Glavni meni

Problem sa gorivom CBR1000RR 2009

Započeo Tonny, 22 Avgust, 2015, 13:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

imam ja taj motor 2011 sa presao sam 50000 km i nikad nisam osetio gorivo a imam i filter taj kn
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Tonny

Da imam K&N filter na motoru ali mi nije bilo jasno kako je moguce da se oseca gorivo spolja kada motor radi on uvlaci sav vazduh iz filtera u cilindre! Ali svakako veliko hvala . Ovo nisam mogao da pretpostavim nikako. Kad vratim film malo unazad, zapravo mi se to i desava od prilike bas od trenutka kada sam i stavio K&N. Hvala Gligoricu , duznik sam ti!!!

SSZGO

Citat: Tonny poslato 24 Avgust, 2015, 09:03
Da imam K&N filter na motoru ali mi nije bilo jasno kako je moguce da se oseca gorivo spolja kada motor radi on uvlaci sav vazduh iz filtera u cilindre! Ali svakako veliko hvala . Ovo nisam mogao da pretpostavim nikako. Kad vratim film malo unazad, zapravo mi se to i desava od prilike bas od trenutka kada sam i stavio K&N. Hvala Gligoricu , duznik sam ti!!!


ja upravo napisao da imam kn i da nikad nisam osetio gorivo...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

El Jefe

Citat: Tonny poslato 24 Avgust, 2015, 09:03
Da imam K&N filter na motoru ali mi nije bilo jasno kako je moguce da se oseca gorivo spolja kada motor radi on uvlaci sav vazduh iz filtera u cilindre! Ali svakako veliko hvala . Ovo nisam mogao da pretpostavim nikako. Kad vratim film malo unazad, zapravo mi se to i desava od prilike bas od trenutka kada sam i stavio K&N. Hvala Gligoricu , duznik sam ti!!!
Верујем, на основу сопственог искуства, да ти се то дешава само када су велике врућине и када ти је резервоар полупразан.Тада је велико испаравање горива кроз одушак на чепу. Чим налијеш гориво до врха, мирис нестаје.Пробај
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: SSZGO poslato 24 Avgust, 2015, 12:51
Citat: Tonny poslato 24 Avgust, 2015, 09:03
Da imam K&N filter na motoru ali mi nije bilo jasno kako je moguce da se oseca gorivo spolja kada motor radi on uvlaci sav vazduh iz filtera u cilindre! Ali svakako veliko hvala . Ovo nisam mogao da pretpostavim nikako. Kad vratim film malo unazad, zapravo mi se to i desava od prilike bas od trenutka kada sam i stavio K&N. Hvala Gligoricu , duznik sam ti!!!


ja upravo napisao da imam kn i da nikad nisam osetio gorivo...
tebi su oni arapi sjebali culo mirisa.....oseca se malo i na gsxrovima....da dukatiju 999 ko da si polio benzinom.....svi koji imaju sekundarne brizgaljke imaju problem sa mirisom benzina sa kN filterom....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: Tonny poslato 24 Avgust, 2015, 09:03
Da imam K&N filter na motoru ali mi nije bilo jasno kako je moguce da se oseca gorivo spolja kada motor radi on uvlaci sav vazduh iz filtera u cilindre! Ali svakako veliko hvala . Ovo nisam mogao da pretpostavim nikako. Kad vratim film malo unazad, zapravo mi se to i desava od prilike bas od trenutka kada sam i stavio K&N. Hvala Gligoricu , duznik sam ti!!!

! No longer available

Od 15-e sekunde na dalje

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane



stilgar

#29




clutch&brake

Sram te bilo. Imas 50 god i brke a tako se ponasas
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

stilgar

Citat: njanja poslato 26 Avgust, 2015, 11:05
Sram te bilo. Imas 50 god i brke a tako se ponasas
evo evo promenio sam macu :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Milos96 poslato 26 Avgust, 2015, 03:32
Citat: Tonny poslato 24 Avgust, 2015, 09:03
Da imam K&N filter na motoru ali mi nije bilo jasno kako je moguce da se oseca gorivo spolja kada motor radi on uvlaci sav vazduh iz filtera u cilindre! Ali svakako veliko hvala . Ovo nisam mogao da pretpostavim nikako. Kad vratim film malo unazad, zapravo mi se to i desava od prilike bas od trenutka kada sam i stavio K&N. Hvala Gligoricu , duznik sam ti!!!

! No longer available

Od 15-e sekunde na dalje

radi se overlapu ventila....kako bi motor izvuka vise snage na vecim obrtajima konstruktori su na turaznim masinama, jos od tridesetih godina, napravili overlap ventila...to je preklapanje usisnog i izduvnog ventila kako bi u momentu kad klip krene u fazu usisavanja ventil vec bio maksimalno otvoren....naravno u tom momentu izduvni ventil se jos nije zatvorio, cak ni klip jos nije dosao u mrtvu tacku....dakle deo izduvnih gasova koji jos nije izasao iz cilindra se vraca u usisnu granu, i to je ono sto vidimo na snimku....kako obrtaji rastu toga vise nema, jer nemaju vremena da izguraju smesu do usisne grane......kod karburatorskim motora je to bilo izrazeno kad nemaju filter da dampira....pravi otpor povratu tih gasova....ko indzeksne nije bilo tog zapleta ali pojavom sekundarnih dizni koje pocinju da sipaju gorivo taman na 3000 ili 4000 kad je overlap najizrazeniji vraca problem....koji se naravno filterom dampira.....kn filter je propusniji od fabrickog i deo goriva dolazi do njega....ako motor ne odradi dovoljno na leru pre gasenja, deo mirisa izlazi kroz snorkl kucista filtera i oseca se.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Tonny

Hvala Gligoricu! Resen problem. T.j. Ustanovljen je razlog zbog kojeg se oseca miris benzina. Vratio sam za probu fabricki filter vazduha i miris benzina je nestao!
Hvala jos jednom na pomoci. Ali neznam kako da anuliram taj smrad a da i dalje koristim K&N ?

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Grof

Stavi onu neku jelkicu pod vizir kod km sata ili jo¹ bolje kod kontakt brave, èuo sam da su one wunderbaum najbolje i da miris kokosa (narand¾asta jelkica) ekstra ubija miris benzina.   ;D

Bori¹a


clutch&brake

Cekaj ja sada ne razumem. Ja sam stavio k&n da bi gorivo smrdelo i svi znali da imam k&n. Ne razumem
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

ti si balkan boy i smrdis na gnoj, benzin je tvoj nejbolji vonj
ti si balkan boy i najlepsi si zenama kad smrdis ko konj

e jesam ga na brzaka srocio svaka mi dala....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko