Glavni meni

Michelin ili Dunlop?

Započeo Serpente, 14 Januar, 2015, 15:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Serpente

Drustvo ako mogu saveti, dunlop vs michelin? Hvala :) [neampojma]
Be the change you want to see in the world!

UFF

auuu fajt u najavi
kakav bre dunlop koji qrac govno od gume da si rekao michelin ili bridgestone pa da se vodi polemika :)
ovako se zna ko je bolji

Serpente

a kapiram to ali uzmi u obzir da mi i cena igra ulogu i da kod mene gde jedino mogu na rate da uzmem, sto mi i jedino odgovara, dunlop jedina mogucnost? :/
Be the change you want to see in the world!

K_A_W_A

Citat: Serpente poslato 14 Januar, 2015, 15:09
a kapiram to ali uzmi u obzir da mi i cena igra ulogu i da kod mene gde jedino mogu na rate da uzmem, sto mi i jedino odgovara, dunlop jedina mogucnost? :/
Posto ti cena igra ulogu, a Dunlop je tu u prednost, pa jos imas ga i na rate, odgovor ti se sam vec namece. A, ako pitas sta je bolje Dunlop vs Michelin, po meni ovo drugo.  ;D
Moze lock  [rofl]

Radanovic

kod mene na motoru prednja Dunlop zadnja Michelin  ;D

Serpente

Hehe pa necu sad da rizikujem glavu zbog toga..snacicu se :) piyam jer me konkretno zanima dunlop roadsmart 2 a chitam da je hvale pa me zanima misljenje kolega manijaka :)
Be the change you want to see in the world!

UFF

nista ne valja ima izgines ne kupuj ni slucajno :D

K_A_W_A

Pa sve zavisi kakav si ti vozac, po kakvoj se podlozi vozas i sta ti ocekujes od gume. Ako si prosecan vozac, bez nekih preteranih obaranja po krivinama, za tvoj TDM bice ti dobar i obican Dunlop Qualifire ili Qualifire II. A, od Michelin-a, Pilot Road 3 je sasvim zadovoljavajuca. Izasla je i nova model 4, ali je i cena preko 280-290e. Ja vozim trenutno Bridgdestone BT021, VRHUNSKA Sport - Touring guma. Sa njom sam presao 8000km, a moze jos 5000km sigurno. Naravno to cu opet kupiti. Ja sam prezadovoljan. Nadam se da sam ti malo pomogao  [cheers]

UFF

nemoj da se tripujes bre dzabe ako vec nemas izbor kupi to sto ti je najisplativije nece nista da ti fali kad je nova guma u pitanju mada bi ja na tvom mestu kupio od havarisanog neku ku novu sa dobrom sarom za 30e i navozao se za ostatak novca

kavo sto ne predjes na bt-023 noviji model vec nekoliko godina, cudi me da 021 jos nisu povukli iz proizvodnje

BIKER'S CHOICE Bridgestone: Battlax BT-023

Serpente

A jok...ili nove ili nikak'e  :)
Be the change you want to see in the world!

UFF

onda nov motor il nikakav :)

K_A_W_A

Citat: UFF poslato 14 Januar, 2015, 15:43
kavo sto ne predjes na bt-023 noviji model vec nekoliko godina, cudi me da 021 jos nisu povukli iz proizvodnje
Pa to yamaha stavlja u originalu. Znaci te sam gume dobi prosle godine sa motorom. A, kupicu opet Bridgestone, al te 023.

Serpente

Citat: UFF poslato 14 Januar, 2015, 16:29
onda nov motor il nikakav :)

Za tim nisam lud...za mojom glavom i ako je celava jesam :)
Be the change you want to see in the world!

UFF

tebra ako si lud za glavom nemoj vozis motor :D

nove gume ti ne garantuju da neces padnes ili da neko nece da te pokosi

tom logikom moze ti (nemam pojma sad cu lupim nesto) blokira polovan izakan menjac u starom motoru pa ces da padnes i zato treba da kupis nov motor

vise zavisi koliko agresivno ili pazljivo vozis i da li razmisljas u toku te voznje nego kakve gume imas i naravno najvaznije kakav si vozac
ne odgovaram te od kupovine novih jer one su uvek bolje nego polovne ali razlika se vidi tek na nekim extremnim obaranjima ili kocenjima
zato ako ne vozis extremno onda prednja (koja je uvek jeftinija) ide nova a zadnja polovna samo sto se mene tice

Serpente

Pa moze i auto da me udari na pesackom :) ali ono na sta mogu da probam da uticem..probacu :) za peve gume cu uzeti nove pa posle videcemo...a i zar mislish d bih ja ludovao i obarao ne znam koliko :)?
Be the change you want to see in the world!

bigbad86

Ali vozio ili ne vozio extremno u nekoj situaciji ces morati da extremno kocis (isece te neko) i tad moze naj naj guma da te spase. Ako imas pare za nove gume i neces da razmisljas onda NOVU. Ja nemam pare za novu pa furam polovnu i imam NV osiguranje.

Serpente

Naravno slazem se zato i hocu nove ..cena mi je bitna ali ne po cenu moje glave...i zato me zanima da li je dunlop toliko losija od michelina :)
Be the change you want to see in the world!

bigbad86

E to vec ne znam. Pitaj nekog hardocre trkaca ;)

Radanovic

kad smo vec kod trkaca ... na trkama kod nas i u regionu mozes na prste jedne ruke nabrojati ko vozi na Michelinu

svi voze Dunlop / Pireli

Cale

          Smesno pitanje.Sta poredimo dve fabrike ? Kao da poredimo crnku i plavusu a koja kako izgleda ili koliko ima godina to nema veze.Ajde ti uporedi Audi i BMW ! Koji je bolji ?
         Navedi konkretno koji te modeli zanimaju od te dve fabrike,kako vozis,gde vozis i koliko,sa suvozacem i stvarima ili bez,grad ili auto put ili brda i doline.... pa bi onda po meni trebao da slusas one ljude koji voze ( ne imaju nego voze ) TDM-a ili su ga vozili odredjeni br. kilometara.Tu ti je Prpa , Che je valjda vozio TDM 850,ima ih na forumu.
           Samo nemoj da pitas nekog ko kupi motor sa nekom predratnom gumom ili stavi neku polovnu pa posle pljuje po odredjenoj fabrici ili modelu.