Glavni meni

Sta raditi sa prevarantom?

Započeo markokoja92, 04 Septembar, 2014, 23:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle


con3

Napisi malo vise koliko te je izasao ovaj auto i kako da nisi probao auto i tako te stvari  ? ? ?

Mil@n

#42
A u kakvom je stanju bio tvoj motor?
Mozda on ima isto misljenje o motoru kao ti o njegovom bmw-u.
Jesi li se cuo sa njim?

mareskin

Kupio si auto na reč čoveka koga ne poznaješ. Preuzeo auto po mraku sa drugačijim felnama. Nisi ga vozio u servis.
Na sve to auto se ne vodi na prodavca. Tako da ispada da možeš da juriš pravog vlasnika auta. Ovaj je mogao da ti proda i kraden auto bez problema.

Kad kupujem bilo kakvo vozilo kupujem od vlasnika. Vodim nekoga da pogleda ili najbolje odvezemo u servis.
Prevodim odmah, plaćam sve dažbine i pravim ugovor u kome se navodi ono što mi je rečeno o vozilu.

Ako prodajem tražim da se odmah prevede i plate dažbine. Ne želim da neko napravi neko sranje pa da mene ganja policija.

Ovako ti samo ostaje da se čuješ sa njim i probaš da rešiš problem najbolje moguće po tebe.

Naravno, možeš da odbiješ da mu prevedeš motor.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

stilgar

Dajte neki koristan savet ako znate. Evo moj drugar Srpski Dzedaj bi mogo da se raspita u centrali moze li on (kao vlasnik motora ) da odjavi tablicu bez da je vrati sa obrazlozenjem da kupac odbija da ispostuje dogovor i da se to negde zavede pa u slucaju problema koje bi novi vlasnik prouzrokovao ili sledeci ako ga je ovaj odma prodao, da on (vlasnik motora) nema problema. Ako mu je prenos jedini adut.
i jel sretni kupac kontaktirao vlasnika BMW-a da vidi kako tu stoji stvar moze li da se odradi ugovor bar ili ce i vlasnik BMW-a da mu se zahvali sto mu je nasao auto.

SrpskiDzedaj011

#45
Свакако сам ту за било какву помоћ....


Таблица се одјављује наравно са "враћањем" осим у колико није дошло до крађе или губитка исте у одређеном временском периоду што не значи да треба да се пријави дан за даном губљења.... већ да се наведе приликом подношења пријаве на околности догађаја - оквирно датум, време, година губитка....

У случају губитка таблице - иста постаје неважећа - одјављена и расписује се потрага за њом како не би дошло до злоупотребе....


Мислим да није могуће да се одјављују таблице са таквим образложењем јер је то домен "приватне тужбе" јер се не поштује одређени договор мада као што је већина рекла - аутомобил се купује у виђеном стању.... а цео тај део тужби итд је врло спор и у то немам поверења али људи се и даље свакодневно тужакају за све и свашта....


Није мој домен посла али распитаћу се....

Савет?! Распитај се ти са адвокатом.... они више од МУПа знају шта и како може.
Има их и на форуму овде.


Тражи мотор назад, врати му бембару а паре заборави али му их тражи макар у ратама.... мада УФФова прича је најреалнија, на жалост.

I have to return some video tapes....

SSZGO

ja mislim da ti je najbolje da sve zaboravis, glup si bio a sad si malecno pametniji i to si platio, i tako to ti ja kazem, kraj price...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

1. ne prevodi motor dok ti ne daju pare
2. za auto si popusio
3. odmah idi u oup  zvuci duplikat saobracajne ii odjavi tablice i vozilo
4. on je tebe zajebao jedniu rundu gledaj da igrate jos jednu sa tvojim kartama

p.s.
za bilo kakvu iznudu se fasuje dve godine robije....skoro po automatizmu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SrpskiDzedaj011

Ситуација.

Лик продаје ауто, долази у обзир и замена уз његову доплату.

Јавља се момак са бембаром е46, слична ко ова са фотке. Тражи доплату 1500 - 2000е....
Опрема, кожа, тамна стакла, фелне, лудило, све....

Овај се наложи на ауто, проба га - допадне му се. Наложи се још више.
Код мајстора - све ок. Ауто перфектан. Дере га за доплату али БМВ рођаци - и те форе.

Договоре посао, за недељу дана купопродајни уговори, лова и све то тако....

Дође тај дан.
Момчић паркира бембару на паркинк испред општине Чукарица, на спрат.... Дође овај са његовим колима, паркира доле ил где год....

Заврше уговоре, плате пренос итд и ако је овај возио бембару са овлашћењем "од његовог друга узео због дуга"....
Готова причица.
Момак, бивши власник БМВа плати пиће у кафићу ту поред.

Након тога свако на своју страну.

Овај да откључа бембар на даљинац - не ради.... Откључа га механички - нема коже....
Пали машину једва, дими, убија....
Зове овог - није доступан.
Кренуо са колима 200м и јаче - закуца мотор....
Дође му на адресу из уговора са другарима - затекне неке сутденте а баба нека станодавац....

Продао му други ауто....

И тааако.... Свега има. Мора да се пазимо.
Не знам што сам вам исписао ово ал неће да шкоди.... а ако не шкоди - може да користи....   [sutirakamen]
I have to return some video tapes....

markokoja92

Probao sam auto, isao je lepo, ali sam se zeznuo pa sam ga probao po novom asfaltu i sve je bilo ok, kasnije kad sam krenuo po losem putu nisammogao da kontrolisem volan zbog stabilizatora, balans stangli..., zagledao sam ga pod haubom, nije se nista primecivalo da je udaran, tek kada je majstor podigao auto na dizalici sve se videlo. Pre zamene me je zvao lik sto mi je peodao motor da mi kaze da je nasao racunod motora i jos neke papire ako mi treba prilikom prodaje da mi posalje, rekao mu ja sta i kako i ajde da mu posaljem slike da vidi covekza sta bi trebalo da menjam motor, posla mu ja slike, on mi vraca slike istog BMW-a samo sa drugim felnama i kaze da je upoznao lika jer je kupio felne od njega sa tog auta. Pitao sam ga za misljenje, rekao mi je da je upoznao i vlasnika i njegovog brata, da je auto prelep, da su oni zaludjeni za BMW-ova vozila, izgleda da ni on nije imao pojma o cemu se radi, onda sam ja odlucio da je to to i da ne propustim priliku pa pozajmio 1000e i sjebao se kao nikad u zivotu...
Cuo sam se danas sa prevarantom i kaze da mi je dao ispravan auto i da sam ga ja sjebao i da nece da ga uzme nazad i doci ce da prenesem motor na njega. Kod njega su mi i tablica i saobracajna, sta da radim, da li da odjavljujem ili postoji neki drugi nacin osim prijavljivanja kradje (sto ne bih smeo) da povratim motor?
Evo nekoliko slika koje su mi bile na oglasu, plus sam mu slao na viber slike svakog ostecenja posebno i motoru je lamela pocela da slajfuje, prednji diskovi su trebali da se zamene, servis i registracija. Uz motor sam mu dao punu kutiju motulovih sredstava za negu i odrzavanje, fabricke auspuhe, oba stendera, bri cep, bile su nove gume i akumulator sa garancijom i racunom.
Dve starije slike su od onog dana kad sam ga kupio a ostale su slikane mesec dana pre razmene, tj pre poslednje voznje jer je pocela sezona posla pa ga vise nisam ni vozio.













castor

Nema¹ puno opcija - ili æe¹ da pojede¹ govno ili æe¹ da smisli¹ naèin kako da vrati¹ motor i lovu. Realno, napravio si zajeb od samog starta, sve ovo je samo posljedica toga.

Pro¹ao sam kroz jednu takvu ¹kolu, tako da znam kako ide. U principu mo¾e¹ MO®DA da dobije¹ svoje nazad ako ima¹ jaèu ekipu i to je to.
It's the ride that matters, not the bike…

Kostić

postoji naèin da mu ka¾e¹ ajmo kod majstora na dizalicu pa nek vidi da li je auto lupan i td. nemoj da mu da¹ prenos motora, ka¾i mu da te tu¾i. u svakom ugovoru mora da stoji stavka u sluèaju spora nadle¾an je taj i taj sud. po tvojoj prièi, on ¾eli da prenese motor a to ti kec u rukavu.

con3

Pa vidis da su ta dvojica znala sta rade .

bokilic

to ti prosto,nedas prenos,kod majstora sve crno na belo,ako treba zoves policiju da napravi zapisnik o pokusaju prevare,mora da ti vrati motor..bilo je tih sitacija,ili se oprostis od soma i to ti je to..sledeci put majstora pa nek gleda,zurilo ti se ,sad ili plati skolu ili se bori za svoje..
brmmmm


DaChaS

Pa 1k evra i motor koliko sam ja skontao

Peki

Ova tema treba da se preimenuje u : KAKO SE NE KUPUJE AUTO ILI MOTOR


nesic1

Kolko je cenio motor, neka se preracuna koliko treba da ulozi u auto da bi bio u pristojnom stanju pa neka vidi kako se uklpa

DaChaS

Pa moze da racuna do sutra da li mislis da ce ovaj lik bilo sta da prihvati ...cim mu je on vec slozio pricu kakko mu  motor ne valja pukao lanac itd ...a kladim se da nista od toga nije istina

eclipse4

Citat: Ivicat poslato 05 Septembar, 2014, 08:53
......
Mozes zbog licne satisfakcije da nadjes ekipu da mu ocita lekciju.......


cek be meni jedno nije jasno,kako svako tako izjavljuje "okupi drusto i jebite mu mater"....odakle znas da tip nema ekipu pa da oduva i ovog i njegovu celu ekipu?

odakle znas da ga sutra posle toga nece upucati u noge ili totalno ubiti?


ovakve situacije se ne resavaju sad,resavaju se pre kupovine auta i tu je kraj price.....si video auto-jesi,ti odgovaralo-jeste,si pazario-jesi...sta vise hoces tu? da ispravis krivu drinu?

idi prijavi u policiji,sta mislis da ce policija da ti kaze? "jao sad cemo da ga uhapsimo i vraticemo ti motor i pare,nismo znali da si gledao auto po mraku jer te gazda nije pustio pre 16h...a servisi se zatvaraju u 11h ujutru....."

on moze da kaze da si mu ti sjebo auto i jos mu prodao neispravan motor s kojim je mogao da pogine,moze da kaze da ti je sve ispricalo i tebi je bilo ok.....jel imate svedoke?nema...prica zavrsena.

jel vredi sa prevarantom da razgovaras posteno? ne vredi,da se smiluje sigurno nece.i verujem da se sa motorom nista nije desilo vec je samo prica za tebe i nista drugo...meni je iskreno zao sto ti se tako nesto desilo ali smatram da jedino sto mozes jeste da se pomiris sa time i to je to.ali iskreno jedini krivac za sve ovo si sam licno,covek je hteo da te zajebe,trebao si da ispadnes pametniji od njega pre nego sto si kupio auto,zajebo te ispao je pametniji i sad je gotovo.

nemoj da se ljutis,ali stvarno ne mogu razumem,da se neko tako oslanja na reci coveka koga vidi prvi put u zivotu.
na kraju krajeva imao si i njegov broj telefona sto ga nisi ukucao u google?ja to uvek radim pre nego sto kupim nesto i uvek mi izadju sajtovi i pregledam sta sve covek prodaje po netu.

cim vidis da ga ima na vise sajtova sa vise automobila,vec znas s kim imas posla.

jos jednom,stvarno mi je zao iako te neznam,sta ti se desilo,ali sam si kriv jebi ga.koci ga malo sa tim prenosom pa vidi kako reaguje,a ako si mu napravio punomocje da moze da ga vozi i otudje,goodbye charlie.