Glavni meni

Sta raditi sa prevarantom?

Započeo markokoja92, 04 Septembar, 2014, 23:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

eclipse je u pravu

ujutru pravo u sup i kazes izgubio si saobracajnu i tablicu, vadis sve novo a preverantu kazes da si na moru narednih nedelju/dve dana
jbg nisi mogao da odes ranije zbog posla a sad imas do jaja auto koji zelis da vozis sa svojom devojkom/zenom do mora i nazad
izvadis karticu iz telefona i imas dve nedelje fore da smislis dalju strategiju ili okupis ekipu (ja licno nisam za nasilje, bolje budi pametan, pogotovo sto polazimo od predpostavke da je on prevarant a ti nisi onda je logicno sto eclipse kaze da on ima jacu ekipu(
dalje je samo do tebe, lako je drugima da te savetuju i loze preko tastature kad ne moraju da odgovaraju za tvoje postupke
u se i u svoje kljuse
srecno

bokilic

neki tu komsija iz pazove je morao da vrati auto .taj sto je kupio je otisao u inspekciju i po tom nekom zakonu je morao ovaj da mu vrati pare,vi kako hocete ali to postoji i funkcionise....na kraj krajeva mozda taj bmw vredi tih para,
brmmmm

Ivicat

Nikoga ja ne lozim. Napisao sam da ako se odluci na isterivanje pravde silom, moze imati problema sa policijom. A za ono ko ima jacu ekipu, pa valjda se podrazumeva... takodje sam napisao da je ocigledni prevarant, ne mora da znaci, ali obicno oni imaju veze, poznansta i jake ljude.
Nisu svi tako 'pametni' pa da uvek i svuda prepoznaju lopova. Ja ne poznajem nikoga od vas i sve vas trebam smatrati za potencijalne prevarante? Onda ne bih ni citao ovaj forum. Mada mozda je to i tacno :-D
Kada nesto kupujem, ja se vodim srcem. Zbog toga i sam ispadnem magarac. Samo se nadam da ce on nauciti lekciju iz ovoga za ubuduce.

mareskin


Za¹to uop¹te kupiti vozilo od nekoga ko se ne vodi kao vlasnik?

Znam da ovde ima dosta ljudi koji voze motore registrovane na tuðe ime, ali meni to nije jasno. Kupio si ne¹to, prevedi ga na svoje ime.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Peki

Citat: mareskin poslato 06 Septembar, 2014, 09:39

Za¹to uop¹te kupiti vozilo od nekoga ko se ne vodi kao vlasnik?

Znam da ovde ima dosta ljudi koji voze motore registrovane na tuðe ime, ali meni to nije jasno. Kupio si ne¹to, prevedi ga na svoje ime.

2007. dam nekom kolegi auto da se poslu¾i i on ga sticajem okolnosti olupa momaèki.
S obzirom na ¹tetu i godi¹te auta ja ga za neku siæu prodam deèku koji mi ga je servisirao.

Posle 7-8 meseci javlja se neki lik iz Smedereva i ka¾e kupio sam auto od mehanièara
a po¹to mu istièe registracija do¹ao bi da prenese auto na sebe.
Imao èovek samo saobraæajnu, nikakvo ovla¹æenje a o kupoprodajnom ugovoru i da ne prièamo

©ta bi bilo da sam promenio telefonski broj, da sam se odselio....na¹ao bi me al zamalo :drka:

vandal

Nasao bi te ima nacina....ja sam tako prosle god. prodao motor koji se nije vodio na mene,tj. kupio i malo sredio i vozao i prodao....imao sam samo staru saobracajnu,koja se vodila na neku devojku u valjevu,uspeo sam da je nadjem preko adrese,kad sam stupio u kontakt sa njom prvo nije mogla ga se seti koji je to motor hehehe...,a motor je posle nje promenio jedno 7-8 vlasnika,a niko nije prevodio na njega niti je motor odjavljiivan.....

mareskin


Meni takve komplikacije ne trebaju. Neæu da se nerviram zbog nepotrebnih stvari. Za¹to bih?
Kupim prevedem, prodam prevedem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

aco.paun

Ja koliko sam upuæen mo¾e¹ da ga tu¾i¹ da ti je prodao vozilo sa skrivenim manama i ima¹ ¹anse da ga dobije¹ jer po zakonu ako kvar nastane do 6 meseci nakon kupovine prethodni vlasnik mora da doka¾e da je auto kod njega bio u redu, a ako je kvar nastao posle 6 meseci od kupovine onda mora¹ ti da doka¾e¹ da je auto imao kvar kod tog vlasnika. Poenta je da on mora da doka¾e da je auto bio ispravan kod njega, a to je malo te¾e jer æe¹ ti da ima¹ papir ¹ta sve autu fali. Samo idi u neki servis i nek ti pregledaju auto detaljno i nek ti naprave predraèun koliko bi iznela popravka. Uglavnom, jo¹ se malo informisi kod advokata, oni æe ti reæi detaljno.

eclipse4

Citat: mareskin poslato 06 Septembar, 2014, 09:39

Za¹to uop¹te kupiti vozilo od nekoga ko se ne vodi kao vlasnik?



mislim da ima neka fora oko uvoza....dal si ogranicen koliko smes da uvozis ili nesto slicno,ne mogu da se setim i onda ovi sto uvoze carine na sestru,majku,brata,drugare....jebem ga,nemoj da me drzis za rec...

eclipse4

Citat: aco.paun poslato 06 Septembar, 2014, 16:35
Ja koliko sam upuæen mo¾e¹ da ga tu¾i¹ da ti je prodao vozilo sa skrivenim manama i ima¹ ¹anse da ga dobije¹ jer po zakonu ako kvar nastane do 6 meseci nakon kupovine prethodni vlasnik mora da doka¾e da je auto kod njega bio u redu...

a jel mozes da posle 3 meseca skines zupcasti,zaverglas,iskrivis mu ventile,vratis zupcasti u pravu poziciju i kazes "ocu da mu vratim auto,imao je skrivenu manu"

ili mu ubacis sraf neki u onaj otvor za sipanje ulja (ako to ide na bregastu,ne razumem se u automehaniku) i isto kazes,imao je skrivenu manu...skriveni sraf ;)

i tako ulozis 50.000e u neki auto izvozis ga par meseci,sjebes ga,prijavis policiji,oni njemu vrate sjeban auto ti dobijes kintu nazad i onda uzmes sledeci dobar auto ;)

Havarisan

Citat: eclipse4 poslato 07 Septembar, 2014, 01:26
Citat: mareskin poslato 06 Septembar, 2014, 09:39

Za¹to uop¹te kupiti vozilo od nekoga ko se ne vodi kao vlasnik?



mislim da ima neka fora oko uvoza....dal si ogranicen koliko smes da uvozis ili nesto slicno,ne mogu da se setim i onda ovi sto uvoze carine na sestru,majku,brata,drugare....jebem ga,nemoj da me drzis za rec...
smes tri komada godisnje ali sve zavisi od opstine do opstine.

SSZGO

Vi ko da zivite u amerikama. Kupio auto u vidjenom stanju kraj price...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

nesic1

Burazer uzeo audia iz beograda sve ful, posle 2-3 meseca morao da skida tapacir vrata nesto ga zezao podizac a ono ispod sve izresetano, raspita se malo i sazna da je u tom autu izresetana neka osoba, kraj price je da je dobio nazad novac i vratio auto, znaci kod advokata oni najbolje znaju

Slaninar

Malo ¹ale, bez ljutnje:

https://www.youtube.com/watch?v=V7FmXlPAyYw

:)


U najgorem sluèau, koliko god stra¹no zvuèalo, nije ti uzeo zdravlje. Izgubio si ne¹to novaca, jeste sranje. Guraj dalje, vidi ¹ta mo¾e¹ da izvuèe¹. Kontam da je Uffov savet najpametniji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

con3

Ja za ovaj auto da je u top stanju ne bi dao vise od 4000 eura

ЯЭВОЛУТИОН

ja ne znam zasto je kupovao beli auto....svi znamo da je beli sluzbeni....a sluzbeni auto ide najbolje po dzombama...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

losmi

Mozes da probas da ga zavaljas dalje, ili da cutis i vozis...

eclipse4

ako ga "zavalja" dalje u cemu bi onda bila razlika izmedju njega i onog prevaranta?


markokoja92

Citat: con3 poslato 08 Septembar, 2014, 12:56
Idi na polovneautomobile :)
Oglas nije bio ozbiljan, i kao sto sam prepostavio pozvao je covek i pitao za zadnju cenu, ja sam rekao da ispod 2900 ne mogu, onda je on rekao da poznaje auto i zna da je bio udaran i menjan mu je motor i treba mu samo za delove, nakon toga je oglas ugasen... A ako je neko od vas pozvao, od mene je mogao cuti istinu u vezi auta a inao sam mnogo poziva za ova dva dana...