Glavni meni

" Operacija Atlantic "- oporavak !!!

Započeo alexanto, 04 Februar, 2011, 01:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

alexanto

Kao ¹to neki od Vas znaju 6. novembra 2010. posle sjajnog bajkerskog dru¾enja na Fru¹koj gori u povratku kuæi
imao sam udes.





U tom udesu i ja i moj ljubimac smo pretrpeli izvesne povrede...Moje su sanirane posle nekog vremena a sada je
do¹ao red i da se povrede na Atlanticu saniraju.







Neke stvari su poèele neposredno posle udesa da se re¹avaju: Tako je zadnja guma zamenjena kod Mate u Mladenovcu.



Uèestvovali smo tako "ranjeni" i na Moto Deda Mrazovima a lepo vreme posle Bo¾iæa sam iskoristio da Atlantica
ponovim sa auspuhom. Tako smo nas dvojica odjezdili u Adu i ugovoren je izduv. Posle tri dana ponovo put Ade,
sada na monta¾u...





Auspuh je èuènuo ba¹ po mojoj volji, bar ¹to se izgleda tièe. Imam jo¹ nekih zamerki na glasnoæu i to æe biti
re¹avano u narednom periodu. Majstor I¹tvan je veæ smislio re¹enje...
Koristim priliku da pohvalim rad, preciznost i profesionalnost majstor I¹tvana. Svaka pohvala sa moje strane !!!







Nastavak sledi...

alexanto

Zajedno sa monta¾om auspuha, pao je dogovor sa majstor I¹tvanom da se boène emajlirane lajsne i
prednja ( crna ) maska ispod vizira presvuku sa karbon folijom. Po¹to za taj posao treba vi¹e dana,
do¹lo je vreme da se Atlantic rastavlja na "sitne komadiæe"...Da bih poskidao boène lajsne potrebno
je skinuti i prednje i zadnje oplate. To je znaèilo da voznje vi¹e nema. Logika Italijanskih
dizajnera je malo pomerena...Plastike su prosto uzupèene jedna za drugu tako da je rasklapanje
vrlo "zajebata" rabota...
Meðutim po¹to od kukanja nema vajde...









Majko mila ko æe sve ovo ponovo montirati...





Dakle Atlantic trenutno tako izgleda...A kad se setim kako je bilo do skoro...



Te¹i me jedino da æe biti jo¹ lep¹i i bolji !

alexanto

Kratak osvrt na povrede Atlantica...





Plastika od desnog nogostupa je pukla. Bilo bi mnogo gore da nema crash bara...













Desna strana kormana je iskrivljena







Zakaèaljke od kofera




alexanto

Jedna od operacija æe biti i LED-ilizacija. Uprkos obostranoj dobroj volji, Jo¹ka neæe raditi
LED-ilizaciju Atlantica. Jednostavno nema naèina da se rasturaju ¹top lampe i prednji ¾migavci
tako da æe za tu svrhu poslu¾iti gotovi LED segmenti. Vi¹e o tome kad budu moje vlasni¹tvo...

Jo¹ka æe napraviti LED ¹top svetlo u katadiopteru od kofera i automat za ¾migavce. Dogovor
je takoðe da Atlantic bude dopremljen kod Jo¹ke da se pod njegovim nadzorom montiraju LEDovi.

Za farbanje Atlantica je zadu¾en kolega bajker Gargi. Desna boèna lajsna je veæ kod
njega na reparaciji. Nakon toga sa ostalim lajsnama i prednjom (crnom) maskom ide kod I¹tvana
da se "karbonizuje". Tada æe i auspuh biti odnet kod I¹tvana da se urade prepravke po pitanju
zvuka i buke...

Nastavak sledi...

alexanto


Varijator J.Costa je naruèen kao i K&N filter vazduha.

Xenon je pristigao..



Atlantic je spreman za LEDilizaciju. Ostalo je da majstor Jo¹ka napravi automat
¾migavaca i ¹top svetlo u katadiopteru kofera.

Evo i LED segmenata...
Svi na gomili



Prednji ¾migavac



Zadnji ¾migavac



©top svetlo sa pozicijom



Pak treger za kofer je gotov. Treba jo¹ da se "ubud¾i" pa æe i tada biti koja fotka.



Nastavak sledi...

Lazic


SSZGO

koja je prednost tih LED sijalica u odnosu na obicne?

BTW mogao bi neke slajdere da stavis cisto da ne moras da farbas ceo motor kad padne...?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

alexanto

Prednost LED-ova u odnosu na obiène sijalice je u potro¹nji struje i koliko sam ja poredio ovi LED-ovi jaèe sijaju od sijalica.
Radi se na postavljanju crash barova na boène oplate. Majstor je spreman samo jo¹ vreme da se malo unormali...

cika zuba

alexanto,svaka cast za operaciju...  [thumb_up]  [thumb_up]  a J.Costa varijomat nemam reci,kad budes namontirao da javlis odma!! :) :)   [klanjam_se]  [klanjam_se]  [klanjam_se]
[/

alexanto

Evo malo novosti...

Dolazak lepog vremena je omoguæio i da se odradi pone¹to na Atlanticu. Jedna od meni va¾nih stavki su
zadnji crash barovi. Atlantic je jedini maxi skuter opremljen crash barovima napred. Bio sam mi¹ljenja
da je to èista estetika meðutim posle pada uvideo sam da nije bilo bilo tih crash-ova ¹teta bi bila
mnogo veæa. Iz tog razloga sam èvrsto re¹io da i zadnje oplate za¹titim putem crash barova.
Dakle - pravac majstor Lemi. Natakario sam se na ovo ¹to je ostalo od Atlantica i oterao ga kod Lemija.





Specifiènost zadnjih crash-ova je ta da oni moraju pratiti linije plastiènih oplata. Meðutim da bi se oplate
skinule prvo se mora skinuti Crash bar. Odluèili smo se da veza sa ramom bude zavarene matice kroz koje æe
se kaèiti crash bar sa ¹rafom.



U ramu Atlantica je probu¹ena rupa da ¹raf prilikom zatezanja crash bara ne bi upirao u ram.
Zatim je matica zavarena.



Ovo je poèetna "modla" za Crash koja nije dugo potrajala (prilikom ispravljanja smo je zeznuli) ali je na osnovu
nje napravljena nova "modla" koja je pasovala "kao jaje u kereæa usta"...



Po¹to smo ustanovili koju ¹irinu æe da pokriva crash, do¹lo je vreme da se i druga "veza" privari.



Èim su obezbeðene veze sa ramom postavljeni su nosaèi crash bara.



Nakon toga se majstor Lemi iskazao u punoj meri i prvi crash bar je poèeo da dobija konture...





Nastavak sledi odmah posle reklama...

alexanto

Crah barovi - drugo poluvreme...

Po¹to smo utvrdili "reference" pristupilo se ozbiljnijim varovima u spajanju crash bara i nosaèa.
Zatim sam namontirao boène oplate i povezao ih sa zadnjom plastikom da bi mogli na osnovu prvog
crash bara da montiramo i drugi.



Postupak je ponovljen i drugi crash bar je "legao na svoje mesto.



Nisam ba¹ najbolje doèarao sa ovim fotkama crash-ove ali kada Atlantic bude gotov biæe fotkan sa svih strana
pa æe se i oni bolje videti...



Nakon zavr¹etka zajebancije sa crash-ovima do¹la je na red i "æopava" no¾ica odnosno njeno produ¾avanje.
Otkako sam kupio Atlantica nervirao me velik nagib motora prilikom parkiranja na æopavu. Sada je i to
dovedeno u zadovoljavajuæi polo¾aj...



Fotka sa majstor Lemijem, starim bajkerom, ljubiteljem MZ-ova ali onih iz 60-tih i 70-tih godina...



Do novih vesti toliko...

SSZGO

ko ti je savijao cevi i koliko to kosta?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

alexanto

Kao ¹to napisah...majstor LEmi, stari bajker, ljubitelj MZ-ova ali onih iz 60-tih i 70-tih godina...
Cena je drugarska varijanta 20 eura za oba crash-a. U BG-u te stavri radi Scuba iz Moto Laboratorije. [hello]

alexanto

Bogu hvala doðe i vreme da se malo bavim i finesama a ne samo kupusanjem Atlantica.
Meðutim da bi se obavile finese, Atlantic je morao biti jo¹ malko raskupusan. Po¹to sutra imam
posla u BG-u, dogovorio sam se sa kolegom miskomi-jem da mi izradi i nalepi trakice za felne.
Da bi to ostvario morao sam poskidati toèkove.
Prednji i inje neki kumst.



Ali zato kad se skida zadnji toèak mora¹ rasturiti pola motora da bi do¹ao do njega.



Jedna od operacija na mom Atlantic-u æe biti i novo sedi¹te. Sutra je takoðe dogovoreno da
odem do Dekija u Zemun da "izveæamo" ¹ta se tu da èiniti. Imam neku specifiènu ideju po
pitanju sedi¹ta ali vi¹e o tome ako se bude mogla realizovati. Iz tehnièkih razloga...

Dakle i sedi¹te sam "skalpirao" sa Atlantica.



Nikad mi motor nije bio ovako raskupusan ali nadam se da æe vredeti truda...



Trenutno mi je pola Atlantica u Corsi i putuje sutra samnom za Bg.

Rezultati æe biti dati na prikaz...

MILJAN

Citat: alexanto poslato 04 Februar, 2011, 01:19

Varijator J.Costa je naruèen kao i K&N filter vazduha.

Xenon je pristigao..



Atlantic je spreman za LEDilizaciju. Ostalo je da majstor Jo¹ka napravi automat
¾migavaca i ¹top svetlo u katadiopteru kofera.

Evo i LED segmenata...
Svi na gomili



Prednji ¾migavac



Zadnji ¾migavac









Nastavak sledi...
Gde si nabavio ledove za migavce? Ja planiram davno da ubacim led pokazivaèe pravca na Stroma.
Svaka èast na trudu oko skutera!
Cave ab homine unius libri

Lazic

Vidis, to za migavce i mene zanima... Veeliki pozdrav sa Zvezdare...

alexanto

Kontakt za LEDove:

Delta D Novi Sad
Vr©aèka 49
021-504-679

Ako imate moguænost da se ¾migavac "rastavi" onda je povoljnije da Vam neko to pravi sa ploèicama sa ledovima...

Lazic


MILJAN

Cave ab homine unius libri

Lazic

#19
Uff, preskupo, 80e za 4 komada, neka hvala... Pogotovo sto nisam ubedjen u trajnost, pokazace vreme, mada kolega Alexanto, nece u neki ozbiljniji off...