Glavni meni

Skola ofanzivne voznje!

Započeo zodiac, 20 Oktobar, 2010, 12:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Popsy

ti zna¹ da vozi¹, koji æe ti Q Arai, pre meni treba al neka enduro :D :D :D

Citat: GhostMile poslato 02 Novembar, 2010, 21:55
Sad se Darth V. prevrce u grobu - ko ga sve koristi za avatar.  [andjeo] ;D
Come to the dark side. We have cookies... :P :P :P
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Lazic


MotoManijak

Hocete li stvarno da organizujete skolu?
Ja bih mogao nesto da predajem ako zelite..


Panta Zemunac

Popsy...vidi se da si na BJBu zabr¹io ¹kolu ''bezbedonosne'' vo¾nje! :P Ko zna za¹to je to dobro..(ja ne znam)! [neampojma]
Nego, ne sla¾em se sa onim ''divljanjem'' klinaca koji ne znaju kako, pa se kurèe!! Niko se nauèen nije rodio, prave ¹kole kod nas nema a i da ima, pitanje je imaju li oni novaca...Svi uæe tako ¹to im neko poka¾e, pa onda ve¾banje u beskonaèno!
Uostalom tako su i ti sa bjba nauèili a ne preko neke svoje ¹kole!!! :o

Popsy

ja nemam problem da ka¾em da sam i dalje vrlo neiskusan vozaè a u celu prièu sam u¹ao mo¾e se reæi skoro bez iskustva (to ¹to sam kao klinac vozio Automatika, APN4 i 5 km MZa ne verujem da se preterano raèuna). Problem je ¹to postoji poveliki broj momaka kojima je blam da priznaju da neznaju da voze ili se tripuju da to ¹to znaju je vrh i od toga nemo¾ br¾e pa ih na litarkama na Avali oplevi neko sa poljoprivrednom ma¹inom tipa AT ili ST...  na stranu animozitet koji ljudi imaju prema BJBu, kurs je super stvar za poèetnike i generalno odlièna prièa. Iz tog razloga sam ja i radio prevod za Twist the wrist ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

pit

    Popsi druze lepo je to sto je organizovano,samo smesno je da vam casove drzi evil zo kvazi trkac koji je ucestvovao na jednoj hepening trci gde je i pao ne zavrsivsi je i on sad uz pomoc bujne maste ,znanje stecenog na kompu i mnogo jake zvake prodaje pocetnicima maglu tj muda za bubrege.On niti je kvalifikovan ,niti ko sa bjb ima certifikat za tu vrstu obuke.Niakava skola ti nije potrebna ,samo zdrav razum,logika i puno vezbe.
    Uzgred budi receno u hepening klasu mozes i ti da se prijavis da ucestvujes .

WOLVERINE

Citat: MotoManijak poslato 11 Novembar, 2010, 04:27
Hocete li stvarno da organizujete skolu?
Ja bih mogao nesto da predajem ako zelite..

  Ti ces biti vezni igrac,,,  vezivaces pertle ,,,,,,

UFF

Citat: pit poslato 16 Decembar, 2010, 01:19
niti ko sa bjb ima certifikat za tu vrstu obuke.Niakava skola ti nije potrebna ,samo zdrav razum,logika i puno vezbe.

Upravo sam to i ja tamo rekao pa me napljuvase  (poznajem Lazara i ok je momak nisam hteo da omalovazavam njegovo znanje ili trud, samo sam bio realan)

Popsy

Citat: pit poslato 16 Decembar, 2010, 01:19
Niakava skola ti nije potrebna ,samo zdrav razum,logika i puno vezbe.
    Uzgred budi receno u hepening klasu mozes i ti da se prijavis da ucestvujes .

Ceo kurs je generalno naslonjen na Twist (koncepcijski i primerima) i kao osnovni kurs i dalje mislim da je odlièan za poèetnika (kao ¹to sam ja) i verujem da mi je pomoglo da lak¹e uðem u vo¾nju... e sad za trke i slièno treba jo¹ dosta uèenja i kilometara ali masa ljudi jo¹ uvek ne kopèa koncept countersteeringa (govorim o mlaðim motoristima).  Sad zamisli da neko pravi supermoto kurs ili race kurs i doðem ja koji ne kapiram kauntersteering... pa ako ne prva onda je druga krivina moja :D

U svakom sluèaju za ljude koji dolaze na kurs je super stvar (poèetnici ili povratnici posle 20+godina). Dal mo¾e bolje, ozbiljnije sa sertifikatima i èudima mudima, sigurno da mo¾e al i ovakav kakav je odlièan je...

Laza mo¾da nije napravio vrhunske rezultate ili se dokazao kao trkaè ali kao predavaè je super, smiren kao na apaurinima sa teènom prièom i odliènim primerima...

Ja od svega u ¾ivotu uzimam ono ¹to je dobro a zaobilazim ono ¹to mi se ne sviða ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

srx

Ja sam prisustvovao na tom cuvenom kursu kada je bio u zrenjaninu i samo mogu da potvrdim da je za pocetnike odlicna stvar zavisi samo ko koliko hoce da prizna da ne zna da vozi. Meni to nije bio problem kao ni sada sto priznajem da ne znam.. Za kaunterstiring (da namerno pisem srpski ne mogu da mislim kako se pise na engl ) sam tada i prvi put cuo al jos uvek ne mogu u potpunosti da se prepustim tako nekim normalnim stvarima vezanim za voznju motora. Jednostavno neke stvari znam al nikako da ih i sprovedem u delo. Al ima vremena ovo mi je tek prva sezona. E sad ono sto nebi bilo lose je da neko ko zna dobro da vozi, ili da kazem dosta bolje od nas pocetnika, da se npr sledece godine nadjemo negde i da se neke stvari pokazu kako sta treba i da se isprave neke osnovne greske koje pravimo. To je bar moje misljenje :)
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

Havarisan

Takve stvari mozes nauciti samo praksom. Trening i samo trening!

pit


Citat: Havarisan poslato 16 Decembar, 2010, 09:17
Takve stvari mozes nauciti samo praksom. Trening i samo trening!
Tako je i samo je tako.

pit

Citat: srx poslato 16 Decembar, 2010, 03:40
Ja sam prisustvovao na tom cuvenom kursu kada je bio u zrenjaninu i samo mogu da potvrdim da je za pocetnike odlicna stvar zavisi samo ko koliko hoce da prizna da ne zna da vozi. Meni to nije bio problem kao ni sada sto priznajem da ne znam.. Za kaunterstiring (da namerno pisem srpski ne mogu da mislim kako se pise na engl ) sam tada i prvi put cuo al jos uvek ne mogu u potpunosti da se prepustim tako nekim normalnim stvarima vezanim za voznju motora. Jednostavno neke stvari znam al nikako da ih i sprovedem u delo. Al ima vremena ovo mi je tek prva sezona. E sad ono sto nebi bilo lose je da neko ko zna dobro da vozi, ili da kazem dosta bolje od nas pocetnika, da se npr sledece godine nadjemo negde i da se neke stvari pokazu kako sta treba i da se isprave neke osnovne greske koje pravimo. To je bar moje misljenje :)


       Kao prvo ne moze da budes pocetnik i da imas motor od 600 ili vise kubika.Zna se kako se pocinje.Od pocetka jel tako a ne moz od sredini ili kraja.
              Prvo 50 ccm ili 125 da gulis nekoliko godina pa eventualno neki laganiji 500 tipa KLR pa i to par godina pa tek onda jacu masinu.
            Na tom kursu matori  konji kupili ozbiljne naprave i onda im nije jasno kako ne mogu da ih kontrolisu.
            E    braco moja ne  mogu se preskakati stepenice....odnosno mogu ali takvi su u manjini i ono imaju ono sto se kaze prekidac u glavi....bez toga nista.

srx

Ja sam rekao pocetnik sto se tice velikih motora znaci 500-600 pa na gore. Ja sam dugo vozio 50 pa nesto malo 90 i povremenonesto 125. 125 nisam nikad imao svoj jer je po mom misljenju to bacanje para jer je jedina razlika izmedju 50 i 125 u ubrzanju i krajnjoj brzini. Naucio sam da menjam brzine i neka osnovna pravila i to je to. Kad sam seo na "pravi" motor bilo je ko da sam ponovo ucio sve. MOzda je meni tako a mozda samo drugi nece da priznaju. Sve je u glavi. Moze svako sesti na sta god hoce ali ako neshvata da sedi na raketi na dva tocka dzabe mu sto je isao svaki "stepenik" redom. Kad kazem pocetnik ocu da kazem da svaka "budala" zna da vozi pravo i krece se po gradu ali kad dodju krivine, opasne situacije i izbegavanje i slicno, e tu je druga prica. Znam da je to samo trening i trening al nije lose da ima neko da ti kaze bolje da si mozda ovo uradio ili ovo ovako itd :)
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

Panta Zemunac

Popsy, ne razumemo se!
Kao prvo, ti si za samo godinu dana stekao iskustvo koje mnogi nemaju sa 5g. Pa jo¹ malo, pa æe biti kako si vi¹e puta bio na, recimo off/u, kod Kepe nego ¹to ima¹ prstiju na ¹akama!
Da je ¹kola potrebna, ne sporim jer sa njom æe barem vi¹e polaznika, pre nauèiti osnovne stvari nego preko drugara. Drugo ne¹to sam hteo pomenuti...kakva je to asocijacija koja za sve ove godine nije mogla (ili htela) organizovati kurseve ali ozbiljne ili ¹kolu vo¾nje? Pusti me Evila (njemu svaka èast na trudu) kada on odradi jedan kurs godi¹nje za nekolicinu polaznika!
Kada sam se prikljuèio raspravi oko toga, objasnili su mi da on ima privatan ¾ivot i da mora prvo gledati porodicu, pa tek onda ako ima vremena da se ne¹to odradi, on je tu!    Ma ¹ije mi ga Ðuro...jes' popadali smo sa mandarina!?!   Kakav Evil, kakvi bakraæi ako ste asocijacija onda dovedite struèno lice pa kod VIRa u uèionicu na teoriju, pa na praksu i eto ti diplome za toliko i toliko para koliko kurs ko¹ta!! Niko neæe za ð. Nego, nije im isplativo, ne mo¾e se tu uæariti pa onda ko vele, neka imaju Evila u ¹teku za, tamo neku vlast da se pohvale kako oni, ko bajagi, ne¹to rade!
Hej, jedan kurs godi¹nje za desetak polaznika i ti govori¹ o nekoj ¹koli bezbedne vo¾nje!!!
To je ono ¹to sporim, foliranje sa tom ¹kolom a ne da li je ili ne ona dobra ili potrebna! To bi svako za sebe znao kada bi je zavr¹io ali profi!!

WOLVERINE


   Samo DEFANZIVNO......  PUN GAS ! ! !

Panta Zemunac

Samo polako, motomanijaèki, pa dokle se stigne...mislim do neke kafane kao ¹to je Da¹èara...mmm, kakva jagnjetina pa jo¹ se i Ra¹a ogrebao za punu kesu i to mesa, ne kostiju!! [watching]
Tako se vozi a ne.... :o

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

Buahahahaha... Car... Pomolim se i zatvorim oci... [rofl] [rofl] [rofl]