Glavni meni

Skola ofanzivne voznje!

Započeo zodiac, 20 Oktobar, 2010, 12:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

noam chomsky

Stavis topa na skalameriju pa da vidis kako beze od tebe....ja sam na slaviji gospodar od kad sam stavio serdarevica
lepota prirode je refleksija lepote nauke

UFF

Provlacis se tamo gde ima najvise mesta a u slucaju koji si ti naveo ja uvek najradije biram tortoar-ako ga ima   [ludak]  ;D

Dzambo

O provlacenju ima dosta da se kaze, provlacim se uvek ali ne po svaku cenu. kada kolona stoji ili se krece do 40ak na sat, ja idem iskljucivo sredinom, gurajuci se izmedju automobila tako da sam siguran da su me primetili. Takodje, ne gledam automobile vec vozace, tj dgledam iuda gledaju i da li imaju nameru da se prestroje. Taj gest glavom je bolji pokazatelj od svakog migavca. Sirena naravno uvek radi. Ovo uvek ovako radim, razume se idem tek nesto brze od automobila, da bih mogao da reagujem na vreme. U sustini je vrlo iscrpljujuce, mora da se razmislja i predvidja tudja nepaznja.

Popsy

Da bi èovek praktikovao ofanzivnu vo¾nju mora odlilèno da barata sa defanzivnom  :D :D :D ili ti mora da zna da vozi... najgori je momenat kad neko izpazari nekog poluraspalog R-a i odma misli da je Rossi a malo malo pa ga "iznenadi" neka krivina... ja jo¹ ne znam dovoljno za ozbiljnu ofanzivnu vo¾nju, mada mi se nekada desi da se uklope kockice i progori licna u glavi pa se izdivljam malo... a najgore mi je kad vozim sa zextremom koji vozi kao da je ukrao tuðe slu¾beno vozilo  ;D ;D ;D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

UFF

Meni se drugar zali da ga stalno napadaju krivine!

Kaze idem ja pravo i sve cool kad odjednom ispred mene iskoci krivina!

Pa iza nje jos jedna!

"nisam je video"
"samo se stvorila tu"
"dosla je niotkuda"

;D

Popsy

To je ne¹to ¹to ljudi ne kapiraju, ja æu biti sretan ukoliko mi znanje omoguæi da se krajem sledeæe sezone vozim sa vama po Avali  ;)

ali i znam masu "lo¾aèa" na R-ovima koji oèigledno jo¹ ne znaju da voze, al umeju da odvrnu gas na ravnom i kad doæe krivina QQ mene majko napao me Rajko...

kao ¹to mi se desilo na putu, prozuji pored mene lik na nekom gsxr-u ili slièno i posle tri krivine ja ga sti¾em i prolazim a gledam u cajger, nisam krenuo br¾e nego vozim svoj ritam... i skapiram da lik u krivinama ne zna gde æe...

Ljudi da bi ovaladali moraju da plate ili na mostu ili na æupriji... ili da idu na opljuvane (a zaista korisne za poèetnike) kurseve bezbedne vo¾nje ili sami da uèe pa ako imaju sreæe da u krivinama koje isprave nema hrastova ili oraha da nauèe sistemom eliminacije  :D :D :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

UFF

Kurs ti ne garantuje da ces nesto nauciti

Zdrav razum i vezba su vec dobitna kombinacija

Dzambo

Definitvno ne garantuje nista, ali mislim da je korisno cuti sta ima da kaze neko ko ima iskustva sa bajkom.
Predavanje, saveti, zdrav razum i mnoooogo vezbe su za mene dobitna kombinacija.
Zato planiram da sledece sezone budem daleko cesci gost na adi huji.
Mislim da se onaj osecaj kada da das gas a kad da usporis u rizicnim situacijama, stice godinama i vezbom.

Popsy

Citat: UFF poslato 22 Oktobar, 2010, 20:22
Kurs ti ne garantuje da ces nesto nauciti

Zdrav razum i vezba su vec dobitna kombinacija

ma naravno, al masa ljudi koji voze godinama jo¹ uvek ne kapiraju koncept countersteeringa (kontra upravljanja) i ostalih sitnica... to ¹to mi je neko dao osnove daleko od toga da me èini boljim vozaèem, ali ako ve¾bam na tim osnovama èinjenica je da æu bolje ovladati motorom nego ako sve radim po sluhu...

U ve¾bi je sve... sve je lako kada zna¹  ;) upravo to je i razlog za¹to sam se zainatio pa napravio prevod za Twist  of the Wrist II koji je po meni extra odraðen edukacioni film  ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

UFF

odlican
ali samo za R-ove
ima gomila stvari koje se ne primenjuju na druge motore
na primer ja vozim sa izbacenom nogom u krivini a ne kolenom
onda ona prica kako mozes da ustanes na motoru i stanes samo jednom nogom na fuzaster i da motor ide pravo??
ahaaaaa vazi ali ne na mom motoru a vala ni na tvom popsy
probaj ako mi ne verujes

Popsy

dobro de, ja sa svojom te¾inom i ne smem da ustanem samo na jednom fuzasteru  :D :D :D ima razlika definitivno, ali osnova je vrlo korektna, posle toga  je nadograðuje¹ iskustvom i ve¾bom  ;)

kao ¹to je do 00 kad vidi¹ kad neko zna da radi stuntove i agresiv mod tako je i sme¹no kad vidi¹ da ne zna a #urèi se  :D :D :D

by d wey ovo isto mo¾e da bude interesantno ljudima

Sport Riding Tehnique  pdf

Keith.Code-A.Twist.Of.The.Wrist.Volume.II-fixed pdf
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Dzambo

Koliko ja znam to ustajanje rade panduri na BMW-ima. Jedna noga na fuzaster, druga popreko na sedistu naslonjena i telo skroz uspravno.

UFF

Jeste korisno ali je korisnije za R-ove

Kad sa R-om udjem u krivinu i samo oduzimanje gasa moze da bude fatalno a da ne pricamo o preranom dodavanju pri izlasku, dok na primer sa mojim ktm-om u sred krivine kocim prednjom, oduzimam gas, dodajem ga ili menjam putanju bez ikakvih problema i nestabilnosti

Lazic

Posle mnoogo godina i kilometara u kolima, razvio sam stil voznje koji ljude koje provozam, deli na one koji jedva cekaju da ih opet provozam i one koji vise u zivotu nece sesti samnom u bilo kakvo prevozno sredstvo... ;D ;D ;D
Ironija je da su medju prvima, od moje cimerke(skoro bivsa zena) baba i deda sa svojih 83 godine, a jednom prilikom pre 5,6 godina sam ih vozio preko Brankovog(bio je prazan) 160+kmh... ;D ;D ;D
LM, posto sam tek pre tri godine, poceo voziti motore, nekako sam, doduse u manjoj meri, taj stil preneo i na voznju motora,tj trudim se da se uvek krecem malo, do dosta(80-90) brze od ostalog saobracaja, i da se uglavnom provlacim kroz kolone dok stoje... Prvih par stotina kilometara na dva tocka, zbog neiskustva, i nedostatka dozvole, sam se trudio da ne divljam, ali primetio sam da broj opasnih situacija, izazvanih iskljucivo tudjom krivicom, opada povecanjem ofanzivnosti voznje, tako da sam vrlo brzo odustao od defanzivne voznje, i gle cuda, od pada u prvih 30km karijere, do danas, posle skromnih 10.000km, da kucnem u drvo, vise sam ja poplasio drogiranih pesaka i vozaca, nego oni mene... ;D ;D ;D
Takodje sam u poslednjih 300km shvato sta znaci megafon na izduvnoj grani, za skretanje paznje svima u krugu od 200 metara... ;D ;D ;D

UFF

Pa nije zanimljivo da ides preko brankovog 160+ kad je prazan vec kad je spic  ;D

Nego proveri ti da i tebe nisu tamo banovali sto ovakve stvari pises  ;)

Kengur

Citat: UFF poslato 22 Oktobar, 2010, 21:24
Jeste korisno ali je korisnije za R-ove

Kad sa R-om udjem u krivinu i samo oduzimanje gasa moze da bude fatalno a da ne pricamo o preranom dodavanju pri izlasku, dok na primer sa mojim ktm-om u sred krivine kocim prednjom, oduzimam gas, dodajem ga ili menjam putanju bez ikakvih problema i nestabilnosti
Upravo tako, zato moras da imas kilometre na motoru da bi znao kako se ponasa u svim obrtajima... Opet se vracamo na voznju, vezbu itd...

@Dzambo

Rado cu ti objasniti sve sto te zanima na Ada Huji, ali zato jedva cekam da ti uzjasem tog svemirca... :P
Nisam neki velemajstor, ali mislim da mogu da ti pomognem u nekim stvarima...
Nisam bas uvek jasan, ali potrudi se malo i ukapiraces me... ;D

Kanarinac

Nisam znao za ovaj twist of the wist :) Upravo ga skidam da vidim o cemu se radi.

ZEMUNAC

mene su savetovali da UVEK obilazim auto ispred sebe ako ima vremena i prostora!  [djavo] kad je vec prica o ofanzivnoj voznji,taman da postavim pitanje koje me muci,elem na gs-u kada prelazim preko traka (belih linija) ili brezuljaka na putu,ceo motor mi zaigra,posebno prednji deo,imam utisak kao da ce da mi pobegne i da cu pasti! tako sam skoro otkinuo retrovizor decku na colt-u (mislim da je bio MladeR,nisam siguran) ! zanima me da li je to normalno,ili se ja tripujem?!
Its way more fun to ride a slow bike fast... than a fast bike slow.

UFF

Pa jeste normalno
Mada je normalno da ti zadnji deo pobegne a ne prednji
A to najvise zavisi do gume tj prozivodjaca i godista
Prednja ne bi smela da ti bezi osim ako ne kocis

ZEMUNAC

dobro doduse,prednja guma mi je losa,a imam i jos jedan problem. kada pustim volan na 40-50 pocne da cima nenormalno!  :o kao tankslapper! kontam da je kriva felna...  :(
Its way more fun to ride a slow bike fast... than a fast bike slow.