Glavni meni

problem - nece svaki put da upali

Započeo Darko, 08 Jul, 2014, 01:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

a relej koji iskljuèuje relej startera kad motor upali? da se ne desi da stisne starter u vo¾nji? a relej releja, koji cakæe a neæe da ohladi pivo? kladim se u deset dinara na èetkice ili relej startera. sigurnosni prekidaèi na æopi i kvaèilu iskljuèeni.

mrle

ja se kladim u taster, tu je problem, sve ostalo je OK.

Lazic


Slaninar

Sla¾em se s Revolucijom, ali mislim da ga Laziæ ub'o ovaj put.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Tatica

@Revolution: ''eto zasto ja insistiram da na zadati kvar odgovarau samo oni sa plavim slovima.....isti motor isti simptomi a moze biti potpuno drugi uzrokk...''

А зашто да не инсистирамо да се сви кварови на нашим моторима отклањају искључиво у овлашћеним сервисима?

Дарко је добио (можда корисну) информацију како сам ја решио проблем са истим симптомима. Моја струка је далеко од механике или електрике, али проблем сам решио за 900 динџи и од тада мотор упалио бар хиљаду пута без проблема.

Слажем се да различити типови мотора имају различите системе и шеме токова струје, али овде се врло конкретно ради о ZZR600e, тако да те дилеме нема.

За 35 година интензивне вожње разних возила, од мотоцилкала до великих тешкаша, НИКАДА нисам остао на путу - све кварове и оштећења сам решавао сам и настављао даље. Верујем да је суштина правог форума управо да сви изнесу своја непосредна искуства и заинтересују друге да понешто чачну око свог возила. Такође не верујем да је суштина постојања ''оних са плавим словима''  да демотивишу остале да мало упрљају руке у стилу ''то нипошто не покушавајте да изведете сами''.

clutch&brake

Citat: Laziæ poslato 08 Jul, 2014, 13:41
Znajuæi marku motora, dugme za paljenje vapi za malo wd-a, 99%... ;D Kod mene tako 'oæe neæe veæ treæu godinu, pogotovo ako pada ki¹a par dana...:D

kod tebe je sve oce nece :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

¹omik3

Citat: mrle poslato 08 Jul, 2014, 13:51
ja se kladim u taster, tu je problem, sve ostalo je OK.
Slazem se...
Kreni od tastera, skini ga i naprskaj wd-om, onda ga drndaj i opet naprskaj wd-om i tako ce iybacivati prljavstinu i dobro ga ocisti... pa ga vrati i vidi sta se desava... takodje obrati paznju na on-off swich i on zna da pravi problem ioako je uvek na primer "on", otvori ga i vidi jel ima dobar kontakt... ako te ne upali ja placam pivo a ti kupi relej :D
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

mrle


Havarisan

Bolje kontakt sprej od WD-a!!! Bilo bi najbolje da rasklopis taster za paljenje pa tek onda kreni dalje.

Darko

evo ovako ... danas je upalio 100 puta iz prve i nijednom nije zezao ...

ali sam ipak rasturio motor , uzeo kontakt sprej i krenuo redom :

ovo je sa leve strane motora , pojima nemam sta je ,ali sam ga podmazao , za svaki slucaj  ;D







prekidac na copavoj je definitivno u najgorem stanju bio... puno masnoce,prljavstine i jebem li ga sve cega... skinuo , lepo ocistio i podmazao...



sa desne strane motora od struje sam nasao na ovo  ;D  svaki kontakt sam skinuo , podmazao i vratio...










rasklopio sam i plastiku na rucici gde su prekidaci za paljenje i naprskao kontakt sprejem ...posle toga svaki put je kresnuo iz prve....

eto , sve sto je do mene ja sam odradio... nadam se da nece vise da me zeza..ako opet krene , morace kod momka "sa plavim slovima"

mrle

e, a sad a doðe¹ pivo za savete, bar laziæu i meni, rekli smo da nije ni¹ta.

Lazic

Citat: mrle poslato 08 Jul, 2014, 16:32
e, a sad a doðe¹ pivo za savete, bar laziæu i meni, rekli smo da nije ni¹ta.
+1... ;D :-*


Citat: njanja poslato 08 Jul, 2014, 14:45
Citat: Laziæ poslato 08 Jul, 2014, 13:41
Znajuæi marku motora, dugme za paljenje vapi za malo wd-a, 99%... ;D Kod mene tako 'oæe neæe veæ treæu godinu, pogotovo ako pada ki¹a par dana...:D

kod tebe je sve oce nece :D
:-* [srce] [ljubav] [gej] :drka: [hello] [panic] [ninja] [rofl] [rofl] [rofl]

Darko

nikakav problem...za takve igranke sam uvek ZA !!! samo da se dogovorimo kad i gde....

ma pretpostavljao sam da je neka glupost ,ali mi bila malo frka ,sta ako nece uopste da upali kad se to desi... niti znam mogu li tada na gurku da ga upalim ( ako odem negde da mogu da se vratim) ... planiram do Havarije da odem da stelnemo karbove neki dan , pa mi sad malo frka ocu li moci da se vratim hahahahh

valjda nece vise da zeza majke mu ga...

verovatno je od kise , jer kad je na copavoj , taj prekidac mu je na udaru kise :)

mrle

Citat: Laziæ poslato 08 Jul, 2014, 16:36
Citat: mrle poslato 08 Jul, 2014, 16:32
e, a sad a doðe¹ pivo za savete, bar laziæu i meni, rekli smo da nije ni¹ta.
+1... ;D :-*



Darko, ne mora¹ da se tro¹i¹, par dvolitarki Zajeèarskog i par MB za Laziæa i da se dru¾imo.


Po¹to ne znam ¹ta æu sa decama, doðite kod mene, imam vrh terasu dvori¹te.

Ima Laziæ broj. Zavr¹io sam na poslu, odoh kuæi.

logoff

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


dusankobgd

Sta sve moras da radis kad vozis kwarisaki.

¹omik3

Citat: Darko poslato 08 Jul, 2014, 16:28
evo ovako ... danas je upalio 100 puta iz prve i nijednom nije zezao ...

ali sam ipak rasturio motor , uzeo kontakt sprej i krenuo redom :

ovo je sa leve strane motora , pojima nemam sta je ,ali sam ga podmazao , za svaki slucaj  ;D







prekidac na copavoj je definitivno u najgorem stanju bio... puno masnoce,prljavstine i jebem li ga sve cega... skinuo , lepo ocistio i podmazao...



sa desne strane motora od struje sam nasao na ovo  ;D  svaki kontakt sam skinuo , podmazao i vratio...










rasklopio sam i plastiku na rucici gde su prekidaci za paljenje i naprskao kontakt sprejem ...posle toga svaki put je kresnuo iz prve....

eto , sve sto je do mene ja sam odradio... nadam se da nece vise da me zeza..ako opet krene , morace kod momka "sa plavim slovima"


Naprskaj malo bolje te "prekidace na rucice"... skines ih lepo pa naprskas taj taster prekidac unutra i drndas ga pa opet... :D
p.s. nadam se da nisi preko rucice prsnu malo i to je to , jer nece trajati duze od par dana.
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

Darko

ne , ne , rasklopio sam onu plastiku i lepo naprskao , drndao , pa opet prskao ...