Glavni meni

" Operacija Atlantic "- oporavak !!!

Započeo alexanto, 04 Februar, 2011, 01:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Jedan tip na HR V strom forumu je stavljao ledove kao ove i ka¾e da su mu svi riknuli.... E sad, mo¾da to nisu identièni.... Ne znam da li je to njemu crkavalo zbog lo¹eg automata ili sijalica...
Cave ab homine unius libri

alexanto

Mala ispravka LED-ovi za ¾migavce su 10 eura ubodni a 15 eura sa grlom. 20 eura je pozicija/¹top.
©to se tièe trajnosti - vreme æe pokazati. Radi se i odgovarajuæi automat ¾migavaca za LED-ove...

SSZGO

Citat: MILJAN poslato 09 Februar, 2011, 20:55
Citat: Lazic poslato 09 Februar, 2011, 18:59
A koliko izadje led sijalica...?
20 eu komad za migavac..Ima¹ cene na sajtu-

http://www.deltad.rs/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=24

ja na ebayu naleteo na 4 vrhunska migavca za 20 eu na akciji, a obicnih isto ima za te pare 4 komada...

ne sijalice, nego kompletni migavci
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

alexanto

Znam dru¾e da ima toga kol'ko hoæe¹ ali ja ne mogu da zamenim ¾migavce. Kod mene su oni deo maske napred
a nazad sastavljeni sa pozicijom i ¹top svetlom. Ovo mi je jedina varijanta da se LED-ilizujem...

alexanto

Jedna od operacija planiranih na Atlanticu je zavr¹ena. Trakice za felne. To je prva stvar
koja je odraðena do kraja. Kolega miskomi je odradio svoj deo posla. Evo rezultata...




SSZGO

sto crne?
jedino ajd ako su reflektujuce?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

alexanto

Ceo motor je kombinacija crno-sivo pa tako i felne...

alexanto

Radovi se nastavljaju. Radi se na detaljima. Do¹lo je vreme da i vlasnik Atlantica tj ja zasuèe rukave...
Jedna od stavki sa spiska dodatne opreme koju æe Atlantic posedovati su i maglenke. U njima æe biti LED
segmenti koji menjaju postojeæu H3 sijalicu. Maglenke nisu neki kvalitet ali za ¹ta meni trebaju  - dobre su.
Kad bude prilika biæe i boljih...



Trebalo je poraditi na njihovoj estetici i za¹titi od vode. To je odreðeno sa kederom koji je posle sitnih
intervencija (su¾avanja) legao "k'o guza na nok¹ir"...







Krajni rezultat je sledeæi.



Evo razlike od "kederisane" i ove druge maglenke.



Naravno i druga je identièno uraðena pa su sad "bliznakinje"... :jee:


alexanto

Po¹to su maglenke doterane, treba poraditi na njihovom sme¹taju na Atlantic. Jedino mesto koje mi se èini prikladno
za njih su prednji crash-barovi. Oni su niklovani pa varenje na njih nije opcija tako da sam pristupio izradi
"monta¾no - demonta¾nih" nosaèa maglenki.

Parèe lima od 3 mm debljine je poslu¾ilo kao izvor materijala za nosaèe tj njegov prednji deo.



Prednji deo nosaèa se lako naèini brusilicom. Zadnji deo je nastao od flaha 3 mm debljine.



Problem nastaje kod izrade zadnjeg dela nosaèa koji mora da isprati debljinu crah bara. U to ime stega
i "ubeðivaè" tj èekiæ su odradili potreban deo posla.



Prvi sam naravno zeznuo - bio je pre¹irok ali su zato sledeæa dve ispala kao iz kalupa.



U kombinaciji sa prednjim delom to izgleda ovako.



Pristupilo se bu¹enju rupa i posle silnih pomeranja levo - desno, gore - dole, do¹lo se do mesta za rupe.



Ostalo je da se vidi kako "èuèe" maglenke na Atlanticu. Mislim da æe biti i vizuelno pun pogodak.





...naravno kad budu ofarbane i Atlantic "skockan"... :neznam:

alexanto

Idemo dalje za iste pare...
Jedna od "operacija" na Atlanticu je zavedena pod ¹ifru sedi¹te...Vrlo zajebata rabota. Za¹to?...
Pa zato ¹to sam celo, uredno sedi¹te raskupusao, razbucao i presekao na pola..Veæ neko vreme
se nosim mi¹lju da to uèinim. Razlog je sledeæi: Atlanticu je tovarni prostor samo ispod dela
sedi¹ta namenjenog suvozaèu. Ispod vozaèkog dela nema ni¹ta tovarnog prostora a sedi¹te se
podi¾e celo.Kada imam napred tunel torbu (a nosim je skoro uvek) prilikom podizanja sedi¹ta
ono upire u torbu i uvek moram da je skidam. Razmi¹ljao sam da ako bi se samo suvozaèki deo
sedi¹ta podizao ne bi bilo pritiska na tunel torbu...Po¹to svakako planiram da fiksiram tunel
torbu (jo¹ jedna operacija na Atlanticu) re¹io sam da krenem u zajebanciju zvanu - sedi¹te.

Prvi korak je bio poseta Deki-ju u Zemun gde sam poneo sedi¹te da se sa njim konsultujem.
Objasnio sam ¹ta bih uradio i Deki je rekao: "Nema problema, ti re¹i ¹arke i donesi sedi¹te
na presvlaèenje."

Po¹to je sedi¹te "razgoliæeno" bilo je spremno za testerisanje...



Kao da su znali moje namere u Apriliji, sundjer je podeljen na vozaèki i suvozaèki deo.



Kad se uklone sunðeri, dobije se "mesto zloèina" - spremno za zahvat brusilicom i testerom.



Posle popriliène zajebancije uspeo sam uz pomoæ glodala koje sam nakaèio na brusilicu i lista testere za metal
da ga prepolovim. Drugar Sava (biæe i kasnije spominjan) me spasao sa glodalom.
Dakle od jednog dvodelnog sedi¹ta dobio sam dva jednodelna...



Sad svaki deo ima svoj sunðer za sebe...



Znam da sam lud ali bio bih lud i "¹ugav" da ovo nisam uradio...

alexanto

Po¹to sam razdvojio sedi¹te na dva dela sada je trebalo smisliti kako ih ponovo spojiti...
Nakon pravljenja "modli" od kartona pristupilo se izradi nosaèa ¹arki za suvozaèko sedi¹te.
Mada to na kraju neæe biti ¹arka ali nije bitno...



Zbog oblika vozaèkog sedi¹ta nosaèi su morali biti zakrivljeni na dva mesta. Malo stege, dva parèeta cevki 20 x 30 mm
mnogo miculjenja i prvi deo je oblikovan. Naravno penkalo u obliku èekiæa je odigralo kljuènu ulogu...



Drugi deo je "odraz u ogledalu" od prvog pa je i tu bilo name¹tanja poprilièno ali se uspelo nakon silnih
"ubeðivanja" èekiæem. Pametniji popu¹ta na kraju...



Po¹to sam imao oba nosaèa do¹lo je vreme da ih ubud¾im na suvozaèko sedi¹te. Opet mnooogo mozganja, provere,
cimanja i nosaèi su montirani.



Nastavak sledi...

alexanto

Po¹to je zadnji deo opremljen nosaèima za "prisajedinjenje" sa prednjim delom, bilo je potrebno nekako
ojaèati mesto na vozaèkom sedi¹tu gde æe se spajati sa suvozaèkim... U tu svrhu su poslu¾ila dva
parèeta veæ pomenutog lima debljine 3 mm. Opet gomila proraèuna, merkanja, cimanja i "ojaèivaèi" su
na¹li svoje mesto na vozaèkom delu sedi¹ta.



Malo je radila i brusilica jer taj deo plastike je u konusu pa je doteran na meru tj vertikalu...
Isto je uraðeno i sa druge strane sedi¹ta.

Nosaèi su spremni, skraæeni da nigde ne zapinju, rupe izbu¹ene...



Do¹lo je vreme da se sedi¹ta "sajedine" i Bogami iz prve je sve leglo na svoje mesto. Sedi¹te lepo le¾i gde treba,
nigde nije na¾uljano, znaèi operacija je uspela!!!



Kao ¹to sam ranije napomenuo, za ¹arkama nije bilo potrebe, posao radi ¹raf 8 mm sa torban glavom. Radi ko sat !





Mislim da æe biti pun pogodak, pogotovo u kombinaciji sa montiranom tunel torbom.
Konaèan sud kad sedi¹te bude gotovo.

Nosaèi maglenki i sedi¹ta su odneti kod Gargija na farbanje.



Sedi¹te ide kod Dekija u petak. Trebalo bi da bude iza nedelje gotovo. Za drage drugare - kolege evo kako je
zami¹ljen naslon od kofera...



Ovo je naravno Foto¹op. Poslato je Deki-ju i program za vez je veæ uraðen.

Za sada toliko, uskoro nove epizode "Operacije Atlantic"...

Lazic


SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mi¹ko_kolo

Jako mi se dopada kad su ljudi inventivni u sreðivanju vog ljubimca. Svaka èast. Ali, razmi¹ljam o ovom seèenju sedi¹ta. Bojim se da æe na tom rezu izmeðu suvozaèkog i vozaèkog podlivati vodu u prtlja¾nik.

UFF


alexanto

Citat: mi¹ko_kolo poslato 17 Februar, 2011, 02:36
Jako mi se dopada kad su ljudi inventivni u sreðivanju vog ljubimca. Svaka èast. Ali, razmi¹ljam o ovom seèenju sedi¹ta. Bojim se da æe na tom rezu izmeðu suvozaèkog i vozaèkog podlivati vodu u prtlja¾nik.

Pozdrav!
Razmi¹ljao sam i o tome pre poèinjanja radova oko sedi¹ta. Prtlja¾nik je oivèen kederima tako da nema bojazni oko ulaska vode u prtlja¾nik. Po sredini sedi¹ta zadnji deo preklapa preko prednjeg za dobrih 5-6 cm tako da bi eventualno pod jakim ¹mrkom voda u¹la unutra. Mo¾da èak ni onda...
Probaæu pa æu javiti...

alexanto

Mag elektrike Jo¹ka je ubud¾io LED ¹top svetlo u katadiopter kofera. Jo¹ jedan Jo¹kin
vrhunski rad...  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]   


SSZGO

ovo je jace od mene - nije SHTOP nego STOP svetlo :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Black Adder

Bravo Alexanto! u na¹e vreme se govorilo ¹top svetlo i ¹toper (kao zadnji u liniji) a ovaj novogovor onih koje mrzi da dignu pantalone sa sica nemoj uzimati k srcu, Svidja mi se projekat, samo nastavi!