Glavni meni

Koji auto vozite?

Započeo Stevan, 20 Oktobar, 2010, 15:52

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

hagor

nadalina imala je i spolja i unutra plave neonke ali su elgantno pocupane :D
RIde or Die

Nadalina

Dzukela u podznaku

Plazma Keks

kakva je mazda RX-8? znam da ima vankel motor od 200ks i to. da li je neko vozio to cudo, zvuk je sigurno bezveze jer je uobicajen motor, ali ne verujem da su joj lose performanse

AndreyRR

Do skoro vozi BMW 525i  ;D

hagor

ja sam vozio rx8 revolution 1.3 232hp 6brzina, par meseci(drugar kupio novu i posle par meseci smo se menjali on vozio moj e36 a ja rx8), auto je odlican, ali guta litar ulja na 1000km i potrosnja ispod 20l ne moze da se spusti, cuo sam price da motor ako vrisne to je kraj nema generalne i sl nego odmah nov motor . . . a daleko od toga da se ruzno cuje, ima do jaja zvuk skroz, ne kao oni standardni japanci tipa supra, honda s2000 i sl ali o5 i te kako iznteresantan zvuk, o performansama necu ni da pricam auto izuzetno dobro ide, i prijatan je za voznju, ali je preniska (fabricki) na lezeci kaci a o penjaju na ivichnjak ni ne pomishljaj . . . pozadi kada ja vozim (190cm sam visok) nema mesta ni za koga, tako da ako imas dr auto da vozish pored nje i imas sredstava da je odrzavash kako dolikuje ( iskljucivo original delovi [mada fus i nema za nju] i sve u odredjenom roku) onda kupi, ali ako ti treba za jedini auto, i strepish od cene odrzavanja i od potrosnje zaobidji je . . .
RIde or Die

Plazma Keks

to znam za vankel da nema razbusivanja i to, zamenis rotor i eventualno kuciste, ti motori i jesu poznati po potrosnji, ali su dobri jer ne vibriraju ;D znaci, luda makina. pretpostavio sam ;D

Vule

kad bi se nasla silvija 2000-2004 god.... :( idealan odnos snage i zapremine
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Kanarinac

Citat: Plazma Keks poslato 09 Novembar, 2011, 21:07
kakva je mazda RX-8? znam da ima vankel motor od 200ks i to. da li je neko vozio to cudo, zvuk je sigurno bezveze jer je uobicajen motor, ali ne verujem da su joj lose performanse

Kako to mislis uobicajen motor? Vankel je sve, samo nije uobicajen

Plazma Keks

hteo sam da kazem da je bezveze jer nije uobicajen motor ;D
hvala na ispravci

Vule

full auto,i ja sam imao prilike da je vozim,i èak sam bio u Maz(g)inom servisu i tamo se raspitao kako sta za odrzavanje i dobio sam slican odgovor,da je to u fazonu dok radi-radi,a posle toga,jbg... i da oni neznaju da rade oko vankelovog motora....toliko o ovla¹æenim servisima -.-
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Kanarinac

Nasi slepci prodaju auto sa vankelom, a bilo sta sto treba da se uradi na njemu teraju u Madjarsku  [ludak]

Inace taj motor moze da predje 150000km, ako se propisno odrzava, sto i nije toliko lose

RRa¹ko

kako nije lossee? pa moj pezo je sa 3god starosti imao toliko na cajgeru!

Kanarinac

Pa neces rx7+1 da koristis u iste svrhe kao i zope. Jel tako?

Vule

145 tisuca na bembari x)
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Gašpar

144 na Renolu, da kucnem u drvo, bez ikakvih problema ;)

Plazma Keks

mazda je cudna marka automobila. strava kvalitet, ali kad ti se neki deo pokvari, tesko ces ga naci kao OEM i ako nadjes, sranje je. na mojoj mazdi, jedan smrdljivi grejac kosta 80e u mazdi i ne mogu nigde vise da ga nabavim sem OEM, a takav ni moze da sklopi ni godinu dana, pravi ga NGK, ali kad odes u mass sa tim grejacem kazu da ne postoji, kada odes na drugo mesto kao alternativa, recimo bosch, ne postoji, kada ga trazis kao grejac za ford ranger WL motor, nemaju. WTF. ako se jednog dana ne daj boze pokvari bosch pumpa, necu nigde moci da je popravim, sem u madjarskoj... a nova kosta preko 800e, gume za njega su neka specijalna dimenzija i pravi ih samo bridgestone i kostaju preko 10000din ali fala bogu pa mogu da kupim slicnih dimenzija.

Gašpar

Pa sta je 10.000 za gumu za dzipa?? [neampojma]
Ja 6000 platio gumu za Renoa...

zemunboy

Citat: Plazma Keks poslato 10 Novembar, 2011, 17:48
mazda je cudna marka automobila. strava kvalitet, ali kad ti se neki deo pokvari, tesko ces ga naci kao OEM i ako nadjes, sranje je. na mojoj mazdi, jedan smrdljivi grejac kosta 80e u mazdi i ne mogu nigde vise da ga nabavim sem OEM, a takav ni moze da sklopi ni godinu dana, pravi ga NGK, ali kad odes u mass sa tim grejacem kazu da ne postoji, kada odes na drugo mesto kao alternativa, recimo bosch, ne postoji, kada ga trazis kao grejac za ford ranger WL motor, nemaju. WTF. ako se jednog dana ne daj boze pokvari bosch pumpa, necu nigde moci da je popravim, sem u madjarskoj... a nova kosta preko 800e, gume za njega su neka specijalna dimenzija i pravi ih samo bridgestone i kostaju preko 10000din ali fala bogu pa mogu da kupim slicnih dimenzija.

Mislis aftermarket?

http://en.wikipedia.org/wiki/Original_Equipment_Manufacturer

Plazma Keks

oem-original equvalent manufacturer bas tako ili aftermarket. sta tu nije jasno?
@gaspar
pa kada kupujem toyo gume u APsportu kostaju manje od 10000din ;D
ta bridgestonka koju sam dobio uz kola i dalje traje, a to preko 10k sam gledao preko 2 godine, tako da kosta sad bar 15k

zemunboy

Citat: Plazma Keks poslato 10 Novembar, 2011, 19:31
oem-original equvalent manufacturer bas tako ili aftermarket. sta tu nije jasno?
Pa nista, ti si najpametniji, ali ne ovaj put, jer nije isto oem ili aftermarket...

http://www.thepartsbin.com/oem_vs_aftermarket.html