Glavni meni

problem - nece svaki put da upali

Započeo Darko, 08 Jul, 2014, 01:02

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

#40
ako drkne sigurnosni prekidaè, skini ga i æao. ako opet poène isto d¾aba si kreèio. ono prvo ¹to si prskao je relej startera (nisam plav al sam èupav i bos) to prvo se ne prska. relej se ne prska, relej se menja ili se oèisti.

usput, niko ovde nije merodavan. osim ako nije zavr¹io ¹kolu za to.

BOKYBOY

Citat: dusankobgd poslato 08 Jul, 2014, 17:02
Sta sve moras da radis kad vozis kwarisaki.

...a jbs Hondu kad se nikada ne kvari...nije zanimljivo bre uopste... :P :P :P

Darko

Citat: kosta66 poslato 08 Jul, 2014, 18:03
ako drkne sigurnosni prekidaè, skini ga i æao. ako opet poène isto d¾aba si kreèio. ono prvo ¹to si prskao je relej startera (nisam plav al sam èupav i bos) to prvo se ne prska. relej se ne prska, relej se menja ili se oèisti.

usput, niko ovde nije merodavan. osim ako nije zavr¹io ¹kolu za to.

gde god ima buksne - moze da se prska kontaktom....

Darko

usput - to na prvoj slici je automat paljenja

Kostić


Darko


Kostić

inaèe, automat paljenja je relej ;D daj plus daj plus! ;D

Kostić

taj automat slu¾i svrsi. kad stisne¹ start prekidaè, ako nema relej, on æe da izgori jer anlaser povuèe jaku struju. da se to ne bi desilo, stavljen je automat paljenja - relej ;D

stilgar

Citat: Darko poslato 08 Jul, 2014, 17:06
ne , ne , rasklopio sam onu plastiku i lepo naprskao , drndao , pa opet prskao ...
brate mora da te boli desnica od tolikog prskanja :)

BOKYBOY


Lazic

Citat: kosta66 poslato 08 Jul, 2014, 18:03
ako drkne sigurnosni prekidaè, skini ga i æao. ako opet poène isto d¾aba si kreèio. ono prvo ¹to si prskao je relej startera (nisam plav al sam èupav i bos) to prvo se ne prska. relej se ne prska, relej se menja ili se oèisti.

usput, niko ovde nije merodavan. osim ako nije zavr¹io ¹kolu za to.

ti pogotovo da æuti¹ kad si mogao pored Marièiæa koga zna¹ ceo ¾ivot da otera¹ motor onom(nemam takvih reèi u reèniku da ga opi¹em)...:o [facepalm] [samoubistvo]

Darko


Kostić

laziæu, nemam vi¹e pluseva, potro¹io sam dana¹nju dozu, dao bi ti pet komada. nego, kad se veæ toliko brine¹, idi po njega i teraj kod tebe kuæi, pa ja sutra doðem po njega. eto, dajem ti poverenje a da te nisam lièno upoznao. majstor ima moj broj, nek nazove, ja ka¾em dajte motor laziæu i kraj prièe. nego, poznaje¹ li ti nekada staru i oronulu, danas novu i ru¾nu 'd¾ez' kuæu u lovranskoj?

Darko

Aj sad ozbiljno...kad bi otisle cetkice  , jel se menjaju samo cetkice ili mora ceo alnaser ?

I drugo pitanje , da li bi ovakve simptome dao i prljav prekidac na copavoj? Mislim , jel moguce to ?

metarex

#54
po mislljenju moje malenkosti prekidac na copavoj te sprecava da upalis motor dok je u brzini. znaci dok je aktivan odnosno dok je copava na zemlji nema paljenja. danas to rade sa rucicom kvacila. ovaj problem je imao pre svih gsxr1100 i znao je i u toku voznje da ti ugasi motor.... sto se cetkica tice ja sam moj anlaser donosio u srbiju i autoelektricar mi je menjao cetkice i jedan lezaj. mislim da me to kostalo oko 10 jevreja ili cak manje.

mislim da je u tvom slucaju za celu jebadu zasluzan ili kill salter ili starter taster. sa vremenom kontakti oce da oksidiraju i to je rezultat. proveriti mozes, ako se ponovo desi, sa ovim:
http://www.hein-gericke.de/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/P/r/Prflampe_6-24V.jpg

relej si nasao pa na njemu nadjes pobudni plus koji ide sa tastera pa ako kad stisnes starter imas struju onda je taster ok a ako nema on je krivac
[hello]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Kostić

ja nisam nikad rasturao alnaser tog motora, ali trebalo bi da mo¾e. to bi trebalo da je nezavisan motor kao kod mene, skine¹ ga pa vidi¹. imo sam tu negde punu kesu raznih novih èetkica ako nisam bacio u selidbi daæu ti pa kopaj ako neka pa¹e. imo sam i dioda buljuk, i releja i svaèega al sam pobaco veæinu.

sve mo¾e da oæeneæe

Kostić

moj bik ima dva za¹titna, jedan na kavaèilu (skinut) i jedan na æopi. upali na æopi al kad ubaci¹ u brzinu ugasi motor. u su¹tini mo¾e da zajebava sva¹ta.

metarex

Citat: kosta66 poslato 08 Jul, 2014, 21:20
moj bik ima dva za¹titna, jedan na kavaèilu (skinut) i jedan na æopi. upali na æopi al kad ubaci¹ u brzinu ugasi motor. u su¹tini mo¾e da zajebava sva¹ta.

ima jos jedan problem koji bi mogao da bidne. a to je masa. proveri da ti kabl mase nije truo. mene je jebavao bas takav jedan na gs-u i dok nisam stavio novi nije teo da zavergla
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Kostić

hehe kako darko macka i glanca taj motor te¹ko da mu je trula masa

Kostić

inaèe dare, ako te pojebe motor negde na ulici, a ne zna¹ ¹ta mu je, raskaèi prekidaèe sa kvaèila i æope, ubacu i drugu i pali na gurku. doæe¹ kuæi bez da plaæa¹ ¹lep. a onda teraj kod plavih kolega da ti to poprave ;)