Glavni meni

Klasici i oldtajmeri - automobili za sva vremena..

Započeo Hurricane, 12 Februar, 2015, 21:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

To je isto kao sto kazu za nivu da nema boljeg terenca a kad gledas ozbiljne off voznje ono ni jedne nive.

Slaninar

©to je bud¾et manji, to su stojadin i niva bolji.

Niva uop¹te nije lo¹ terenac. Bolji od mnogih ¹to se prohodnosti tièe. Tra¾i èe¹æe popravke - ako je bud¾et ogranièen i vreme ne ko¹ta previ¹e, onda je odlièan izbor (jeftine ruke majstora i dovoljno vremena za èe¹æe servise).

Stojadin - ko prelazi manje kilometra¾e, Stojadin je najisplativiji: jeftin da se kupi, funkcionalan - bude¹ suv, u toplom, preveze sve ¹to zamisli¹ (sa izuzetkom nekog karavana). Ko prelazi veæe kilometra¾e, poveæana potro¹nja i manja udobnost od skupljih kola ga èine manje dobrim izborom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Ne znam sto ovaj taksista vozi keca. Mozda sam popravlja vecinu stvari pa mu je zbog toga rentabilan.

Bori¹a

ne znam kakva je situacija po vecim gradovima ali kad je 'brendiran' taksi sa jednog na drugi kraj cacka 300-400 dinara ko jos ulazi da se gura sa jos 3 retarda po kecevima, multiplama i ostalim divljim taksistima?
mene iz sred cacka do sela vozi za 350 din i boli me kurac, nova superb skoda, a ne kec u kojeg je rizik sesti

Slaninar

Citat: Bori¹a poslato 01 Januar, 2016, 15:54
ne znam kakva je situacija po vecim gradovima ali kad je 'brendiran' taksi sa jednog na drugi kraj cacka 300-400 dinara ko jos ulazi da se gura sa jos 3 retarda po kecevima, multiplama i ostalim divljim taksistima?
mene iz sred cacka do sela vozi za 350 din i boli me kurac, nova superb skoda, a ne kec u kojeg je rizik sesti

Zato ¹to ima ljudi koji rade dva sata za cenu te vo¾nje, pa im je bolje da se guraju za manje novca?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 01 Januar, 2016, 16:22

Zato ¹to ima ljudi koji rade dva sata za cenu te vo¾nje, pa im je bolje da se guraju za manje novca?

A kad bude udes i povrede, onda dobijes nogu u dupe od osiguranja, jer obavljanje ilegalne poslovne aktivnosti sa registracijom i osiguranjem namenjenim za sopstveni prevoz fizickih lica.

goranvojska

a svi vi koji toliko kudite zastavu ne mozete da razumete o cemu pricamo.vi danasnju tehnologiju automobila uporedjujete sa tadasnjom.za ono vreme 101 je uneo revoluciju-poprecno postavljen motor,prednja vuca itd sto u to vreme kad je zadnja vuca bila br1 bio revolucija.vi neznate sta je to bilo.gledajuci iz ove sadasnje pozicije on stvarno deluje kao konzerva.e tako su nama delovale lade,zaporosci moskvici i da ne nabrajam.i zato ne mesajte babe i zabe.jedina po meni velika zamerka je sto 30god nisu nista uradili da promene bilo sta.uljuljkao ih monopol da su jedini i najebali su dok su skode lade i ostali otisli 50g ispred.

Slaninar

Citat: goranvojska poslato 01 Januar, 2016, 17:11
a svi vi koji toliko kudite zastavu ne mozete da razumete o cemu pricamo.vi danasnju tehnologiju automobila uporedjujete sa tadasnjom.za ono vreme 101 je uneo revoluciju-poprecno postavljen motor,prednja vuca itd sto u to vreme kad je zadnja vuca bila br1 bio revolucija.vi neznate sta je to bilo.gledajuci iz ove sadasnje pozicije on stvarno deluje kao konzerva.e tako su nama delovale lade,zaporosci moskvici i da ne nabrajam.i zato ne mesajte babe i zabe.jedina po meni velika zamerka je sto 30god nisu nista uradili da promene bilo sta.uljuljkao ih monopol da su jedini i najebali su dok su skode lade i ostali otisli 50g ispred.

Mislim da je glavni problem bio nestalan kvalitet. Kako se kome zalomi. Ne znam kako se to struèno zove u auto industriji, "kontrola kvaliteta"? ©to se ostalog tièe, potro¹nja je glavni problem. Za ovo ostalo - meni ne treba elektronski podizaè stakla za koji polovan prekidaè ko¹ta vi¹e nego nova ruèica za podizanje stakla. Klima, ABS, centralna brava - pre bih uzeo auto koji je upola jeftiniji, nego nov koji to ima. Isto va¾i i za euro 2, 3, 5 standarde. Ako pravim par hiljada godi¹nje i menjam auto na 20 godina, gde æe¹ ekolo¹kije od toga. Golf 2 dizel ko vozi puno, Stojadin za manje kilometra¾e - nema bolje! Nisam ironièan.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bori¹a

Citat: Slaninar poslato 01 Januar, 2016, 16:22
Zato ¹to ima ljudi koji rade dva sata za cenu te vo¾nje, pa im je bolje da se guraju za manje novca?

firma placa put [zvizdi] [zvizdi]

golf 2 dizel svi trebaju da voze... oni bogatiji onog GTI sa 115ks... al obavezno gti crveno da bude i sport nalepnica na petim vratima [samoubistvo]

Gavrolini

Citat: goranvojska poslato 01 Januar, 2016, 17:11
a svi vi koji toliko kudite zastavu ne mozete da razumete o cemu pricamo.vi danasnju tehnologiju automobila uporedjujete sa tadasnjom.za ono vreme 101 je uneo revoluciju-poprecno postavljen motor,prednja vuca itd sto u to vreme kad je zadnja vuca bila br1 bio revolucija.vi neznate sta je to bilo.gledajuci iz ove sadasnje pozicije on stvarno deluje kao konzerva.e tako su nama delovale lade,zaporosci moskvici i da ne nabrajam.i zato ne mesajte babe i zabe.jedina po meni velika zamerka je sto 30god nisu nista uradili da promene bilo sta.uljuljkao ih monopol da su jedini i najebali su dok su skode lade i ostali otisli 50g ispred.
Kakva bre evolucuja, taj auto nije mogao ni u to vreme drugim automobilima. Mani se ruskih i istocno nemackih automobila. Uporedi ga sa fordom,opelom,mercedesom.... U tim godinama neki su imali klimu, podizace..... A zastava to nije imala ni zadnje godine svoje proizvodnje

mali_zmaj

pa da si joj to sve ubacio,kitu bi ga prosjecni jugoslaven kupio...,skocila bi cjena autu ... obrisani su moji postov,pa mi se neda ponovo drobiti,al ja sam se lijepo navozao u kecu..prvi sa fiatovim motorom,ovi poslije mediteran,comfort...,duplo losiji..
jin-jang

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D


Hattrick


jevta

Zastava 101 se poredi sa Golfom 1 od 1100ccm i 5 konja manje koji definitivno nije ni¹ta bolji ni udobniji auto bio u to vreme od stojadina.A da ne komentari¹em onog od 1275 ccm koji je i¹ao ko tane u to vreme.
I da je bilo pameti pa mi sad pravimo 8 generaciju stojadina bio bi sasvim konkurentan u klasi.

Gavrolini

Bio bi tipa kao dacija logan...znaci govno.

Bori¹a


tamburski

Borko sine samo nam reci koje legende je zaporozac kopija

jevta

To stariji znaju koji je auto imao potrebu za d¾akom 50 kg pod prednjom haubom, i pri tome pravio svetske trkaèke rezultate ;D ;D ;D

tamburski

cuvena hiljada (jebote al smo matori) kada sve ovo pamtimo ili bese 1200