Glavni meni

Мото-гуме у Мађарској - акције

Započeo Tatica, 11 Avgust, 2014, 13:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tatica

Интересантне цене за ПАР мото-гума у Мађарској (линкови).
Математика: Цену у форинтама прерачунати у евре (1.000 форинти око 3,2 евра). Вредност робе по једном рачуну мора да буде преко 50.000 форинти. У продавници тражити и оверити документа за повраћај АФА пореза од 27 %. Та два папира превентивно фотокопирати. На граници царинику показати робу у гепеку (гуме НЕ СМЕЈУ бити монтиране на возилу) и добити оверу да је роба изнешена из Мађарске. Приликом следћег одласка, у наредних 6 месеци, купац (или било ко коме он да папире) у продавници у кешу добија повраћај износа пореза.

Па рачунајте:


http://www.kerekcsere.hu/MOTORGUMI-PAROS-AKCIOK-27

http://www.motorgumishop.hu/paros-akcio/sport-tura.html


MIGE

ili se odmah vrati peske preko grane i uzme kintu,pod uslovom da prodavnica nije daleko

abarth

ba¹ su èeste moto prodavnice na graniènim prelazima...  [facepalm]

Che

Otkud ti to da ne smeju biti montirane?

Ja najnormaline prijavio montirane gume i nema problema, a u gepeku te nasi jedva cekaju da ti naplate carinu.

ZEMZEM

Zavisi od prodavnice, ja kad sam kupovao foto aparat rekao mi je da po AFU doðem za 3 dana. Znaèi izduvao bih da sam se vratio sa granice a da mi to on nije rekao. To je bilo pre 3-4 meseca u Segedinu.

gox

#5
Kad se kupuje u Maðarskoj a ¾eli da se uzme povraæaj poreza-AFA , kod nas PDV, onda mora da se u prodavnici popuni formular za AFA-u. Na izlasku iz Maðarske, stane se u red, krajnja desna kolona i maðarskom cariniku se trebaju predati papiri za AFA-u da ih overi a on baci pogled na robu koja izlazi iz Maðarske i koja je u originalnom pakovanju. Recimo da je to fotoaparat. Kad overe AFA-u, uzima¹ uverenje, originalnu kutiju baci¹ odmah tu, fotoaparat æu¹ne¹ u ranac (ko jo¹ to prijavljuje na granici da unosi i iznosi...) pa pravac na¹a grana (tamo nikom ni¹ta) i kuæi. Koliko ja znam rok za povraæaj AFA-e je 7 dana pa do 6 meseci, tako be¹e valjda (pita¹ u prodavnici). Nakon recimo mesec dana, ponovo ode¹ u prodavnicu gde si kupio fotoaparat, poka¾e¹ overenu AFA-u i oni ti daju pare u forintama, uglavnom 25 %.

nuadal85

ja koliko vidim m5 za 200e plus povracaj pdv-a?????

gox

#7
Ja gore napisao ne ¹to sam èitao na internetu ili neko tamo uradio..nego iz iskustva (fotoaparat). Kakav je sluèaj sa gumama, to treba proveriti. Ako neæete povraæaj AFA-e, montiraj u Maðarskoj a gume baci recimo, u sluèaju da ide¹ motorom. Ako ih montira¹ a hoæe¹ povraæaj AFA-e, pitanje je da li maðarski carinik priznaje izno¹enje robe u montiranom stanju? Sa druge strane, ako nove gume nosi¹ na motoru ili u gepeku auta, na na¹oj granici podle¾e¹ carini. Pre 2 godine sam mislio da kupim gume u Segedinu pa tamo dobio ne ba¹ dobru cenu i odustao. Sad kupio kod Grofa metzeler tourance obe za 155 eura, dot 2013 i 2014.
Jo¹ jedna opcija: nove gume nosi¹ na motoru, poka¾e¹ za AFA-u, a posle iza maðarske granice, montira¹ ih sam, stare æelave ostavi¹ pored kontejnera i u Srbiju uðe¹ sa novim gumama na motoru. Malo vozi¹ u krug, gore, dole da se zaprljaju da na¹ima ne bude sumnjivo ¹to blistaju, ovde se ¹alim naravno  ;D

ZEMZEM

Ja koliko sam imao iskustva po pitanju guma, be¹e pre jedno 5-6 god, nisu smele biti montrirane na kola/motor veæ ih poka¾e¹ cariniku - jedino na  foru da èasti¹ maðara da ti udari peèat na formular za AFU a da ti gume nisu u gepeku ali ti to doðe ko i AFA onda.
Da ode¹ do Segedina, recimo, i da ti na¹i naplate carinu na gume - ne isplati se. Jedino ako veæ ide¹ nekim poslom u Segedin pa kupi¹ gume i sa tom Afom pokrije¹ tro¹kove na na¹oj strani. Postoji moguænost da ¹tekuje¹ gume u gepeku, preko njih nabaca¹ klopu i kad te pita ka¾e¹ i¹ao sam po klopu. Meni obièno samo baci pogled i nikad do sad nije rovario po gepeku. E sad ako si baksuz pa krene da trkelja do dna gepeka ....

Hohštapler

...e onda si u carinskom prekr¹aju i stoji¹ malo na carini par sati i pi¹e ti prijavicu... pro¹o tu ¹kolu... ;) dodu¹e ne gume, nego neka hrana, iz CRO.. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

peratrap63

Pre dve godine kupio 2 gume u sloveniji i posto su mi na motoru bile ok ja ih doneo kuci na motoru i na batrovcima me niko nije nista pitao

davidoff

Ja sam u SLO tri puta zamenio gume na motoru (dakle montirao ih na motor) a jednom ih doneo na motoru...sa povratom PDV-a nikada nisam imao problema ni posle 6 meseci...malo su zatezali na Batrovcima kad sam ih nosio na motoru ali i to je proslo relativno glatko...
We won't forget you Marco....


borkos

Ja doneo 2 jakne iz SLO pre par dana...Otisao u Reiffeisen banku,podigao kes i gotova prica...Isto isao na Batrovce,niko ni pogledao nije...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

mareskin

Citat: borkos poslato 14 Avgust, 2014, 23:57
Ja doneo 2 jakne iz SLO pre par dana...Otisao u Reiffeisen banku,podigao kes i gotova prica...Isto isao na Batrovce,niko ni pogledao nije...

Da li si dobio povraæaj poreza ili si novac uzeo tamo, a jakne preneo preko na¹e granice... ili
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ZEMZEM

Novac je podigao kod nas u Reiffeisen banci, to je global blu varijanta. Roba mora da napusti zemlju i da ti to carinik potvrdi tj overi papire - AFA, ako je reè o Maðarskoj.
Kad ide¹ preko njih novac ne mora¹ da podi¾e¹ u radnji gde si kupio  veæ u svom mestu ali ti dosta uzimaju za tu uslugu. Kad je veæa cifra razlika zna da bude ohoho. Ovo se isplati onima koji se neæe vraæati nazad u tu radnju.

borkos

Citat: ZEMZEM poslato 15 Avgust, 2014, 17:25
Novac je podigao kod nas u Reiffeisen banci, to je global blu varijanta. Roba mora da napusti zemlju i da ti to carinik potvrdi tj overi papire - AFA, ako je reè o Maðarskoj.
Kad ide¹ preko njih novac ne mora¹ da podi¾e¹ u radnji gde si kupio  veæ u svom mestu ali ti dosta uzimaju za tu uslugu. Kad je veæa cifra razlika zna da bude ohoho. Ovo se isplati onima koji se neæe vraæati nazad u tu radnju.

Bas tako...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!