Glavni meni

Polirane felne...

Započeo CBRR1, 07 Februar, 2015, 14:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CBRR1

Treba mi savet koju pastu da kupim za odrzavanje polirane felne... Da ja sjaj mogu da odrzavam sa tom pastom bez ikakvog smirglanja vec utrljavanjem.. Hvala.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

andjelo ti da ti kaze kad vidi temu
ili cu ja da odem do gepeka da slikam onu koju mi je on dao
znam da se po stranim forumima kunu u autosol

ðunta

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

pittatore

Purol pasta, 100 i nesto kinti po farbarama

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo

#6
Citat: CBRR1 poslato 07 Februar, 2015, 14:13
Treba mi savet koju pastu da kupim za odrzavanje polirane felne... Da ja sjaj mogu da odrzavam sa tom pastom bez ikakvog smirglanja vec utrljavanjem.. Hvala.
pusti sliku da vidim  felnu jel  skoro polirana ili odavno  pa da ti dam savet sta da odradis  ako je skoro polirana i nema patine onda ti treba pasta za odrzavanje   a ako ima patine onda bi morao prvo to da sredis pa tek onda sa ovom za  odrzavanje  inace imam  ja jos koju pastu  profi mozda i bolja od autosol  ovo sto ja imam je unipol  .........................

Andjelo

a ima  i sredstvo  koje sluzi kao zastita posle poliranja   da ne bi masnoce kao od lanca i  druge hemije direktno uticale na poliranu povrsinu .................sredstvo se nanosi na felnu preporucljivo je sa maskom da odstoji nekih 20 minuta i onda se suvom pamucnom krpom utljava 

ЯЭВОЛУТИОН

PLATINA na belocrkvanskom dijalektu znaci  PATINA


http://en.wikipedia.org/wiki/Patina


samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo

to sam i hteo da kazem mozda sam  pogresno napisao

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Andjelo poslato 07 Februar, 2015, 18:33
to sam i hteo da kazem mozda sam  pogresno napisao
srecom pa poznajem dijalekte koji se kod nas pricaju.... :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

CBRR1

volim ovaj forum jer ima strucnih ljidi..inace su felne 17 sa audija a3 s line i felne su kao ogledalo i tako bih hteo da i ostanu...hvala svima na savetima od srca jer svi koji su se javili znam da imaju i te kakvog iskusta od pitatorea sa alfom do andjela i blesavog revolucije i uffA I ANDREJA...FELNE SU PONAVLJAM KAO HROMLUK ALI SAMO MI TREBA ZA ODRZAVANJE POGOTOVO STO SAM IH JA LJAKSE VOZIO PO SOLJU ILI PO SOLI IAKO IMAM DRUGI SET FELNI..JEDNOSTAVNO SAM NESTRPLJIVI SABAN I JBGA SAD MI TREBA NESTO ZA DOPOLIRANJE A DA IH NE USEREM POSTO MOCNO IZGLEDAJU...HVALA JOS JEDNOM..

UFF

imam ja tu pastu od andjela u gepeku pa mozes ako zelis da dodjes da probamo sa njom

CBRR1

Citat: UFF poslato 08 Februar, 2015, 00:42
imam ja tu pastu od andjela u gepeku pa mozes ako zelis da dodjes da probamo sa njom


hvala brate doci mcu po nju ,naravno popijemo pice i koja je pasta u pitanju..?

UFF

ova

Citat: Andjelo poslato 07 Februar, 2015, 16:50
Citat: CBRR1 poslato 07 Februar, 2015, 14:13
Treba mi savet koju pastu da kupim za odrzavanje polirane felne... Da ja sjaj mogu da odrzavam sa tom pastom bez ikakvog smirglanja vec utrljavanjem.. Hvala.
pusti sliku da vidim  felnu jel  skoro polirana ili odavno  pa da ti dam savet sta da odradis  ako je skoro polirana i nema patine onda ti treba pasta za odrzavanje   a ako ima patine onda bi morao prvo to da sredis pa tek onda sa ovom za  odrzavanje  inace imam  ja jos koju pastu  profi mozda i bolja od autosol  ovo sto ja imam je unipol  .........................


andjelo mi je dao kad mi je polirao felne na cb-u
ja seljak mrzelo me da se drkam posle svake kise pa sam ih zapustio.. i sad me mrzi rucno da radim pa cekam da zavrsi peglicu pa da odem do njega na test voznju, da stavimo na masinu i da ih tamo sredimo :D

http://www.pfeifenkonsulat.at/shop/bilder/produkte/gross/1747_1.jpg

CBRR1

a sad jedno glupo i pitanje jel se polira felna sa tom pastom sa krpom ili nekom smirglom,i gde ima ta pasta da se kupi inace..?

pittatore

Ako je ta pasta boje cigle onda je to isto sto i Purol, stavi se malo na pamucnu krpu i udri

Andjelo

ova pasta je plavkaste boje slicno pakovanju  i nanosi se iskljucivo  malo na mokroj pamucnoj krpi   ,saceka se jedno 5-10 minuta da pasta osusi i treba dobro da se rucno utlja sa drugom cistom  pamucnom krpom ......................

MIGE

daj slike A3 da malo  [balavi] [balavi]

CBRR1








ova je felna u pitanju ali na autu mi je i treba mi ta pasta za odrzavanje....