Glavni meni

Putujete negde - treba vam savet

Započeo Hohštapler, 05 Avgust, 2014, 00:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Znaèi. putujete negde, a nemate pojma dal se negde plaæa vinjeta, putarina, tunel, gde se mo¾e izbeæi ili u¹tedeti ako se ne ide tuda nego onuda, gde ima jeftin sme¹taj, dobra klopa, uostalom, pitate ¹ta vas kopka pa ko zna nek odgovori.
Mislim da nemamo ovakvu temu na jednom mestu, pa ako se admini sla¾e i ako sam pogodio podforum nek bude ovde, mo¾da mo¾e i u "lepljive"
[cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Evo ja æu prvi, idem ujutru kolima iz Pule za Trst, da li se u SLO plaæa vinjeta  samo za autoput (i po¹to je) ili za sve puteve? Kreæem u 8am pa ako neko zna bilo bi mi od pomoæi.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

Placas vinjetu za slo autoput. Vazi 7 dana ili mesec dana...i kosta da li 15 ili 25 evra... ne mogu da se setim  [rofl] al sam pomogao u p.m
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hohštapler

Znaèi ovi drugi putevi su D®?
Po google maps, autoputem PU - Trst 121 km, ako ne idem autoputem nego regionalnim onda je 118km,
plus im ne dam 15 (a ne dam im jer sam cigan!)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

kako ubijate vreme dok putujete?
ceka me 12h puta autobusom, planiram da spavam i da gledam film na tabletu aliii mozda ne bude dovoljno haha ;D

Hohštapler

...pitali Ajn¹tajna da im on objasni ¹ta je taj "relativitet" koji on spominje, kako to, ¹ta to znaèi u svemiru je sve relativno a on im odgovorio:
"ako putujete vozom u kupeu sa prelepo i komunikativnom ¾enom taj put æe vam izgledati kao 2 minuta i biæe vam ¾ao ¹to se zavr¹io, ako pak putujete sa babom koja vam postavlja nesnosna pitanja, put æe vam trajati èitavu veènost."

Bori¹a sine, sedi pored neke pièke. Ubij vreme. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

con3

Citat: Bori¹a poslato 05 Avgust, 2014, 01:26
kako ubijate vreme dok putujete?
ceka me 12h puta autobusom, planiram da spavam i da gledam film na tabletu aliii mozda ne bude dovoljno haha ;D
I ja tako ponesem da gledam film i slusam muziku i rokne muka i taj film neodgledam vise nikad jer svaki put se setim te muke i prevrne mi se zeludac :)

Zeljkamp

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Avgust, 2014, 01:31
Bori¹a sine, sedi pored neke pièke. Ubij vreme. ;)
Bolje da je ubije od kurca...
TwinZ Auto & Moto

con3

Citat: Zeljkamp poslato 05 Avgust, 2014, 02:00
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Avgust, 2014, 01:31
Bori¹a sine, sedi pored neke pièke. Ubij vreme. ;)
Bolje da je ubije od kurca...
Posle samo predje vlaznim maramicama

Jefta

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Avgust, 2014, 00:59
Evo ja æu prvi, idem ujutru kolima iz Pule za Trst, da li se u SLO plaæa vinjeta  samo za autoput (i po¹to je) ili za sve puteve? Kreæem u 8am pa ako neko zna bilo bi mi od pomoæi.

Vinjeta za SLO ti jedino treba ako izlazis na autoput, na ostalim putevima ti ne treba. Najmanja je na 7 dana i kosta 25e za kola, mozda i manje zaboravih :) U Italiji imas normalno naplatne rampe.

K_A_W_A

#10
Za SLO uzmi obavezno vinjetu. Mozes ti i uz obalu da ides pa ulazis tamo iz HR u SLO na Secovlje pa Portoroz i dalje, ali opet prolazis kroz Kopar i to je opet auto put i moze da te drndaju. Cuo sam par slucajeva gde su se ljudi zeznuli pa su greskom otisli na auto-put, nemaju vinjetu, pa onda placaju ogromne kazne. U Italiji cesto imaju neke bezvezne naplatne, gde su cesto kucice gde sam stavljas pare u aparat i vraca ti se kusur. Treba uvek imati uz sebe i sitnih jevreja. Od Kopra do Trsta se nista ne placa, jer je jako kratko rastojanje, inace dalje prema Veneciji ili Udinama se placa. Cesto se vozim po SLO,I i A, prosao sam raznih granicnih prelaza izmedju tih zemalja, pa su mi ti putevi kao domaci ;D U principu, preko (na zapadu) retko kad ces i videti policiju na putevima, nema ono kao kod nas "dobar dan, rutinska kontrola", ali ako napravis neki prekrsaj stvore se odmah kod tebe. Skoro svi putevi su im pod kamerama, zato treba voditi racuna. Primer, na auto putevima, ako je ogranicenje 120, slobodno mozes voziti oko 150 i niko te nece dirati, vec preko toga si u problemu da imas kontakt sa pandurima.
Inace dobra tema, samo sto bih je prebacio u putovanja.  [thumb_up]

evo par slika od pre 15 dana kada sam isao na godisnji

Svajcarska


Naplatna rampa na ulasku u Udine u Italiji

A ima i jako malih i meni smesnih granicnih prelaza, to su neki partizanski planiski mali putevi ;D



Prelaz Passau u Nemackoj

Ulaz u francusku preko mosta kod Strazbura


Tako da ako nekog nesto zanima, tu sam da pomognem  [cheers]

grber

Ako ćeš samo iz Pule do Trsta, ne treba ti vinjeta, od Kopra do granice imaš lokalni put koji ide pored autoputa tih desetak kilometara. Probano više puta u praksi.

Edit: Evo imaš ovde mapu, isti je put i kad ideš ka Trstu sem poslednjih 100m pred granicu gde držiš naravno desnu stranu i preko parkinga dolaziš do prelaza.

http://www.deprato.it/TRIESTE-POLA/Trst-Pula%20bez%20vinjete.htm

Hohštapler


Edit: izbrisao sam post, dao je rutu auto putem iako sam ja kao opciju oznaèio bez (glupi gmaps)

U svakom sluèaju google je pokazao da ima put bez "cestarine" ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Bori¹a poslato 05 Avgust, 2014, 01:26
kako ubijate vreme dok putujete?
ceka me 12h puta autobusom, planiram da spavam i da gledam film na tabletu aliii mozda ne bude dovoljno haha ;D

Pro¹le godine sam i¹ao poslovno u Sofiju i Plovdiv autobusom (organizovan put) i pre¾iveo sam samo zato ¹to je i¹ao i jedan prijatelj inaèe bi poludeo, skinuo se go i poèeo da pevam srpske rodoljubive pesme u autobusu.
Navikao sam da svuda idem mojim vozilom i da ja vozim. Stanem kad hoæu, krenem kad hoæu, predomislim se kad hoæu.

Psihièki mi smeta to sedenje bez moguænosti da odreðujem sam ¹ta æu i kako æu.

Drugo je ako iznajmi¹, sa devojkom, kupe u vozu  pa tarlahate dok ne stignete :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a

nisam bas rad da tarlahatam mog kompanjona hahahah ali videcu ima li kakva god riba da popricamo malo :D

Jefta

I ta riba ce bas slucajno da sedi sama punom autobusu i da ceka tebe da joj pridjes da pricate :)

Bori¹a

pa dobro, videcemo hahaahah kako god bude, mogu i da odspavam :D