Glavni meni

Sjebo sam i komsijin motor

Započeo Kostić, 23 Januar, 2015, 13:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

dal neko zna, zbog èega dominator trza na veæem gasu, a na malom radi ok? uzbrdo zajebava kad se doda gas, trza i kao da prekida struja. kad ga zabodem na ¾vaku, ponekad oæe da primi, al ponekad neæe i ka¹lje, pa na kraju ipak ponekad oæe, al se desi i da neæe, i ako uhvati tako, dr¾i dok se gas ne pusti, pa onda opet zajebava i trza. karburator nije, èetiri puta je rasturan i sve je ok, dizne ko nove, ko iz radnje je. kompresija je puna, oèi¹æen je cilindar, uraðena glava, ali problem je i dalje tu. dal neko ima struju za dominatora na zajam, da se proba, pa ako je to, da èovek kupi ako nije skupo. ne znam, ¹ta jo¹ mo¾e da bude, ako nije struja.

ma¹ina njie moja, al se ja na njoj slatko navozo ;D

http://s4.postimg.org/rstk0xa4t/image.jpg

Hurricane

..a benzinska pumpa? filter goriva? neki prekid u dovodu?

mrle


jevta

Citat: mrle poslato 23 Januar, 2015, 13:37
sveæica
Verovatno i to ne samo da se stavi nova nego i odgovarajuæa

srbac

Nema pumpu Dominator !
Sa desne strane kod KM sata je CDI. Skini oplatu od km sata i vozi motor. Kad pocne da trza onda dzek od CDIa  pomeraj levo, desno, unutra ,napolje... Ako prestane da trza onda je hladan lem na CDIu popustio. Moze se srediti . Ako bi ti neko pozajmio CDI da probas bilo bi dobro. !!!
Naravno moze se videti da nije karb zapusen, slavina, membrana itd...

Kostić

nije sveæica, èetiri su zamenjene original. taj motor odr¾ava rade kocka, al nema struju da proba, pa raèunam, ako ovde neko ima da poma¾e, a sve æu da èitam kasnije, gladan sam ko obeliks, a krèkam sladak kupus. vikajte ko ¹ta zna pa posle èitam

Ivan1979

Da nije otisla licna sto drzi usi ?   [rofl]

Kostić

srbac brate fala ti na info za CDI, to nisam znao da naðem ;D nije karburator, nosili smo ga kod vida popoviæa i èovek je rasturio ceo karburator i on je kao nov. i duvao je i gledao dizne, a ako se iko u te dizne razume, to je vid, upoznao sam èoveka, super je lik. probaæu ja ovo sa CDIem, al i dalje stoji da ako neko ima da pozajmi da probamo, bobinu, CDI i ¹ta veæ ova stvar ima od struje, pa da ga opravimo napokon, a i onda kom¹a mo¾e i da kupi deo pa zamenimo sami, ako nije ¹pansko selo ta njegova struja.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

srbac

Citat: kosta66 poslato 23 Januar, 2015, 13:49
nije sveæica, èetiri su zamenjene original. taj motor odr¾ava rade kocka, al nema struju da proba, pa raèunam, ako ovde neko ima da poma¾e, a sve æu da èitam kasnije, gladan sam ko obeliks, a krèkam sladak kupus. vikajte ko ¹ta zna pa posle èitam

Mene je zezao CDI, ja sam sa vezicama napeo dzek ukoso i on je prestao da trza....  Isao je tako godinu dana , prodah motor itd...

mrle

Citat: srbac poslato 23 Januar, 2015, 14:29
[ Isao je tako godinu dana , prodah motor itd...

mo¾da je to taj motor? :)

Havarisan

Verovatno dovod goriva ili zaprljan karburator.

srbac

#12
jeste

Ivicat


mrle


Kostić

na¾alost, kom¹ija ga je sjebao pre nego ¹to sam ja seo na njega ;D snimio sam problem, pa æu da okaèim kasnije snimak. ne znam, da li je rade skidao slavinu za gorivo, ali ako nije CDI ili struja, mo¾da je i slavina. CDI sam na¹ao, uradio kao ¹to srbac reko, al isti kurac. kad okaèim snimak, dajte mi¹ljenje. fala unapred.

Kostić


mrle

mnogo trese taj motor, mo¾da ga jebe prekidaè na æopavoj?

stilgar

Citat: kosta66 poslato 23 Januar, 2015, 13:27
kad ga zabodem na ¾vaku, ponekad oæe da primi, al ponekad neæe i ka¹lje, pa na kraju ipak ponekad oæe, al se desi i da neæe, i ako uhvati tako, dr¾i dok se gas ne pusti, pa onda opet zajebava i trza.
http://s4.postimg.org/rstk0xa4t/image.jpg
da pocnemo da trazimo i lamele za domija :)

Kostić

sad sam pito marka, ka¾e da mu je na 102 km pre¹ao na rezervu, pa ispada potro¹nja preko 10 l. i ranije je tro¹io malo vi¹e, tako da te¹ko da je slavina. ostaje struja. ako neko ima da da na probu, pa ¹ta je crklo èovek æe da kupi, nije greda.

ovo za prekidaè na æopi æu da proverim, fala na predlogu.

stilgare, aj za poèetak da naðemo struju :)