krenuli ma mnogo je da smo prosli 100 metara sve suvo suv svalt ladno posle 100 metara nije padala kisa a mi cekali da stane pljusak tuga ....




FANTOM

   Dalje nastavili sve po redu tunel Sozina 1 e se placa za motor 80 km/h voznja po propisu da nas ne snime dusmani ... Elem da kroz Srbiju pun gas sve super kroz CG sve po propisima 50 - 60 pandura je bilo 3 dana jahanja znaci ... Posle Sozine ono kako ide Sutomore 2 na sat guzva , milicija koja kao regulise saobracaj 40 stepeni vruce ispod jakne gola voda ... Dakle posle tunela jos jedno obavestenje polako i opresno Asvalt pored primorja klizav kao staklo nema veze sto su nove gume ne drzi nista .... Samo igra zadnji deo i na gas i na kocenje malo zustrije ... I to je to Sutomore - Bar - Dobre Vode - Utjeha ... Stigli vreme 16 : 00 popodne 12 sati ... Vozili smo otprilike efektivno 6 sati ovo ostalo otislo na stajanja odmore i na cekanje da stane kisa ...Stigli gola voda sve na nama mokro skidanje sorc i pravac plaza da speremo stroku u moru i osolimo se ... :D

FANTOM

    I sad neke slike odande jedna slika odlazak na plazu ful oprema majca japanke , jedna slika Pogled iz smestaja i Suzuki na prakingu i pogled sa terase na celu uvalu Utjeha i jedna slika Suzuki u dvoristu na privatnom smestaju gde sam bio . I jedna slika Honda ubola Okruglo 25000 km u povratku iz Bara








FANTOM

    E da na privatnom smestaju sam bio 2 nedelje posle sam bio kod drugara u kuci , smestaj sam placao 6 e krevet soba sa klimom voda na tusu i cesmi slana kao satro voda je bunarska znaci 2 nedelje sam bio slan dzaba se tusiras kad je voda slana ...   
    I jedna slicica neko ispisao na desnoj strani plaze na zidu a mi napravili sliku sprdali se posto jedno 18 dana na moru nisi imao da vidis na plazi zensko tj ribu da lici sve familije bakice dekice sitna deca tuga bozija .....


FANTOM

    Posle te dve nedelje sam bio kod drugara na smestaju ... Jedna slicica nasih motora iz drugarovog dvorista Honda CBR 600 RR 05' moj Suzuki GXR750 94' i Dachmenova Honda CBR 600 F-1


FANTOM

    Kao sto svi znate ako ste citali moju temu u mom dnevniku na moru sam ostao posle 200 km bez goriva ,budala mislio sam da ima jos a ono sve posisalo i pojebali se nesto vakumi u karburatorima radio motor na 3 cilindra tako da to je bilo sve od moje voznje sto se tice mora ... Znaci vozio sam se tamo 18 dana ... i to je bilo to onda sam ga parkirao u dvoriste ... Nazad smo ga vratili na prikolici evo i nekih slika napakovanih motora na prikolici. I jedna slika iz bara na plazi :)








FANTOM

    Nazad sam trebao da vozim Dacmenov motor medjutim predomislili smo se u zanjem trenutku i zarotirali smo motore i nazad sam vozio Hondu crvenu , Posto smo imali tri motora a prikolica je bila za dva samo Ja sam nazad vozio Hondu crvenu ... Malo manje su me bolele kosti nazad nego sa Suzukijem verovatno zato sto je dosta laksi motor za voznju itd. Suma sumarum bilo OK na moru bio sam 33 dana ... Platio sam drzavi CG boravisnu taksu ko budala 20 e za sve te dane jer je bila prica da kao ako ne platis placas 40 e kaznu u povratku na granici , normalno na granici mi niko zivi nije trazio taj papir da je placena boravisna taksa tako da sam bacio 20 e umesto da sam ih popio ... Sledece godine ce da dobiju macora samo ... Ono nazad sve ok stajali sto puta odmarao sam sve po redu od zanimljivijih stajanja .Zlatibor restoran Pastir komplet lepinja 280 din  najeo se ko covek ... Putovali smo opet 12 sati jer smo su ovi drugari isli ispred mene sa Jeep-om i vukli prikolicu sa motorima a ja isao iza njih znaci nazad penzija 37 km/h do 100 km/h  :) i tako ako vas nesto interesuje pitajte evo jos slika iz povratka ... I ako budem nabavio jos neke slike okacicu ... ;)  








FANTOM


FANTOM


FANTOM


Bori¹a


p0peye

Чекај бре, ја читам, читам, све очекујем сад ће део када сте саватали неке рибице, па сад ће слике, а оно...?
И још на крају мотор назад на приколици?
Ц,ц,ц,ц, грешиш, овај грешиш силно синко...


Млад си. Научићеш. Ја сам пар пута к'о клинац лети отишао за НС (из БГ) мотором (није ми било довољно једном), и враћао се ноћу. Тада сам схватио да то што је преко дана 40 степени па можеш да возиш у мајици (дугих рукава - јер ако идеш у кратким - изгориш а ни неприметиш јер те шиба ветар), а ноћу је у граду 29 степени па ти је вруће - нема благе везе са вожњом ван града где нема силног бетона да пола ноћи исијава топлоту. Усред врелог лета је ноћу ван града потребна озбиљна опрема да ти не буде хладно. Јакна (са поставом), панталоне такође, чизме, рукавице. Могу патике и фармерке 10-ак км, али не 600... ;-)
И ја сам знао да дочекам јутро на некој журци а онда за волан па вози 300км. Без стајања. Као што рекох - млад и будала. Сада (јбг - возим госпоџу и 2 клинца) ми не пада на памет да ненаспаван крећем ноћу на пут. И опет ми се приспава у неко доба - јбг - године...

А нисам те баш најбоље разумео - кад је падала киша у ЦГ па сте стали у неком тунелу -то је претпостављам био напуштен тунел ван функције?
Да резмирамо - лепо је што си испунио сан сваког бајкера - да путујеш на море мотором, само извуци пар поука за следећи пут, да ти буде лакше и пријатније путовање и да ти остане лепше у сећању - значи: качи више слика рибица у купаћим костимима (и без) - па макар их скидао са нета ;-)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Andreja

Joj ¹to mi je lepa ova RR :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D