Glavni meni

Ducati 748 problem

Započeo kameni, 04 April, 2015, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kameni

Pozdrav, preko zime sam malo sredjivao motor (farbao, drndao koje kakve gluposti) pre nekih 7,8 dana napokon sve sklopio. Motor je upalio bez greske, provozao se onako bez oklopa tu po kraju i u jednom trenutku se iz cista mira ugasio, ok mislio sam da sam ostao bez goriva iako nebi trebalo da se to desilo. Otisao na pumpu pazario gorivo sipao i upalio opet kao mina. Krenem da obidjem krug, u leru primi gas krenem da vozim pocne da prekida puca na usis a kad  pustim gas on se ugasi.. Ali kao da ga na kljuc neko ugasi, upalim opet probam da dam malo gasa on prima, pustim gas istog trena se gasi. U jednom trenutku nije hteo ni da primi gas a na auspuhu puca i na usisu vraca plamen.. Izmerio pritisak goriva i ok je 3bara. svecice su malko crne kao da ima vise goriva.. Ima li ko kakvu ideju sta da proverim, pokusam... Hvala unapred

freepartyman

Jel si cistio karburator?
I became a beast to rid myself the pain of being a man

kameni

Nema karburator, direktno ubrizgavanje je u pitanju.

abarth

Proveri: zubèenje kai¹eva, paljenje sa stroboskopom, oèisti dizne. Kakavi su ventili?

kameni

Dizne ociscene, ventili prekontrolisani i ok su.. Samo je ostalo da proverim da nije kojim slucajem prezubio.. Ali i da jeste malo mi je cudno to gasenje.. Kao da mu prekinem struju..

aæimo

Proveri tajming paljenja. Ne znam kako, ali deluje da opaljuje pre nego zatvori usisni ventil.

Mr.Racer

Pogledaj ti sve strujne kontakte , skini klemu sa aku , pa redom , prvo sa kompjutera , pa daljer  i dobro isprskaj kontakt sprejem , sve ukazuje na struju

kameni

Juce sam svaki dzek otvorio ocistio i naprskao kontakt sprej, izmerio punjenje, mase ocistio opet, ostalo mi jos da polako zicu po zicu ispitam omski da vidim da nije neka slucajno opalila...

Joker

Ako nisi nista cackao oko masine, onda je najverovatnije struja.. A to onda najbolje neki majstor da pogleda... Revolution ti je u kraju, neka on pogleda..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

ЯЭВОЛУТИОН

ducati ima plasticni filter u rezervoaru...ako radi na leru kad ga upalis a kad dodas gas ugasi se, onda se rascepio filter goriva....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

#10
to ¹to pljune nazad, to je siurno nezatvoren ventil tj nespaljena sme¹a koja nije iza¹la na izduvni, pa kad povuèe sledeæu, nje veæ ima i pljune. il je prezupèio il glavi i je struja. struja ima obièaj da odjednom jebe, pa ne jebe, pa jebe, pa kad brljne, ne svari pa pljune, pa tako. tj pljune napolje u èunak, a kad pljune nazad, obièaj je da zaglavi ventil ili se razjebalo paljenje ili je labavo i slièno, pa ponekad radi lepo pa neæe pa drka, pa mu i razmrdana struja pomogne.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: kosta66 poslato 05 April, 2015, 17:28
to ¹to pljune nazad, to je siurno nezatvoren ventil tj nespaljena sme¹a koja nije iza¹la na izduvni, pa kad povuèe sledeæu, nje veæ ima i pljune. il je prezupèio il glavi i je struja. struja ima obièaj da odjednom jebe, pa ne jebe, pa jebe, pa kad brljne, ne svari pa pljune, pa tako
kosta idi vezuj zice za lampe i pravi zvucnike od spera....motor ima magneti mareli ubrizgavanje....L90 tvin ima specifican rezim  rada i kad nedostaje goriva, a kad prsne filter nedostaje, onda puca na sve strane....kako mu dune.....da je prezupcio omlatio bi ventile jer je testa streta agregat, radi na leru, dakle paljenje je kako treba....
ko slusa i cita , u redu...ko ne, nek radi sta hoce...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

eve ti plusiæ + :)

izvini agente za nekretnine, ¹to sam ti se ume¹o u struku :) niasm imo pojma, da dukati ispaljuje na usis drugaèije od ostalih motora na fosilna goriva :)

kameni

  ima metalni filter. Nece on da se gasi dok mu ja drzim gas, primi on pun gas do11500rpm ali cim pustim gas on se gasi. Bukvalno kao da ga ja ugasim. A kad ubacim u brzinu i krenem onda krece neko prekidanje i pucanje sto na usis sto na izduv.. I jos jednu stvar sam zaboravio, ugradio sa xenon sijalicu ili ti seljone i to me najvise zabrinjava da nije nekim slucajem slucajno komp opalio... [samoubistvo]

aæimo

Raskaèi xenone pa probaj

Kostić

da je opalio komp, ne bi vi¹e upalio. ko zna ¹ta si sjebo sa ugradnjom tih ksenona. ako radi na velikom gasu a ugasi se na padu obrtaja, il je ne¹to labavo il padne napon i usere motku

kameni

Raskacio xenon, napon i na leru i na punom gasu a i u trenutku kad dodje do gasenja je 13.98 Sutra kad zavrsim sa poslom krecem u ispitivanje zica jedna po jedna pa se nadam da cu tu negde naci zajeb.. A da sam se izglupirao sa xenonom jesam...  [prebicute] [bejzbolka] [doh]

Kostić

ja sam imao slièan problem na biku. ispostavilo se da je pad napona. dok ga ima radi kad padne na 8 v isto ko tvoj. meni je riknula struja. namotaji. regler jwe bio ok. ne mora da bude pravilo naravno. sve najbolje i ¹to pre da re¹i¹ muku, ja moram da palim, saæe agent da me porekne, a smejem se evo petnes minuta.... sori :)

rboban

Ride It Like You Stole It

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man