Glavni meni

Full Bore gume...iskustva

Započeo dzudi, 07 Novembar, 2014, 16:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzudi

Kakva su vasa misljenja o ovim gumama,prvenstveno me zanima m1 superbike,prilicno povoljne al dal valjaju?jel ih neko koristio...hvala unapred

mrle



davidoff

Ja sam uzeo M40 maxi set za BMW-a u Guevari pre 15-ak dana za 152 eur,nazalost jos ih nisam montirao jer nemam kad ali sledece sezone cu preneti iskustva...inace imao sam ih na ADV-u prosle godine i presao sam sa njima oko 5000km i bio jako zadovoljan,decko koji je kupio motor od mene je presao jos oko 10000km i ima ok iskustva sa njima....na ADV forumu se javljaju ljudi koji sa njima prelaze izmedju 7-10000 milja sto je vise neko korektno....sve u svemu mislim da su za taj novac vise nego korektan izbor...









We won't forget you Marco....


Kalesin

Mislim da Fruitcake ima iste gume i sa njima je pravio one njegove putopise, e sad ja imam ove gume na Transalpu, mogu reci sledece.. posle jedno 3000km predjenih sa njima...mekane su, leze lepo na asfaltu, nisu bas ekstra za neko ludo obaranje ali terah ih skoro do kraja (umeju biti malo vrljave) (M40), veoma lepo grabe po neravnom i na ne preterano ekstremnom offu, po vlaznom asfaltu su 'nako...klizuljave ( ali koje nisu).
Sad po hladnom vremenu i hladnom asfaltu..mislim da mi je srce preskocilo jedno desetak puta dok sebi ne utuvih u glavu da dok se ne zagreju ne jurim, bilo je par kocenja gde je zadnja plesala tango (uglavnom zbog izletaca na putu). Sve u svemu guma sa odlicnim odnosom kvaliteta i cene.. tj.. za te pare da ih menjam na dve godine i svake godine da nove vozam i bas me briga...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Kalesin

Zeznuh se u modelu .. gume su

Full Bore
M41 130/70-17 i 90/90-21
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

fruitcake

Ja imam samo tople preporuke za ove gume (isti model i dimenzije sto ima Kalesin). Imam ih na Africi RD04 i ove godine sa njima sam presao preko 8000km, i jos ce da traju. Izvozao sam ih za sve pare. Jako dobro drze na asfaltu i po suncu i po kisi. Jedino sta treba izbegavati su linije i zebre na putu, mada koliko cujem nijedna guma nema grip na nasim zebrama. Uzeo sam ih u junu i isao na dve fotoreportaze + sto sam se vozikao po gradu i lokalu... To je to - preko 8K kilometara, mozda i 9K. Steta je samo sto je nema u dimenziji 140 sto bi meni mozda bilo idealno.

Slaninar

Znaèi enduro modeli su im OK. Pitanje kakve su im putne, i supersport gume, za asfalt.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Conti-Moto

#8
Citat: Slaninar poslato 12 Novembar, 2014, 09:21
Znaèi enduro modeli su im OK. Pitanje kakve su im putne, i supersport gume, za asfalt.

LOW-COST gume, usteda ili opasnost ?
Naslov poslednjeg testa guma u Motorrad-u, preveden u Motoreviji ...






Novo !!!
Conti ROAD !!

Gvozden

 [cheers]
Mene su isto zainteresovale, ali tako su i Hajdesad bile dzabalesku, a sad u rangu Annakie3..( samo po ceni! )
Video sam Fruitcak-ovu afriku posle ture, delovale su ok ( nisu razvaljene posle par hiljada...)
Na Adv rider_u  se bas nisu proslavile.. mada i tamo  svi kazu da je cena najbolja u odnosu na konkurenciju.
Ima puno slika, pa ko voli i zna eng moze da se informishe.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=899884&page=3

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=819472&highlight=fullbore
[panic]




Kalesin

Jos jedan update za M41, sad malo ponasanje na hladnom i mokrom...Prosle subote vozismo do Zlatibora, i kao za djavola zaboravih da proverim pritisak u gumama, dobrim delom puta imadoh osecaj da mi nesto ne stima, krivine zadnja vrljne, prednja malo klizne,tresucka..ma ludo, inace pritisak 2.5 prednja 3.0 zadnja...

(tako je trebalo biti, inace treba im cesce proveravati pritisak jer umeju da se izduvaju u jednom momentu zadnja mi je bila 0.8...(uvek gume na istoj pumpi i istom aparatu proveravam), i to ne bih bas znala da posto smo bili dvoje na mom motoru, Bora nije stao da proveri jer mu se malo cudno ponasao...i onda sok)

no da nastavim, tek u povratku kad je postalo totalno nepodnosljivo stajemo na pumpu i proveravamo pritisak, zadnja oko 2.8 (doduvana na 3.0), prednja na 2.3 valjda zbog ko zna cega doduvamo je na 3.0...poenta.. sa prednjom naduvanom na ludih 3.0, tresuckanje se prepolovilo, uvijanje i itd...
Na hladnom i mokrom asfaltu su jako klizave, skretanje je malo vrljavo, prilikom malo naglijeg kocenja zadnja gubi grip i vrlja (ne zelim da ulazim u sisteme kocenja kod transa, jesu malo bljak ali ne ovoliko). Takodje, zaustavni trag je duuuugacak, bas na tom putu na zlatibor kad je nas dragi drug skrenuo bez migavca, kocenje ne da nije uspelo..nego ludilo uz puno muke i srece......zaustavih se 500m nize   :wtf: :o :o  (put jeste bio jako klizav), ali je Silvana sa svojim banditom i miselinkama lepo uspela da zakoci i skrene...
Zakljucak...koliko para toliko i muzike....gume su za taj budzet ok, nisu za mokro i hladno vreme, nisu za klizavo....i nesto mi se javlja  [zvizdi] da cu verovatno sledece sezone da uzimam Anakee ili tako neke malo bolje.
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

dzudi

sve u svemu bolje dodati par hiljada i uzeti Michelin ili Dunlop i biti mirne glave...
Hvala drugari na odgovorima i savetima :)