Glavni meni

" Operacija Atlantic "- oporavak !!!

Započeo alexanto, 04 Februar, 2011, 01:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Odlicno  [klanjam_se] [klanjam_se]

Toliki trud i volja su se na kraju isplatili  [clapp] [clapp] [clapp]

mi¹ko_kolo

Sjajno uraðen posao. Jedino mi se èini da je ovaj pak-treger na koferu okrenut naopako. Tj, trebalo bi da stoji ovako


alexanto

To je Givi. Na moj kofer ne mo¾e jer je poklopac pod konusom. Ovaj moj sam name¹tao i ovako i onako i
vi¹e mi se sviða ta "kontra Givi" varijanta...Jbm li ga ...

alexanto

Citat: K_A_W_A poslato 15 Mart, 2011, 01:15
Sale druze moj, skoro sam video na slikama da si to ti. Svaka cast na ulozenom trudu i zelji da napravis nesto sto ce ti se svidjati i sto ce te sluziti. Zelim ti puno bezbednih i lepih kilometara :)
Nikola Djordjevic :)

Pozdrav Nid¾o i hvala na lepim reèima! Videæemo se !

alexanto

Evo jedna informacija posle du¾e vremena...
Uz svu moju ¾elju i sav trud majstor I¹tvana, zvuk na Dragon auspuhu nismo doveli na nivo koji bi
bio po mojoj volji...Naime za moj ukus ostaje ipak preglasan tako da sam vratio fabrièki auspuh
do daljnjeg...Imam neke ideje oko njegove modifikacije po pitanju izgleda i ugla pod kojim stoji.
To æu veæ videti sa I¹tvanom. Jedna od opcija je da potra¾im izduv od Bev 500 ili Nexusa 500.

Dakle drage kolege ako je neko raspolo¾en za glanc nov Dragon izduv sa duplom oplatom, dva DB kilera
i dve ¹elne, neka se javi dobiæe ga u pola cene... :'(


alexanto

Nova epizoda "Operacije Atlantic" - J. Costa varijator je stigao!

Danas preuzet i naravno odmah montiran. Primetna je razlika u startu i meðuubrzanjima.
Sada Atlantic "èupa armaturu iz temelja"... Krajnja brzina je poveæana za nepunih 10 km
ali to mi nije ni bitno, dobio sam ono ¹to sam hteo! Dakle, utisak je vrlo pozitivan!









Jedna fotka za vreme ugradnje...



Ako Bog da u petak bi trebao da pogledam jedan auspuh od Beverly 500 i ako ga pazarim odmah u Adu kod I¹tvana da se montira.
Ako bude tako - sledi izve¹taj...

Pozdrav svima!!!

Gašpar

Video sam juce Atlantica u Zrenjaninu, odlicno izgleda  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Samo tebe nikako nisam mogao da nadjem  [nono]

alexanto

#107
 E jebi ga ba¹ mi je krivo. Daæe Bog upoznaæemo se !
A evo da me prepozna¹ sledeæi put!


prpa_zr

E da, u Zrenjaninu sam prvo poznao Atlanic a onda sam gledao po masi da prepoznam vozaèa..

sjajno izgleda u¾ivo.. jo¹ jednom svaka èast

Gašpar

Citat: alexanto poslato 26 April, 2011, 13:46
E jebi ga ba¹ mi je krivo. Daæe Bog upoznaæemo se !
A evo da me prepozna¹ sledeæi put!

Javi se ako dolazis za vikend u Vrsac [cheers]

alexanto

Dolazim u nedelju osim ako ne bude ba¹ neki kijamet...Javljuju neku ki¹icu ali na to "ne gledamo ne¹to veliko"...

alexanto

Drage koleZe, nisam se ogla¹avao jedno vreme po pitanju sreðivanja moje zveri. Zadnjih dana je bilo nekih zahvata na motoru pa rekoh da podelim to sa vama kao i ukupne utiske posle 10 000 km od glavnog sreðivanja.

Dakle o auspuhu sam pisao na¹iroko i samo æu napisati da je konaèno re¹enje za Atlantica auspuh od Beverly 500 na kom je I¹tvan prepravio nosaèe i ulaz u top sa izduvne grane a boèna lajsna od topa je presvuèena karbonom. Meni se mnogo vi¹e sviða nego original auspuh a i lepo se èuje i radi "za sve pare"...



Pre neki dan sam konaèno uradio kompletan prenos. Posle neslavne epizode sa J Costom (aljkavo¹æu ovla¹æenih servisera raspao mi se J Costa i remenica a umalo da ostanem i bez radilice), bio sam primoran da kupim polovan varijator od Beverly 500, zajedno sa remenicom, platnom i bolcnom. Poslu¾io je svrsi ali je motor bio ne¹to kilaviji. Konaèno zamenjeno je kvaèilo sa oprugom, stavljen nov kai¹, varijator sa 8 rolnica i nova remenica, tako da sad imam kompletiran prenos na Atlanticu.

Sledeæa novina na Atlanticu je vezana za vizir. Postojeæi vizir na Atlanticu (made by Ivan) je poveliki i pru¾a dobru za¹titu od vetra (gledam kroz njega) ali kada pada ki¹a ne spiraju se kapi sa njega pa je vo¾nja ote¾ana (pogotovu noæu po ki¹i) Takoðe i vo¾nja u suton "ka suncu" mi je pravila velike probleme pa sam hvatao sebe kako svaki èas virim sa strane vizira ili se propinjem da gledam preko njega. Re¹enje sam video u izradi novog vizira koji æe biti ni¾i a malo ¹iri od postojeæeg i imati nadograðen vario vizir. Biæe ne¹to vi¹e buke ali svakako planiramo da postojeæe flip-upp kacige zamenimo sa full-face pa mu buka doðe na isto kao sa starim vizirom. Ivan se ponovo iskazao u punoj meri. Samo reèi hvale!  Tada mi pade na pamet da vizir bude taman po¹to svakako gledam preko njega a lepo bi se uklopio u sivo crnu formu Atlantica. Ivan nema klirit od 4 mm u boji pa se moralo posegnuti za alternativom. Folija ne mo¾e na klirit i re¹enje je palo na sprej za zatamnjivanje ¹top lampi. Zatim sledi jo¹ jedna ideja: Za¹to ne bih i ¹top lampe zatamnio zajedno sa katadiopterom na koferu? I evo kako je sve na kraju ispalo:





Naravno "molerske" radove je izveo majstor - kolega Gargi (a ko bi drugi)...
©top lampe su pre¹pricane dva a ne tri puta da se ne bi gubila uoèljivost prilikom koèenja, sama pozicija i rad ¾migavaca.



Na katadiopter od kofera je vraæena originalna ploèica.



Konaèno sam i sijalicu pozicije zamenio sa LED diodom. Sija k'o blesava.



Mislim da sam sa ovim zadnjim izmenama stavio i konaèno taèku na spoljni izgled Atlantica. U narednom periodu planiram da ga ponovim sa par boènih torbi i eventualni izvuèem jo¹ jedan prikljuèak 12 V ispod prenjeg sedi¹ta na crnu plastiku. Dakle ako na drumu ili negde parkiranog vidite ovakvog Atlantica - znajte da je moj! Nema drugi taki...



MAXI pozdrav svima!

MILJAN

Svaka ti èast.--.... Da se lepo vozi¹ na tom lepotanu...Zaista lepo izgleda... Ja nisam ljubitelj skutera ali ovaj otkida...
Cave ab homine unius libri

alexanto

Hvala, hvala. [cheers] To je moj ljuti ubica kilometara. 10-tak hiljada ove sezone a biæe valjda bar jo¹ 5 hiljada. Daæe Bog! [hello]

Major

Svaka cast Alexanto!
Zverski izgleda!  [balavi]