Glavni meni

Izgradnja novog motodroma u Loznici

Započeo Zeljko King, 01 Februar, 2015, 17:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zeljko King

Citat: kosta66 poslato 09 Februar, 2015, 12:57
ja jo¹ nisam deda. i odbijam da budem mator, dokle god mogu da se popnem na motor bez hoklice i ¹tapa :) aj kuæi, pije mi se pivo i kafa ;D
Pa ko ti je rekao da si deda? [neampojma] Nekako te vi¹e do¾ivljavam kao PRADEDU ILI ÈUKUNDEDU  [rofl] [rofl] [rofl].....
Èim stignem nazad u Bgd,zovem i idemo na piæe.(ako te pusti upravnik gerijatrijskog centa  [rofl] [rofl] [rofl] )

Zeljko King

#141
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Februar, 2015, 13:11
Citat: kosta66 poslato 09 Februar, 2015, 12:57
ja jo¹ nisam deda. i odbijam da budem mator, dokle god mogu da se popnem na motor bez hoklice i ¹tapa :) aj kuæi, pije mi se pivo i kafa ;D

po pravilu kako idu godine raste kubikaza....50, 80, 125, 250 (dotle si isao kako treba), 600,750, 1000.....a ti preskocio pa krenu nizbrdo 750...600....sledeci opet 250.....sad shvatam sve....pa ti si podetinjio :)
Nije bre VELEMAJSTORE,nego ga STE®E KACIGA [rofl]
Onda mozgovi ZAMENE MESTA!Veliki ode na mesto malog,pa mu tesno,"gu¹i" se,a mali na mestu velikog,talasa i talandara levo-desno  [rofl] .Kako je krenulo,na¹ drug æe da zavr¹i na dvotoèka¹u od 1KONJA!!! [flashing]

ЯЭВОЛУТИОН

Nego kako napredujete sa stazom......jeste li stavili kamen temeljac....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Zeljko King

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Februar, 2015, 14:11
Nego kako napredujete sa stazom......jeste li stavili kamen temeljac....
Za sad je ta kamenèina obe¹ena Milutinu i meni oko vrata.Svaki dan dogovori,razgovori,pregovori,potpisi.....ali ide nekako.Krajem aprila je predvidjeno SVEÈANO postavljanje kamena temeljca,i poèetak radova.Naravno VELEMAJSTORE,da æemo doneti kamen da ga pregleda¹ da li odgovara po tvojim standardima(iz kog je kamenoloma,boja,oblik,te¾ina,sastav...),i probaæu da(na lièni autoritet) nekako iskukam da ga BA© TI postavi¹ na mestu na kojem PO TEBI odgovara da bude  [rofl]
Jbg. ne bih da nam(kao poznati i priznati HEJTER No 1) kritikuje¹ stazu zbog sitnica  :D :D :D
Isto tako,zamolio bih te da pogleda¹ skicu staze,i odredi¹ GDE ÆE SE PRODAVATI VIR©LE I PECIVO,PIÆE,SUVENIRI.... [rofl]
Ma sve sugestije oko staze(a i na stazi)biæe prihvaæene  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]
Ne zameri na ¹ali.  [cheers]

x3mer89

Bilo bi jako lijepo da projekat uspije. Jedina nova staza u regionu. S obzirom na to kakav je interes stranih kompanija da se reklamiraju na ovim prostorima momentalno treba zaboraviti na pricu o MotoGP ili F1 takmicenjima. Staza treba biti namjenjena regionu sto znaci pristojna staza, pristojne sirine i prije svega pristojne cijene.
Ako investitori imaju u cilju da se obogate onda ih i dalje uvjeravajte da ce se obogatiti da ne odustanu jer tu para nema. Obicno sve staze uspjevaju manje vise da pokriju troskove odrzavanja.

Sto se tice same konfiguracije, treba biti maksimalno prilagodjena i za auto i za moto trke (da bi bila maksimalno iskoristena) a ovo sto vidim je vise moto staza (bar mi tako dijeluje).
Druga stvar vezana za konfiguraciju, s obzirom da bi bila jedina adekvatna za auto-moto takmicenja, recimo da bi se u sampionatu Srbije vozile 3 trke na ovoj stazi i 1 na Batajnici ili slicnom mjestu pozeljno je da staza ima vise mogucih konfiguracija (brza i sporija varijanta) jer je to najjeftiniji nacin da se dobije vise, uslovno receno, razlicitih trka.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Zeljko King

Citat: x3mer89 poslato 09 Februar, 2015, 15:03
Bilo bi jako lijepo da projekat uspije. Jedina nova staza u regionu. S obzirom na to kakav je interes stranih kompanija da se reklamiraju na ovim prostorima momentalno treba zaboraviti na pricu o MotoGP ili F1 takmicenjima. Staza treba biti namjenjena regionu sto znaci pristojna staza, pristojne sirine i prije svega pristojne cijene.
Ako investitori imaju u cilju da se obogate onda ih i dalje uvjeravajte da ce se obogatiti da ne odustanu jer tu para nema. Obicno sve staze uspjevaju manje vise da pokriju troskove odrzavanja.

Sto se tice same konfiguracije, treba biti maksimalno prilagodjena i za auto i za moto trke (da bi bila maksimalno iskoristena) a ovo sto vidim je vise moto staza (bar mi tako dijeluje).
Druga stvar vezana za konfiguraciju, s obzirom da bi bila jedina adekvatna za auto-moto takmicenja, recimo da bi se u sampionatu Srbije vozile 3 trke na ovoj stazi i 1 na Batajnici ili slicnom mjestu pozeljno je da staza ima vise mogucih konfiguracija (brza i sporija varijanta) jer je to najjeftiniji nacin da se dobije vise, uslovno receno, razlicitih trka.

Jo¹ jednom da napi¹em-NEMA domaæih(Srpskih)investitora,veæ iskljuèivo stranih.Staza je projektovana kao MOTO staza(sa odredjenim moguænostima izmene i korekcije).Evo,upravo sam kontaktirao @Zeljkamp da se informi¹em o hidro-melioracionom stanju i situaciji,na lokaciji "ergela",koja je predvidjena kao centralno mesto staze.©ta æe se sve voziti tu?Ne znam!(nije bio deo mog posla).Ko æe koliko,i da li æe uop¹te zaradjivati?Isto ne znam ,jer to takodje nije bio deo mog posla.Moje je bilo da dovedem delegaciju FIM-e,na èelu sa Sambukom,da dovedem Djilardina i u saradnji sa Srdjanom Eregom ukljuèimo DORNU da nam da naèelni pristanak.Zatim,da im obezbedim podr¹ku Ministarstva Sporta.Obavljeno.E sad,¹to svi iz na¹e ekipe "Motodrom GP Serbian circuit",za sve zapitkuju mene,to je druga stvar.Èak mi je i sme¹no neki put.Verujem da æe ostatak ekipe zadu¾en za gradnju i ostalo,napraviti sve kako treba.Rok zavr¹etka staze je 2020.god.SAMO!!!!!MOLIM BOGA DA SE POLITIKA NE UME©A.....

Ivicat

Радо бих волео да имамо стазу, да неко не помисли супротно. И не мислим ништа лоше али ми све то делује помало неозбиљно. Ти преко форума контактираш људе да се информишеш о томе да ли је земљиште плавно или не? А у питању је пројекат вредан не знам колико милиона евра...

Zeljko King

Citat: Ivicat poslato 09 Februar, 2015, 15:53
Радо бих волео да имамо стазу, да неко не помисли супротно. И не мислим ништа лоше али ми све то делује помало неозбиљно. Ти преко форума контактираш људе да се информишеш о томе да ли је земљиште плавно или не? А у питању је пројекат вредан не знам колико милиона евра...
Vidi prijatelju,moj posao uop¹te nije bio da znam da li je plavno ili ne.Samo sam ¾eleo da pomognem nosiocu projekta,gosp.Milutinu Andjelkoviæu,iz prostog razloga.JA SAM LIÈNO bio na lokaciji nekoliko puta.Ali kad god dodjemo,ono je suvo,ili malo ne¹to rominja.Ne bih da mu grad Loznica "proda" ne¹to gde æe imati ozbiljnih problema sa drena¾om.Gospodin @Zeljkamp je iz tog kraja,i odlièno poznaje teren u svim uslovima.Ujedno,koristim se prilikom da mu zahvalim na savetima i informacijama.Neozbiljno?Za¹to?Pa sve Vas sam pitao da date sugestije po svim pitanjima staze(mada ni to nije moj posao),da bi Vama bilo lep¹e i ugodnije ako dodjete da se vozite.Da je neozbiljno,ili da sam JA neozbiljan,mislite da bi neko iz FIM-e ili DORNE do¹ao u Srbiju?JA sam ih zvao i-gle èuda,do¹li su!Da je neozbiljno,¹ta mislite,da li bi nas primio(na moj zahtev) Ministar Vanja Udovièiæ?I stao "iza projekta"?Shvatam skepticizam,po¹tujem svaèije mi¹ljenje,zato i poku¹avam preko Vas,vozaèa,da saznam ¹ta bi bilo najbolje za i oko staze,po pitanju uèesnika.Pi¹ete da staza vredi "ne znam koliko miliona evra".Da!Vredi!Pravu cifru znam ja,i ne mogu (po ugovoru) da Vam ka¾em.To je posao Gosp. Milutina Andjelkoviæa i Dr¾avnog sekretara Ministarstva omladine i sporta,Gosp.Perunièiæa.I DA!!!Ja sam veæ isplaæen U CELOSTI,po ugovoru,tako da ne radim sve ovo,da bih preko ne znam koga zaradio jo¹ malo para.
Hvala Vam na svim pozitivnim ili negativnim sugestijama,ali vi¹e mi saveti oko staze i ostalog NISU POTREBNI,jer(èast izuzecima)pojedinci mi deluju pomalo neozbiljno.
Veliki pozdrav.

Ivicat

Немој да се срдиш. И ја навијам да буде, не једна, већ 5 стаза код нас. И да све буду пуне...

Али и најмањи пројекат захтева израду плана. Што је пројекат обимнији и скупљи, анализа треба да буде детаљнија (и скупља).
Наслов теме је ''Изградња новог мотодрома у Лозници''. Знаци изабрана је Лозница, и то локација ''Ергела''. А онда си написао, да си управо контактирао колегу са форума да се информишеш о ХМ стању. Па ваљда је то један од првих корака пре избора локације...

А могуће да сам ја погрешно протумачио. У том случају, моје извињење.

Пуно среће у сваком случају.


Zeljko King

Citat: Ivicat poslato 09 Februar, 2015, 17:12
Немој да се срдиш. И ја навијам да буде, не једна, већ 5 стаза код нас. И да све буду пуне...

Али и најмањи пројекат захтева израду плана. Што је пројекат обимнији и скупљи, анализа треба да буде детаљнија (и скупља).
Наслов теме је ''Изградња новог мотодрома у Лозници''. Знаци изабрана је Лозница, и то локација ''Ергела''. А онда си написао, да си управо контактирао колегу са форума да се информишеш о ХМ стању. Па ваљда је то један од првих корака пре избора локације...

А могуће да сам ја погрешно протумачио. У том случају, моје извињење.


Пуно среће у сваком случају.


Ne srdim se,naravno.Plan i projekat je donet pre nego ¹to su ponudjene i izabrane moguæe lokacije u Loznici.Veæ sam napisao da ga je radio Tilke,i da su ga odbili Madjari.Dakle,imali smo kompletan projekat motodroma PRE nego ¹to smo znali gde æe uop¹te biti pravljen.Projekat je VEOMA,VEOMA SKUP!Gosp,Andjelkoviæ je stavljen u "¹ah poziiciju",jer je morao da izvr¹i odabir gde æe da "postavi" motodrom.Naravno da se nisam me¹ao u njegov posao.Jedino sam UVEK napominjao,znajuæi Srpski sistem poslovanja(opet èast izuzecima),da dobro obrati pa¾nju na sve segmente.Na tom potezu je idealno pasovalo.Uglovi,stepeni krivina,okolina,prilazna infrastruktura......Gradska vlast,kada pravi ugovor o javnom partnerstvu,pi¹e ono ¹to bi partner voleo da proèita,a veoma retko ono ¹to je zaista stanje na terenu.Nisam mu se opet me¹ao u posao.Svi su se kleli,da je lokacija fenomenalna,suva,itd....I to me nije interesovalo sve do momenta kada sam saznao da jedan deo,dodu¹e blizu staze,èesto bude poplavljen.E tu su planirali PARKING.I ko æe onda doæi na stazu,ako treba da nosi i ronilaèko odelo da bi iza¹ao i u¹ao u automobil?Upravo zato su mi bile potrebne informacije od ljudi koji odlièno poznaju situaciju na tom terenu u svim vremenskim uslovima.Vlastodr¹ci obièno la¾u,kad su velike investicije u pitanju.Mada,PODVLAÈIM,to nije moj posao,¾elim da mu pomognem da ¹to pre krene sa gradnjom,inaèe æe se naæi u ozbiljnom problemu.A Vas,vozaèe,sam zamolio da date pozitivne ili negativne komentare i sugestije PO PITANJU STAZE!Dakle,krivine dobre-lo¹e,kratka staza,nagibi i uglovi valjaju-ne valjaju,usponi i nizbrdice O.K. ili ne...Ko bi gde popravio(smanjio ili produ¾io) zone izletanja,smanjio ili poveæao ugao krivine...itd.Na ¾alost,izgleda da veæina(opet ÈAST IZUZECIMA)nema taj nivo znanja i profesionalizma u razmi¹ljanjima i komentarima o moto sportu.Nije bitno.Va¾no je da se staza napravi,i da se svi "domaæinski" vozimo po njoj.....

x3mer89

Ne vidim nikakav detaljan crtez na kome se vide eventualne visinske razlike u terenu, nagibu krivina i slicnom. I da postoji, ne znam da li je iko od nas kompetentan da komentarise posao Hermanna Tilkea kada je covjek citav svoj zivot posvetio izradi trkackih staza.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Zeljko King

Citat: x3mer89 poslato 09 Februar, 2015, 18:39
Ne vidim nikakav detaljan crtez na kome se vide eventualne visinske razlike u terenu, nagibu krivina i slicnom. I da postoji, ne znam da li je iko od nas kompetentan da komentarise posao Hermanna Tilkea kada je covjek citav svoj zivot posvetio izradi trkackih staza.
Veruj mi prijatelju,da si ti i svi Vi 100 x KOMPETENTNIJI od Tilkea,koji je In¾enjer,i NIKADA nije seo na motor!Svi mi vozimo,a on CRTA!!!U pravu si da se ne vide ba¹ dobro odredjeni segmenti,ali i ovu sliku sam "na mi¹iæe" izvukao iz projekta,jer po ugovoru,jo¹ uvek firma "Motodrom GP Serbian circuit" NEMA pravo objavljivanja detalja.Ugovori sa strancima su veoma "nezgodni" i Gosp,Andjelkoviè ne bi da se "igra" sa od¹tetnim zahtevom investitora.Èim se otvori moguænost objavljivanja pojedinih detalja,odmah æu objaviti i "postaviti".

metarex

pazi koliko ja znam ergela je ravna ko astal sve do silosa. sto se plavljenja tice, ako si loznicanin onda znas da je tamo jedno vreme bio i jebodrom i par puta mi se desavalo da zaglibim [neampojma]
suprotna strana zaobilaznog je cesto poplavljena kad drina izlije i zato dobro proverite i raspitajte se kod mestana seljaka, oni najbolje znaju.

jos nesto nevezano... brate udri nekad novi red zbog lakseg citanja, ispadose oci [cheers]

edit:

nisam znao da se Rev razume i u kamen-temeljce ;D ;D ;D ;D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Zeljko King

Citat: metarex poslato 09 Februar, 2015, 19:15
pazi koliko ja znam ergela je ravna ko astal sve do silosa. sto se plavljenja tice, ako si loznicanin onda znas da je tamo jedno vreme bio i jebodrom i par puta mi se desavalo da zaglibim [neampojma]
suprotna strana zaobilaznog je cesto poplavljena kad drina izlije i zato dobro proverite i raspitajte se kod mestana seljaka, oni najbolje znaju.

jos nesto nevezano... brate udri nekad novi red zbog lakseg citanja, ispadose oci [cheers]


nisam znao da se Rev razume i u kamen-temeljce ;D ;D ;D ;D
Tooooooooo!E ovakve informacije su nam potrebne!  [clapp] Hvala.Nisam Loznièanin.Rodjen sam u Nemaèkoj(©tutgart).®ivim u Beogradu,ali sam tu po nekoliko dana meseèno.
U Bgd mi ¾ivi i radi porodica-Moja firma je registrovana u Deutschland,i nema nikakve veze sa firmom "motodrom GP Serbian circuit".
Dakle,kad Miæko bude obilazio lokaciju,da pazi da ga neko od ¹valera ne rokne neèim u lobanju!  [bejzbolka] (i da ponese sajlu obavezno)
©to se tièe kamena temeljca,u stanju sam da Gosp.Milutinu Andjelkoviæu dam blanko èek,samo da dozvoli da VELEMAJSTOR KRKNE kamenèinu!!!  [rofl]
Inaèe staza neæe da valja....Stari hejter odmah ima da  :violina: [flashing]
[rofl] [rofl] [rofl]



ЯЭВОЛУТИОН

Predugo sam se bavio gradjevinom....kaman temeljac me manje zanima, koliko me zanima krkanluk i oblokavanje njemu u cast...:)
Staza ce da bude dobra ako je bude...kakva god da bude ako je bude.....a takve stvari u Apsurdistanu ne bivaju.....nikada.
Ne valja plavno i ne valja pesak....a lepo bi bilo da ne bude ravna ko tepsija.....jebo stazu ako nema corkscrew :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Februar, 2015, 20:05
Predugo sam se bavio gradjevinom....kaman temeljac me manje zanima, koliko me zanima krkanluk i oblokavanje njemu u cast...:)
Staza ce da bude dobra ako je bude...kakva god da bude ako je bude.....a takve stvari u Apsurdistanu ne bivaju.....nikada.
Ne valja plavno i ne valja pesak....a lepo bi bilo da ne bude ravna ko tepsija.....jebo stazu ako nema corkscrew :)

aaaaaaa to zavisi od izvodjaca radova!!!!profesionalci znaju gdetreba postaviti upupcenja i ispupcenja po stazi....apropo.... da nije stobex izvodjac?
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Zeljko King

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Februar, 2015, 20:05
Predugo sam se bavio gradjevinom....kaman temeljac me manje zanima, koliko me zanima krkanluk i oblokavanje njemu u cast...:)
Staza ce da bude dobra ako je bude...kakva god da bude ako je bude.....a takve stvari u Apsurdistanu ne bivaju.....nikada.
Ne valja plavno i ne valja pesak....a lepo bi bilo da ne bude ravna ko tepsija.....jebo stazu ako nema corkscrew :)
VELEMAJSTORE,ima da se peku jagnjiæi,prasiæi jariæi,a po¹to æe biti tu i Italijani,sakriæemo maèke i maèiæe  :D
I naravno,"teènost" radi "otvaranja" apetita  [cheers]

Zeljko King

#157
Citat: metarex poslato 09 Februar, 2015, 20:08
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Februar, 2015, 20:05
Predugo sam se bavio gradjevinom....kaman temeljac me manje zanima, koliko me zanima krkanluk i oblokavanje njemu u cast...:)
Staza ce da bude dobra ako je bude...kakva god da bude ako je bude.....a takve stvari u Apsurdistanu ne bivaju.....nikada.
Ne valja plavno i ne valja pesak....a lepo bi bilo da ne bude ravna ko tepsija.....jebo stazu ako nema corkscrew :)

aaaaaaa to zavisi od izvodjaca radova!!!!profesionalci znaju gdetreba postaviti upupcenja i ispupcenja po stazi....apropo.... da nije stobex izvodjac?
P PP.
Prijatelju,po¹to vidim ispod tvog avatara-Loznica,reæi æu ti,a ti æe¹ razumeti.U ¹ah partiji,bitna je ¾rtva:VIDOJE za RANKU!!!Samo tako se sigurno pobedjuje u ovoj partiji......

Zeljko King

Tender za izvodjaèa radova mora biti raspisan do kraja marta.

Aleks Cross

Citat: Zeljko King poslato 09 Februar, 2015, 19:04
Citat: x3mer89 poslato 09 Februar, 2015, 18:39
Ne vidim nikakav detaljan crtez na kome se vide eventualne visinske razlike u terenu, nagibu krivina i slicnom. I da postoji, ne znam da li je iko od nas kompetentan da komentarise posao Hermanna Tilkea kada je covjek citav svoj zivot posvetio izradi trkackih staza.
Veruj mi prijatelju,da si ti i svi Vi 100 x KOMPETENTNIJI od Tilkea,koji je In¾enjer,i NIKADA nije seo na motor!Svi mi vozimo,a on CRTA!!!U pravu si da se ne vide ba¹ dobro odredjeni segmenti,ali i ovu sliku sam "na mi¹iæe" izvukao iz projekta,jer po ugovoru,jo¹ uvek firma "Motodrom GP Serbian circuit" NEMA pravo objavljivanja detalja.Ugovori sa strancima su veoma "nezgodni" i Gosp,Andjelkoviè ne bi da se "igra" sa od¹tetnim zahtevom investitora.Èim se otvori moguænost objavljivanja pojedinih detalja,odmah æu objaviti i "postaviti".

Mozda nije na motor ali u auto jeste. Ima karijeru u moto sportu mnogo vecu nego mi svi zajedno, tako da to, samo crta nije tacno. Cak i tvoja izjava : svi mi vozimo... , isto nije tacna, mi pisemo a Kosta vozi :-)


Ako si za sve te poslove koje si ti obavio uzeo neku kintu je O.K  ako nisi uzimaj i bezi iz te price.

Ja i dalje tvrdim da za 3,5 miliona nije moguce da se napravi to sto bi Ti i mi svi voleli .

Pozdrav i postovanje