Glavni meni

Potreban savet...

Započeo _kolega_, 12 Februar, 2011, 23:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

_kolega_

Da pocnem... Dugo vec pratim forum , volim motore od kad znam za sebe( imam 19 godina )  ali do sada sam jedino vozio skutere , vreme je za motor... A-kategorija je po novomzakonu - motor do 35kw sto znaci da je izbor dosta opao , elem , iskrsla mi je aprilia rs 2006 125 , odradjeni svi servisi , reg do jula , poznajem decka tako da ne verujem da bi me slagao.Pitanje za vas je da li kupiti rs za prvi motor?Pritom da napomenem da novac skupljam vec 3 god i nije mi svejedno kako i sta sa njim... Takodje imam dilemu auto ILI motor(motore obozavam a i cale ima auto koji mogu ponekad da uzmem ali opet ne znam... ) Bilo koji savet je dobro dosao... Budite mi glas razuma  [yahoo]  hvala...

kurisha

bas cudno pitanje na moto forumu dal da kupis motor ili auto!?

Milo¹*

Dilema je realna jer deèko ima ogranièen bud¾et i hoæe da ima ne¹to svoje. E sad realnost je sledeæa, za 2500e te¹ko da mo¾e¹ neku ¹mekericu od auta da uzme¹ ¹to bi pristajalo tvojim godinama (moj vr¹njak) i problem je u tome ¹to motor ne mo¾e da se vozi zimi.

Ako tvoj æale ima auto 100% æe ti dati da ga koristi¹ ali raèunaj da kad ti bude najvi¹e trebao neæe¹ moæi da ga uzme¹..

A ta RS 125 ¹to se prodaje, odakle je taj deèko?
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

_kolega_


SSZGO

Ja bih uzeo horneta za te pare, jes da nemas dozvolu ali sta sad... :)

jesi razlislio o nekom enduru tipa KLE je rni oni nemaju 35 kw
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

kurisha

pa na moto forumu ce mu svi reci da kupi motor,a na auto forumu auto...... ;)

Panta Zemunac

Ma kupi autooo!! [stop]

Alo, kada èe¹ da ¾ivi¹ ako ne sada! Mlad si, mo¾e¹ zimi i busom, nema¹ ¾enu, decu, ljubavnicu...u ostalom, nabilduj se pa nemoj ni pitati tatu za kljuèeve auta! [ljutko]

Najlak¹e ti je 'vako! Jesi li bar malo u¾ivao kada si peglao skuter...jesi li barem malo zabalavio kada pored tebe proðe bajk ili si na njemu samo i¹ao do kioska tati po novine? Pa jebem mu mi¹a, ko je jo¹ video balavca koji ne balavi za bajkom! Auto èe¹ voziti i kasnije, dodu¹e ako ostane¹ ¾iv na motoru, ako te ne zatrpaju zemljom kao mnoge na¹e drugare! Jebi ga, treba biti i iskren....ali to mo¾e da te saèeka i u kolima, samo manje su ti ¹anse!

Ma kupi tebra, moj mlaðani, bajk i doði da se vozi¹ sa nama...jedan je ¾ivot...jer kajaèa¹ se ¹ta god da odluèi¹ a ovako manje..... [neampojma]     

Raja

Cim si sebi postavio ovo pitanje,kupi brate kola

davidoff

Potpuno se slazem sa Pantom,pod broj jedan trebas biti svestan i spreman na rizik koji nosi motor kao prevozno sredstvo.....drugo,ako stvarno volis motore kao sto kazes onda se ne bi ni dvoumio....

Ja kad sam prvi put imao pare u dzepu za prevozno sredstvo mogao sam da biram...auto koji mi treba ili motor koji volim....ne treba da ti kazem sta sam izabrao....
We won't forget you Marco....


Kengur

Moj savet, zaobidji dvotakne motore...

Neki starji SM, oni su u toj konjazi....

Gašpar

Citat: Raja poslato 13 Februar, 2011, 08:10
Cim si sebi postavio ovo pitanje,kupi brate kola

Skroz se slazem sa ovim.
Dok su se svi moji vrsnjaci palili i krali kola od roditelja kako bi se vozili(kad smo imali 16-17), ja sam imao motor i kola me nisu zanimala.
Kad sam polozio za kola, opet sam imao Kawu, a uzeo sam Yuga(tacnije, nekoliko yugica) i vozio ga 3 godine.

Yugicu nista ne fali, a moze da se nadje za male pare, ako ti baas treba auto.

Cale

RS ? Apsolutno da.Ali ima i drugih motora do 35 kw.Zavisi od tebe sta ti se svidja.Nego,sta ce ti auto ? ;)

vlada_dee

Ako sad kupis motor, kako ces da lechish krizu srednjih godina? Kupi auto da imash gde da prcash! ;)

gmum44

jeftinije mu u motelu 15 e "dnevnoi odmor"
a motor parkiran izpred
a kriza srednjih godina ...pa mesec dana nisam sa zenom pricao kad sam kupio motor !!!
hm pa to i nije tako lose!!!
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

stefgi

Pre nego sto si postavio pitanje trebao si da sednes sam sa sobom i lepo razmislis. Da li ti treba motor i zbog cega. Da li ti treba auto i zbog cega.
U danasnje vreme, bar beogradskog zivota, motor je neizostavna stvar. Prednosti su ocigledne. Medjutim, sve to moze da ti zavrsava i skuter. E sad ako imas zelju da izadjes van bg a na dva tocka i da peglas po krivinama ili po brdima, onda ti je neophodan motorcikl. Osecaj je nezamenljiv jer ces uzivati u toku samog puta sto u kolima ili na skuteru ne mozes.
Druga stvar, ako pogledamo vremenske prilike.....sve vise i vise je sunca odnosno toplijih dana. Stara izjava da se motor ne vozi mesecima koji pocinju na R je pluskvamperfekat. Tako da je motor bolja investicija. A i kad stavis na papir ekonomicnost pa to sve uklopis sa svojim dzeparcem.......Jasno ti je!

S druge strane, kola mozes da vozis uvek, moze vise vas da se potrpa na neki put izlet i ne razmisljas da te mrace roditelji.

Sustina je da sve ima svoje za i protiv a jedino sam mozes to da odlucis. Kad odlucis javi nam ovde da ti pomognemo oko motora.

I samo moj primer da ti dam. Auto sam dobio sa 16,17 godina, auto koji je star bio 20 god koji i dalje vozim i koji tad a ni sad ne vredi nista. Vozim ga samo kad mi zatreba. Al zato sam kupio dobar motor kad sam sakupio pare koji vredi tri puta vise od auta, sto novcano sto upotrebno odnosno napravio sam dobar kompromis. I idem dalje....

JankoR

Ma  kupi auto i da te Bog vidi , pa zar ne vidis crni sine da su jedna polovina  motorista narkomani , driga polovina alkoholicari a treca polovina budale

Vlajko

Za te novce se moze kupiti i auto i motor..
samo treba traziti i pomeriti neke kriterijume..

I dobro ti sszgo veli.. meni na ST pise 25KW ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Popsy

Citat: Vlajko poslato 18 Februar, 2011, 13:45
Za te novce se moze kupiti i auto i motor..
samo treba traziti i pomeriti neke kriterijume..

I dobro ti sszgo veli.. meni na ST pise 25KW ;D

ukoliko se odluèi¹ za motor, obavezno gledaj ¹vajcarce (motore koji su uvezeni iz ¹vice) jel je tamo masa jaèih motora ba¹ zbog takvih zakona limitirana na 35kw ... ti limitatori se relativno lako uklanjaju i uglavnom su veæ sklonjeni a u saobraæajnoj i dalje stoji di 35kw. Te¹ko da æe neko da ih proverava. naravno preduslov da ih niko ne proverava je da ti je motor regulare, registrovan a ti sa kacigom i kategorijom (sa obzirom da æe ovog proleæa biti plavaca na motorima ko pleve)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Gašpar

Citat: stefgi poslato 18 Februar, 2011, 12:55
(...) izjava da se motor ne vozi mesecima koji pocinju na R je pluskvamperfekat. Tako da je motor bolja investicija. A i kad(...)

zavr¹avaju na R ;)

Cale

Slazem se sa Stefgi u potpunosti i da jos dodam da pravi bajker uvek ima bolji motor nego auto !