Glavni meni

Moto klub S.O. Zandramerije

Započeo guri, 27 Decembar, 2014, 23:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

guri




Ne znam kako ali nisam uspeo da prezentujem klub na ovom pod forumu....ili jesam al sam izlapeo :D
elem...

Moto klub Sindikalne Organizacije ®andarmerije osnovan je posle vi¹emeseènih priprema u Februaru 2014. godine kao odgovor prepoznatoj potrebi da se moto sport afirmi¹e kroz univerzalne aspekte discipline i pravila.
Osnivaèi Moto kluba su pasionirani ljubitelji motorciklizma / moto sporta i SO ®andarmerije kao podr¹ka univerzalnim principima discipline i pravila.
Razlièite kategorije èlanstva u Klubu omoguæavaju uèestvovanje u aktivnostima Kluba ¹irokoj populaciji zainteresovanih.


VIZIJA

-   Motorciklista (BIKER) – èist, uredan, disciplinovan
-   Motorciklista (BIKER) – edukovan / obuèen za upravljanje motociklom
-   Bezbednost vozaèa motorcikala i skutera u javnom saobraæaju
-   Najmladji èlanovi dru¹tva (deca) posveæena, anga¾ovana i edukovana u sferama sopstvenog interesovanja
-   Takmièenja u spretnoj, sigurnoj i bezbednoj vo¾nji
-   Podr¹ka mladim talentima
-   Bezbednosne strukture na usluzi gradjanima kroz princip prijateljstva
-   Dru¾enja regionalna
-   Dru¾enja internacionalna
-   Kulturolo¹ka razmena i edukacija
-   Beograd i Srbija – RAJ za motorcikliste iz celog sveta

MISIJA

-   Poveæanje svesti o potrebi za bezbednijim pona¹anjem i pa¾ljivijim odnosom u saobraæaju posmatrano kroz prizmu motorcikliste
-   Unapredjenje bezbednosti motorciklista u javnom saobraæaju
-   Pru¾iti deci alternativu i skloniti ih sa ulice
-   Pomoæi mladim talentima u afirmaciji svojih sposobnosti
-   Unapredjenje steèenih znanja i ve¹tina motorciklista – dodatna edukacija i osposobljavanje u cilju bezbednosti
-   ©irenje kosmopolitizma i po¹tovanje razlièitosti kroz upoznavanje razlièitih karaktera i interesovanja
-   Pru¾anje moguænosti za upoznavanjem novih ljudi, destinacija i obièaja
-   Pribli¾avanje bezbednosnih struktura ¹iroj populaciji
-   Promocija i popularizacija na¹ih ljudi, lepota na¹e zemlje, kulture i obièaja

Sa akcentom na bezbednosni aspekt upravljanja motorciklom, ukljuèujuæi zanatske ve¹tine (dobar deo onih koji znaju da odr¾avaju ravnote¾u na dva toèka misle i ¾ive u ubeðenju da znaju da voze motor) – SPRETNO, SIGURNO, BEZBEDNO
Sa posebnim akcentom na edukaciju najmlaðih èlanova dru¹tva uvoðenjem u moto sport – „most“ kojim æe se deca skloniti sa ulice i odazvati se adolescentnom adrenalinskom pozivu na bezbedan i kontrolisan naèin (vaspitanje o saobraæajnoj kulturi i po¹tovanju drugih kroz motivaciju „posebnosti“ od najranijih dana ¾ivota)



RESURSI

Moto Klub SO ®andarmerije otvoren je za èlanstvo zainteresovanih iz cele zemlje i podrazumeva moguænost èlanstva i zainteresovanim koji ne pripadaju bezbednosnim strukturama. Èlanovi Kluba mogu biti i zainteresovani iz inostranstva.
Moto Klub SO ®andarmerije je opredeljen da ostvaruje saradnju sa drugim organizacijama u cilju unapredjenja ciljeva i programa.
Ostvarena je saradnja i podr¹ka sa IPA Regija Beograd u cilju sna¾nije podr¹ke programima obe organizacije
Znaèajan resurs Moto kluba je upravo èlanstvo koje raspola¾e velikim opsegom razlièitih ve¹tina i znanja koja su steèena kroz formalno i neformalno obrazovanje.
STRATE©KI CILJEVI

Sigurnost i bezbednost motorciklista ostvarena kroz edukaciju i podizanje svesti svih uèesnika u saobraæaju
Animacija dece i njihovo edukovanje za opredeljivanje ¾ivotnih interesovanja
Struèna obuka motorciklista i dru¹tveno-korisne akcije u domenu unapredjenja op¹te bezbednosti u saobraæaju
Motorciklizam – dru¹tveno po¾eljan i koristan vid saobraæaja
Promocija lokalnih (srpskih) i internacionalnih (svetskih) vrednosti u oba smera
Glorifikacija takmièarskog duha kroz solidarnost i humanost na siguran i bezbedan naèin
Zbli¾avanje obiènih gradjana i pripadnika bezbednosnih struktura – skladna zajednica na principima medjusobnog po¹tovanja i uva¾avanja

AKCIONI – OPERATIVNI PLAN

Aktivnosti

-   Obuka motorciklista na temu sigurne i bezbedne vo¾nje i zanatske tehnike upravljanja motociklom
-   Edukacija dece na temu sigurnosti i bezbednosti pri upravljanju dvotoèka¹ima i praktièna obuka
-   Formiranje i izgradnja edukativnog poligona
-   Organizacija takmièenja iz spretne, sigurne i bezbedne vo¾nje
-   Formiranje korpusa mladih talenata
-   Humanitarne akcije
-   Organizacija putovanja motorciklista i upoznavanje razlièitih vrednosti – ekspedicije, medjunarodna saradnja – razmena znanja i iskustva
-   Organizacija moto skupova i promocija lokalnih vrednosti
Razvojne aktivnosti
-   prikupljanje i obrada nauène i struène literature u oblasti motorciklizma;
-   organizacija, u sopstvenoj re¾iji ili u zajednici sa drugim organizacijama: struènih skupove, savetovanja, seminara, kurseva i treninga kao i drugih oblika edukacije u oblasti motorciklizma;
-   objavljivanje knjiga, èasopisa, èlanaka i drugih publikacija o pitanjima koja se odnose na motorciklizam, u skladu sa zakonom;
-   organizacija licenciranih instruktora, trenera i drugih struènjaka za rad na edukaciji motorciklista u oblasti bezbednog upravljanja i uèe¹æa u javnom saobraæaju;
-   organizacija akcija i javnih manifestacija u cilju promocije bezbednosti u saobraæaju,
-   saradnja sa univerzitetima, ¹kolama, struènim udru¾enjima i drugim organizacijama u zemlji i inostranstvu koje se bave unapreðenjem bezbednosti i organizacijom javnog drumskog saobraæaja kao i sa organizacijama, udru¾enjima i klubovima motorciklista

Prikupljanje sredstava

-   Èlanarinom
-   Sopstvenim prihodima
-   Donacijama èlanova i drugih fizièkih lica
-   Donacijama privrednih subjekata
-   Od strane resornih nacionalnih organa i tela (Ministarstva, agencije itd.)
-   Donacijama meðunarodnih i meðuvladinih organizacija
-   Donacijama ambasada i drugih diplomatskih predstavni¹tava stranih dr¾ava u Srbiji
-   Donacijama i planskim odobravanjem sredstava od strane jedinica lokalne samouprave, regionalnih i pokrajinskih organa i tela

STRUKTURA Moto Kluba

Sprovodjenje i organizaciju aktivnosti nala¾e i ustanovljava Upravni odbor Moto kluba SO ®andarmerije.
Realizaciju aktivnosti sprovode svi aktivni èlanovi kluba koji su anga¾ovani za pojedine zadatke u direktnoj koordinaciji sa Predsednikom i Direktorom Kluba.
Za specifiène zahteve anga¾uju se specijalizovana tela, ustanove i organizacije u direktnoj saradnji sa Predsednikom i Direktorom Kluba, a po odobrenju Upravnog odbora Kluba.


Hohštapler

...samo da ne vozite motore ko one nesreæne defendere.... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

ja gore vidim spisak stvari koje spadaju u primenu zobsa i oko zobsa...ili ZLOBSA iz miloste...
Jel ima neke olaksice za motoricikliste koje smatrate da mozete isposlovati......ovo gore ima i AMSS u programu.....ocete sami da smislite celom povrsinom mozga ili hoceta da vam zli bajkeri nesto predloze.....ako treba neki predlog imam ja poveci spisak od pre trideset godina....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac


balcan girl

ja nekako ne mogu ovo disciplinovan pa majku mu da oæu da budem disciplinovana ne bi vozila motor u pm.... pravila pravila da bi me udavilaaaaa :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

guri

nemamo mozak....to valjda znate !!!! :P

Kostić

nema ¹lihtanja muriji :)

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,887.0.html

mada, nije to lo¹a fora, da se uðe u va¹ klub. onda mo¾e da se vadi za iks prekr¹aja koji pravimo svi, na boje

CBRR1

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Ovo je na racun teme ima i gorih od Alvirovica,smuci mi se kad procitam ovakve zahteve sta vec...pa jbte gubi se smisao voznje motora ,adrenalin voznja i sve ono sto nam budi onaj osecaj dok se vozis,vozimo...STA JE BRE OVO SVI SU U NEKOM FAZONU KO BABE U SVAKOM SMISLU..jedino sto podrzavam i gde sam zastao sa citanjem je kod onog da je uredan cist...sve posle toga ima par obaveznih stvari a ostalo KAO DA IDEM DA SLUSAM BEOGRADSKU FILHARMONIJU A NE DA VOZIM MOTOR kakve bontone uvode...




ZATO ME BOLI PATKA ZA BILO KAKAV I KOJI MOTO KLUB...SVAKA CAST SVAKOME ALI BRATE ALVIROVICA PUN RAC...OVO KO DA JE TASOVAC ORGANIZOVAO,PA CAK SAM UBEDJEN DA BI I ON BIO MALO REALNIJI...




P.S. POSTO NISAM PROCITAO NASTAVAK,DA LI JE OBAVEZNA I ONA VOJNICKA FRIZURA NULA SA STRANE SA KECOM GORE..?


[facepalm] [facepalm] [facepalm] [facepalm] [facepalm] [facepalm] :D :D :D

balcan girl

ta frizura se busolovac zove gore me ispostuj a sa strane mi jebi mater :D :D :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Kostić

¹to se dere¹, kad te èujemo i kad tiho prièa¹? uzbudi¹ mi ¹izlenjiu kad vièe¹. ja sam ba¹ pomislio uredan i èist, a meni icepana kolena, masan, blatnjav, smrdim na beli luka, crni nokti, zabrazdio, motor ko iz svinjca da je ispao i odma mi pozlilo. :)

CBRR1

ti reci da si iz BIE i da ti je zadatak da budes takav da se kamufliras medju bajkere...

Kostić

bolje unutra¹nja. od nje svi cvikaju ;)

heheh, posle kole ¹izofrenièan. simpatièno :)

guri

Drago mi je da se zabavljate.....ali to sto sam gore napisao je cilj kluba....
svako ima neki cilj i ako nema treba da ga ima...ali to nema veze sa druzenjem....i da znate
ovo nije policijska formacija vec moto klub....od 140 clanova imamo tek 20ak% pripadnika jakih snaga MUPa
ostalo su ljudi raznog kova.

a da....sto se urednoscu tice ...to je individualno...ko hoce da bude flekav njegova stvar....
mi recimo Pedju Rusmira uopste ne teramo da pere motor....i volimo ga takvog kakav je :)

Kostić

eve ti plus. :)































































ovo nije ¹lihtanje. ua murija ;D :)

Kostić

nego dru¾e guri, ¹alu na stranu, lepo ste vi to zamislili, ali realno, te¹ko je za oèekivati da se to tek tako prihvati, obzirom, da smo svi pomalo bahati, razuzdani, ipak mi vozimo motore, a motor kao pojava nije za na pijac, nago za adrenalin. to naravno povlaèi odreðenu odgovornost, te je jako te¹ko pristati na èlanstvo u takvom klubu. klub ko klub, svaki klub ima svoj program, al narod æe pre u neki friirajd model nego u auto ¹kolu za 150 konja : ) ja konkretno, da imam ¾elju da budem deo neèega, otrèao bi kod vas, pa bi sve lupao nogom o dupe, al ne zbog programa, nego zbog eventualnih 'povlastica'. al na moju sreæu, nem takvih ¾elja. samo solo i free san¹ajn u lice :)

to ti je dru¾e ono, iskreno.

(inaèe morao sam da napi¹em dru¾e umesto brate, neka ¹izijana me spopala pa da ne bude to dru¾e zbog boja. nek ste vi brate svi ¾ivi i zdravi, i da se ¹irite i da uèite omladince, kako se peca u penziji posle ¾ivota na dva toèka)


i da, ua murija ;D

mareskin

Citat: guri poslato 28 Decembar, 2014, 11:29
Drago mi je da se zabavljate.....ali to sto sam gore napisao je cilj kluba....
svako ima neki cilj i ako nema treba da ga ima...ali to nema veze sa druzenjem....i da znate
ovo nije policijska formacija vec moto klub....od 140 clanova imamo tek 20ak% pripadnika jakih snaga MUPa
ostalo su ljudi raznog kova.

a da....sto se urednoscu tice ...to je individualno...ko hoce da bude flekav njegova stvar....
mi recimo Pedju Rusmira uopste ne teramo da pere motor....i volimo ga takvog kakav je :)

Ne¹to ste morali da napi¹ete. I u zakonu i u ustavu pi¹e ne¹to, pa se ni dr¾ava toga ne pridr¾ava ;)

Nije lo¹e imati ekipu za vo¾nju i dru¾enje, a jo¹ ako ima neko mesto za to jo¹ bolje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

VR 46

Kakvo li misljenje imaju ostali moto klubovi? [zvizdi]
Twist of wrist!

banevuk

Kad sam se doselio u Sremèicu 2007 godine nakon par dana  mi je pri¹ao kom¹ija preko puta i rekao : Ja sam Milutin Vukajkoviæ , dobrodo¹ao i izvoli dodji na piæe i kafu da se upoznamo. Kroz prièu saznam da radi u ¾andarmeriji. Na ¾alost niko drugi nije to uradio iz kom¹iluka ¹to me je malo ¾acnulo.  To je bio poèetak jednog fantastiènog dru¾enja moje i njegove porodice. Mnogo mu se dopalo ¹to vozim motor pa jo¹ mator odluèi da kupi sinu Hondu rebel 125 ccm jer je video kako mu je zacaklilo u oèima. Vreme prolazi i 01.Marta kupujem drugi motor. On me sreæe ba¹ kad sam ga istovarao iz kombija i ka¾e : Oooohh svaka èast nek' je sa sreæom. Odgovaram o¹to je bilo veæe i on je morao da ide negde : Obavezno sutra ujutru dodji na piæe da èastim. Tako je i bilo sutra oko 10h zvoni njegov telefon a ja ne èekajuæi da se javi ka¾em. 'Ajde stavio sam djezvu". Na ¾alost  na drugoj strani je bio njegov sin koji je rekao: "Èika Bane ovde Nikola po¾urite Tati nije dobro i pao je". Pretrèao sam ulicu ali omoæi nije bilo . Moj drug je doziveo infarkt i umro na licu mesta. Èetrdeset i kusur godina , supruga dvoje dece i keva je ostala iza njega. Na sahrani se pojavila masa kolega u uniformama. Mislim da je èak dva autobusa puna. Oseæaj pripadnosti na delu.
Da ne davim vi¹e (neke) a i ne znam ¹to sam ovo napisao nekako mi je bilo na du¹i pogotovo kad proèitam pojedine komentare pa se te¹im mo¾da je to neki novi vid zezanja a ja mator pa mo¾da izgubio smisao za humor ili sam mo¾da samo malo osetljiv kad se spomene ¾andarmerija.
Eto toliko od mene da ste mi svi ¾ivi i zdravi.
P.S. Ako se ponovi ikad dru¾enje u "Zavièaju" dolazim obavezno  [cheers] [cheers] [cheers] [hello] [hello] [hello]

guri

Drustvo....opet naglasavam....nije nama ni ideja ni namera da preuzimamo posao saobracajne policije...daleko od toga !!!!
ima drugara sa foruma koji su bili na druzenjima koje je inicirao MK SO Zandarmerije...pa ih pitajte kakva je struktura ljudi !!!
pa ja prvi nisam vozac za primer.....inace, ima voznji gde svi vozimo u grupi a vise je voznji gde neki kruziraju a neki jare...i na kraju svi
za istim stolom jedu prasetinu a najvaznije svi se sa iste vrate zivi i zdravi!!!! doduse sa visak holesterola i alkohola u krvi !!! :D
Klub je otvoren za sve ljubitelje motora, Voznji, druzenja.... 
Nadamo se resavanju lokacije gde ce biti klubske prostorije pa cete svi biti dobrodosli da se druzite sa nama i sami procenite ko je kakav !!!!
a da....ja generalno objavljujem sve voznje na forumu, pa se mozete prikljuciti u narednim i ako niste clanovi kluba...samo da se zna :)

Hohštapler

Citat: banevuk poslato 28 Decembar, 2014, 13:12
Kad sam se doselio u Sremèicu 2007 godine nakon par dana  mi je pri¹ao kom¹ija preko puta i rekao : Ja sam Milutin Vukajkoviæ , dobrodo¹ao i izvoli dodji na piæe i kafu da se upoznamo. Kroz prièu saznam da radi u ¾andarmeriji. Na ¾alost niko drugi nije to uradio iz kom¹iluka ¹to me je malo ¾acnulo.  To je bio poèetak jednog fantastiènog dru¾enja moje i njegove porodice. Mnogo mu se dopalo ¹to vozim motor pa jo¹ mator odluèi da kupi sinu Hondu rebel 125 ccm jer je video kako mu je zacaklilo u oèima. Vreme prolazi i 01.Marta kupujem drugi motor. On me sreæe ba¹ kad sam ga istovarao iz kombija i ka¾e : Oooohh svaka èast nek' je sa sreæom. Odgovaram o¹to je bilo veæe i on je morao da ide negde : Obavezno sutra ujutru dodji na piæe da èastim. Tako je i bilo sutra oko 10h zvoni njegov telefon a ja ne èekajuæi da se javi ka¾em. 'Ajde stavio sam djezvu". Na ¾alost  na drugoj strani je bio njegov sin koji je rekao: "Èika Bane ovde Nikola po¾urite Tati nije dobro i pao je". Pretrèao sam ulicu ali omoæi nije bilo . Moj drug je doziveo infarkt i umro na licu mesta. Èetrdeset i kusur godina , supruga dvoje dece i keva je ostala iza njega. Na sahrani se pojavila masa kolega u uniformama. Mislim da je èak dva autobusa puna. Oseæaj pripadnosti na delu.
Da ne davim vi¹e (neke) a i ne znam ¹to sam ovo napisao nekako mi je bilo na du¹i pogotovo kad proèitam pojedine komentare pa se te¹im mo¾da je to neki novi vid zezanja a ja mator pa mo¾da izgubio smisao za humor ili sam mo¾da samo malo osetljiv kad se spomene ¾andarmerija.
Eto toliko od mene da ste mi svi ¾ivi i zdravi.
P.S. Ako se ponovi ikad dru¾enje u "Zavièaju" dolazim obavezno  [cheers] [cheers] [cheers] [hello] [hello] [hello]
Citat: banevuk poslato 28 Decembar, 2014, 13:12
Kad sam se doselio u Sremèicu 2007 godine nakon par dana  mi je pri¹ao kom¹ija preko puta i rekao : Ja sam Milutin Vukajkoviæ , dobrodo¹ao i izvoli dodji na piæe i kafu da se upoznamo. Kroz prièu saznam da radi u ¾andarmeriji. Na ¾alost niko drugi nije to uradio iz kom¹iluka ¹to me je malo ¾acnulo.  To je bio poèetak jednog fantastiènog dru¾enja moje i njegove porodice. Mnogo mu se dopalo ¹to vozim motor pa jo¹ mator odluèi da kupi sinu Hondu rebel 125 ccm jer je video kako mu je zacaklilo u oèima. Vreme prolazi i 01.Marta kupujem drugi motor. On me sreæe ba¹ kad sam ga istovarao iz kombija i ka¾e : Oooohh svaka èast nek' je sa sreæom. Odgovaram o¹to je bilo veæe i on je morao da ide negde : Obavezno sutra ujutru dodji na piæe da èastim. Tako je i bilo sutra oko 10h zvoni njegov telefon a ja ne èekajuæi da se javi ka¾em. 'Ajde stavio sam djezvu". Na ¾alost  na drugoj strani je bio njegov sin koji je rekao: "Èika Bane ovde Nikola po¾urite Tati nije dobro i pao je". Pretrèao sam ulicu ali omoæi nije bilo . Moj drug je doziveo infarkt i umro na licu mesta. Èetrdeset i kusur godina , supruga dvoje dece i keva je ostala iza njega. Na sahrani se pojavila masa kolega u uniformama. Mislim da je èak dva autobusa puna. Oseæaj pripadnosti na delu.
Da ne davim vi¹e (neke) a i ne znam ¹to sam ovo napisao nekako mi je bilo na du¹i pogotovo kad proèitam pojedine komentare pa se te¹im mo¾da je to neki novi vid zezanja a ja mator pa mo¾da izgubio smisao za humor ili sam mo¾da samo malo osetljiv kad se spomene ¾andarmerija.
Eto toliko od mene da ste mi svi ¾ivi i zdravi.
P.S. Ako se ponovi ikad dru¾enje u "Zavièaju" dolazim obavezno  [cheers] [cheers] [cheers] [hello] [hello] [hello]

plus.

delim ljude na ljude i ne ljude.
®elim da verujem da su svi dobri,  svakom dam priliku da me uveri ili razuveri.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.