Glavni meni

Deliblatska pescara, avgust 2015.

Započeo motoklasik, 29 Avgust, 2015, 11:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

motoklasik



O Deliblatskoj pescari je dosta vec pisano ovde, ali ja sam je sada prvi put upoznao poblize, u voznji, sa Zozonom i njegovim drugovima koji su tu domaci.

Na kros motor nisam seo jos od 2010. god, najvise zbog loma ruke i oporavka, a i zbog poznatih problema sa registracijom prikolica.
Pre mesec dana konacno se nakanim i potpuno pretresem Hondu CR500R: promena ulja u menjacu, kocnicama, viljusci, promena antifriza, vazdusnog filtera, rastavljanje i detaljno ciscenje karburatora itd... Upalim ga i probam oko kuce i sve funkcionise...

Prosli vikend me zovne Zoki (Zozon) iz Banatskog Novog Sela na voznju po Pescari koju smo dugo dogovarali (jos od kad je i on kupio CR500 ), dodje sa svojom prikolicom i prebaci motor, a ja dodjem sledeci dan sa opremom. Bilo je i nekoliko njegovih prijatelja koji se cesto voze po Pescari i znaju teren.
Prebacimo motore na prikolicama do Devojackog Bunara, a vozni park je bio zaista impresivan: dve Honde CR500R, Honda CRF450, KTM 450 EXC-R i par drugih...

Ekipa koja cesto vozi off-voznje, utrenirana, u kondiciji, a ja onako nepripremljen, udebljao se, godinama nisam ni seo na kros... a CR500 je zver u bukvalnom znacenju te reci. Vozio sam i preko svojih mogucnosti, na nekim deonicama sam uspevao da ih pratim, na nekim zahtevnijim terenima po malo zaostajao i uz dva laksa pada (na velikoj blatnjavoj uzbrdici u nekoj sumetini), izvezao sa njima tih 106km terenske voznje koliko smo tog dana presli.

Nisam ni znao kako izgleda Pescara iznutra. Zastupljeni su svi tereni (osim kamenjara) koji se neprestano smenjuju tokom voznje: utabana zemlja, cvrst pesak, rastresit pesak, travnati trereni, vlazni sumski putevi sa poprecenim deblima, ostri usponi i spustevi, pesak peskriven travom, iznenadne velike bare koje se pojave na putu i koje se su uglavnom u senci pa se i ne vide unapred, klanci, uzastopni ogromni hupseri.... dacovek ne poveruje kakva je to oblast.

Rucali smo u selu Grebenac u odlicnom ribljem restoranu, svratili do Fufija u Susaru, pravili par kracih pauza za odmor i pivo i vratili se gde su cekale prikolice na kojima su motori nastavili put kuci...
Fenomenalno proveden dan, i nije mi tesko pala kompletna upala misica u sledeca dva dana i seckanje u ledjima kao posledica jednog izvrtanja...


Nemam mnogo slika, momci su diktitali (bar za mene) ostar tempo voznje pa nije bilo ni vremena za to...


Predhodne pripreme motora ispred zgrade:







Dve Honde CR500R na prikolici u Zokojevom dvoristu u Banatskom Novom Selu. Neverovatna koncentracija sirove dvotaktne snage vrhunske tehnologije na ta 3 kvadaratna metra  ;D






Par slika sa vrha brda do koga se dolazi direktno, bez puta ili staze:













P.S.  S obzirom da je dvotaktna Honda CR500R dosta redak motor, mnogi me pitaju kakvi su utisci, kako ide, kako se vozi...
Tesko je recima odgovoriti na takva pitanja. Mozda je pravi i najkraci odgovor - CR500 je fabrika adrenalina...




Andreja

Godinama "idem" u pe¹èaru a nikako da odem... Super slike a za CR znam, vozio sam jednu par puta, dodu¹e verzija sa dobo¹em pozadi. Ja ne znam kako ono iko mo¾e da vozi na dva toèka :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

zozon

   Lepo proveden dan, dobro drustvo, adekvatni motori tu zabava ne moze da izostane  [thumb_up].
   Motoklasik se u povratku opustio i poceo da ore drumove, jos da nas poslusa i da promeni gume, sledeci put necemo moci da ga strignemo!     
   Lagani rucak u Kajtasovu i pivo ispred prodavice u ©u¹ari osecaj koji se ne moze opisati recima  ;D     
    Mi bili i juce sa drigarima iz Trsta, slike stavljam kasnije dok ih pokupim sa raznih aparata  ;D

bora63

Hmmmmm, *Lagani rucak u Kajtasovu i pivo ispred prodavice u ©u¹ari osecaj koji se ne moze opisati recima*  +  *bili i juce sa drigarima iz Trsta*
Da, to se moglo odmah uraditi a za slike mora da se ceka! Da se pokupe sa *raznih* aparata?  :violina:
Alo bre Zozozn , to ne lici na tebe !  [nono]
Molim te bez izgovora i daj te fotke vec jednom ! Nece valjda to tvoje *juce* da predstavlja proslu nedelju?

[cheers]